Keresés

Részletes keresés

666Forester Creative Commons License 2020.06.18 0 0 13372

Igen azóta láttam ilyen videót a youtube-on, ahol ugyanígy csinálják... én is így fogom, de még várok amíg megerősödik...

Előzmény: diospyros (13369)
55judit Creative Commons License 2020.06.18 0 0 13371

Ja, és vannak rajta másodtermések is.  Kóstoló!!!

Előzmény: 55judit (13370)
55judit Creative Commons License 2020.06.18 0 0 13370

Igazán ügyesen oldod meg!

A Green Michurinskán a légbujtásod szépen gyökeresedik. 2 hét múlva ha erre jársz, le is vághatod. Takaros, több ágú kis csemete lesz. :)

Előzmény: diospyros (13369)
diospyros Creative Commons License 2020.06.18 0 2 13369

pet palackból kiszedés: én éles sniccerrel (szike) kivágtam az alját, ültetés előtt. egy előre elkészített fészekbe tettem dobozostul, majd a földet tömörítettem a doboz körül (elültettem dobozostul :)

majd elegánsan felülről kihúztam a pet palackot a földből :) így nem sérült a gyökér, mivel nem esik szét a még -nem teljesen átszőtt és így nem stabil- földlabda.

Előzmény: 666Forester (13357)
diospyros Creative Commons License 2020.06.18 0 0 13368

"több mint háromszázat krémesítettem" 

mint egy gasztro könyvben! már csorog a nyálam, kérek egy szeletet a (poloska) süteményből! :)

off, de kicsit kapcsolódik, h sajnos már pár rovart megettem, így-úgy.

a cseresznyelégy kukac alap, ez szériatartozék a jűnius 5-10 után érőkhöz.

de pár "rózsabogaras" fehér epret (szedret) is megettem, na annak istállószag-íze volt... :( brrr.

én is már megszoktam, hogy tehénistállót ganézok, amikor az eperfát takarítottam...

de idén nincsenek! eddig? rossz idő - vízízű faeper? tény, a jó érett, édes gyümölcsöt szeretik csak, mint valami gasztroszakértők, finnyás az ízlésük.

Előzmény: Berényi József (13352)
diospyros Creative Commons License 2020.06.18 0 0 13367

OK, békejobb! :)

éljen a füge!

Előzmény: GSanyi52 (13343)
diospyros Creative Commons License 2020.06.18 0 0 13366

Vde S: nekem meg kirágta a gyökerét egy féreg.

meghalt.

szerencsére ez volt az egy ilyen eset csak.

Előzmény: Amita13 (13346)
diospyros Creative Commons License 2020.06.18 0 0 13365

béke van! :)

PAX!

Előzmény: Amita13 (13344)
Berényi József Creative Commons License 2020.06.17 0 0 13364

Szeretnék privátban Kérdezni, ha nem gond, akkor írj légy szíves.  berenyimuvek@freemail.hu

Előzmény: 666Forester (13363)
666Forester Creative Commons License 2020.06.16 0 0 13363

Visszakerestem... itt van róla egy nagyon vacak (már sötétedéskor csináltam és a telefonom is elég gagyi :) ) kép tavalyról...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151985295&t=9179725

666Forester Creative Commons License 2020.06.16 0 0 13362

Köszönöm a segítséget !

 

Beraktam tálkába csak alulról fogja kapni a vizet, keveset. Vágtam lukakat a palack aljába és körbe is vágtam már most az alját amíg még nem érnek oda a gyökerek így könnyebb lesz majd levágni róla később. Kiraktam az erkélyre az árnyékos oldalra. A földje jelenleg 50-50 virágföld és orchidea föld keveréke.

 

Bordás fügének hívom. Azért a kedvencem mert egyedi a megjelenése.. bordás :) és valami döbbenetes mennyiségben terem... komolyan több füge van rajta mint levél ! :D az elsők között ettem róla tavaly tehát korán termő... onnan folyamatosan terem a fagyokig. De amiért a kedvencem az a bődületes füge mennyiség, ahogy tavasszal berakja az ágait...

Berényi József Creative Commons License 2020.06.16 0 0 13361

Én sima NKP+ nyomelemes műtrágyát használok, kiegészítésül keserűsót, és ha nem elég meszes a talaj, akkor futort, vagy mészhidrátot.

 

Ha van, műtrágya helyett érdemes marhatrágyát használni.

Előzmény: QQ (13358)
Berényi József Creative Commons License 2020.06.16 0 1 13360

Nagyon ráérsz átültetni, én igaz eleve jó humuszos földbe dugványozok, és hagyom nőni 60-70cm-esre. Akkor már a gyökerek átszövik az ültetőközeget, és ha levágom róla a flakont akkor sem esik szét. A flakont én ollóval szoktam levágni, vagy három felé osztom a palástot, de vághatod körkörösen is.

 

Ha hagyod kellően megnőni, akkor érdemes egy nagyobb 12-20liters edénybe ültetni,  mert úgy könnyebb megfelelő mennyiségű  vizet biztosítani a melegebb napokon is.

 

Belocsolni nem kell előre a földet, csak ha már benne van a növény, akkor viszont jó alaposan. Én úgy szoktam hogy ültetés után jó belocsolom, annyira hogy folyjon alul, aztán még kétszer félóránként, ugyanis van hogy teljesen száraz földbe ültetem,  ezért jól be kell hogy ázzon.

 

ültetni jó az általános virágföld is, én viszont egy ligetes helyről szoktam pihent humuszos talajt hozni.

 

Az erkélyre csak akkor tedd ki, ha már nem tűz oda a nap, aztán két három nap után már kint lehet hagyni, esetleg egy hétig nem árt valamivel árnyékolni.

 

Amúgy lehet tudni, hogy milyen fajta, nem a neve érdekel, hanem hogy miért a kedvenced.

Előzmény: 666Forester (13357)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.06.15 0 2 13359

Ne ultesd meg sehova! Gyengr ez meg ahhoz!

Locsolni csak mertekletesen! Legjobb lenne a PET palackot alul kifurni ha meg nem tetted meg es inkabb ala locsolni. Az sem baj, ha pici viz all alatta. Lenyeg, jogy a foldjeben csak annyi nedvesseg legyen amit kapillarisan az felsziv.

A gyokere szepen fejlodik es ez a lenyeg, ne bantsad? A gyokere majd szepen elindul a viz utan.

Előzmény: 666Forester (13357)
QQ Creative Commons License 2020.06.15 0 0 13358

Valami spec tapoldat kell a fugenek? (meg afonyanak)

666Forester Creative Commons License 2020.06.15 0 0 13357

Pánik ! :)

 

Itt tartok most a kedvenc fügémmel...

 

  

 

Hogyan tovább ? 

 

Mekkora átmérőjű cserépbe ültessem át és mikor? A kert egyelőre nem opció... mert nincs.. még egy évig kb.

Milyen föld keverékbe? Miből mennyi kell neki?

Mikor locsoljam ? átültetés előtt be kell locsolni a földet? vagy csak pár nap után mikor megnyugodtak a gyökerek?

Hogyan szedjem ki a palackból :) ? hogy ne sérüljön?

Erkély van. Egyből mehet ki vagy még pár napig hagyjam a konyhában ahol megszokott?

Krizsanyik Creative Commons License 2020.06.14 0 0 13356

Az idei gyökereztetés alkalmával a következőket figyeltem meg. Nagyon nehezen indult be a gyökér

képződés. Három leveles állapotba átültettem cserépbe, megfelelő földkeverékbe. Szépen elkezdett

fejlődni, majd egy reggelre elkezdtek kókadni a levelek. Kivettem a cserépből, meglepődve láttam,

hogy az ültetéskor  tapasztalt gyökérzet teljesen eltűnt , és jóval feljebb elkezdett újra gyökeret ereszteni. Ilyet mostanában még nem tapasztaltam. Kíváncsi vagyok,hogy újonnan fejlődő gyökér

mire lesz képes. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.12 0 4 13355
GSanyi52 Creative Commons License 2020.06.12 0 0 13354

Judit részére küldöm az üzenetemet:
Még a 13292 számú üzenetemben írtam, miszerint Rád hallgattam:
„Nálam is volt olyan. Semmit nem tettem, a későbbiekben teljesen egészséges leveleket hozott.”
Én is így tettem, illetve semmit sem...
Az eredményt képpel nem igazoltam vissza, de most pótolom, a képen látszik a levél deformálódás ott alul, de felette már óriási új levelek jöttek, a kép már egy héttel korábban készült, de a fejlődés már még nagyobb azóta, csak újból fotóznom kell majd.

Amita13 Creative Commons License 2020.06.12 0 1 13353

Még egy poloskamágnes: a rebarbara virágzata. Erre is párosodni járnak, vagyis ide akarnak petézni. Rengeteget láttam rajta. (magot akartam fogni belőle, de sajnos végül nem jött össze, az egyik viharban kitört).

Előzmény: Berényi József (13352)
Berényi József Creative Commons License 2020.06.12 0 1 13352

Poloska csalinövénnyel kapcsolatban, az idei év tapasztalata.

 

Az idén rengeteg poloska lepte le a málnát, de nem szívogatták, hanem rajta párosodtak, így dupla öröm volt összeszedni, na meg szép a halál ha párzás közben jön:)

 

Mivel tavaly ősszel is maradéktalanul összeszedtem őket, sőt több téli rejtekhelyet is kitakarítottam, ezért úgy gondolom, hogy a környékről csábította ide őket a málna. Eddig legalább háromszáz darabot szedtem össze, de így is volt néhány ami lerakta petéket, amikből már egy hete kelnek ki a az apró fekete poloskák. Igaz már érik a málna, de ők a zöld szemeken szívogatnak, szerencsére egy kupacban, ezért jól láthatók, és könnyen összeszedhetők. Egyszerűen aláteszem a kezem, a tenyerembe seprem, és nemes egyszerűséggel poloskapépet csinálok belőlük. Érdekes hogy már teljesen megszoktam a szagukat, pedig kezdetben eléggé undorított. Ezekből az aprókból is több mint háromszázat krémesítettem, na meg minden nap átvizsgálom a bokrot új jövevények után.

 

Kíváncsi leszek, hogy akkorra amikor érik a füge, hogy fog alakulni a populáció, ugyanis tavaly akkor kezdtem el szedegetni, amikor már az érett fügét szívogatták.

 

Emellett tavaly Édesanyámnál a mángoldot is meglepték, lehet hogy érdemes ezzel a növénnyel is kísérletezni. Ha védekezés céljára ültetjük, akkor lehet permetezni felszívódó rovarölő szerrel. 

Előzmény: diospyros (13305)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 13351

Helló!

 

Amikor én is hoztam a nénikémtől ásózással fügét 2-3 évig kushadt utána beindult szépen.

Ma már ellátja a családot. 

Igaz ennek már kb 18 éve is lehet.

Előzmény: Amita13 (13346)
Amita13 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 13350

Na jó, jó. :) De azért még sandán nézegetem ám. 

Előzmény: zakkwylde873 (13349)
zakkwylde873 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 13349

ezert mondtam hogy varjal, a fuget nem olyan egyszeru kinyirni :)

volt egy termest egyaltalan nem hozo peldanyom, 5 evig vartam hogy mutasson valamit, aztan kivettem a helyerol. valamennyi gyoker maradt a foldben, arrol ujraindult. a harmadik gyomirto kezelesre mult ki teljesen.

Előzmény: Amita13 (13344)
Berényi József Creative Commons License 2020.06.11 0 0 13348

Nekem is van egy ami a kihalás szélén áll. tavalyelőtt ősszel kaptam vesszőt Szlamka Józsitól, aki egy nénitől szerezte, ezért a neve "Józsi néni" lett. Tavasszal szépen meggyökeresedett, és nőtt vagy 15cm-t . Nyár elején ki is ültettem a helyére, sajnos ekkor leállt a fejlődése, és tavasszal sem akart kihajtani. Végül is csak kihajtott Május közepén, és két rügyből nőtt két kicsi ágkezdemény, de hogy mikor lesz belőle értékelhető növény az rejtély.

Előzmény: Amita13 (13346)
Veszpremi Creative Commons License 2020.06.11 0 0 13347

Kapásból vagy 5-6 fajta fügét láttam a Cédrus kertészetnél itt Vp-ben, olyan 60-100 centisek kb. Csak szólok, hátha valakit érdekel.

Amita13 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 13346

Örülnék, ha már ott tartana, hogy terem akár egy szemet is. :) Tavalyi ültetés, és azt hittem vége, mert semmi életjelet nem mutatott idáig. Remélem, nekiindul, nem csak szórakozik ezzel a kis hajtáskával.

Előzmény: Berényi József (13345)
Berényi József Creative Commons License 2020.06.11 0 1 13345

Ezek szerint nem csak nálam váratott magára a Violette de Sollies. Nagyon nem akart fejlődésnek indulni, a gyümölcsöt is eldobálta az első három évben, de végül is tavaly már csak termet közel három kilót.

 

Előzmény: Amita13 (13344)
Amita13 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 13344

Akkor visszatérhetünk kicsit a fügékre, béke van? :)

Csak gondoltam, beszámolok róla, hogy a halottnak tűnő violette de sollies hozott egy picike hajtást, lentről. Szóval remélem, nem hal ki, hanem megindul végre. 

GSanyi52 Creative Commons License 2020.06.10 0 1 13343

Sajnálom, hogy sértésnek vetted a véleményemet, nem annak szántam!

Bár lehet, félreérthetően fogalmaztam, ezért elnézést kérek!

Különböző emberek vagyunk, különböző véleménnyel, különböző tapasztalattal.

Igen, a nick-ben ott van a kor, de a tegeződésedet én tiszteletnek veszem.

 

(Ez más dolog, de ha belegondolok, valaki nagy ember írta már: Az emberiség fejlődését éppen a különböző vélemények közötti vita vitte mindig előre.)

Előzmény: diospyros (13335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!