Keresés

Részletes keresés

ido85 Creative Commons License 2024.02.07 -10 3 229614

"Klujbert melyik edző rakta volna be jobblövőbe a Fradiban Eleken kívül? Pláne külföldi. Idehozott volna egy külföldi klasszist, Ketinek meg azt mondta volna, hogy menj le a szélre, aztán ott is vagy játszol, vagy nem."

 

Senki, igazából csak ezért nem tudta a Győr elhappolni előlünk, mert ők deklaráltan jobbszélsőnek vitték volna. De Keti azért meg is hálálta a bizalmat, mert csak odaverekedte magát a BL szinten sem kutya átlövők közé, aztán lehet utána már Bartha is vakarta a fejét. 

Előzmény: Tonio 2.0 (229609)
Gojira Creative Commons License 2024.02.07 -10 3 229613

Idézem, mert úgy látszik sokan nem ismerik:

 

Hajrá Fradi, hajrá Fradi
Hajrá fiúk mert fő a győzelem!
Száz kisleány, egy gólra vár
Száz csókot ád majd a győztes meccs után!
Hajrá Fradi, hajrá Fradi
Hajrá fiúk csak tovább
És süvít a labda
A hálóba varrva
Hajrá, Hajrá, csim-bum gól.

Fradi a színed zöld-fehér
Sok dicsőt mesél
Tizenegy bátor sportoló
Úgy száguld mint a szél
Sok-sok ezer szurkoló
Győzelmet remél
Fradi ma újra győzni kell
Ez legyen a cél!

 

Ez a Fradi induló, ha már identitásról van szó, akkor kezdjük ezzel. (1) "Fradi a színed zöld-fehér" - és nem fekete. (2) "Hajrá fiúk mert fő a győzelem!"  - és nem a 4. vagy 5. hely.

 

Másrészt a Fradi MINDIG szerethető.

monti011 Creative Commons License 2024.02.07 -10 2 229612

Mai mérkőzés itt nézhető:https://www.youtube.com/watch?v=Sl7Syto4spE

Előzmény: nicko (229600)
Crdnc Creative Commons License 2024.02.07 -10 1 229611

Régen más volt itt a stilus, tisztelet a kivetelnek…nem véletlen h a legtöbbunk már nem nagyon ír ide 

Előzmény: Tonio 2.0 (229586)
confab Creative Commons License 2024.02.07 -10 1 229610

Jogos, amit írsz. Azt még hozzá kellett volna tennem, hogy az esetek többségében, bár lehet, ez is vitatható, mert csak azt látni, aki beváltotta, amit ígért, aki meg nem, lehet találgatni, hogy tényleg benne volt-e a potenciál, ami sejtetett, vagy nem. Arról most nem beszélve, amit Klujberrel kapcsolatban írsz, bizony a véletlen, sőt a szerencse faktor is sokat számíthat. Annyit mégis hozzátennék, a futballban manapság jóval gyakoribb, hogy egy-egy játékos valamivel később érik be, sőt már olyan életkorban, ami régebben nem volt jellemző, ehhez képest a a női kéziben ez talán ritkább, mert ott hamarabb kiderül, kiben mennyi a spiritusz.

Előzmény: gerg0 (229608)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.07 -10 2 229609

Persze, vannak későn érő típusok, több olyan csatár is volt, akiről Pakson kiderült, hogy hát, végül is nem is rossz ez a srác, aztán később ki mekkora karriert futott, vagy nem futott be, az más kérdés.

 

Klujbert melyik edző rakta volna be jobblövőbe a Fradiban Eleken kívül? Pláne külföldi. Idehozott volna egy külföldi klasszist, Ketinek meg azt mondta volna, hogy menj le a szélre, aztán ott is vagy játszol, vagy nem.

Persze lehet mondani, hogyha valaki ezzel elégedetlen, akkor igazoljon el, menjen el máshová, ahol nagyobb szerepet szánnak neki.

De egy fiatal játékos még nem túl ismert külföldön, és ott sok esetben inkább a hazai tehetségeket építgetik (a franciáknál például, ha jól tudom, légiós kvóta van a bajnokságban).

Nyilván lehet azt is mondani, hogy akkor menjen el egy kicsit gyengébb magyar csapatba, de ott meg vagy jó a szakmai munka, vagy nem, vagy felfejlődik, vagy nem, ha meg túl sokáig ott marad, akkor már hová menjen... Szóval nem egyszerű.

Előzmény: gerg0 (229608)
gerg0 Creative Commons License 2024.02.07 -10 3 229608

"Közhely, de ettől még igaz: az igazi tehetség utat tör magának"

Vagy nem, van akinek nincs szerencséje, rosszkor van rossz helyen (nagy poszt konkurencia), későn érő típus, magasságban vagy tömegben nem hozza a divatos elképzelést. Mondok egy offtopik nevet, aki elég későn került pl. válogatottság közelébe VARGA BARNABÁS.

Mi van ha pl. Katrin újvárosban elfogadja a szélső szerepet?

Előzmény: confab (229603)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.07 -10 1 229607

Újgazdag identitás... Ha az identitás, hogy sok pénzed van, és megveszed a külföldi klasszisokat (focis szinten mondjunk nemzetközi szintű játékosokat).

 

Egyébként az a vicc, hogy amikor megjelent Lisztes, ott is megmozdult valami (szurkolói fronton is). Jött egy magyar tehetség, gólokat lőtt (plusz nosztalgia faktor az apja miatt), és még az áramvonalasított foci szakosztály tengernyi légióshoz szokott szurkolója is érzékelte, hogy ez azért valami más, mint amikor az aktuális délszlávot/afrikai nézzük (nem megbántva utóbbiakat).

 

De lehet, hogy csak belemagyarázom, és sokak szemében már nincs is ilyen különbség.

Előzmény: sergiototta (229606)
sergiototta Creative Commons License 2024.02.07 -10 1 229606

Szerintem a szurkolók is a 3. mellett vannak döntő többségében. A vezetőség csak kiszolgálja a tömegigényeket. Persze azt nem gondolom, hogy nagy gondjuk lenne ezzel a mükődéssel.

A 3. már gyakorlatilag identitásnak tekinthető, a focisoknál évek óta ez van, a korongnál is a csapat fele migri. Cserébe sorozatba jönnek a bajnoki címek.

Előzmény: Tonio 2.0 (229605)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.07 -10 1 229605

Különben szerintem nem állnánk, vagy állunk olyan rosszul, mint az eredményeink mutatják, csak sajnos nemzetközi szintű átlövőkből nagy a hiány, de a többi posztokon azért nem állunk rosszul.

 

Beállók? Védők?.. És már meg is van a fél csapat...

 

Elfogadom, hogy ez a helyzet, amire több választ lehet adni:

1. Visszaveszünk a célokból, és építünk egy EL-4 esélyes csapatot a la Móvár.

Előny: szerethetőség

Hátrány: kisebb célok, és a legjobbjainkat, akik többre vágynak, egy idő után elviszik

2. Maradunk ennél a vegyes modellnél

Előny: viszonylag több magyar, akár saját nevelés, BL-8/12, néha kicsúszhat egy Final Four

Hátrány: a stabil Final Four részvételhez ez a keret kevés

3. Igazolunk további külföldi klasszisokat

Előny: reális győzelmi esélyek minden fronton

Hátrány: identitás vesztés

 

 

A vezetőség láthatóan a 3. pont mellett tette le a voksát, aztán hogy ki mennyire tud ezzel azonosulni, más kérdés. A többség szereti a látványos játékot és a sikereket, így valószínűleg sokan fognak.

Valljuk be, ha egy saját nevelésű csapattal az 5. helyért küzdenénk, akkor feltehetően kevesebben lennének a lelátókon. Ez van.

Előzmény: confab (229603)
Isthy1 Creative Commons License 2024.02.07 -10 2 229604

Most is így lesz.

Előzmény: van_Persil (229601)
confab Creative Commons License 2024.02.07 -10 2 229603

Közhely, de ettől még igaz: az igazi tehetség utat tör magának, l. Simon Petra. A fizikális adottságai nem mondhatók optimálisnak, mégis a korosztályából ha valaki nagy ígéret, vagy már ennél is több, akkor az ő. Közelebbről megnézve a kép persze jóval árnyaltabb; Háfra esetére nem térek ki, mert egyből egy kisebb novella lenne belőle, de ha csak az utóbbi fél évtizedet vesszük, jó pár esetet lehet találni, hogy valamelyik nagy ígéret nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Különben szerintem nem állnánk, vagy állunk olyan rosszul, mint az eredményeink mutatják, csak sajnos nemzetközi szintű átlövőkből nagy a hiány, de a többi posztokon azért nem állunk rosszul. Átlövők nélkül meg..., az van, amit látunk.

Előzmény: Tonio 2.0 (229543)
Gojira Creative Commons License 2024.02.06 -10 0 229602

Valakivel összekeversz, de ezzel meg is kaptad a választ.

Előzmény: Törölt nick (229594)
van_Persil Creative Commons License 2024.02.06 -19 1 229601

Az m4sport nem írja, hogy a you tube-on közvetítené ( a Debrecen-Fehérvárt, ill. a Csurgó-Tatabánya ffi magyar kupa meccset adják), de a DKKA szokta a saját you tube csatornáján közvetíteni a saját meccseiket.

Előzmény: nicko (229600)
nicko Creative Commons License 2024.02.06 -10 1 229600

Holnap 17:00 órától Dunaújvárosban bajnokit jatszunk. Ha lesz közvetítésről link ne tartsátok magatokban. 

van_Persil Creative Commons License 2024.02.06 -20 2 229599

Ha telerakjuk a csapatot magyarral, akkor a legtöbbjüket nem tudjuk megtartani, ha vannak ambícióik.

Előzmény: nicko (229597)
van_Persil Creative Commons License 2024.02.06 -21 1 229598

Eddig nem tűnt föl, de az EHF a Költőt átnevezte Pedersennek, pedig ő maga magát Heinének nevezi, ill. a Malesteinnek csak az első keresztnevét (Antje) tüntették fel, pedig ő maga a másodikat (Angela) használja.

A spanyol bírók nevei nem voltak ismerősek, de rájöttem, hogy miért nem: eddig az anyai vezetéknevükön (Mata, López) futottak, most meg az apai+anyain, de a Colos csak az apai vezetéknevüket mondta.

nicko Creative Commons License 2024.02.06 -10 2 229597

Más a gond ezzel. 

Mi a kitűzött cél? FF-ba jutni azt több magyarral jelwnleg nem tudod. Több külföldivel esélyesebb. 

Ha nem a FF a cél, de még BL sem akkor Óvár bemutatja. 

De ott a válogatott mutatói a legjobb példa és azok akik top ligásak BL-ben a válogatottjaik messze vannak tőlüni.

Talán lesz javulás ahogy többen mennek külföldre BL csapatba.

Előzmény: Tonio 2.0 (229590)
nicko Creative Commons License 2024.02.06 -11 1 229596

nemzeti gennyes színvonal...a Rapid hátralévő ellenfelei a BL-ben a Lublin és Odense!

Előzmény: Tonio 2.0 (229543)
Törölt nick Creative Commons License 2024.02.06 -11 0 229595

Na jó, már törlöm is magam... 

Törölt nick Creative Commons License 2024.02.06 -11 0 229594

Gojira, öregharcos, engem se látsz? :D

Előzmény: Gojira (229591)
allegro barbaro Creative Commons License 2024.02.06 -10 0 229593

OK.

Sejtem, hogy melyik hárombetűsre gondolsz, de szerintem troll-ügyben nem ő a probléma.

 

Előzmény: Gojira (229591)
allegro barbaro Creative Commons License 2024.02.06 -10 2 229592

...magyarosabb csapatot építenék...

 

Számomra is szimpatikusabb lenne.

A legszimpatikusabb az Elek-féle max. 4 légiós volt.

Viszont ez attól függ, mik a célok.

A cél a BL-győzelem, ehhez viszont a magyarosabb csapat manapság nem realitás.

Előzmény: Tonio 2.0 (229590)
Gojira Creative Commons License 2024.02.06 -10 0 229591

Semmit. Csak nem akarjuk látni a hárombetűs és cimborái szófosását.

Előzmény: allegro barbaro (229585)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.06 -10 0 229590

Én magyarosabb csapatot építenék.

De ebbe végképp nem kezdek bele, mert tudom, sokak számára ez még a "ki kit ikszel ki?"-nél is unalmasabb téma. :)

Előzmény: allegro barbaro (229589)
allegro barbaro Creative Commons License 2024.02.06 -10 2 229589

Hello Tonio ,

Pedig azt hittem, engem is ikszelsz, mert nem válaszoltál a korábban feltett kérdésemre, amely így szólt :

 

...meg esetleg Klujber (bár én tuti nem igazoltam volna rá Maszlovát)... > by Tonio

 

Ne butáskodj Tonio, hát kit igazoltál volna rá, Papp Nikit, vagy Planéta Szimonettát...

Kifejtenéd miért gondolod így ?

Előzmény: Tonio 2.0 (229586)
allegro barbaro Creative Commons License 2024.02.06 -10 3 229588

A régóta fórumozás tapasztalata, hogy felesleges erőlködés a trollkodás elleni küzdelem, mert ezt lehetetlen kiirtani, nincs egzakt megoldás, a piros x sem. Ha ikszeled, visszajön fikanickel.

Sajnos el kell viselni, vagy ha végképp nem tudod, akkor van ott a retyós példa.

Egyetlen dolgot lehet tenni, hogy ignorálod. Nem válaszolsz, nem vitatkozol vele, levegőnek nézed.

Tudom, néha nehéz megállni, hogy ne basszál oda neki.

Én is beleestem néhányszor ebbe a hibába, de soha többé nem teszem, a fent leírt tapasztalat alapján.

 

 

Előzmény: Gojira (229584)
bta70 Creative Commons License 2024.02.06 -10 1 229587

"Én csak Rnd hozzászólásait látom"

 

Hű de jó neked:):))

Előzmény: Azosztigen12 (229581)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.06 -10 3 229586

Látlak téged is, monti011-et, az olyan vendégeket, mint Isthy, Objektív, luna, vagy éppen roryblues, aztán persze nicko, ido, markov, Fatboy Slim, Somogyi (amíg írt), de még Bambit is olvasom, Valkov, Stevender, szabopalesz, Darhon, Csaba, és sokan mások (a teljesség igénye nélkül).

 

Én csak azokat tiltom, akik nyilvánvaló trollok, rengeteget offolnak, és/vagy elmebetegek.

Nem tehetek róla, hogy megszaporodott a számuk, mióta a győri topik kvázi bezárt.

Előzmény: allegro barbaro (229582)
allegro barbaro Creative Commons License 2024.02.06 -10 0 229585

Nem kell hülyeségeket írogatni.

Mit akartatok ezekkel az irományokkal üzenni ?

Előzmény: Gojira (229584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!