Keresés

Részletes keresés

Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5159
Miért ne lehetne Istennek lába? Na, de egy kísértetnek...?
Előzmény: Nemo (5156)
Nemo Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5158

"Természetesen, miotán feltámadnak..." - Hol van ez megírva? (Az illető hely környezetében, mely szerint János látta őket fehér ruhában, aztán trónra ültetve stb.)

Előzmény: Tafkó Birgut (5131)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5157

Tafkó Birgutot alaptalanul azzal vádolják egyes borisszák, hogy Károli szavait ocsmányul kiforgatta. A vád nem bizonyosodott be...

Előzmény: Nemo (5155)
Nemo Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5156

Állítottam, hogy kend azt állította, hogy én azt állítottam, hogy Ábrahám kebele a végső jutalom?

 

"kend szerint egyszer holmi test nélköli kísértetek Ábrahám (ő is test nélküli kísértet - akkor hogy-hogy van kebele?) kebelén való nyogovásában" - De tán Istennek miért tulajdonít az Írás kezet, lábat, szájat és mást? (Már a Fiú testet öltése előtt!) Ugyanígy lehet a test nélküli állapotban lévő Ábrahám kebeléről is beszélni. (Hogy ez mit jelent, azt nézze meg jkend egy lexikonban.)

Előzmény: Tafkó Birgut (5130)
Nemo Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5155
Tafkó Birgut nem követte meg Károli emlékét, holott úgy idézte volt őt, mintha megjegyzése valami ellenérv lett volna azzal a véleménnyel szemben, mely szerint a lélek nem alszik ki a testi halál alkalmával, mert íme, a lelkek kiáltanak stb. Ezért Tafkó Birgut etikátlan vitázó és gyalázatos rágalmazó.
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5154
Előzmény: Levert Elek (5153)
Levert Elek Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5153
Előzmény: Tafkó Birgut (5152)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5152
Előzmény: Levert Elek (5151)
Levert Elek Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5151
Előzmény: Tafkó Birgut (5148)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5150

"pszichéjét az Atya nem hagyja a Hádészban "

 

A Jézus nevű kísértet halál utáni, állítólagos öntudattal rendelkező lelke a hádészban volt? A hádészban gyötrődnek a kísértetek? A Jézus nevű kísértet a Dávid nevű kísértettel, s a gazdag kísértettel együtt a hádészban gyötrődött ("a hádészban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében")...?

 

 

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5149

"József fiai pedig, kik Égyiptomban születtek, két lélek. Jákób egész házanépe, mely Égyiptomba ment vala, hetven lélek."

 

Efraim és Manassé kísértetek voltak. Kísértetjárás Gósen földjén...

:))

Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5148
Gondolom a mogyi eltűntette. Egyébként Cserfának a mocskolódására reagáltam...
Előzmény: 0330 (5146)
0330 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5147
Senki többet ?
0330 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5146
hová
Előzmény: Tafkó Birgut (5145)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.21 0 0 5145

Hoppá, ez meg időközben eltűnt...

:))

Előzmény: Tafkó Birgut (5144)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.21 0 0 5144

"nem kell a tisztesség, elég a cél, az mindent szentesít. Csak a szólás a lényeg, nem is a szólás, inkább csak az ártalom"

 

Nagyon jól jellemezted itteni munkálkodásodat. Ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni. Valóban, Téged nem érdekel az Igazság, csak ártani akarsz, meg csúfolkodni. De ne hagyd abba, megy ez (ti. ártás, gonoszkodás, csúfolkodás) Neked, mégha kiöregedtél , s  vénhedt is vagy. Jó vagy Te példaként azoknak, kik hátat fordítanak a felkínált Igazságnak, s inkább valamiféle istentelen híg löttyhöz fordulnak...

Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.21 0 0 5140
Azok a lelkek annyiban kiáltanak, amennyiben Ábel vére, ahogyan azt Károli megjegyezte a Vizsolyi Biblia lapszélén Jelenések 6:9 mellett...
Előzmény: Tafkó Birgut (5139)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.21 0 0 5139
Úgyhogy, amint az alábbiakból is látszik a bibliai antropológia szerint a lélek (nefes = psyche) nem más, mint az ember személyisége, érzelem - s gondolatvilágával együtt, ami a halálkor semmivé válik, s nem pedig egy kísértet, ami a test halálakor egy másik kísértet - nevezetesen Ábrahám - kebelére röppen, vagy éppen valamiféle oltár alá zsófolódik, hogy onnan ordibálódjék...
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.21 0 0 5137

Jézus is az életét tette le:

 

Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet (psyche), hogy újra felvegyem azt.

 

Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól.

 

Eképpen a gazdag embertől is elkérik éjjel az életét (psyche) Lk 12:20-ban...

 

 

Előzmény: Tafkó Birgut (5136)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5136

"a maga gazdagságában bízó emberről csak annyit olvasunk, hogy halálával elkérik tőle a pszichéjét (Lk 12,20)"

 

Valóban, a halálakor elkérik az életét, ezt senki sem tagadhatja...

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5135

"a magunk pszichéi az Úrhoz kerülnek (Jel 6,9"

 

Az Úrnál van egy oltár, ami alá kísértetek zsófolódnak, s onnan ordibálnak kifelé...?

 

"és 20,4)."

 

A hús-vér feltámadottakat miért ne lehetne lelkeknek nevezni, gondolom Nojé bárkája sem kísértethajó volt ("a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, a melyben kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által"), vagy igen...?

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5134

"pszichéjét az Atya nem hagyja a Hádészban (Apcs 2,27)"

 

Persze, hogy nem hagyta lelkét Arimatheai József sírjában...

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5133

"a kend álláspontjából következően trónra ülnek a vérek"

 

Miért, a feltámadottak testében, kik a trónra ölnek, nem lesz a lelket hordozó vér...?

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5132

"akitől a kifejezés származik: az Úr Jézussal"

 

A kifejezés nem Jézus Urunktól, hanem a farizeusoktól származik. Jézus Urunk csopán felhasználta ezt a kifejezést, hogy a kend aberrált elképzelésihez hasonlókat valló farizeusokat megszégyenítse. Jézus Urunk pontosan tudta, hogy a halál után semmiféle kísértetek nem röppennek Ábrahám kebelére, hiszen Jézus Urunk tisztában volt vele, hogy "a halottak semmit sem tudna", s "Ábrahám nem ismer bennünket, Izráel (ti. Jákob) nem törődik velünk"...

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5131

"Majd trónokra ülnek"

 

Természetesen, miotán feltámadnak...

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5130

"S nem is mondhattam, hogy Ábrahám kebele a végső jutalom "

 

Állítottam, hogy kend azt állította, hogy Ábrahám kebele a végső jutalom? Én csopán arra céloztam, hogy kendnek igen aberrált elképzelései vannak a megholt igazak jotalmáról, mely kend szerint egyszer holmi test nélköli kísértetek Ábrahám (ő is test nélküli kísértet - akkor hogy-hogy van kebele?) kebelén való nyogovásában, máskor meg valamiféle oltár alá zsófolódásban, s onnan való kajabálásban valósulna meg...

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5129

"kend ocsmányul kiforgatta Károli szavait"

 

Mikor...?

Előzmény: Nemo (5119)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5128

"a vita a Jel 6,9-ről, kend diadalittasan rámidézte Károlit, és vágott mellé egy bájvigyort, mint aki nyeregben van."

 

Pontosan. Hiszen Károli ugyanazt momdta, mint én; hogy kiáltanak, annyiban, mint az Ábel vére, nem jobban, s nem is kevésbé...

 

"Ha azt akarta volna sugallni vagy beismerni, hogy Károlinak csak a nyelve botlott meg"

 

Ám én nem akartam ilyet sem sugallni, sem beismerni...

 

"kínkeserves beismerés"

 

?

 

"ezer sebből vérzik és üszkeiben füstölög az álláspontja"

 

Érdekes, én épp fordítva látom...

 

 

Előzmény: Nemo (5127)
Nemo Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5127

No ez a kend művészete. Mikor fellángolt köztünk a vita a Jel 6,9-ről, kend diadalittasan rámidézte Károlit, és vágott mellé egy bájvigyort, mint aki nyeregben van. Ha azt akarta volna sugallni vagy beismerni, hogy Károlinak csak a nyelve botlott meg, és különben az én meggyőződésemet osztotta, akkor egy kendnél csak egy hajszállal is becsületesebb vitázó (ami nem valami túlzó követelmény) hozzátette volna ezt is. De kend nem tette.

 

Másrészt kendnek ezt a kínkeserves beismerést nem most kellett volna megejtenie, mikor már ezer sebből vérzik és üszkeiben füstölög az álláspontja, hanem egy körrel korábban, mikor én először szóvátettem Károlival való alantas elbánását. Most, hogy már a torkán a kés kendnek, immár kilóg a lóláb a kend gyalázatos kibújási próbálkozása alól.

 

Tehát nem a kend konkrét mondatában vagy vigyorában rejlik a bizonyíték, hanem az egész vitai beszédhelyzetben, és abban, amit ki kellett volna mondania, de nem tette.

 

---

 

Kedves emberek!

 

Egy hétre elpárolgok az ország mélyébe, addig adok időt ennek a ripőknek, hogy összeszedje magát, és megkövesse Károli emlékét a méltánytalan és hazug beállításért.

Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.20 0 0 5126

" pszichéinknek pásztora az Úr Jézus (1Pt 2,25)"

 

Itt az apostol élő, hús-vér emberekről beszél, vagy test nélküli kísértetekről...?

Előzmény: Nemo (5119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!