Keresés

Részletes keresés

Jani71 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 22325

Ha még nem láttad ennek a fának a normál méretű termését, akkor számíthatsz rá, hogy megjelenik

az általam említett foltosság a gyümölcsön (ez a fajta érzékeny). Javaslom a Ca adagolását.

A nagy fa visszametszésével kapcsolatban felhívom a figyelmedet, hogy ha viszonylag jó erőben van,

akkor nagyon nagy vegetatív hullámmal reagálhat, az pedig nem biztos, hogy szerencsés.

(Tudom, épp ezt tárgyaltuk, hogy esetleg nem lenne baj egy kicsit megtápozni, csak arra gondolok,

hogy pillanatnyilag senki sem tudja, hogy éppen hol az 'egyensúly' érzékeny határa, vagyis pont'

mennyit kell levágni a normális mennyiségű és méretű 'megújuláshoz'.)

Valahogy el kellene találni a 'belenyúlás' mértékét! Persze ez így nem könnyű.

Na de majd meglátod, hogy mi lehet a jó.

Ja, és még valami: a góc megszüntetéséről. Nem vagyok benne biztos, hogy van értelme, ha a nagy

fa eltávolítására gondoltál. Ha már benne van a fákban, akkor úgyis szükség van a növényvédelemre.

Egyébként is. Mellesleg előbb-utóbb úgyis megfertőződne, ha nem véded meg.

Nem tudom, hogy mennyire vagy jártas a lisztharmattal kapcsolatban, azt érdemes észben tartani,

hogy a végálló rügyben áttelel (ezért is láthatod épp a hajtáscsúcson). Tehát ősszel is figyelni kell!

Előzmény: tudomka1958 (22321)
Péter_33 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 22324

Sziasztok! nektarin levelén durván terjednek a levéllyukacsosodás jelei, pedig 3 napja permeteztem score+topas+dithane (wuxal) kombóval, és előtte is ment score 8 naponként. Szinte megint az össze levélen kezd megjelenni. Mit tudok tenni, hogy megállítsam? akinek van nektarinja, mivel kezeli ezt?attól tartok a pár szem gyümölcs is lemegy, ha elszaporodik. üdvözlettel!

nézek Creative Commons License 2016.05.01 0 1 22323

vízben oldott vasgálic  és NPK 15, kéthetente egy kupak wuxal.

Előzmény: Didergő Király (22322)
Didergő Király Creative Commons License 2016.05.01 0 0 22322

én meg az ibolyával szenvedek...lassan teljesen átveszi a hatalmat az egész kert felett, de gyomirtózni nem fogok, inkább kapálok.

---

tavaly a kajszicsemetémet vízben oldott leander táppal locsolgattam, ha már rám sózták az oázisban (a leander rá 1-2 hétre elpusztult, hogy megvettem a tápot). sok mindent nem vettem észre, azért jobban fejlődött, mint tavalyelőtt, de még így is nagyon csenevész három éves létére. idén is folytatnám ezt a módszert, ha megerősítetek benne. a betegségek eddig elkerülték, a levele mondjuk elég sárga, pont mint tavaly.

Előzmény: crashpo (22313)
tudomka1958 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22321

az egyik jonathan...

Előzmény: Ali-bá (22319)
tudomka1958 Creative Commons License 2016.04.30 -1 0 22320

én is gondoltam rá,hogy azt a hatalmas koronát erősen vissza csonkolnám mert akkor be lehetne permetezni rendesen meg metszeni is normálisan...

ez viszont elég barbár megoldás de a finom ifjitómetszés több évet igényel és nem tudom adnék-e ennyi időt ennek az öreg ,beteg fának...

te hogyan csinálnád?

Előzmény: Ali-bá (22319)
Ali-bá Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22319

Én is lisztharmatnak látom. Ifjítsd meg jól a fát és az új hajtásokat kezeld rendszeresen lisztharmat ellen. /Ha megérdemli a termése, hogy bajlódj vele./ Esetleg oltsd át valami rezisztens fajtával, ami kevesebb gondoskodást igényel.

(Mikor Jonathán almát is termeltem, volt olyan év, hogy 16-szor kellett permetezzem. Az is érzékeny volt a lisztharmatra.)

Előzmény: tudomka1958 (22314)
tudomka1958 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22318

kössz!

elfér meg árnyéka is van,de már az idén ültetett kis almafáim levelei is hasonlóak...

tehát ha nem lehet orvosolni akkor meg kell szüntetni a gócot...

Előzmény: Jani71 (22316)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22317

Ilyenkor főleg nitrogén kell.

 

 

Előzmény: öreg_néne_b (22312)
Jani71 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22316

Nem tudom, hogy milyen fajta lehet, de egyelőre nem bántanám (főleg, ha esetleg 'elfér' - mondjuk

az árnyéka miatt megbecsült példány). Írod, hogy apró almák tömkelege, tehát gondolom,

nem ismert a fajtája. Szóval ha még 'elfér' kategória, akkor legalább addig hagyni kellene, amíg meg

nem mutatja a valódi énjét. A helyedben azt tenném, hogy vennék valami normálisabb lisztharmat

elleni szert és megkínálnám. Ha jól sejtem, akkor talán kajahiánya is van. Emiatt adnék neki mondjuk

Wuxalt egyszer-kétszer. Atka ellen akkor szórnám, ha biztos lennék benne.

Levéltetűre direkt figyelném és feltétlenül védekeznék (mostanában alakulnak ki a telepek).

Mondanám a lemosózást is, de ez talán túl nagy fa ahhoz. Tehát ha nem, akkor viszont úgy javasolnám, ahogy én is csinálom a Jonagoldommal. Az is nagy fa, esélyem sincs lemosózni.

Vegetációban igyekszem megvédeni, amennyire lehetséges.

A varasodás is bejátszhat, figyeld a gyümölcsöt, és ha előfordul (zavaró mértékben), akkor adj neki...!

Ja, és ott vannak még a vértetűk (nálam pl. ...). Olvass utána és ha úgy látod, akkor érdemes

azzal is foglalkozni! Nem tudom, hogy pl. hogy 'állsz' almamoly ügyileg, ha fertőzött, akkor az ellen

is védekezni kellene!

Nagyjából mogyoró nagyságnál gyümölcsöt is ritkíts! Ha jól termékenyül, akkor egyelőre minden csoportból hagyj egy darabot! Ugyanettől a fenológiai állapottól érdemes lehet esetleg kalciumot is

juttatni, ha azt látod, hogy 'hullafoltos' a gyümölcs. Lombra adagolható.

Stb., stb. ;-)

Általánosságban: növényvédelem, táplálás, gyümölcsritkítás!

A gazdaboltosnak meg toll a fülibe...! Szerintem.

Előzmény: tudomka1958 (22314)
zoli1437 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22315

Totális gyomirtó. Amilyen néven éppen megkapod.

Előzmény: crashpo (22313)
tudomka1958 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22314

ilyen a ket öreg almafam...

már tavaly is ilyen volt(akkor örököltem őket),zörgő levelek apro almák tömkelege...

vittem mintát a gazdaboltosnak,atkára adott szert.

itt a forumon láttam hasonlo kepeket arra azt mondták lisztharmat:lefujtam arra is egy kis lombtrágyával együtt..

szerintetek mi a nyavalyája?

lehet hogy nem kéne vesződni vele hanem télen kivágni...

crashpo Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22313

Sziasztok!  Az lenne a kérdésem hogy az akác sarjakat mivel tudom legkönyebben kiírtani?  Régebben használtam valamilyen szert, de már nem emlékszem a nevére. Lepermeteztem 1-2 napig nem történt semmi aztán gyökerestül kipusztult. Ilyesmire lenne szükségem ismét mert a kerítés tövében gyökerestül nem tudom kiírtani mert nem férek hozzá. 

öreg_néne_b Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22312

Ez nitrogénre működik, de pl. foszforra nem.

Előzmény: Törölt nick (22311)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22311

Szórj ki egy fa alá  2-3 dkg/m2 adagot a lombozat alatti területre

Azaz ~ 8-10 dkg műtrágyát a közepes fák és ~ 12-15 dkg műtrágyát a nagy fák alá.

 

Főleg a lombkorona külső része alá körben, elosztva.

Vagyis cirka 3 méter (közepes fa) 4 méter (nagy fa) átmérőjű körön, ha már felnőtt fáról van szó.

Kisebb fáknál arányosan, a lényeg a 2-3 dkg/m2 adag a lombozat alatti területre.

 

Aztán egy erőteljes belocsolás 20-30 cm mélységig.

Ami ugye kb. 20-30 liter/m2 vizet jelent!

Kisebb fa esetén tehát 120-150 litert, nagyobb fa esetén 200-250 liter víz körül.

 

Vagy egy komolyabb esőzés előtt műtrágyázz...

 

Megj: 2 dkg/m2 célszerű a 30% körüli és 2 dkg/m2 a 30% körüli N (Nitrogén) hatóanyagú cuccból.

Előzmény: pikubá (22310)
pikubá Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22310

Kellemes hétvégét mindenkinek.

 

Valahol írtatok az ültető vassal történő műtrágyázásról, de most sehol sem találom.

Szilvafáimon rengeteg termés mutatkozik, szeretnék nekik egy kis kaját adni hozzá.

Olvastam, hogy valamivel leszúrni a földbe, és abba szórni műtrágyát, de nagyon

nem szeretném kiégetni őket.

 

A fa tövétől kb 1 méterre szúrjak egy 15 cm mély lyukat,és bele fél marék műtrágyát???

És ha pont alatta van egy gyökér?

 

Vagy ne agyaljak ezen, hanem locsoljam párszor vízben oldott műtrágyával?

hja és azt milyen töménységben? 1kg/ ,liter víz.

 

 

 

 

 

 

 

halmoore Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22309

Sziasztok kertbarátok! Nem tudja nekem valaki megmondani, hogy a szőlőmön ( a termés végeken) látok itt-ott pókháló szerű valamit persze csak nagyítóval! Mi lehet ez, normális e ill. ha nem akkor mivel védekezzek ellene?? Előre is köszönöm!!!

 

pikubá Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22308

Nekem is az jut róla eszembe:):):)

Smorgasbord .

"míg el nem jön a pillanat",

mikor egy cincérlárva beleharap a végébe???

 

Elnézést mindenkitől! OFF !

Előzmény: marmande (22298)
Didergő Király Creative Commons License 2016.04.30 0 0 22307

megpróbálom, köszi!

Előzmény: Ali-bá (22305)
Antisystem Creative Commons License 2016.04.29 0 0 22306

Szerintem igen.

 

ÜdV

Előzmény: Péter_33 (22295)
Ali-bá Creative Commons License 2016.04.29 0 1 22305

Kapard ki a lyukat amennyire tudod, esetleg spriccolj be egy kis rezes oldatot, de ne zavarjon, hogy odvas odabent, ha bedugtad és lezártad sebkezelővel. A fát nem zavarja, hogy mi van bent, ha egyszer beforrta. (Láttál már görcsöt deszkában? Mit gondolsz mi volt ifjú korában? Egy bekorhadt ág.)

 

A dugó széle érintkezzen a fa szélével és a közepe azért áloljon kijjebb, mert évek során (míg a fa seb begyógyul) a fa keresztmetszete is növekszik, így egy szintben lesznek, nem mélyűl a dugú szintje a fához viszonyítva.

Előzmény: Didergő Király (22300)
Ali-bá Creative Commons License 2016.04.29 0 0 22304

Be kell azt dugni rendesen, mármint az odvas lyukat, szorosan, különben elcsurog a Fagél.

Előzmény: smorgasbord (22301)
Didergő Király Creative Commons License 2016.04.29 0 0 22303

ki-be-ki-be, amíg el nem jön a pillanat? már kezdem érteni. :)) (sajnos nem)

Előzmény: smorgasbord (22301)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.04.29 0 0 22302

Na de kérem, ez nem a HUSz... ;)

smorgasbord Creative Commons License 2016.04.29 -1 0 22301

Nem szabad teljesen bedugni, hanem ki-be, ki-be, amíg el nem jön a pillanat.

Előzmény: Didergő Király (22300)
Didergő Király Creative Commons License 2016.04.29 0 0 22300

köszi a tanácsokat mindenkinek a dióval kapcsolatban! Ali-bá, azt mondjuk azt nem teljesen értem, hogy "a közepe kicsit kifele álljon". a dugó ne süllyedjen el teljesen a lyukban, hanem emelkedjen ki belőle fél centire? valami amúgy lakik benne szerintem, mert mintha ürülék lenne benne az a fekete akármi.

Előzmény: Ali-bá (22296)
Atyus 77 Creative Commons License 2016.04.29 0 0 22299

:-))

Üdv.urak.

Előzmény: marmande (22298)
marmande Creative Commons License 2016.04.29 0 2 22298

Úgy néz ki, mint egy nuni. Faragd mélyebbre kicsit és ha kangörcsöd lesz, jól fog jönni.

Előzmény: pikubá (22297)
pikubá Creative Commons License 2016.04.29 0 0 22297

Az én diófámon kb akkora odvas seb volt,mint amekkora forradás látszik a 

képen.Kb 50X30 cm.Kipucoltam,kivéstem amennyire tudtam,valamivel be is

fújtam ,majd befalaztam,betonoztam.

Ez kb nyolc éve történt,azóta egyre kisebb,

Most már alig látszik ki egy fél tégla.

Előzmény: Didergő Király (22288)
Ali-bá Creative Commons License 2016.04.29 0 0 22296

Faragj bele egy fadugót (parafa is jó), a közepe kicsit kifele álljon /négy centi átmérőnél max. fél centi/ nyomd bele, hogy szorosan álljon és úgy kend le Fagéllel. Évente kend ujra (vagy ha bereped) és pár év alatt benövi az egészet.

Előzmény: Didergő Király (22288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!