Keresés

Részletes keresés

brikigép Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5088

Bevágható 400 mm hosszon is 4 oldalról és a bevágott csövet egy másik vastagabb bevágott csőbe tolják , így kapnak egy merevebb egységet és mód van hűteni a csövet . Ha hosszú időn át dolgozik igen bemelegszik a cső és megesik hogy szoríthatatlan helyzet alakul ki mint nálam a nádbrikettálónál.

Előzmény: bertyfux (5086)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5087

Szia Brikigép.Egy jó csigás gép rajza kellene nekem,60 kg/h teljesítménnyel.Megoldható lenne?

Előzmény: brikigép (5084)
bertyfux Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5086
Még mindig ugyan az az excenteresen ügyködünk.megvezető még nincs rajta.de hiába a hosszabb cső szorítás nélkül is kb.400 mm. Hosszban beáll.fal 8 mm vastag.esetleg az általad mondott 700 mm milyen hosszan bevágható?
Előzmény: brikigép (5085)
brikigép Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5085

Szia !

Egyáltalán milyen géppel dolgozol most ?

A csövet pedig nem lehet lebecsülni , az a legérzékibb felület ! Többet számít mint a főtengely és tapasztalatból látom hogy nem adtok neki kellő becsületet . Egy komoly excenteres gépnél akár 70 cm hosszú is lehet és ha rosszul csinálod meg a fizetség az hogy elgörbül a hajtókar meg a főtengely.

Egy finoman szorító vezetősin sokat segít mindenféle gépen .

 

Egy 80 mm hosszon bevágott cső amelyiknek van tiszteséges falvastagsága nem rúgózik semmit , egy vékonyfalú cső meg legfeljebb esőcsatornának jó : ) (gondolom egy kis viccet elnézel )

Előzmény: bertyfux (5079)
brikigép Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5084

Szia !

Nekem rengeteg rajzom van olyan krix-krax alakban , én arról tudok dolgozni de más már nem , rendes műszaki rajzot meg csak a legszükségesebb esetben készítek mert az igen sok idő és nekem nem futja .

Előzmény: Agrár kólyók (5081)
brikigép Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5083

Üdv !

Milyen gyártmányú a gép ? A csiga helyzetét jól állítottad-e az eredetihez képest ?

Hány fok a kúpolás ?

De ha csökkented a kúpolást már lehet jobb lesz . Én egészen más módon sokkal jobb eredményt értem el , de ehhez nagyon sok próbálkozás kelett .  Szójaszalmából olyan kemény brikettem jön ki hogy még a parazsa se törik könnyen : )

Előzmény: Alonso 75 (5080)
brikigép Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5082

Üdv !

Milyen gyártmányú a gép ? A csiga helyzetét jól állítottad-e az eredetihez képest ?

Hány fok a kúpolás ?

De ha csökkented a kúpolást már lehet jobb lesz . Én egészen más módon sokkal jobb eredményt értem el , de ehhez nagyon sok próbálkozás kelett .  Szójaszalmából olyan kemény brikettem jön ki hogy még a parazsa se törik könnyen : )

Előzmény: Alonso 75 (5080)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5081

Szia Alonso.Én is csigás gépet akarok építeni, rajzaidat nem tennéd elérhetővé számomra? Persze nem ingyen.Brikigép tőled is szeretnék tervrajzot venni.Lehet erről szó?

Előzmény: Alonso 75 (5080)
Alonso 75 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5080

Üdv brikigép!

Először is köszönöm a válaszod és tájékozódásul még mutatok egy képet "rajzot"erről a csigás gépről.Előljáróban még annyit,hogy ez egy működő gép préskúpja és csiga tengelye,

amit keményfa fűrészporral használnak "Pinny- kay".Persze nekem csak a kúp és a tengely volt meg és ez köré építettem a többit.Az eredeti gép nem kínai és egy nagy teljesítményű

dolog.Ha valami észrevételed lenne akár a rajz vagy bármi alapján azt megköszönném.

Fényképeket tudok még mutatni az eredeti gépről szétszedett álapotban,és vannak hozzá összeállítási és méretezett alkatrész rajzok is.

Válaszod előre is köszönöm

 

                                                      Üdv!

 

U.i.:Nem tudom feltenni mert nagy a mérete,de majd még próbálkozom.

bertyfux Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5079

Kedves Mindenki!

Valamely hozzáértőtől kérdezném: mi a konkrét szerepe a brikettálógépeken lévő hosszú megvezető sínnek?Gépemmel ott tartok, hogy csőszorításnál bekeményedik az anyag és csak pogácsák jönnek ki kb 150-200 mm hosszban utána mintha elvágták volna a szorítást és csak potyog a forgács.

Most a garattól 200 mm re van a cső vége annak a vége 80 mm hosszban van bevágva, tulajdonképpen itt állítható a csőátmérő.Ha ennél hosszabb a cső mondjuk 80 mm-rel már szorítás nélkül is beáll ugy hogy nem jön a cucc.

Lényeges kérdés lenne ha hosszabb a cső és hosszabb a bevágás hatékonyabban állítható az anyagáramlás, illetve tömörödés???? Köszönettel!

fusionzozo Creative Commons License 2012.02.19 0 0 5078

Tisztelt golfdva!

Engem érdekelne ez a "gondolat átvivő kézi készülék"! Szívesen legyártanám, ha publikus a dokumentációja.(habár most vagyok 75%-os készültségben egy 10db-os papírtégla készülékkel, így fix határidőt nem tudnék mondani).Köszönöm:schlosser9483@gmail.com

Előzmény: golfdva (4767)
Fiduli Creative Commons License 2012.02.19 0 0 5077

Szeretem ezt a topikot. Vannak benne mélységek, magasságok...

jóni pécs Creative Commons License 2012.02.19 0 0 5076

Szia !

Még van 20-30 évig "barkácsolgass" csak!

Jó egészséget kívánok Neked hozzá !

Előzmény: a3oli (5074)
brikigép Creative Commons License 2012.02.19 0 0 5075

Üdvözletem !

Minden esetre gratulálok hogy ilyen szép kora ellnére is igen tevékeny , nekem azért valamivel kevesebb az év , a kár hogy a javaidőnk receszióban telt . Tetszetősek a gyártmányai , a papírvonalon egy jó zúzógép úgy látszik hiánycikk , nekem is van legalább 100 drb jó 1 m2 -es papírtábla az udvaromban de még a zúzógépre nem futotta.

A bioanyagok feldolgozása jó irányzat , a múló idő ezt fogja igazolni.

A szelepeidet nézve én is úgy látom 6mm lukkal lehetnek, amelyeket 10 liter/ perc kapacitású pumpákig célszerű használni. Hogy éppen melyik lukon hová megy az olaj meg kell figyelni a benne lévő dygattyúcska alakját és ebből lehet következtetni a lukak zárására és nyitására.

Előzmény: a3oli (5074)
a3oli Creative Commons License 2012.02.19 0 0 5074

brikigép!

 

Köszönöm, hogy reflektáltál írásomra, de ha ha végigolvasod a hozzászólásokat, rájöhetsz, hogy nem neked címeztem. És nem is ez a lényeg!!! A Te javaslataidat mindíg örömmel fogadtam, hiszen benne volt mindbe az a szándék, ami az egésznek a lényege, a segíteni akarás. Ugye senki sem tudhat meg információkat, ha nem él benne. Talán ott a félreértésed (vagy az enyém), hogy nagyon sok kisember azért akar otthonra alternatív megoldást keresni, mert a szolgáltatók árai megfizethetetlenek,írreálisak! Ezért próbálkozunk a papír-fűrészpor vizes feldolgozásával, és azért akarunk kisteljesítményű hidraulikus brikettálót építeni. mert nemcsak hogy kihívás számunkra, de a felesleges, ingyenesen beszerezhető, nem nagymennyiségű fűrészport, forgácsot, fűféléket, nádat,stb. saját magunk számára hasznosítani tudjuk, ne hagyjuk, hogy a szomszéd a szemetesbe dobja.

Sajnos rosszul értetted, mert nekem nincs esztergám, csak rajzolok valamit és viszem az esztergályoshoz. Valamint az ötleteiteket megemésztve megpróbálok magamnak egy gépet barkácsolni, hiszen látom a példát(kai01), hogy ez lehetséges. Nekem is csak 220V-os hálózatom van 16 amperral. 

Sajnos az sem valószínű, hogy már igazi nagy gépek építésébe fogok, mert a 65.-ik év után már ilyen reményeket az ember nem táplálhat önmagával szemben. Tehát csak barkácsolgatok, amihez a segítséget megköszönöm.

Neked az eddigi sikereidhez gratulálok és mégegyszer ismétlem írásaid inspiráltak arra engem is, hogy nyugdíjas napjaimat hasznos elfoglaltsággal töltsem, hiszen a fórum óta rendszeresen látogatom a lapot. És én is a papírtéglával kezdtem és most is azt csinálom, sokan keresnek tanácsért és időmhöz mérten ha tudok segítek.

 

 

 

Előzmény: brikigép (5072)
brikigép Creative Commons License 2012.02.19 0 0 5073

Üdv !

 

Csigásba belefogni merészség mert ez egy nagyon összetetten működő brikettálási eljárás , ugyanis elsősorban nem a nagy nyomás által brikettálódik hanem az anyagstruktúra olyan változtatásán mikor a szemcsék természetes vonzóereje köti -brikettálja tartós térfogatba az anyagot.

Nálad kicsi a fordulat és ez a jelenség nem jön létre , de ha szalmára beállított gyári-kínai cuccot használsz akkor ne faforgáccsal hanem szalmafélékkel próbálkozz . Ha így se jó akkor a gyári szerszám nem tökéletes és kell egy hazai házi szaki aki ezeket a nem idevaló külföldi gépeket kisöpri errő a tájról :)))

Előzmény: Alonso 75 (5055)
brikigép Creative Commons License 2012.02.19 0 0 5072

Úgy tűnik énrám céloztál , a házi lehetőség házanként, községenként , országonként változó , attól is függ autót veszel vagy szerszámgépet . Mint olvasom használ esztergapadot is (mifelénk szerencsés mert átlagban minden utcában van szerszámgép ), ez alapfeltétel hogy eredményt érjen el . Én is 1kw motorokkal kezdtem de már 20-30 éve vagyok a pályán , és ha ilyen hosszú ideig folytatja valószínű a tizenkilóvattos gépeknél köt ki . Az az igazi élmény ha házilag kezdi és később képesé válik legyőzni a nagynak gondolt gyártókat is .

Előzmény: a3oli (5057)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5071

a3oli.nem tudom ez milyen.ajánlom az mtz vezértömböt,ami neked van az kevés olajat enged át szerintem.nem kötöszködni akarok

Előzmény: a3oli (5066)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5070

azért szétszednél egy jó munkahengert? annak nem vékony a fala préselni?

Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5069

erre gondoltam,csak az enyém nem fekete de működik

nem régen karmantyúztuk.

Előzmény: attila3245 (5067)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5068

beirod a keresöbe megtalálod,van annál a cégnél minek a linkjét ajánlottad

a fűtést nem lehet mosogép fütőszáljával megoldani?

Előzmény: attila3245 (5067)
attila3245 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5067

Köszi egyébként nekem csak a henger kéne mert csigás a présgép tehát a szár nem kell. Esetleg tudsz róla képet tenni róla hogy mire gondoltál.

Előzmény: Agrár kólyók (5062)
a3oli Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5066

Köszönöm a felajánlott segítséget. Na látjátok erről beszéltem!

Az a helyzet, hogy a munkahengerek is megvannak, sőt szereztem egy komplett vezérlő egységet is ami egy emelőkosaras gépé volt. Abban kérnék segítséget, hogy hogyan kell majd bekötni, mert nem minden egységét ismerek fel, szétbontani viszont vétek. Aki tud segíteni az email címemre írjon és küldök róla többirányú képet

 

  

Előzmény: Agrár kólyók (5059)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5065

a 2.2kW motor az 100ft/ora. ha csak 10kg/orat csinalsz, akkor 10ft/kg lesz a villanykoltseged, 20ft/kg-ert meg kapsz tuzifat...

 

vajk

Előzmény: norbec25 (5063)
norbec25 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5064

De ez a gép már nekem egy álom lenne:))De méd egy egyoldalas ami hasonlóan dogozik!!!!Nem eladó?:))Remélem kapok annyi segítséget,hogy össze tudjak hozni egyet!

Előzmény: norbec25 (5063)
norbec25 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5063

Hali!Ez igen jó kis gépnek tünik!!!Szeretnék valami hatásosabb gépet építeni ami akár jó lehet szalmabrikett gyártásához!Tudok szerezni 2.2kw-motort ami a max az én 220v-hoz!Egy egyoldalt nyomó gép is elég lenne nekem,ami megbízható és termelékeny!Ezalatt gondolnék itt 35-40mm-es pogácsákra rudakra,vagy mit tudom én mire...:)és 10-15kg/h.azzal én már elégedett lennék!

Előzmény: kai01 (5056)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5062

rába steiger kormány munka hengert tudok szerezni az nagyjábol olyan amire gondolsz. szivattyúd van?

vezértömböd?

Előzmény: attila3245 (5061)
attila3245 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5061

De viszont ha már így ajánlotad akkor munkahenger hengerre lenne szükségem pont csigás géphez még hozzá 69,9-70 mm belső átmérővel a külső 82 átmérő de az mindegy végül is csak ne túl nagy legyen és 450mm hosszú . Nekem ebben csúszik ki ebből van a fűtőcső. Mivel tükrös a belseje ez így jobban bevált mint a sima cső.

Előzmény: Agrár kólyók (5059)
attila3245 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5060

Nem tudom hogy ez segítség-e vagy nem de találtam két hirdetést az egyikkel személyszerint beszéltem is.

http://www.expressz.hu/vegyes/hirdetes-29882039/

http://www.weldtech.hu/hegesztes/index.php

Előzmény: Agrár kólyók (5059)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5059

a3oli igazad van.tudok segíteni hidraulika csövekben és munkahengerben.nem tudod csigát hol lehet találni?

Előzmény: a3oli (5057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!