Keresés

Részletes keresés

dűzni Creative Commons License 2007.01.02 0 0 312

B.U.É.K!

Valaki dobjon fel egy helyi fotót szilveszter éjszakáról!

shevchenkos Creative Commons License 2006.12.28 0 0 311

Sziasztok sracok...

 

Mindenkinek kellemes unnepeket. en most Irorszagban dolgozom, mint raktaros.. februarban lesz 1 eve, hogy kint toltjuk napjainkat a menyasszonyommal... en szeretnek hollandiaban dolgozni, lehetoleg raktaroskent... sajnos az ir emberek nem nagyon gyoztek meg... nagyon felelotlen nepseg... szoval szeretnek informaciot, arrol, hogy egy angol nyelvtudassal es 5 eves raktari tapasztalattal vajon mennyi eselye van az embernek hollandiaban dolgozni...

 

elore is koszonom a segitseget...

Utas2 Creative Commons License 2006.12.25 0 0 310
Valamennyi hollandiai magyarnak boldog karácsonyt!
bunny-ear Creative Commons License 2006.12.08 0 0 309

20éves állatorvosi asszisztens & kutyakozmetikus vagyok.
Kutyakozmetikusi OKJ-s vizsgával, kereskedelmi-marketinges
végzettséggel. Jelenleg vadgazdának tanulok a Szegedi Tudományegyetem
kirendelt tanszékén!

Párommal együtt munkát szeretnék vállalni Dániában /Finnországban
/Hollandiában/ Svédországban /Németország/ Új Zélandon!

Aki tud információkat lehetséges állásokkal kapcsolatban kérem írjon nekem!
bunnyear1@gmail.com
Köszi a segítséget.

 

dűzni Creative Commons License 2006.11.14 0 0 308

;-))

Szeretnék majd átmenetileg igazi is lenni.

Küldjek 17 fok ellen egy fabrikettet?

Előzmény: Gaia (307)
Gaia Creative Commons License 2006.11.13 0 0 307
En most "benezek", de semmmi extra, kezdodik a jol megszokott teli depi a 17 fokos lakasokkal :-) dűzni, teged asszem kinevezhetunk tiszteletbeli hollandiai magyarnak :-)
Előzmény: dűzni (306)
dűzni Creative Commons License 2006.11.11 0 0 306

Hú de csönd van.

Sehol senki?

marpat Creative Commons License 2006.10.29 0 0 305
Amszterdamban?
dűzni Creative Commons License 2006.10.29 0 0 304

Csak nem hazaköltözöl?

:-)

Itthon sok biztosítós van! :-)))

Előzmény: Gaia (303)
Gaia Creative Commons License 2006.10.26 0 0 303
Abszolút. Most éppen itthon vagyunk... ugye nem kell ecsetelni milyen szép az idő (kb. 23 fok) mégis ha bemegyünk egy boltba vagy lakásba az az első, hogy megcsap egy borzasztó meleghullám, magyarul ott akkor minimum 2-3 fokkal több lehet, mint kinn. Vagy pl. voltunk eladó lakást nézni Bpesten, aminek a lakója nem is volt otthon, kinn atom meleg, a konvektor mégis ment szépen feltekerve...
Előzmény: dűzni (302)
dűzni Creative Commons License 2006.10.23 0 0 302

Tanulni, más népek tapasztalatát, tudását ellesni nem szégyen.

A fűtést valszeg - télleg rosszul kezeljük Mo.-on.

 

Előzmény: rzsuzsie (301)
rzsuzsie Creative Commons License 2006.10.22 0 0 301

Hat ezt jol mondod. Ezt en sem vagom, hogy lehet 15 fokban "szeretni egymast".

Bar lehet, hogy ez is csak rugalmassag kerdese, es lezajlik addig, amig a termosztat 21 fokon van. :-)

Mellesleg mar en is megszoktam a 21 fokot a hazban, sot neha mar a 20 is eleg, de ha ottronrol jonnek vendegek ok mindig panaszkodnak, hogy faznak. Sot mar volt nehany holland aki ugyszinten panaszkodott (feloltozve). Ezert aztan nem vagyok benne biztos, hogy ok tenyleg annyira szeretik azt a 19 (15) fokot, vagy csak a penzt sajnaljak ra.

 

Azzal viszont egyetertek, hogy otthon nagyon tulzasba van veve ez a futes dolog. Ha hazamegyek mindig letekerem a radiatort, kulonben vagy nem tudok aludni, vagy olyan fejfajassal ebredek, hogy meg az elethez sincs kedvem.

 

Előzmény: dűzni (297)
dűzni Creative Commons License 2006.10.16 0 0 300

A járda burkolást leszámítva, Nekem nagyon tetszett amit láttam Hollandiából.

Pár hónapja Koppenhágában voltunk az is tetszett, de Amszterdamhoz képest Nekem "vegytisztának" tűnt.

A párom a dánokra szavazott, nekem Amszterdam élet közelibbnek tűnt.

Ettől függetlenül, úgy néz ki, dániában lesz lehetőségünk sokat tanulni a szakmából.

Szívem szerint a 12-es falak koszorú nélkül jobban tetszettek volna, (vagy a red light), de ide nehezebb bejutni ezek szerint.

Előzmény: Gaia (296)
dűzni Creative Commons License 2006.10.13 0 0 299

Én nem szeretek esténként pulóverben.........

:-)))

Bár állítólag meg lehet szokni!

:-))))

Előzmény: VANDOR (298)
VANDOR Creative Commons License 2006.10.13 0 0 298
Puloverben :-)
Előzmény: dűzni (297)
dűzni Creative Commons License 2006.10.13 0 0 297
A15-17 fokot, hogy lehet megszokni?
Előzmény: Gaia (296)
Gaia Creative Commons License 2006.10.12 0 0 296
Nagyon vagod ezeket a börtönrendelkezeseket :-)

Emlekszem amikor 1996-ban eloszor aludtam hollandoknal (decemberben...). Egy videki hazban az emeleten aludtam, kb. 15-17 fok lehetett. Akkor elviselhetetlen szinte volt (egyebkent ejszakara nem is kell sok).

Nem mondanam, hogy halveruek a hollandok. Elegge el tudnak lazulni, sot.... mindig rohogni szoktunk ha nemzetkozi (de alapvetoen nemet) ICE vonaton utazunk, mert messzirol meg lehet ismerni a holland kalauzokat, sokkal lazabbak mint a nemetek.
Karomkodni valoban nem tudnak olyan cifran, mint a magyarok, de ez nem feltetlen hatrany. Ja, es azt mondjak aki azt allitja, hogy a magyar gazdag nyelv karomkodasilag, az nem hallott meg oroszul karomkodast :-)

A hollandok egyszeruen jol birjak a huvoset. Szandekosan nem irok "hideget", mert azt itt legfeljebb az ausztriai sielesbol ismerik. Egyszeruen megszoktak, hogy telen-nyaron 0 es 20 fok kozott mindig eleg egy polo :-)
Előzmény: dűzni (295)
dűzni Creative Commons License 2006.10.12 0 0 295

Magyarországon az építési-üzemeltetési szabvány még a börtönben is minimum 18 fokot ír elő éjszakára.

Nappali szobában 22 fokot min!

A hollandok valszeg ezért halvérűbbek a magyaroknál.

Szerintem káromkodni sem tudnak olyan ízesen és cifrán mit mi!

:-))))

(Hogy más éjszakai elfoglaltságról ne is beszéljek)

Előzmény: Gaia (294)
Gaia Creative Commons License 2006.10.12 0 0 294
Nem kell 21, ejszakara pl. eleg 15 fok is :-)

Ja, mi is hallgatjuk azota az epes megjegyzeseket, pedig jobban tennek ezek az emberek ha magukba neznenek. 1-1 fok (foleg a magyarorszagi telben) ezres tetelt jelenthet a futesszamlaban... meg akkor is ha az allam tamogatja. Es akkor lehet tovabb gondolkodni, hogy vajon mitol ilyen gazdag ez az orszag... talan a mentalitason (is) mulik.

Nem minden itteni magyar tudta megszokni ezt. Regebben egy (azota hazakoltozott) haverommal laktunk egy keroban, es o pl. otthon leginkabb alsogatyaban meg poloban szeretett flangalni, en meg ugye feloltoztem rendesen es hat a termosztatot is ennek megfeleloen allitottam be :-) Volt is belole vitank rendesen...
Előzmény: dűzni (293)
dűzni Creative Commons License 2006.10.12 0 0 293

Itt Budapesten, vérig sérteném a haverokat, ha vendégség alatt 21 C fokon lenne a termosztát.

Azt hiszem, min 10 évig hallgatnám az epés megjegyzéseket. :)))

Előzmény: Gaia (289)
dűzni Creative Commons License 2006.10.12 0 0 292

Amszterdami "azt a fukar mindenit"!

(Ez magyar reklám szlogen, -külhoni hazánkfiainak segítségül)

Előzmény: VANDOR (288)
dűzni Creative Commons License 2006.10.12 0 0 291
Akik itt laknak, azoknak 24 C alatt el van gémberedve a feneke is!hajó múzeum
Előzmény: VANDOR (288)
Gaia Creative Commons License 2006.10.10 0 0 289
Vicces amugy, nalunk 21-en all a termosztat, ha kicst el vagyunk gemberedve, akkor feltoljuk 22-re :-) de amikor vendegek voltak, szinte mindig panaszkodas volt: "itt maximum 15 fok van" egy gyakran elhangzo mondat olyankor :-) pedig a futesen tenyleg sok mulik. Ahogy Vandor mondta a pulover olcsobb, mint a gaz :-)
Előzmény: dűzni (287)
VANDOR Creative Commons License 2006.10.10 0 0 288
Udv,

Jaja, aszongyak, a pulover olcsobb, mint a futes.
Es ez persze igy is van (szamszakilag).
En 22 / 15 foknal allitottam meg a lakast es __ mint az itt tipikus __ 4 eve nem nyultam a termosztathoz (miota idekoltoztunk).

Ami meg jellemzo: nincsenek Tesco(szerusege)k, a Hollandok nem vesznek 4 rud parizsit, hogy az 5-ik ingyen legyen. Asszem en meg eletemben nem ettem meg 2 rud parizert ...

a Vandor
Előzmény: Gaia (286)
dűzni Creative Commons License 2006.10.10 0 0 287

Ha 19 fok már megemelt hőmérsékletnek számít, akkor én valószínűleg nem tudtam volna gyereket nemzeni.  :-)))

Valószínűleg még most is vacognék.

Előzmény: Gaia (286)
Gaia Creative Commons License 2006.10.09 0 0 286
A jardako abszolut praktikus, csak meg kellene nezni hogyan nez ki a korut Pesten sok torestol. Hat akkor mar nem jobb, ha kicsit hullamos?

Es meg ha csak ez lenne az egyetlen. Igaz, hogy neha kiabranditoan foldhozragadtak a hollandok, de jopar dolog van, amit eltanulhatnank toluk. Ami pl. nekem allatira tetszik, hogy telen sem futik fel a lakasukat 25-26 fokra, mint azt Magyarorszagon teszi a legtobb ember. Epp az elmult telen beszelgettem a szomszedokkal, akik mondtak, hogy miutan a kisbabajuk elkezdett maszni a foldon, ezert kicsit magasabbra raktak a termosztatot. Kerdem, hogy miert mennyi? Erre mondja, hogy tizenkilenc. Kerdem annyi volt? Nem, annyi lett most - mondja erre :-) Mi sem futunk telen nagyon melegre (az egyebkent allamilag NEM tamogatott gazbol) hanem inkabb feloltozunk rendesen. Ha otthonrol jonnek vendegek, panaszkodnak is :-) Pedig nem is egeszseges 25 fokban lenni, aludni meg plane.

Előzmény: dűzni (285)
dűzni Creative Commons License 2006.10.08 0 0 285

Kedves Vándor!

 

Leesett a tantusz, értettem a logikát amit levezettél.

Még tetszik is, csak még szokatlan.

Hepe-hupa ellenére, kátyús aszfaltot viszont nem láttam.

Tetszik a mentalitásuk.:)))))

Előzmény: VANDOR (284)
VANDOR Creative Commons License 2006.10.07 0 0 284
Udv,

Az eloirasokat szabvanyokat stb, mind emberek irjak, vagyis azok legalabb annyira tukrozik szemleletuket, mint a valos technikai / muszaki kovetelmenyeket.
Irtam mar elobb, hogy sok dologban egyetertek, csak egy mas nezopontot is meg akartam mutatni :-)

Hollandiaban nincs sar, mert mindenutt van jarda, ha itt-ott gorbe is.

Amugy itt -1fokos, 2napos telek szoktak lenni


a Vandor
Előzmény: dűzni (282)
gyoszi Creative Commons License 2006.10.07 0 0 283
Kedves Magyarok Hollandiában !

Ha még nincs programotok a hétvégére, látogassatok el Hágába, a Goudenregen plein-re.Magyar napok vannak, eszem-iszom dáridó.
www.poestarika.nl
Bővebb program a honlapon.Jó mulatást.
dűzni Creative Commons License 2006.10.06 0 0 282

Szia!

Azért koszorút illik készíteni(a diplomám szerint legalábbis), főleg több szintes épület eseteén.

A 12-es fal lehet nagyon "laza", "elégséges" stb., de vannak hő,hang és egyéb szigetelési előírások is.

A példa ettől függetlenül lehet jó, csak tudni kell, hogy mi miért van.(pl 12-es fal esetén a téli fűtés számla mondjuk 3 x annyi, mint 38-as fal esetén. A kérdés:Laza 20 év működés alatt, a megtakarított tégla ár fedezi-e pl. a fűtés többlet költségét?Enyhe holland telek esetén el tudom képzelni.)

Előzmény: Gaia (280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!