Keresés

Részletes keresés

kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12927

Arra akartam rávilágítani, hogy képzeld el, ezt a matracot én rendelem meg, alszok rajta 4-5 napot, és mivel nem szimpi, így visszaküldöm, majd neked ezt újra kiszállítanák. Nem tudom, hogy mennyire lennél boldog egy olyan matraccal, amit nem te bontottál ki a csomagolásból.

Előzmény: Hooshee (12925)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12926

Ez a probléma nekem nem jelentkezik, mert nem jutna eszembe olyan matracot venni, amin előtte nem aludtam néhány éjszakát.

Előzmény: kunberci (12924)
Hooshee Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12925

Hát figyelj, ha a 100+ kilós, 180x200as zsákrugós matracot ki tudták szállítani, valahogy azért csak sikerülne :D

Előzmény: kunberci (12922)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12924

Azt a matracot, amit én rendeltem:

https://www.matracvasarlas.hu/matracok/vakuummatracok/best-dream-perfect-fusion-matrac

Egy hónapot vártam a két matracra, hogyan próbálod ki, ha készleten sincs. Szerencsére nem választottunk rosszul.

Előzmény: Beer Monster (12923)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12923

Ez esetben webes vásárlás helyett valóban csak a szaküzlet marad, abból is olyan, ahol tartanak próbára elvihető példányt a keresett típusokból.

Előzmény: kunberci (12922)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12922

Ezek a hideghab matracok általában vákuumcsomagolásban érkeznek. Kibontás után 24 órával lehet rájuk feküdni. Nézd meg a kicsomagolás előtti, és utáni állapotát. 

https://matrac.hu/media/images/news/2_1_400x0.wfill-watermark.png.

Hogyan tudnád kibontás után másnak eladni? Szállítani is bonyolult akkor már.

Előzmény: Beer Monster (12921)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12921

Hacsak esetleg nem terít a becsomagolt matracra pokrócot, lepedőt, és alszik rajta úgy pár éjszakát. Akkor a higiéniát sem éri bántódás, és a csomagolás is megmarad. Persze nem biztos, hogy épp kényelmes egy fólián aludni, ezt nem tudom.

Előzmény: Alváskultúra (12920)
Alváskultúra (X) 2018.11.24 0 0 12920

Szia Számok,

 

szerintem nem márkát érdemes keresni, hanem terméket. 79 900-ért ott van pl. a Signum HR Climatic, de biztosan találsz még-egy-két szóba jöhető terméket. Ami webes rendelést illeti szerintem még egy kicsit utána kellene olvasni. A legtöbb webáruházban az ÁSZF kizárja ezt a lehetőséget (tehát a 14 napot), hiszen zárt csomagolású higiéniai termékről van szó.

 

45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet
14. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog alóli kivételek
e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: számok (12919)
számok Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12919

sziasztok.

 

Igérem olvasgatok is majd vissza, de előbb kérdeznék is. Egy rakat segítőkész magyar webáruház tanácsait átolvasva talán jó lenne 90x200 méretben 7 zónás hr matracot venni minimum 18cm s vastagságban s félkemény változatban fix ágyrácsra helyezve. Kérdésem az lenne hogy HR t szem előtt tartva mely márkát ajánlanátok, ahol nem a nevet fizetném meg hanem a beltartalmat elsősorban./ nagyon max 79ezret tudnék kinyögni/

 

Nyilván próbálni is elmennék, bár nem biztos hogy ami 3 percig jó az egész éjszaka jó, s a netes vásárlás előnyiről sem szívesen mondok le , főleg a 14 nap miatt.

 

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

Beer Monster Creative Commons License 2018.11.19 0 0 12918

Gerincsérvhez senki nem fog tudni segíteni, pláne szakszerűen. Ki kell ilyenkor próbálni a matracokat. Hozz el pár éjszakára próbamatracot, és amelyik a legjobbnak bizonyul, azt már érdemes megvenni, valószínűleg beválik hosszú távon is. Az ideg gyulladt állapota napok alatt húzódik vissza, addig meg a duzzanat miatt bármilyen pozícióban nyomást gyakorolhat rá a csigolya.

Előzmény: Kiss Ákos Péter (12913)
Alváskultúra (X) 2018.11.18 0 0 12917

Kedves Ákos,

 

bármelyik terméket elkészítjük 120cm szélességben is, a matrachuzat azonban (itt van lehetőségünk egyedi méretű matrachuzat gyártására) a mostani Swiss Dream Sleep Culture típus lesz. Levital esetében a standard méreteken kívüli méretek szállítási határideje egyenlőre sajnos bizonytalan.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Kiss Ákos Péter (12916)
Kiss Ákos Péter Creative Commons License 2018.11.18 0 0 12916

Köszönöm! Magamnak pont ezt néztem és a levitalt. Viszont a fiamnak 120cm kell és olyat nem találtam a matrac guru uldalon.

Ákos 

 

 

Előzmény: Alváskultúra (12915)
Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 0 12915

Kedves Ákos,

 

a legszerencsésebb lenne persze szakértő tanácsadás mellett választani matracot, ehhez alapvetően elengedhetetlen lenne a matrac próba. Érdemes lenne több üzlet több kínálatából is a szóba jöhető matracokat kipróbálni, lehetőleg olyan helyen ahol tudnak segíteni, hogy hogyan is érdemes matracot próbálni.

 

13 éves gyereknek szerintem már nyugodtan mehet felnőtt matrac, itt minőségben csak az ár szabja majd a felső határt. Normál árkategóriában akár egy Signum Basic is lehet jó megoldás és tulajdonképpen 70 kg környékén akár Önnek is. Ennek a típusnak a HR hideghab megfelelője a Signum HR Climatic, kicsit lágyabb, rugalmasabb, de ugyanazzal a kialakítással, mint a Signum matracok.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Kiss Ákos Péter (12913)
Zeki_ Creative Commons License 2018.11.17 0 0 12914

Nem. Semmilyen leharcolt matracon nem segít a fedőmatrac. Csak egy komplett matraccsere a megoldás. Sajnos ha hosszú távra kell jó matrac, az drága, és szaküzletben érdemes megvenni. 

Előzmény: kanurecoba (12909)
Kiss Ákos Péter Creative Commons License 2018.11.17 0 0 12913

Kedves Pálinkás úr!

 

Két kérdésem van. Fiamnak raklap alapú ágyat csináltam, 120 cm matracot keresek neki. 13 éves, 163 cm a srac. Milyen matracot ajánl neki. Eddig vmi memóriahabos matrac volt, talán laterazzi márkájú.

Jómagam gerincserves vagyok, Cardo t használunk, de reggelente fáj a derekam, szerintem a derék problémák javát ennek köszönhetem. Magamnak mi lenne jó. KB 70 kg vagyok.

 

Köszönöm 

Ákos 

Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 1 12912

Bocsi,

 

csak még egy érdekesség. Eddig több, mint 200 000 látogatója volt az Alváskultúra blog oldalnak. Köszönöm a bizalmat:-)

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 0 12911

Sziasztok,

 

úgy is rég írtam az Alváskultúra blog oldalra, így egy kicsit összefoglaltam a Levital fejlesztéssel kapcsolatos dolgokat, ha esetleg valakit érdekel. A prológus a szakmának szól, bocsi, nem tudtam megállni, a többi viszont talán érdekes egy kicsit...

 

Levital System matracok

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 0 12910

Sziasztok,

 

érdemes lenne egy kicsit utánaolvasi, hogy mire is jó egy fedőmatrac. Általában pont arra egyáltalán nem jó, amire az üzletekben eladják:

 

Alváskultúra blog: fedőmatracok

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kanurecoba (12909)
kanurecoba Creative Commons License 2018.11.17 0 0 12909

Köszi a tanácsot!

Akkor sem lenne jó ha egy dormeo fedőmatraccal használnám?

Alapvetően a mostani rúgós matracom meg van süllyedve és ezért cserélném le.

Előzmény: Zeki_ (12907)
Alváskultúra (X) 2018.11.17 0 0 12908

Szia Duraball,

 

elég sokáig egy Dunlopillo Aerial Senso volt, ca. 1 éve Curem Heaven Forte van...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: duraball (12906)
Zeki_ Creative Commons License 2018.11.16 0 0 12907

Jyskes matracok messzire kerülendők. Nem tartósak. A memory topperek amik idekerülnek, az már máshol a kutyának sem kell , rosszul tárolt valamik.

Előzmény: kanurecoba (12902)
duraball Creative Commons License 2018.11.16 0 0 12906

László, Te milyen matracon alszol? 

Előzmény: Alváskultúra (12905)
Alváskultúra (X) 2018.11.16 0 0 12905

Kedves Kanurecoba,

 

valami matrac üzletnek azért csak kellene, hogy legyen a környéken. Esetleg vegye fel a kapcsolatot a budapesti outlet matrac üzlettel (outletmatrac.hu) valami megoldásnak csak kell lennie. Minden pesti bolt szállít egyébként országosan, így a távolság nem lehet gond. Akár több nagyobb üzletet is meg lehet keresni, hogy milyen lehetőségek vannak kiállítási, szállítási sérült, stb.. matracokkal kapcsolatban...

 

Emailban szívesen segítek. barkimaslaszlo /kukac/ gmail (pont) com

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás lászló

Előzmény: kanurecoba (12904)
kanurecoba Creative Commons License 2018.11.16 0 0 12904

Kedves László!

Köszönöm a válaszát.

Az a baj bemutató darabokat sajnos enm szállítanak ki és én 130 km-re lakom pesttől, ahol a legtöbb telephely van.

Fedőmatraccal se lenne jÓ mondjuk a jysk matrac?

Esetleg konkrét termékeket tudna ajánlani?

 

Alváskultúra (X) 2018.11.16 0 0 12903

Szia Kanurecoba,

 

lehet, hogy érdemesebb lenne egy kicsit még várni, hozzátenni valamennyit és venni egy normálisabb matracot. Ebben az árban még az is sokkal jobb, ha kiállítási/bemutató darabot vesz meg az ember, ezek általában 90x200cm méretűek és szinte minden üzletnek van ilyen. Általában féláron vagy még olcsóbban hozzá lehet jutni.

 

Beleolvasgattam az egyik termékleírásába és nekem egy kicsit olyan az egész, mintha egy ősi japán receptet fordított volna a goole először eszperantóra és onnan meg magyarra. Lehet, hogy nekem mentek el otthonól, de 3x is elolvastam és még így sincs semmi értelme, az érthetőség kedvéért beszámoztam amiket nem értek, hátha valaki (akár a forgalmazó) majd segít nekünk megfejteni::

 

A matrac 1 német mérnökök által fejlesztett, legújabb technológiával készült hybridFOAM sorozat HR profilú habjaiból készült, hét pulzuszónájú réteget tartalmaz. A réteg fejlesztése során a kizárólag a kényelmet és a hosszú élettartamot helyezték előtérbe. A 7 pulzuszónának köszönhetően a matrac a testtájaknak megfelelően nyújt heterogénebb alátámasztást, hogy a gerincet a lehető legegyenesebben tartsa és elősegítse a megfelelő vérkeringést.

 

1. ,Szegény német mérnökök. Ezen még a brit tudósok is felháborodnának. Ez egy tipikus szláv területi vágás, Szlovákia, Csehország, Lengyelország. Szinte sehol máshol

2., azon lehetne vitatkozni, hogy ez egy technológia-e vagy sem (szerintem nem), minden esetre 15 éve én már találkoztam ilyen matracokkal a cseh Tropico gyárában. Az előnyeit akkor sem értettem, most sem kerültem közelebb hozzá

3., persze bármi lehet hybridfoam, ami egynél több valamiből áll. Jellemzően azonban a szakma a zsákrugós memory matracokat hívja így és eredetileg ez egy Sealy sorozat neve.

4., HR profilú hab. A HR nem lehet profil, mint ahogyan 1 Newton sem lehet hideg. Ezek más kávéházak. A HR megjelölés kizárólag a hideghabok HR változataira használható és a "high resilience" = nagy rugalmasság szavak rövidítése. Semmi köze a habokból készülő különböző kialakításokhoz.

5., Pulzuszóna. Lassan 15 éve nyomom ezt az ipart, láttam ezt-azt, voltam itt-ott, de soha sehol nem találkoztam még ezzel a szóval ebben a szakmában. Attól persze még lehet, hogy van...

6., Az ehhez hasonló termékekből tonnaszám található a szlovák, cseh, lengyel neten és egészen bátran el lehet mondani, hogy semmilyen fejlesztésről nincs szó

7., persze, hogy hosszú élettartamot terveznek egy matracnak, ez eddig ok. Akkor miért csak két év garancia van rá?

8., a heterogénebb alátámasztás szót sem hallottam még soha. Vannak heterogén habok, amik sokféle maradék hab darálék összeragasztásából készülnek... De egy alátámasztás heterogén? Én a differenciált, megkülönböztetett, eltérő, testszelvényhez igazodó, stb kifejezéseket javasolnám. Hátha elolvassa valaki onnan is:-)

9., a gerinc legegyenesebben tartását nem értem. Már alapból nem egyenes, hanem van egy kettős "S"  alakja, de ez mindegy is. De hogy a "heterogén" alátámasztásnak bármi köze lenne a vérkeringéshez, azt azért kétlem...

Ez persze csak egy mondat volt, a többit már nem is merem elolvasni, mert újra eláraszt a kritikai kényszer és egy részről nem szeretnék erre most több időt szánni, más részről pedig nyilván nem érdekel senkit:-)

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: kanurecoba (12902)
kanurecoba Creative Commons License 2018.11.16 0 0 12902

Sziasztok!

Olcsóbb matracot keresnék, 90X200 méretben.

Ezekről mi a véleményetek?

http://fdm-matrac.hu/shopping/shop-categories/product/view/24/83.html

https://jysk.hu/haloszoba/matracok/habszivacs-matracok/plus/matrac-90x200-plus-f55-dreamzone-0

Esetleg ajánlanűtok valamit 30k alatt?

Köszönöm

Alváskultúra (X) 2018.11.14 0 1 12901

Szia Scholl,

 

a jelenlegi állás szerint pénteken kint lesznek már nálunk a Levital Perfect Sense és a Perfect Contour matracok. Elég ütősre sikerültek:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Scholl4 (12900)
Scholl4 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 12900

Szia!

 

Kipróbálhatóak és rendelhetőek már a LeVital matracok? Időszerű lenne nálunk a matracvásárlás és eléggé rákattantam erre. Rendelés után körülbelül mennyi idő a kiszállítás?

Előzmény: Alváskultúra (12898)
kunberci Creative Commons License 2018.11.13 0 0 12899

Köszönöm a segítségedet!

Előzmény: Alváskultúra (12898)
Alváskultúra (X) 2018.11.13 0 0 12898

Szia Kunberci,

 

a HR Titaniumból valóban nincs egyedi méret, ezt standard méretben vesszük kamionszámban... A Selena Comfort és a Levander matrac is rendelhető (szokott is lenni) 100x200-as méretben és rendelhető mindkettő egyedi méretben is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kunberci (12897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!