Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2018.11.19 0 0 12918

Gerincsérvhez senki nem fog tudni segíteni, pláne szakszerűen. Ki kell ilyenkor próbálni a matracokat. Hozz el pár éjszakára próbamatracot, és amelyik a legjobbnak bizonyul, azt már érdemes megvenni, valószínűleg beválik hosszú távon is. Az ideg gyulladt állapota napok alatt húzódik vissza, addig meg a duzzanat miatt bármilyen pozícióban nyomást gyakorolhat rá a csigolya.

Előzmény: Kiss Ákos Péter (12913)
Alváskultúra (X) 2018.11.18 0 0 12917

Kedves Ákos,

 

bármelyik terméket elkészítjük 120cm szélességben is, a matrachuzat azonban (itt van lehetőségünk egyedi méretű matrachuzat gyártására) a mostani Swiss Dream Sleep Culture típus lesz. Levital esetében a standard méreteken kívüli méretek szállítási határideje egyenlőre sajnos bizonytalan.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Kiss Ákos Péter (12916)
Kiss Ákos Péter Creative Commons License 2018.11.18 0 0 12916

Köszönöm! Magamnak pont ezt néztem és a levitalt. Viszont a fiamnak 120cm kell és olyat nem találtam a matrac guru uldalon.

Ákos 

 

 

Előzmény: Alváskultúra (12915)
Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 0 12915

Kedves Ákos,

 

a legszerencsésebb lenne persze szakértő tanácsadás mellett választani matracot, ehhez alapvetően elengedhetetlen lenne a matrac próba. Érdemes lenne több üzlet több kínálatából is a szóba jöhető matracokat kipróbálni, lehetőleg olyan helyen ahol tudnak segíteni, hogy hogyan is érdemes matracot próbálni.

 

13 éves gyereknek szerintem már nyugodtan mehet felnőtt matrac, itt minőségben csak az ár szabja majd a felső határt. Normál árkategóriában akár egy Signum Basic is lehet jó megoldás és tulajdonképpen 70 kg környékén akár Önnek is. Ennek a típusnak a HR hideghab megfelelője a Signum HR Climatic, kicsit lágyabb, rugalmasabb, de ugyanazzal a kialakítással, mint a Signum matracok.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Kiss Ákos Péter (12913)
Zeki_ Creative Commons License 2018.11.17 0 0 12914

Nem. Semmilyen leharcolt matracon nem segít a fedőmatrac. Csak egy komplett matraccsere a megoldás. Sajnos ha hosszú távra kell jó matrac, az drága, és szaküzletben érdemes megvenni. 

Előzmény: kanurecoba (12909)
Kiss Ákos Péter Creative Commons License 2018.11.17 0 0 12913

Kedves Pálinkás úr!

 

Két kérdésem van. Fiamnak raklap alapú ágyat csináltam, 120 cm matracot keresek neki. 13 éves, 163 cm a srac. Milyen matracot ajánl neki. Eddig vmi memóriahabos matrac volt, talán laterazzi márkájú.

Jómagam gerincserves vagyok, Cardo t használunk, de reggelente fáj a derekam, szerintem a derék problémák javát ennek köszönhetem. Magamnak mi lenne jó. KB 70 kg vagyok.

 

Köszönöm 

Ákos 

Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 1 12912

Bocsi,

 

csak még egy érdekesség. Eddig több, mint 200 000 látogatója volt az Alváskultúra blog oldalnak. Köszönöm a bizalmat:-)

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 0 12911

Sziasztok,

 

úgy is rég írtam az Alváskultúra blog oldalra, így egy kicsit összefoglaltam a Levital fejlesztéssel kapcsolatos dolgokat, ha esetleg valakit érdekel. A prológus a szakmának szól, bocsi, nem tudtam megállni, a többi viszont talán érdekes egy kicsit...

 

Levital System matracok

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 0 12910

Sziasztok,

 

érdemes lenne egy kicsit utánaolvasi, hogy mire is jó egy fedőmatrac. Általában pont arra egyáltalán nem jó, amire az üzletekben eladják:

 

Alváskultúra blog: fedőmatracok

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kanurecoba (12909)
kanurecoba Creative Commons License 2018.11.17 0 0 12909

Köszi a tanácsot!

Akkor sem lenne jó ha egy dormeo fedőmatraccal használnám?

Alapvetően a mostani rúgós matracom meg van süllyedve és ezért cserélném le.

Előzmény: Zeki_ (12907)
Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 0 12908

Szia Duraball,

 

elég sokáig egy Dunlopillo Aerial Senso volt, ca. 1 éve Curem Heaven Forte van...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: duraball (12906)
Zeki_ Creative Commons License 2018.11.16 0 0 12907

Jyskes matracok messzire kerülendők. Nem tartósak. A memory topperek amik idekerülnek, az már máshol a kutyának sem kell , rosszul tárolt valamik.

Előzmény: kanurecoba (12902)
duraball Creative Commons License 2018.11.16 0 0 12906

László, Te milyen matracon alszol? 

Előzmény: Alváskultúra (12905)
Alváskultúra (X) 2018.11.16 0 0 12905

Kedves Kanurecoba,

 

valami matrac üzletnek azért csak kellene, hogy legyen a környéken. Esetleg vegye fel a kapcsolatot a budapesti outlet matrac üzlettel (outletmatrac.hu) valami megoldásnak csak kell lennie. Minden pesti bolt szállít egyébként országosan, így a távolság nem lehet gond. Akár több nagyobb üzletet is meg lehet keresni, hogy milyen lehetőségek vannak kiállítási, szállítási sérült, stb.. matracokkal kapcsolatban...

 

Emailban szívesen segítek. barkimaslaszlo /kukac/ gmail (pont) com

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás lászló

Előzmény: kanurecoba (12904)
kanurecoba Creative Commons License 2018.11.16 0 0 12904

Kedves László!

Köszönöm a válaszát.

Az a baj bemutató darabokat sajnos enm szállítanak ki és én 130 km-re lakom pesttől, ahol a legtöbb telephely van.

Fedőmatraccal se lenne jÓ mondjuk a jysk matrac?

Esetleg konkrét termékeket tudna ajánlani?

 

Alváskultúra (X) 2018.11.16 0 0 12903

Szia Kanurecoba,

 

lehet, hogy érdemesebb lenne egy kicsit még várni, hozzátenni valamennyit és venni egy normálisabb matracot. Ebben az árban még az is sokkal jobb, ha kiállítási/bemutató darabot vesz meg az ember, ezek általában 90x200cm méretűek és szinte minden üzletnek van ilyen. Általában féláron vagy még olcsóbban hozzá lehet jutni.

 

Beleolvasgattam az egyik termékleírásába és nekem egy kicsit olyan az egész, mintha egy ősi japán receptet fordított volna a goole először eszperantóra és onnan meg magyarra. Lehet, hogy nekem mentek el otthonól, de 3x is elolvastam és még így sincs semmi értelme, az érthetőség kedvéért beszámoztam amiket nem értek, hátha valaki (akár a forgalmazó) majd segít nekünk megfejteni::

 

A matrac 1 német mérnökök által fejlesztett, legújabb technológiával készült hybridFOAM sorozat HR profilú habjaiból készült, hét pulzuszónájú réteget tartalmaz. A réteg fejlesztése során a kizárólag a kényelmet és a hosszú élettartamot helyezték előtérbe. A 7 pulzuszónának köszönhetően a matrac a testtájaknak megfelelően nyújt heterogénebb alátámasztást, hogy a gerincet a lehető legegyenesebben tartsa és elősegítse a megfelelő vérkeringést.

 

1. ,Szegény német mérnökök. Ezen még a brit tudósok is felháborodnának. Ez egy tipikus szláv területi vágás, Szlovákia, Csehország, Lengyelország. Szinte sehol máshol

2., azon lehetne vitatkozni, hogy ez egy technológia-e vagy sem (szerintem nem), minden esetre 15 éve én már találkoztam ilyen matracokkal a cseh Tropico gyárában. Az előnyeit akkor sem értettem, most sem kerültem közelebb hozzá

3., persze bármi lehet hybridfoam, ami egynél több valamiből áll. Jellemzően azonban a szakma a zsákrugós memory matracokat hívja így és eredetileg ez egy Sealy sorozat neve.

4., HR profilú hab. A HR nem lehet profil, mint ahogyan 1 Newton sem lehet hideg. Ezek más kávéházak. A HR megjelölés kizárólag a hideghabok HR változataira használható és a "high resilience" = nagy rugalmasság szavak rövidítése. Semmi köze a habokból készülő különböző kialakításokhoz.

5., Pulzuszóna. Lassan 15 éve nyomom ezt az ipart, láttam ezt-azt, voltam itt-ott, de soha sehol nem találkoztam még ezzel a szóval ebben a szakmában. Attól persze még lehet, hogy van...

6., Az ehhez hasonló termékekből tonnaszám található a szlovák, cseh, lengyel neten és egészen bátran el lehet mondani, hogy semmilyen fejlesztésről nincs szó

7., persze, hogy hosszú élettartamot terveznek egy matracnak, ez eddig ok. Akkor miért csak két év garancia van rá?

8., a heterogénebb alátámasztás szót sem hallottam még soha. Vannak heterogén habok, amik sokféle maradék hab darálék összeragasztásából készülnek... De egy alátámasztás heterogén? Én a differenciált, megkülönböztetett, eltérő, testszelvényhez igazodó, stb kifejezéseket javasolnám. Hátha elolvassa valaki onnan is:-)

9., a gerinc legegyenesebben tartását nem értem. Már alapból nem egyenes, hanem van egy kettős "S"  alakja, de ez mindegy is. De hogy a "heterogén" alátámasztásnak bármi köze lenne a vérkeringéshez, azt azért kétlem...

Ez persze csak egy mondat volt, a többit már nem is merem elolvasni, mert újra eláraszt a kritikai kényszer és egy részről nem szeretnék erre most több időt szánni, más részről pedig nyilván nem érdekel senkit:-)

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: kanurecoba (12902)
kanurecoba Creative Commons License 2018.11.16 0 0 12902

Sziasztok!

Olcsóbb matracot keresnék, 90X200 méretben.

Ezekről mi a véleményetek?

http://fdm-matrac.hu/shopping/shop-categories/product/view/24/83.html

https://jysk.hu/haloszoba/matracok/habszivacs-matracok/plus/matrac-90x200-plus-f55-dreamzone-0

Esetleg ajánlanűtok valamit 30k alatt?

Köszönöm

Alváskultúra (X) 2018.11.14 0 1 12901

Szia Scholl,

 

a jelenlegi állás szerint pénteken kint lesznek már nálunk a Levital Perfect Sense és a Perfect Contour matracok. Elég ütősre sikerültek:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Scholl4 (12900)
Scholl4 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 12900

Szia!

 

Kipróbálhatóak és rendelhetőek már a LeVital matracok? Időszerű lenne nálunk a matracvásárlás és eléggé rákattantam erre. Rendelés után körülbelül mennyi idő a kiszállítás?

Előzmény: Alváskultúra (12898)
kunberci Creative Commons License 2018.11.13 0 0 12899

Köszönöm a segítségedet!

Előzmény: Alváskultúra (12898)
Alváskultúra (X) 2018.11.13 0 0 12898

Szia Kunberci,

 

a HR Titaniumból valóban nincs egyedi méret, ezt standard méretben vesszük kamionszámban... A Selena Comfort és a Levander matrac is rendelhető (szokott is lenni) 100x200-as méretben és rendelhető mindkettő egyedi méretben is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kunberci (12897)
kunberci Creative Commons License 2018.11.12 0 0 12897

Köszönöm a segítségét, de az ajánlott matracokra rákerestem az interneten. Az utolsó kettő a méret miatt mindjárt kiesik. Az első meg ugyanúgy kemény-félkemény mint az általam vásárolt matrac, csak kisebb a terhelhetősége. Akkor úgy látom, hogy más választásunk végül nemigen volt.

 

Meglévő matrac:

-Best Dream Perfect Fusion matrac:Komfort:Kemény/FélkeménySúlykorlát:150kg

https://www.matracvasarlas.hu/matracok/vakuummatracok/best-dream-perfect-fusion-matrac

 

1-Selena Comfort vafy Wool Extra:Komfort:Kemény/Félkemény Súlykorlát:140kg.

https://www.matracvasarlas.hu/matracok/vakuummatracok/ceriflex-wool-extra-22-vakuummatrac

 

2-HR Titanium :Súlykorlát:140 kg, Egyedi méret:Nem rendelhető, 100x200 méret nincs.

https://www.gigamatrac.hu/matracok/hideghab-matracok/swissdream-hr-titanium-matrac_6875

 

3-Ceriflex Levander:Komfort:Kemény Súlykorlát:150kg, Egyedi méret:Sajnos nem rendelhető, 100x200 méret nincs.

https://www.matracvasarlas.hu/matracok/vakuummatracok/ceriflex-levander-lavender-matrac-60-napos-2272

Előzmény: Alváskultúra (12896)
Alváskultúra (X) 2018.11.12 0 0 12896

Kedves Kunberci,

 

sajnos nem tudom pontosan, hogy ennek a matracnak milyen a keménysége, de egészen biztos vagyok benne, hogy lehet feszesebb matracot vásárolni. A feszesebb matracok között mindenképpen meg kellene említeni a Selena Comfort vafy Wool Extra matracokat, ha még feszebbre vágyunk, akkor a HR Titanium vagy a Ceriflex Levander matracok minden bizonnyal még feszesebbek, keményebbek.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kunberci (12895)
kunberci Creative Commons License 2018.11.12 0 0 12895

Tisztelt Pálinkás úr!

 

Tegnap érkezett meg a Best Dream Perfect Fusion matracunk 100x200-as méretben, amit egy kicsit puhának itélek meg. A kérdésem az lenne, hogy ilyen méretben, és ilyen terhelhetőség mellett létezik-e ennél a matracnál keményebb hideghab matrac? A rúgós, memóriahabos, habrugós matracok nem szimpatikusak.

Alváskultúra (X) 2018.11.08 0 0 12893

Szia,

 

a matrac elkészült, rendelhető, jövő héten ki lesznek állítva a termékek is...

 

https://www.matracguru.hu/gyorskereses/levital

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Törölt nick (12892)
Alváskultúra (X) 2018.11.08 0 0 12891

Sziasztok,

 

lassan, de biztosan elkészült a Levital filmünk magyar narrációja is, ha esetleg valakit érdekel Szalóczy Pál egyedi hangjával... (kérem vigyázzanak, az ajtók záródnak, a Blaha Lujza tér következik...:_)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=yVUnHaThQog

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

salieri81 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 12890

Köszönöm,már felvették velem a kapcsolatot!

Előzmény: Alváskultúra (12888)
Alváskultúra (X) 2018.11.02 0 0 12889

Kedves Bstef88,

 

ha mindegyik kényelmes lenne, én valahogy csak a gélhabos wave matracot választanám... Ehhez persze fontos, hogy kényelmes legyen. Ha nem annyira sos, akkor hamarosan kapható lesz egy Levital Perfect Fusion nevű termékünk is (eddig úgy néz ki, hogy 100 napos visszavásárlási garanciával), picit drágább lesz ugyan, de meglehetősen ütős lesz...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: bstef88 (12887)
Alváskultúra (X) 2018.11.02 0 0 12888

Kedves Salieri,

 

kicsi türelmet kérnénk, hétfőn kollégáim válaszolnak Önnek.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: salieri81 (12886)
bstef88 Creative Commons License 2018.11.01 0 0 12887

Tisztelt Pálinkás Úr!

Kb. 2éve vettem  Dreamzone F70 2db 80x200as matracot mert fájt a hátam/derekam.Egy darabig jó is volt de most újra fáj a hátam,úgy érzem a matrac besüllyedt, nem tart egyenesen.

Szeretném elkerülni hogy újra ilyen hibába essek és most egy normális tartós minőségi 160x200as matracot szeretnék vásárolni.
Tudom hogy mindenképp ki kell próbálni vásárlás előtt egy matracot,de előtte azért informálódom hogy mégis milyen termékeket érdemes kipróbálni.

Jysk nem jöhet szóba többé,a kikaban az Ocean Cool Wave nevű matrac ami jobb kategóriának tűnik.
Mivel vidéki vagyok és a nagyáruházakon kívül nem sok lehetőségem van,de amit az interneten találtam és kipróbálható Debrecenben az a NOKS ORIGINAL és a HARDFLEX PREMIUM matrac.
Mit gondol erről a 3 termékről,ajánlaná valamelyiket?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!