Keresés

Részletes keresés

Sheme Creative Commons License 2016.11.13 0 0 8054

Kitettem a Könyvespolc negyedik oldalára, de fennakadtam egy apróságon, segítséget kérek szépen!

 

Eredetileg így tér vissza oda, ahonnan meghívták a linket:

 

print " <p align=center><a href=../../cbooks/books.html target=_parent><font color=yellow size=3>Vissza</font></a></p>";

 

 

Viszont így szeretném visszaküldeni, mert ugye más helyről is használom:

 

print " <p><a href="javascript: history.back()"><font color="#33CCFF" size="3">Vissza</font></a></p>";

 

Nem értem, miért nem működik?

 

Vagy van olyan php-s megoldás, ami oda küldi vissza, ahonnan meghívták anélkül, h nekem meg kellene adnom a parent-et?

Előzmény: ergoGnomik (8034)
siz Creative Commons License 2016.11.12 0 0 8053

Igazából ilyet csak úgy szabad, ha van egy teszt site és ott próbálgatod (vagy offline valami WAMP/LAMP-szerű cuccal). Nem tudom, hogy mekkora most az oldal (DB+html, a letöltések nélkül - vagy akár letöltésekkel együtt), de 2-3 giga helyet én is tudok adni a siz.hu-n tesztelésre (természetesen saját aldomainnel), ha kell.

Előzmény: Csabo/LOD (8052)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.12 0 0 8052

Most is így van, az o/ó/ö/õ közt nem tesz különbséget (csak pont a normális hoszzú õ nem megy neki). Szóval megnéztem és így van, jelenleg latin1 a charset. Elvileg csak egy sima ALTER DATABASE lenne... De nem t'om lesz-e valami baja tõle szegénynek. Meg kéne kérdezni indi-tõl (http://plus4world.powweb.com/members/MikeD), az övé az egész és neki van mindenféle hozzáférése, szóval valószínû legalább egy backup-ot kéne csinálni elõtte.

Előzmény: siz (8050)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.11 0 0 8051

Az Assembler jó lett, kösz.

 

Azt ő/ű-t lehetne egy karakteren tárolni ugyanúgy, mint a az õ/û-t, ha latin1 helyett latin2-t használnál. Egyébként UTF kódolás esetén is működik a komolyabb adatbázis-kezelők length függvénye. A rendszered közelebbi ismerete nélkül nem tudom, miért kell numerikus karakterhivatkozásokat használnod. A keresési funkciót sem tudom, mivel valósítod meg, hogy ékezettelenítést végez. Ha akarod, megnézem közelebből, és segítek fejleszteni, de nekem sem annyira fontos, hogy erőltessem. :)

 

Én szabványos magyar billentyűzetet használok, mert meg lehet szokni, de régebben mindenféle (akár 8x gombos) billentyűzetekhez is definiáltam saját kiosztást. Windowson az AutoHotkeyt (http://ahkscript.org/) ismerem és használom, ami erre is jó lenne. Nem emlékszem, hogy valaha is altkódokkal játszottam volna. :)

Előzmény: Csabo/LOD (8049)
siz Creative Commons License 2016.11.11 0 0 8050

Valószínűleg át kellene állítani UTF-8-ra az adatbázist (legalábbis itt Magyarországon ez a bevett gyakorlat) és akkor natívan lekezel mindenféle karaktert és függetleníti a tárolást a megjelenítéstől (pl. egy ő vagy ű betű két byte-on fog tárolódni, viszont a length() ugyanúgy egynek mondja, ráadásul mintha alapból menne a súlyozás is, hogy az o, ó, ö, ő ugyanaz a karakter legyen keresésben, de ehhez lehet, hogy már magyar locale-t kell állítani).

Előzmény: Csabo/LOD (8049)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.11 0 0 8049

Na átírtam megint, most már minden ott van és remélem érthetõ is: http://plus4world.powweb.com/software/Assembler#instructions

 

Megnéztem az õ/û-t, hát bajos a dolog, most már emlékszem mi van, az adatbázissal kapcsolatos. "A Hõs Lovag"-ban az õ most át van írva a "szép" verzióra, nézd meg: http://plus4world.powweb.com/software/A_Hos_Lovag (Ha azóta nem írtam át én vagy valaki más akkor elvileg jól kellene mutasson minden gond nélkül.)

Igenám, de valójában ez van eltárolva: "A H&#337;s Lovag". Ha írok egy kis query-t (SELECT name,LENGTH(name) FROM Programs WHERE ProgramID=10136), ezt kapom vissza: A Hős Lovag - 16. Szóval tényleg 16 karakteres lett a 11 karakteres név. Ez sok szempontból baj, de leginkább azért, mert nem lehet többet "hos lovag"-ként rákeresni. Esetleg azt tudnám megcsinálni, hogy minden õ-t meg û-t kiíráskor kicserélnénk... Egyéb ötlet?

 

(Amúgy a kézzel gépeléssel meg az van, nem t'om nektek milyen billentyûzetetek van, biztos magyar, az enyémen semmilyen ékezetes betû nincs, szóval ALT+###-al gépelek. ALT+245=õ, ALT+150=û. A Windows-os charmap szerint meg az ő-nek meg az ű-nek nincs ALT kódja, szóval csak úgy tudnám beírni õket, mint most is tettem, copy/paste-tel. Szerintem nem érni meg :-))

 

Na, és még valami, átnéztem a hozzászólásaimat a régi user alatt (amibe sajna nem tudok beloginolni) (http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=252883&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9006036), és bár sokat hirdettem a lapot, ezt pont így konkrétan nem mondtam: a Plus/4 World nyitva áll mindenki elõtt, ha valaki be akar lépni, de nincs még user, csak írjatok. Belépés után lehet szerkeszetni a lapon nagyon sok dolgot (kellene is).

Előzmény: tanárnéni kedvence (8048)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.10 0 0 8048

Hát vissza kellene tenni a 2 sort az indítási címekkel, mert az első prg, amit találtam, az a 16-os, a "simple test" meg nem működik vele. Na jó, aki olyan elvetemült, hogy ilyet használna, az ki fogja nyomozni, de akkor is. :)

 

Igen, az ő/ű-k nem stimmelnek. A legtöbb weblap ezt kinőtte az ezredforduló körül, a plus4world meg ebben is retró. :)

Előzmény: Csabo/LOD (8046)
Sheme Creative Commons License 2016.11.09 0 0 8047

OK. Beteszem a könyvekhez is, sztm az lesz a legjobb.

 

Vagy szerinted van más, jobb hely is?

 

Talán kéne egy játékos könyvek, vagy valami ilyesmi, ahová az 1001/x, a 101/x sorozat kerülhetne.

 

Szóval várom a javaslatod! És a tiétekét is!

Előzmény: ergoGnomik (8034)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.09 0 0 8046

"...hogy sikerült elrontani az indítási címet"

 

Hm, hát az új rövidke teszt program az a 64K-s assemblerhez van írva, azt nem kell vátloztatni. Az utána levõ mondat pedig a példaprogramról beszél (amit be kell tölteni, nem begépelni, ez is meg van említve), abban van a 100-as sor. Szóval... Nem elég világos? Majd megpróbálom átfogalmazni.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8038)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.09 0 0 8045

Nem lesz az azért annyira bonyolult :-) Össze kéne írni a nagyjából értelmes ötleteket (pl. lehet hogy az egyik a szó száma, és az elsõ betût kell venni), és szépen metodikusan végignézni mindegyiket, mindegyik könyvvel. Eddig majdnem mindenre rá lehetett jönni.

 

Nem t'om pontosan mire gondolsz a kódolással :-/ Bocsi, ha valami nincs rendben. A lap is "csak úgy van", szóval mostanában már kb. csak akkor csinálok rajta valamit amikor van valami gond. Lelassultunk egy kicsit. Esetleg a hosszú "û" meg ezek? Hát, azok több mint két évtizedes beidegzõdés eredményei :-) Már a '90-es években, mikor még a középiskolában a 286-osokon nyomultunk, akkor is csak ALT+150 volt.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8039)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8044

 

Ebben a könyvben le van írva az ASS-16 beállítása, utasításai. Mivel azt mondtátok, hogy ezek az assemblerek mind egyformák ezért gondoltam kipróbálom. Bejött!

Előzmény: tanárnéni kedvence (8043)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8043

Na de nem árultad el, hogy honnan ismered az oo-t.

Előzmény: IEC-ATA (8040)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8042

Ennyi erővel írhatna kanadaiul is, eh? Ott is legális az iso-8859-2, utf-8, stb. ;)

Előzmény: ergoGnomik (8041)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8041

Amúgy miért használsz nem magyarhoz való kódolást itt is, meg a weblapodon is (iso-8859-1, win1252)?

 

Például azért, mert Kanadában él már elég régóta.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8039)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8040

Köszönöm! Közben rájöttem én is, hogy .OPT OO,P kell oda. Már csak az a kérdés, hogy az újságból bevert kód miért nem fut le az emulátorban! :-DDDDDDDD

Előzmény: tanárnéni kedvence (8038)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8039

Ja, vagy egy meg sem jelent kiadásnál lóugrásban indulj a könyv mértani közepétől valamerre, és xor-old annak a színésznek az ebcidic-ben kódolt (amúgy nem használt) középső nevével, aki gyerekkorában szerette ezek a verseket... ;)

 

Amúgy miért használsz nem magyarhoz való kódolást itt is, meg a weblapodon is (iso-8859-1, win1252)?

Előzmény: Csabo/LOD (8037)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8038

2 pass assembler (valamelyik utóbbi képen látszott a neve). Ott volt az újdonságaid között a linkje, a Newton almája fölött.

 

De a te linked se rossz. Na, nem azért, hogy lássuk milyen igénytelenül dobták össze a kazettákat :), hanem eszembe jutott, hogy ha .opt o,p - ben az o-t oo-ra cseréljük, akkor a tényleges célcímre fordít egyből. Vajon ez hol van leírva? A Babán-Masa könyvben? Vagy volt a kazetta mellé leírás?

 

De látom, hogy sikerült elrontani az indítási címet:

korábban ez volt:

3) Start the assembling with
SYS 12224 ($2FC0) for the 16K version, or
SYS 28607 ($6FC0) for the 64K version.

 

Most pedig:

0 SYS 28608
...
Note: If compiling the example program with the 64K compiler, change line 100 to "100 SYS28608".

 

Itt a 0-s sorban nem a C=16 verzióhoz való van, az angolázat pedig 100-at ír 0 helyett.

 

Amúgy nemcsak a kazetta igénytelen, de a fele program memóriaszemét egy pár soros relokátor meg instrukciók helyett. Aztán resettel indíts, mert lusták voltunk a ($2d)-t átírni. ;) Ha meg túl nagy kódot írnál, akkor szintén felülírja a gépi kódot. Szóval éljen a 2 pass inkább.

Előzmény: Csabo/LOD (8036)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8037

Leszedtem, köszi szépen, de nem akar kijönni semmi értelmes belõle eddig. Lehet, hogy nem "oldalszám / betûszám", hanem "betûszám / oldalszám" a jelentésük, vagy persze az is lehet, hogy más, vagy hogy a könyv Plus/4-es kiadásáról van szó. Itt elakadt a dolog egyenlõre.

 

De kíváncsi lennék arra, hogy valaki megfejtette-e vajon az egészet.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8023)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8036

Bocs, de melyik assemblerrõl van akkor szó? Nem errõl úgy látszik: http://plus4world.powweb.com/software/Assembler - azt hittem ez a link volt megemlítve valahol, ehhez írtam "segítséget", de az nem SYS4352-vel indul.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8035)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.08 0 0 8035

Jé, ezt én is használtam.

 

Lefuttatod runnal, akkor berakja a basic tárba közvetlenül a forrásod után.

Tehát

mO

>2d

Itt kapod a címet (pl. >002D 99 21 ...)D-vel listázod, hogy tényleg ott van-e:

d 2199

t-vel átrakhatod a végleges helyére, stb.

Előzmény: IEC-ATA (8024)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.11.06 0 0 8034

Gondolom más is könnyebben megtalálná ezeket a könyveket, ha nem lennének ennyire "eldugva", szóval igen. Jobb lenne ha lenne ezeknek is saját linkjük. Hogy hol, s merre lenne ez a legjobb, azt rád bízom, csak legyen logikus.

 

Az assembly könyv tényleg létező dolog, nekem is van egy szétesett példányom. Egyébként van a Plus4Worldön is egy gyűjtés a Magyarországon megjelent irományokról, amik ezekhez a gépekhez készültek.

scarabaeus Creative Commons License 2016.11.06 0 0 8033

Jelent (lentebb a borítója)

Valahol nálam is kellene lennie egynek, amúgy.

Előzmény: Sheme (8032)
Sheme Creative Commons License 2016.11.06 0 0 8032

Dehogy vagyok az!

 

Azt hiszem valamit nem értek: a Gépi kódú programozásos könyvek C-64-es könyvek. Vagy Plusira is jelent meg ilyen könyv? (Miért nem tudok róla?!)

Előzmény: IEC-ATA (8027)
Sheme Creative Commons License 2016.11.06 0 0 8031

1000 bocs és egy anyamaci, de átsiklottam felette!

 

De lehet! Szóval tegyem ki külön linkre az 1001/x és a 101/x könyveket a főoldalon? A Könyvek menüpont alá?

Előzmény: ergoGnomik (8029)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.11.06 0 0 8030

Mínusz igazi vas. Rendesen meg kellett volna nézni a mellékelt képeket. Eh, arcpálma.

Előzmény: ergoGnomik (8028)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.11.06 0 0 8029

Hát igen. Mint azt a rákövetkező hozzászólásomban javítottam is. Azonban! Értem én, hogy játék meg szórakozás ne keveredjen a tudományokkal! De nem lehettett volna nyitni nekik a főmenüben egy saját csoportot? Így a lehető legkevésbé logikus, mert mi a fenét keresnének könyvek az újságok között? Én is csak úgy találtam meg, hogy bszggg oldalán van rá link.

Előzmény: Sheme (8025)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.11.06 0 0 8028

Na, előkerestem a saját példányomat. Szegényke nagyon rongyosra lett forgatva, mégis milyen kevés eredmény lett belőle. :(

 

Egyébként miért ragaszkodsz ehhez az assemblerhez? Szerintem simán tudnád on-the-fly konvertálni a szintaxisát valami modern keresztfordítóéra. Csak gyorsabban lehet haladni egy mai számítógépen emulátorral, mint igazi vason a 80-as évek elejéből származó programokkal. Nem mondom, hogy a retró faktor nem lenne kisebb, de azért ne kelljen már torkosborz üzemmódban programozni!

Előzmény: IEC-ATA (8012)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.05 0 0 8027

Mester! Ezek C64-es könyvek. Én a plus/4 (C16)-ról beszéltem, lentebb ott a könyv képe!

Előzmény: Sheme (8026)
Sheme Creative Commons License 2016.11.05 0 0 8026

Ott van mind a két könyv. Kattintás után...

 

Felső sor, balról a harmadik és a negyedik.

Előzmény: IEC-ATA (8020)
Sheme Creative Commons License 2016.11.05 0 0 8025

Ott vannak, csak az újságok között, mert a könyvek között a júzfúl könyvek vannak, nem a "játékosok".

 

Katt ide!

 

Alsó sor...

 

(Gyerekek, kéreeem! Odaadom az XLS-t, amiben megcsináltam egy kis adatbázist, de nem értek hozzá, hogyan csináljak ebből SQL táblát és azt hogyan kezeljem PHP-val.

 

Azt szeretném csinálni, ha valakit érdekel mondjuk egy játék (felhasználói) program, h hol találja, akkor elkezdi beírni a program nevét, bekattintja, h ismertető/leírás/térkép, esetleg kiválasztja, h melyik cég adta ki, mikor és a keresőmotor kiköpné, ide kattints, CoV/SpV/1001+x/101+x-ben van(nak). Egymás alá tenné a linkeket, melyekre kattintva új ablakban behozná a kívánt tartalmat.)

Előzmény: ergoGnomik (8013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!