Keresés

Részletes keresés

gyuszmó2 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36797

Köszönöm szépen

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36796

Nézd meg a Zsákai honlapját,döbbenetes a hasonlóság,csak a vak nem látja.

Előzmény: Dragomirov (36795)
Dragomirov Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36795

Kocsis mester -saját írása szerint- a szakma fortélyait többek között Polyák Imrétől tanulta. A Polyák műhely készít oldalvillás bicskát. Ergo: Kocsis mester a Polyák műhely termékét másolta. Logikus. Csak nem így van. Ne nevettesd már ki magad! :-)

 

 

Előzmény: Fekete Tibor (36793)
csanadi128 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36794

Nem hinném ,hogy Zsákai bárkit is másol.

egyébként nála tanult természetes hogy bizonyos jegyek hasonlóak ,de semmiképp nem egyeznek meg

nekem van kocsis is és zsákai is nem egy formák sőt különböznek de a minőség az kifogásolhatatlan

 

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36793

Most néztem a Zsákai honlapját,szomorúan látom,hogy a Feri munkáit másolja,amúgy szépek csak.......?!

oys... Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36792

Én sem vettem bele őket az egy kezem ujjai által megszámolandóak közé.

;^)

Előzmény: Fekete Tibor (36791)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36791

Kellő tisztelettel mondom, tényleg szépek a Szankovits bicskák, és látszik a Mester hozzáértése is, de köze nincs a Feriéhez!

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36790

Na ezt kötve hiszem!

Előzmény: csanadi128 (36784)
oys... Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36789

Zsebkést tényleg kevesen csinálnak ebben az országban. (Pedig van hagyománya.)

Igazán különleges zsebkéseket pedig rendkívül kevesen! Egy kezem is elég hozzá, hogy megszámoljam, pedig ezek közül kettő hozott anyagból dolgozik.

És most Kocsis Ferit, ha már nem számolhatom ide, akkor akár asztalos is lehetnék.

(A számoláshoz már egy ujjam hiányával is elegendő lenne egy kezem.)

Előzmény: szabi72 (36785)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36788

Áhhhh

Előzmény: H_G (36786)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36787

Sajnos senki...

Előzmény: szabi72 (36785)
H_G Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36786

Szankovits?

 

Előzmény: szabi72 (36785)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36785

Ki? Komolyan kérdezem: ki közelíti meg a Kocsis Feri-féle minőséget?

Előzmény: csanadi128 (36784)
csanadi128 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36784

sziasztok

 

Úgy gondolom majd csinál akkor más bicskát nekem . Az is van olyan jó mint a Ferié.

csanadi128 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36783

fffff

theraphosa Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36782

A kevesebb néha több.

Előzmény: szálkaaszemben (36770)
agy73p Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36781

Tedd is. Nem vagy egyedül a véleményeddel.

Előzmény: oys... (36779)
csanadi128 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36780

üdv...

oys... Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36779

Ja, és egyáltalán nem az mozgat, hogy az én - visszautasított - igényemre mondjon igent.

(Arra már spongyát dobtam, elfogadtam tényként, legfeljebb nem lesz színes damasz' náderem.)

Itt sokkal többről van szó! Másokról. Meg Feriről. A jövőben.

Ezért feszegetem a témát...

oys... Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36778

Félreértés ne essék, nem ítélkezem. A folyamat mozgatórugóit tényleg nem ismerem, sőt, magánjellegű döntések alapjai nem is rám tartoznak.

 

Én csak kívülről látom az egészet. És egyszerűen csak az orbitális mértékű ledöbbenésemnek adtam hangot! És a - felmagasztalásokat is a sorok közé csempésző - véleményeimben nem véletlen a szokatlanul nyers, határokat feszegető modorom sem, ugyanis úgy érzem, hogy ez a mostani állapot, azaz a KocsisFerimentességazegyedibicskákterén, ez hihetetlenül nehezen kezelhető a csak csírájában leledző magyar míves késpiacon.

Erre sajnos ORDÍTVA kell felhívni a figyelmet!!!

Annyira ÜVÖLTÖZVE, hogy a piac is érezze azt, hogy ez így nagyon nem lesz jó, sőt maga a Mester is, hogy hátha ismét kivételt tesz egy-egy olyan kés erejéig, ami neki is a felmagasztaltak közé dobálja újra, meg újra a hírnevét (mert szerintem az előző ötévnyi csodagyártás később csak foszladozó, mindössze zárt körünk által ápolgatott emlék lehetne enélkül, míg a rendszeres csúcsdöntögetés a következő érdeklődő generációknak is a retinájába égethetné a fellegek felé tekintve a Kocsis nevet).

 

Sőt, ezzel a döntésével a nagyon is szűk ilyen irányú piac is csorbul.

Nem nagyon vannak olyan überfasza mesterek, akik Kocsis Feri egyedi bicskáihoz foghatóak készítésére peredesztináltak a képességeik alapján. (Én legfeljebb két manufakturális, jó felhanggal mondva: iparost ismerek, akik hasonlóra képesek. Nyilván a majdani megrendelések jó része náluk köt majd ki, de azért nehéz dolguk lesz. Azt is el tudom képzelni, hogy be fogják építeni az áraikba azt, amit Feri nem akart beárazni. - Ráadásul az általuk készített darabok az Ő hírnevüket öregbítik majd, Feri meg úgy érezheti, hogy másvalaki sikeréhez asszisztált a döntésével.)

Így aztán nemhogy foghíjas lesz a kínálat, de egy bazi nagy űr fog képződni nélküle! 

 

...

 

 

Tehát a felfogóképességem alapján értem és meg is tudom érteni a döntését. DE! Kissé belegondolva a hazai lehetőségekbe, az igények kielégíthetetlenségébe, bizony hiába értem, nem tudom a magaménak érezni a logikáját. Sőt, a jövőre nézve olyannyira hibás döntésnek érzem, hogy igenis ostorozni kívánom ezt az álláspontot.

Nem ítélkezem, hanem szeretném más szemszögből megvilágítani a helyzetet, hogy újraértelmezést érhessek el általa. Ferinél.

Előzmény: Törölt nick (36771)
algreg78 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36777

Ki mit ért aktív használat alatt? Ha almapucolásra használod, hónapokig borotválhat. Ha dobozt bontasz, faragsz, fát döntesz vele, akár órák alatt elveszti az élét. Ha porcelántányért nyiszitölsz, elég lehet neki pár húzás a vajazókés állapotig.

 

Elsősorban abba kell beletörődni, hogy nincs kicsorbíthatatlan kés. A jó hír pedig az, hogy a 440C egy remekül élezhető/fenhető acéltípus, amire ha megtanulsz egy finom élt húzni, szinte alig fogod várni, hogy végre kicsorbuljon, és újrafenhesd :)

Előzmény: gyuszmó2 (36775)
papuba Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36776

Na itt jön képbe az acél minősége. Valamint az élprofil és az élszög... A frissen élezett, szőrpattintóan borotváló élt aktív használat mellett viszonylag hamar elveszíti egy átlagos penge, ezzel szemben normális használatot feltételezve még sokáig megfelelően éles marad. Értem ez alatt, hogy nem szükséges még újra élezni, hacsak nem borotválkozni akarsz vele. Persze, ez a borotvaél-dolog is valójában szükségtelen egy használati kés esetében, de mégis jó érzés tudni, hogy a késed borotvaéles, hehe.

Előzmény: gyuszmó2 (36775)
gyuszmó2 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36775

Köszi

 

A borotválást ,ha aktívan használod napok,vagy hetek alatt veszti el egy jó penge ?

Előzmény: papuba (36774)
papuba Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36774
Például a 440C-hez már tudsz viszonyítani. Amúgy ez az acél egy-két évtizede még igencsak jónak számított. Most sem rosszabb, csak nőttek az elvárások - sok esetben fölöslegesen. És még annyit hozzáteszek, hogy ha elkezded figyelni, meddig borotvál a késed, akkor bizony sokat fogsz elégedetlenkedni az éltartás miatt. Vagy gatyád rámegy a szuperacél pengére, akkor meg az élezés miatt fogsz őszülni...
Persze ez csak az én véleményem.
Előzmény: gyuszmó2 (36772)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36773

Anyaggyűjtés közben belefutottam az oldalba:

http://militarycarryknives.com/

gyuszmó2 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36772

Üdv

 

Normális használat mellett , főleg evés, és nem túl kemény anyagok mennyi időnként kell élezni,fenni egy 440c 58 Hrc pengét ?

Honnan tudhatom,hogy jó éltartó vagy nem  ?

Még nem volt komolyabb acél, a kezem ügyében eddig a 440c a legjobb .

 

Mihez lehet viszonyítani ?

 

köszi 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36771

Kedves Oyster, ne ítélkezz, hogy ne ítéltess. Nem tudhatsz minden részletet, valószínűleg nem tudjuk, hogy milyen folyamat külső jeleit látjuk, nem hiszem, hogy kívülállóként jogunk van beleszólni, különösen nem ilyen rámenősen.

 

Nagyon sok magyar van, aki mestere valaminek, esetleg olyan mestere, ami a világon is kevés van, de nem jó helyre és nem jó időpontban született, az ország szavakban megbecsüli, de megélhetést nem ad. Milyen ismerős az érzés, hogy tudsz valamit, ami jó, tudod, hogy szükség is lenne rá, tudod, hogy értékesebb sok más, a piacon életképesnek bizonyuló dolognál, tudod, hogy adni tudnál, de abba kell hagyni, mert nincs rá valós igény. Még ha van is egy kis rajongótábor, nem velük van gond, maga az ország van abban az állapotban, amiben. Franciaország megbecsüli és megfizeti a kézműveseit, nálunk ez nem így van. Olvass csak vissza, mit művelt ez a fórum - ahol ugye késrajongók vannak - a Szankovics késekkel kapcsolatban. Csak rosszat, csak a fanyalgást olvastam róla, ha másról nem, hát az áráról. Szentendrén két hagyományos mesterséget találtam, amit kincsnek tekintek: a késest és a kékfestőt, remélem, hogy ők a mesterségük eredményéből meg tudnak élni, és fejlődni tudnak, kinevelik az utánpótlást.

 

Sok ember kénytelen a megélhetést választani a mesterség helyett. Remélem, Feri esetében nem ez van, de ő maga nem írta, én meg nem érzem, hogy jogom, etikai alapom lenne firtatni, hogy mik a tervei. Csak remélni tudom, hogy a gyönyörű de veszteséges munka helyett talált ugyancsak gyönyörűt, ami nem annyira veszteséges.

Előzmény: oys... (36756)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36770

"Az ilyen kihagyott dolgok előbb vagy utóbb bosszút állnak."

Így igaz.

"Az elszalasztott nyereség gyakran jobban fáj a veszteségnél",,,:-(

Előzmény: theraphosa (36767)
katona30 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 36769

Köszönöm a válaszod

Titokban nekem is ez tetszik .Penge legyen veletek mindig.

Előzmény: pendleton (36766)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.16 0 0 36768

Tökéletesen megértem Ferinek ezt a döntését. Mi csak megrendelői oldalról gondolkodunk. Készítői fejjel elmélkedve gondolom tele lett a hócipője a nagyon extra egyedi pipázó pulikutya berakásokkal stb. meg az extra anyagokkal, amiket lehetett így vagy úgy egymással kombinálni és persze mint készlet fel is kellett halmozni az ára pedig szépen lassan térült meg holott a pénznek nem nagyon szabad állnia. Úgy gondolom, hogy mindenkinek megvolt rá a lehetősége, hogy 2008-tól 2013-ig folyamatosan rendeljen és megálmodhassa az elképzeléseit. Volt olyan bicska amire hónapokig spóroltam, de megérte. Továbbra is lesznek szerintem alapkivitelű Kocsis bicskák amiknek a minőségétől nem félek, sőt már egy Aratón gondolkodom. Továbbra is maradok hű Kocsis bicskarajongó/használó és köszönöm Ferinek a munkáját, kitartását, rugalmasságát  és türelmét hozzám és az összes többi megrendelőhöz. Egy szó, mint száz a Kocsis bicska a magyar bicskák Rolls Royce-ja, de nagyon sok tehetséges készítő van még, érdemes utána nézni.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!