Keresés

Részletes keresés

lcsili Creative Commons License 2010.02.07 0 0 1738

Szia!

 

Köszönöm a segítséget! Ha jól értelmezem, akkor két különböző nyelvvizsgaközpontnál tett vizsgát nem lehet egyesíteni komplexé, azaz BME+Origo = két bizonyítvány. De ezt elfogadják a diplomához? Azaz ha két különböző nyelvvizsgaközpontnál tette le a vizsgát? Mivel így soha az életben nem lehet belőle komplex. Szóval ez a diplomás része érdekelne legfőképpen.

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (1737)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 1737
két kölön helyen letett kétnyelvű egyenértékű egy komplexszel. két külön helyen letett egynyelvű egyenértékű egy komplexszel. az egynyelvű és kétnyelvű vizsgák "párosítása" már nehezebb dolog, ajánlom, olvasd el ezt: http://www.nyak.hu/doc/honositas/ketnyelv_tajekoztato.asp - röviden: kiegészítő vizsga kell a "kétnyelvűsítéshez".
lcsili Creative Commons License 2010.02.06 0 0 1736

Sziasztok!

 

A héten az egyik diákom beleültette a bogarat a fülembe :)

Igazából nem tudtam biztos választ adni a kérdésre.

Szerintetek hogy van ez az összepárosítós dolog. Azaz ha két különböző nyelvvizsgaközpontnál teszi le valaki a nyelvvizsgát? Azzal tisztában vagyok, hogy a NYAK állít ki egy papírt az egyesítésről 3000 Ft-ért. De mit mivel lehet egyesíteni, hogy komplex legyen? Pl.: BME + ECL = ? A BME kétnyelvű, az ECL egynyelvű, ebből mi lesz. TELC + ECL= ? BME + Origo= ?

A diákom azt hallotta, hogy a diplománál nem fogadják el, ha két különféle helyen vizsgázott.

Eddigi úgy tudtam, hogy mindent mindennel lehet egyestíeni és a fősulikon, egyetemeken elég ha bemutatja valaki a szóbeliét és az írásbelit külön külön biziben és más adják is a diplomát.

Hogy is van ez? Tudja valaki?

Köszi!

lcsili Creative Commons License 2010.02.06 0 0 1735

Szia!

 

Egyébként melyik nyelvvizsgán sikerült eléred ezeket a gyenge eredményeket?

Én is azt javasolnám, hogy próbálkozz másik nyelvvizsaközpontnál, pl.: BME.

Ami pedig a legfontosabb: Ne add fel! Előbb-itóbb úgyis sikerül, sokszor szerencse is kell hozzá. A gyakorlásra azt javasolnám, hogy nézd meg annak a központnak a honlapját és rendelj magnóhallgatásos könyvet, olyat, amit javasolnak. Általában a középszintű érettségi feladatai is jók szoktak lenni középfokú nyelvvizsgára, persze itt azért nem 60%-ot teljesíts, hanem picit többet. Középszintű érettségis könyvet tudsz rendelni akár neten is, én az alexandrától szoktam, másnap itt van, -15% kedvezmény és a postaköltség 550 Ft. Röviden ennyi.

Remélem tudtam segíteni. :)

 

Előzmény: angolkzp (1731)
Gozo Creative Commons License 2010.02.05 0 0 1734

Lehet a könyves boltokban vásárolni angol nyelvű könnyített olvasmányokat (ill. néhol a neten is megtalálhatók). Ezekből van olyan amihez adnak CD-t is illetve a könyv végén vannak feladatok. Ilyenek az Oxford Bookworms illetve a Penguin readers. Különféle fokozatok vannak a kezdőtől a felső középfokig.

De jó pl a következő website is:  

ESL POD
Előzmény: angolkzp (1731)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 1733
zelmira98 jól mondja, hallgass sok angol nyelvű szöveget (akár a bbc-n, akár egyéb angol adón, figyelj és próbáld megérteni). és ami a legfontosabb: ne izgulj! ;)
Előzmény: angolkzp (1731)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 1732
hmm...hát sok tv, meg idegen nyelvű hanganyag:S *közhely* sokan mondják, h a kedvenc számaikat tanulgatták angolul, állítólag az is jó...mondjuk rajtam nem nagyon segítettek ezek:(:(:( nekem is ez a rész a legnehezebb:S:S:S:S:(:(:( sztem most is ezt buktam el:( hüpp...

hmm...de lehet, h olyan nyelvvizsgát kéne keresni (ha az írásbelid már megvan), ahol kicsit "tippelősebb" a hallás utáni rész...:S pl. az előbb írtam le a bme-set (micsoda reklámot csinálok én ennek...), ott az 50%-a ennek a résznek igaz-hamis, és ha egy szót sem értesz az egészből, akkor is, beírod végig, h vagy igaz, vagy hamis, és min. 4-5öt (a 10ből) el lehet találni, ha szerencséd van, több is összejöhet:) (persze a másik része nem ilyen könnyű...:S:S:S)

de biztosan van olyan nyelvvizsgatípus, ahol még nagyobb az aránya az igaz-hamisnak/feleletválasztásnak a hallás utáni részben:S jó, persze hülyeség csak erre építeni, de ez még mindig könnyebb, mintha végig ki kéne egészíteni vmit, vagy kérdésekre kéne végig válaszolni:S
(bár sajnos nem ismerem annyira a nyelvvizsgatípusokat, szóval nem tudom, mit okoskodom:):))

de ez csak az én véleményem:S várd ki a többiekét is:)
Előzmény: angolkzp (1731)
angolkzp Creative Commons License 2010.02.04 0 0 1731
Az irásbeli mindig ment, de a magnón elvéreztem. 15% ...
Van ötleted?
Előzmény: Törölt nick (1730)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 1730
írásbeli vagy szóbeli?
Előzmény: angolkzp (1728)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1729
Igen, ilyenkor magáról a témáról kell beszélni (nálunk legalábbis még így volt, de lehet, h vki frissebben vizsgázottat is meg kéne kérdezned, biztos ami biztos:))...és több kép is lesz, h biztosan ne egynél ragadjon le a szerencsétlen vizsgázó:) de egy-két képre rákérdezhetnek, h ez itt most milyen sportot ábrázol, mit csinálnak a képen, tehát közvetetten szóba jöhet.

A magnónál 2 szöveg lesz. Az egyik szövegnél, ha jól emlékszem, kérdésekre kellett válaszolni, a másiknál 10 igaz-hamis kérdés volt. Egyébként elég korrekt, semmi torzítás, telefon, nagyjából normál (persze nem túl lassú) tempóban beszéltek...(amit a legutóbbi üzleti nyelvvizsgás élményem után igazán tudok értékelni...)

Előzmény: zebina (1727)
angolkzp Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1728
... Ti olyan okosak vagytok, de nekem ezen múlik a diplomám. Már harmadszor tapsoltak vissza angol középfokra. Ezért aztán már pszihésen is frusztrál, ha a nyelvvizsga szóbakerül.
Mit javasoltok? Van segtség?
zebina Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1727
köszi szépen a választ:)
akkor ha jól értettem a képeknél nem a leírás kell, hogy pl egy férfi látható amint síel, hanem magáról a sportokról,sportolásról beszéljek..?
amúgy már néztem a bme honlapján a témaköröket, próbálom kidolgozni is..
ja és esetleg a magnós feladatról tudnál pár részletet írni?:)
köszi
Előzmény: zelmira98 (1726)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1726
tortát fújnak el...hmm...:D:D:D ba mindegy...szal gyertyát...:P:D na mindegy, amúgy sem ez a lényeg :P:D
Előzmény: zelmira98 (1725)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1725
Szia!:)

Szóbeli:

Először mindig vmilyen általános kis bevezető beszélgetés szokott lenni (mit csináltál ma, mit ettél reggelire, milyen idő van, stb.), mint általában minden általános középfokon.

A második rész a témás-képes rész. Egy mappából adnak a tanárok 2 "montázs-lapot"(tehát egy lapra többféle kép lesz felragasztva, vagy fénymásolva, nem tudom), melyek közül választanod kell. Itt nem a képeket kell leírnod, mivel mindegyik lap egy témával kapcsolatos képeket, fotókat ábrázol, tehát ránézel a lapodra megállapítod, hogy az egyiken pl. bicikliznek, síelnek...stb, tehát az egyik választható témád a sport, a másikon pl. tortát fújnak el, karácsonyfa stb. tehát a másik mondjuk az ünnepek (hmm, remélem van ilyen témakör is:D). Ha nagyon nem menne a téma, vagy a szókincsedre kíváncsiak, rákérdezhetnek 1-1 képre, hogy mit ábrázol, de itt tényleg nem a képleírás a lényeg. A lehetséges témaköröket fenntalálod a bme honlapján, azok közül kaphatsz egyet. Egyébként érdemes 1-1 témát kidolgozni, ami alapból nem menne (pl. Franciao. nevezetességeiből érdemes kicsit felkészülni:)).
Én asszem itt anno a sport és a család közül választhattam...nagy meglepetésükre a sportot választottam :P Mondjuk az kicsit furcsa volt, hogy 3 féleképpen mondtam, hogy boboznak a képen, mire a 3.ra azt mondták, h végre nem angol kifejezést használok, miközben bme-s nyelvvizsgára készítő kurzuson tanultam mind3 szót XD (és mellesleg angolul nem is tanultam akkor...:P)

A 3. rész a szituáció, lapon megkapod az általános problémát, talán mind2 beszélő álláspontját is, és ezekből választhatsz, melyik szeretnél lenni a dialógusban.
Mi egy házaspárt játszottunk el, akik arról vitatkoznak, h a belvárosba költözzenek, vagy a kertvárosba, előnyök-hátrányok, érvelés.

Nálam 2 tanár volt benn, az egyikkel beszélgetsz végig, a másik pedig csak jegyzetel, az ne zavarjon össze:) De összességében jófejek voltak, szóval, ne izgulj:)

Huh, igazából 3 éve voltam kb. ezen a vizsgán, tehát már kicsit homályos - lehet,h azóta változott is vmi - , de nyugodtan kérdezz:) és hajrá:)
Előzmény: zebina (1724)
zebina Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1724
Sziasztok!

márcuisba készülök Bme francia középfokú nyelvvizsgára .vannak tapasztalataitok? leginkább a szóbeli része érdekelne..milyen jellegű képet adnak? stb..
előre is köszi a válaszokat!
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1723
*akkor
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1722
azzor ezt benéztem, bocsánat :) jó felkészítést!
Előzmény: lcsili (1721)
lcsili Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1721

Szia!

 

Köszi a segítséget, már meg is rendeltem neten az újabbik könyvet. Holnapra már itt is van.

Egyébként nem tanuló vagyok, hanem tanár :)

Előzmény: Törölt nick (1719)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1720
huh, köszi szépen:)
hmm...mindenhol ez a határidő?:S nekem az 5. rémlett:S:S:S
de tényleg kösziii:):) utána is kérdezek/nézek:)
Előzmény: Yoa555 (1718)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1719
a borítója alapján nem tudom eldönteni, mert szerintem az nem változott, csak a tartalom :) nagyobb könyvesboltokban egészen biztosan van ezekből a könyvekből, kinyitod, 2009-es kiadásút keresel, ha megvan, akkor megnézed a közvetítési készséges feladatot. ha az új fajta, akkor örülsz, fizetsz, hazamész, tanulsz, átmész a vizsgán, bizit kapsz, munkát kapsz. :)
Előzmény: lcsili (1717)
Yoa555 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1718
Szia!

Tényleg igaz, hogy 16 ezerbe kerül a tanfolyam. :) Kétszer van egy héten óra esténként. 7 fő jelentkezése esetén indul egy kurzus. Minden esetre érdemes utána érdeklődni a hozzád közelebb eső nyelviskolában, hogy milyen kurzusokat indítanak, illetve mennyi jelentkező van az adott kurzusra. :) Február 12-ig lehet még jelentkezni.
Előzmény: zelmira98 (1716)
lcsili Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1717

Szia!

 

Köszönöm a segítséget. Az a baj, ha minden igaz, akkor ez a könyv megvan http://www.akkrt.hu/main.php?folderID=1626&pn=2&cnt=24&catID=&prodID=30418&pdetails=1 és ebben még a régi típusó feladatok vannak, 2008-ban jelent meg.

 Ez http://www.akkrt.hu/main.php?folderID=1626&pn=2&cnt=24&catID=&prodID=65155&pdetails=1a másik viszont még nincs, ez is jó, ez 2009-es megjelenés? Melyikre gondoltál?

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (1712)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1716
Igen, ezt olvastam én is, de ezenkívül semmi információ nincs sehol a neten róla, pedig kerestem egy darabig...
ennyire új lenne?:S találtam egy 2 évvel ezelőtti eltés reklámot ezzel kapcsban, szóval nem vadonatúj, de...:D
bár ha indul olyan időpontban tanfolyam, ami nekem is jó lenne, akkor lehet, kipróbálnám...az egyetem, ahova járok, ott csak 2x ennyi egy ugyanilyen tanfolyam, "belsősöknek"...:S

tényleg, szólj, ha van vmi, mert ez eléggé felkeltette az érdeklődésemet:):) köszi:)
Előzmény: Yoa555 (1715)
Yoa555 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1715
Szia!


Köszönöm szépen, hogy válaszoltál, és egyben megerősítettél a döntésemben. :) A szakmai középfokot fogom választani.
Talán a pályázati támogatás jóvoltából kerül ennyibe a tanfolyam.
Az egyik ismerősöm ma ment be érdeklődni a nyelvsulihoz, ha megtudok vmit, írok. :)
Előzmény: zelmira98 (1714)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1714
Szia!

hmm...tőled hallom először ezt a nyelvsulit...de megnéztem a honlapjukat...komolyan ennyibe kerül egy intenzív/normál tanfolyam??? ez nem átverés? vagy ennyire rossz?:D (vagy csak a hozzáállásom az:P)

vki hallott erről vmit?:) bármit?:)

Egyébként a kérdésedre: én is hasonló döntés előtt állok :D igazából mind2 nyelvvizsgát csak hírből ismerem...(eddig:P:D) mindenesetre ha felső vagy közép szakmai között kell választani, akkor a szakmai könnyebb szokott lenni (kitexről meg eleve azt hallottam, h viszonylag könnyebb a többihez képest...)
Viszont, ha nagyon jól tudod a nyelvet és nem csak a papír kell, akkor a felső jobb választás:)
(de ez csak az én véleményem, tényleg neked kell eldöntened:))
Előzmény: Yoa555 (1710)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1713
ja, ez csak akkor érvényes, ha angol érdekel. ha németről van szó, akkor szűcs melinda 2009-es könyvéd keresd: http://www.libri.hu/konyv/nemet-alapfoku-nyelvvizsga-origo.html
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1712
dezsényi istván tavaly megjelent könyve (http://www.polc.hu/konyv/angol_alapfoku_irasbeli_nyelvvizsga/151215/) már az új közvetítési készség feladatot mutatja be példákon keresztül. fontos, hogy a tavalyi kiadást keresd, ne a régebbieket.
lcsili Creative Commons License 2010.01.31 0 0 1711

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, az Origo alapfokú írásbeli nyelvvizsgával kapcsolatban, hogy milyen felkészítő anyag van az "új" fajtára, amelyben a második feladat megújult. Megvan mindkét könyv, amiben 20-20 feladat van és ennyi, semmi több.

Előre is köszönöm a segítséget! 

Yoa555 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 1710
Sziasztok!

Én még új vagyok itt.
Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a német Origo felsőfokú vagy KITEX kereskedelmi középfokú nyelvvizsgát érdemesebb-e megpróbálni?

Illetve még szeretném megkérdezni, hogy nem-e hallottatok vmit a Megoldások Országos Egyesület Kedvezményes Nyelviskoláról? Jól tanítanak-e, megéri-e a pénzt, stb?

A válaszokat előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.29 0 0 1709
a felülvizsgálat és a dolgozat megnézése két külön dolog, melyek nem feltétlenül függenek össze. a felülvizsgálathoz nem kell pestre jönni, elég az itk honlapjáról letölteni a formanyomtatványt, kitölteni és elküldeni az itk-nak.
a dolgozatokat megnézni azonban csak budapesten lehet, előzetes időpontegyeztetés után (semmiképpen ne toppanj be csak úgy váratlanul, mert ezeket a dolgozatokat adott esetben elég sokáig tart megkeresni). érdemes angoltudó embert hozni magaddal, mert az itk tanárt nem biztosít, csak megoldókulcsot, mellyel a dolgozatodat összehasonlítva biztosan okosabb leszel ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!