Keresés

Részletes keresés

[fidelio] faery Creative Commons License 2006.04.13 0 0 157
... és nem az-e a legfontosabb? :))) A többi csak szó, szó, szó...
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.13 0 0 156
Még jó, hogy van eligazító támaszom... adhatnátok már egyszer egy másik fület, na, csak kis időre, amellyel meghallanám, mi a különbség közepes, jó és kiváló között...:) Persze én így, dummy módjára is ott szállok a zenével...
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.04.11 0 0 155
De mennyire, hogy ott ültél :))) És nekem is 'megborzongatja', minden ilyen magyar zene ezt teszi (születési hiba ...:))) Ezen a koncerten azonban, az előadást tekintve, a minőség Kristóffal jött be a pódiumra, s vele távozott is... Az Új világ-szimfónia csak 'korrekt' volt.
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.11 0 0 154
Én is ott ültem...:) ... minden fülemmel hallgattam...nekem a "Kelj fel juhász ne aludjál"' mindig megborzongatja a gerincemet.
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.04.11 0 0 153
NZs [151]: a Rémkirályt élőben is hallottam, felvételem is van - csak sajnálni tudom az ápr. 7-i közönséget, hogy nem részesült belőle. Ami a karmestert illeti, lehet, hogy ti Pécsett jobban jártatok, hogy ismeretlen horvát művet vezényelt. Illő tisztelettel BK-nak az interjúban elhangzott dícsérő szavai iránt, de már bocsánat, Letonja úr teljesen felejthető karmesternek bizonyult. Persze csak ebből az egy előadásból tudok ítélni. Arra gondoltam, ez valami kishatárforgalmi 'deal' volt ott a déli fertályon?... :))) Miattam lehet Bernben főfőzeneikorifeus is, de - középszer. Én általában honorálni szoktam, ha valaki magyar zenét, sőt, azon belül is ennyire magyarosat, mint a M. képek, próbál vezényelni vagy játszani, és elnézőbb vagyok, mint máskor. De itt nemigen találtam mentőkörülményt. Gyalogos produkció volt, s mintha gőze se lett volna a darab geneziséről. Lehetséges, hogy ez 'eresztette le' a közönséget a Csajkovszkijokra... Jó lenne mást is hallani a Bartók-termi előadásról, sőt, a Visszhangban is szívesen olvasnék kritikát.
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.04.11 0 0 152
Persze, illetve nem én személy szerint, hanem az ottani menedzserem.
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.04.09 0 0 151
Inkább legyen sűrű neked, mint velünk a fórumozás! :))) De mindig örülünk, ha tudósítasz bennünket. A berlini visszhangok milyenek voltak - figyelsz ilyesmire?
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.04.09 0 0 150
Köszönöm a gratulációkat!:-) Elég sűrűre sikerült ez az időszakom, nem is tudtam se netezni se veletek fórumozni:-P :-) Pár nap múlva már azt is tudni fogom, mit játszom a rádióban.
[fidelio] NZs Creative Commons License 2006.04.08 0 0 149
(Széljegyzet: pedig itt Pécsen Valse-Scherzo mellett a ráadás (Rémkirály) volt az egyetlen igazán ütős szám; itt ráadásul a Bartók helyett vmi ismeretlen horvát szerző műve volt; ugyhogy a műsortervezés kivételesen elég csapnivalóra sikeredett a Pannon Filharmonikusoknál)
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.04.08 0 0 148
Kedves Kristóf, köszönjük a mai (azaz 7-i) koncertet. Már reggel megörültem az interjúdnak a Bartók Rádióban. Ezek szerint máj. 18-án a MR Márványteremben ismét hallhatunk! Az első műsorszám (Bartók: Magyar képek) némi aggodalomra adott okot a karmesterrel (köv.képpen a zenekarral) kapcsolatban: ritmikai tisztázatlanságok, szétcsúszás. De a Csajkovszkíjokra minden rendbejött. Pannonék is adekvát kíséretnek bizonyultak az nagy átéléssel játszott, muzikalitásában lefegyverző Melankolikus szerenádhoz és a Valse-scherzo határozott dinamikájához. Ismét örültem a kristálytiszta intonációnal - mindig olyan egyszerűnek tűnik, amikor megvalósul, ám ezt elérni...! Bosszús voltam a közönségre, túl hamar abbahagyták a követelőzést, ki kellett volna kényszeríteniük a ráadást. (Nem rajtam múlt :-)))
[fidelio] NZs Creative Commons License 2006.04.06 0 0 147
Itt is gratulálnék neked még egyszer ahhoz a kiválló koncerthez, amit ma Pécsett hallottam tőled!
[fidelio] music Creative Commons License 2006.04.04 0 0 146
Kedves Kristóf! Gratulálok a tegnapi miskolci koncerthez!! Felejthetetlen élmény volt :)
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.28 0 0 145
:-) Köszönöm a jókivánságokat, holnap sokat fogok gyakorolni, mert kissé el vagyok maradva a műsorral...
[fidelio] cisz-moll Creative Commons License 2006.03.28 0 0 144
Kedves Kristóf, ki tudja, Estrella nem szervezi-e át a kedvedért a találkozót Pécsre? :-) Ha mégis Pesten maradnánk, aminek elég nagy a valószínűsége, ez esetben jó felkészülést és csodálatos koncertet kívánok Neked és művésztársaidnak, és persze a közönségnek is!
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.28 0 0 143
Amennyiben Pécsen lesz el tudok rá menni:P A pannonnal másnap játszunk és én már 4-én este ott alszom. Szóval a lényeg, hogy sajnálatomra nem tudok elmenni a találkozóra:( Remélem lesz még ilyen és azon sikerül részt vennem.
[fidelio] cisz-moll Creative Commons License 2006.03.27 0 0 142
Kedves Kristóf! Fidelio fórumtalálkozó lesz április 5-én, szerdán délután, amire szeretettel várnak a szervezők Téged is :-) Részleteket a fidelio találkozó topicban olvashatsz. Reméljük, el tudsz jönni!
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.26 0 0 141
Épp a te említésedre néztem meg ismét a Barry Lyndont, remek, jobb, mint amilyenre emlékeztem. Csak az angol (ez esetben angol ihletésű) kosztümös filmek tudnak ilyen tökéletesek lenni korhűségben, atmoszférában, játékban, és persze a zene...! Azt hiszem, nem lehet már Mo.-on kapni, akkor meg tudta volna szerezni a 'magánkölcsönzőm' (jó dolgom van, a szomszédék gyereke nagy gyűjtő, ráadásul csak minőségi filmeket). Örülök a lemeztervnek, majd írj róla, amikor konkréttá válik! Addig is virtuális koccintás egy nyeletnyi juhfarkkal! :)))
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.25 0 0 140
Barry Lindont többször láttam de sajnos nem az enyém a DVD így meg szeretném szerezni. Kubrick egyik legszebben fotografált filmje, hogyne tetszene!;-) Amúgy nagy Kubrick-rajongó vagyok, így lehet megszerzem a full collection-t (amazonon láttam). Igazából a Valse-scherzo és a Melankólikus szerenád új darabok, bár már dolgoztam velük régebben. Ezen kívül sokat szonátázok, és nagyon valószínű, hogy egy új lemezprojektet is elvállalok. Majd írok részleteket.
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.25 0 0 139
Barry Lyndon - megszerezted? Tetszett? És még kérdeztem régebben, hogy mi újat tanulsz, de a Régi ZAK-i koncert szép választ adott :) És azóta újat tanulsz-e?
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.25 0 0 138
Ööö...milyen régi kérdésekre gondolsz?:-)
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.24 0 0 137
Hahó, Isten hozott, örülünk a jó híreknek, magadra meg vigyázz, sok mézes teát igyál! :)) Időközben adták a Bartókon a Földes Andor-verseny gálakoncertjét, örömmel ismertem fel Szilvia nevét - nagyon tetszett a játéka! Ha majd időd engedi, a régebbi kérdésekre is írj, jó? S akárhogy elkényeztet is bennünket a Tavaszi Fesztivál, várom a MÜPA-belit! :)
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.24 0 0 136
Üdv nektek!:) Tegnap jöttünk meg németo.-ból Szilvivel. Remek túra volt!:-) Játszottunk egy privát koncertet Párizsban, majd Berlinben a Philharmonie-ban a Mozart Á-dúrt játszottam, majd pedig felvettünk a rádiónak néhány kisebb darabot. Hál' Istennek minden jól ment, bár hideg volt, kicsit meg is fáztam. Szilvivel amúgy komolyan fogunk duózni mostantól, nagyon meg voltam elégedve vele. Most pedig készülök a Beethovenre Miskolcon, meg a Csajkovszkijkra Pécsen meg a MüPában. Elég sűrű lett ez a pár hetem...
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.22 0 0 135
Kedves BK, régen hallottunk, írj majd a berlini koncertről is!
[fidelio] NZs Creative Commons License 2006.03.22 0 0 134
Állítólag kapott egy új hegedűt, túl sokat gyakorolt és kikészült a keze. És állítólag európai turnéja során mindenhol a Beethovent fogja a Sosztakovics helyett játszani.
[fidelio] Nocsa Creative Commons License 2006.03.22 0 0 133
Kedves Kristóf! Talán tudsz mondani valamit a Pannon Filharmonikusok háza tájáról, mint "bennfentes", hisz velük lesz koncerted: Nem hallottál véletlenül arról, hogy Maxim Vengerov miért változtatta programjában a Sosztakovics 1. hegedűversenyt a Beethoven-koncertre? Vajon ki kezdeményezte a változást és miért? Bocsi, talán nem fair ilyet kérdezni egy kollégáról és a Pannon zenekarról, csak hát csalódott vagyok emiatt a változtatás miatt :-/
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.13 0 0 132
Kedves BK, írod, hogy mindegyik darab most ment először. Mikor lesz alkalmad/tok megint eljátszani őket? Meg tudtad nézni a Barry Lyndont? Hogy tetszett?
[fidelio] mószer Creative Commons License 2006.03.12 0 0 131
Az április 7-i koncertedig lehet még hallani Téged? És utána? Ezt az egyet találtam a koncertkalendáriumban.
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.09 0 0 130
Köszönöm, hogy eljöttetek!:-) A darabok mindegyike -Wieniawskit és a Bazzinit leszámítva- most ment először, szóval örülök, hogy ezzel együtt is tetszést aratott. Szilvi külön örülni fog a gratulációnak:-)
[fidelio] liwa Creative Commons License 2006.03.09 0 0 129
Nagyon szép volt. Köszönöm, Kristóf és Szilvia! /nagyobb hírverést is megérdemelt volna./
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.08 0 0 128
Hát... megint hibáztam... ide kellett volna mennem...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!