Keresés

Részletes keresés

Lona.W Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2430

4 hónapja van ALDIS gépem (előtte 8 évig ALASZKA típusú volt). Nálam az előmelegítési funkió (is) pont annyi ideig tart amennyi a táblázatban szerepel, akár hideg, akár langyos vizet teszek bele. 

Sőt még ez a hosszan tartó kánikula sem hatotta meg … Ettől függetlenül jól tudunk együtt dolgozni, és finom (főként tk) kenyérkéket süt nekünk, és a kelesztője is szuper.

Előzmény: CSVili (2424)
Lona.W Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2429

Szia!

A Hausmeisteren van hasonló programtábla.

E. Margit oldalán :   http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=5695141&nid=1310147     olvashatod bővebben

Előzmény: vejne (2426)
vejne Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2428

Köszönöm!

Előzmény: Veszpremi (2427)
Veszpremi Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2427

Dough, azaz a 8-as program. Amikor beállítod, akkor kiírja, hogy meddig fog dolgozni, és indítás után elkezdi fogyasztani a perceket. Ha le kell állítani valami miatt, akkor a Stop gombot kell valsz. hosszabban lenyomva tartani, mígnem egyet sipol, legalábbis eddig minden gépünk így működött.

Előzmény: vejne (2426)
vejne Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2426

Indapasson átverekedve itt lenne a gép.

Igazából csak dagasztani kellene beállított ideig, meg keleszteni.

Kelesztés végén csipog, vagy ilyesmi?

 

Előzmény: BaGira-79 (2387)
.ETNA. Creative Commons License 2012.07.07 0 0 2425

Igen, szerintem jól, úgy emlékszem, hogy egy Panasonic géppel kapcsolatban került szóba legutóbb, hogy a külső hőmérséklet függvényében melegít... ill. a tól-ig határokon belül saját magát állítja be arra, hogy mennyi ideig szükséges - vagy szükséges-e egyáltalán - az előmelegítés. Egészen addig én pl. azt hittem, hogy minden gépnél gyárilag be van állítva x perc és ettől nyilván nem tér el a masina.

 

Nem tudom, hogy ez a "márkás" gépeknél (bár, szerintem a legtöbb alkatrésznek ugyanaz a márkája - ahogy pl. a tévéknél is - és mindet Kínában gyártják:-) ) mindig is így volt-e, vagy csak az újabb generációs sütőknél alakították így ki...., de ezek szerint az Aldis gép - ebben az értelemben - "márkás"-nak számít:-)))

Előzmény: CSVili (2424)
CSVili Creative Commons License 2012.07.07 0 0 2424

Átfutottam az Aldis gép kezelési útmutatóján, s a következő érdekességre lettem figyelmes.Még az általam ismert Lidl-s, valamint Hausmester 1300-as előmelegítési funkciója, a belevalók hőmérsékletétől függetlenül működik. addig az Aldis gép e funkciója, csak, ha szükséges.Ez akkor nagyon inteligens gép, mert 30-35 C konyhában, nem végez 20-40 perc előmelegítést fölöslegesen. / vagy csak rövid ideig / Pl. az elöbb említett HM-1300 TK. (5) programja elött 40 perc. Jól értelmeztem, valóban csak ha szükséges akkor működik az előmelegítési funkciója, és csak addig ameddig kell ?

r0by77 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 2423

Köszi!

Közben ma kaptam választ az Alditól végre, és megküldték pdf-ben. Igaz fénymásolt, de anniy baj legyen:)

Feltettem ide, akit esetleg még érdekelne.

Előzmény: Törölt nick (2413)
blaze73 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2422

kicsit összeesett a vége, de nem vészes !  ha finom az a lényeg ! :) 

Előzmény: CSVili (2421)
CSVili Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2421

Így néz ki, lehetne szebb, egyenletesebb a teteje, talán egy kis vizet még tehettem volna bele. Az Aldis zacskón 50 dk liszthez ír 3.2 dl folyadékot. Ebből kiindulva számoltam ki a + 15 dk liszthez a folyadékot. Egyébbként én is annyi vizet használok, mint amennyit Te írtál, de ez a lisztkeverék biztos többet vesz fel.

blaze73 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2420

65dkg liszthez nem sok a 4.2 dl folyadék ???  de furi...

 

én 55dkg-hoz 3.2 dl használok.  ha több, nem jó mert meglátszik a kenyéren.

 

az ALDI-s keverékek egyébként meglepően jók.   nálunk a nagy sztár a sötétkék teljeskiőrlésű, de mindegyik jó - a fehéret nem vettük, nem esszük :)


ami bevált : 25 dkg ALDI keverék + 30 dkg BL80 kenyérliszt.       a folyadékban pedig 1 doboz kefír 175ML + 150ML víz

 

2 evőkanál oliva vagy étolaj megy még a folyadékok közé.....     többi hozzávaló a szokásos.  (cukor, só, aszkorbinsav, élesztő)

 

...tegnap este meg olyan sűlt, hogy : 25 dkg teljeskiőrlésű búzaliszt Szabó Malom , 30 dkg BL80 kenyérliszt Szabó Malom + a lenti kefír-vÍz-olaj folyadék.         csipogáskor 2 féle magvat szórtam bele, sötét kenyérhéj választás --- NAGYON FINOM LETT :)

Előzmény: CSVili (2419)
CSVili Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2419

Írtam korábban, hogy az ALDI-ban lehetett kapni kész fehérkenyér keveréket akcióban, ezt feljavítottam Graham liszttel és egész jó kenyér sikeredett belőle.Mivel nem rajongok sem a kész keverékekhez, sem a tiszta fehér kenyerekhez, ezért jött a következő ötlet. Ahogy csináltam : 50 dk Aldis keverék + 15 dk Graham liszt amibe belekevertem ½ csomag instant élesztőt, és pici aszkorbinsavat. A lapátok tengelyét bekentem 2 ek. Kacsazsírral, majd beleöntöttem 2.1 dl tejet és ugyanennyi vizet, össz. 4.2 dl. Folyadékot. Természetesen erre jött a lisztkeverék. Alap pr-on és legbarnább fokozaton sütöttem.

1kg-os kenyér sült ki belőle, ritka szerkezet, magas, és finom kenyér.

CSVili Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2418

Köszönöm a hozzászólásaitokat, ill. a megoldási javaslatokat, kipróbálom amit tudok a több variációból. Valóban hosszúra sikerült a hozzászólásom, és közben fel is álltam a géptől. Gyakorlatom sincs a számítógépezésben, alig 2 éve egerészek autódidakta módon. Ezt a pár sort W-re írtam, s átmásolom a Fórumra.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2417

Az idő számít ilyenkor. Vagyis megnyitod az ablakot, ha túl sokáig írod a hozzászólást, a fórummotor közben elveszti a fonalat, ahogy időközben más hozzászólások beillesztésével foglalkozik. Rólad meg "elfelejtkezik", hogy mit is akartál voltaképpen, mire reagáltál.

Ez ellen egyik lehetőség a vágólapra másolás, vagy eleve Jegyzettömbbe stb. írni a hozzászólást és onnan másolni át.

 

Nekem egyébként egy programmal így van megcsinálva a billentyűzet:

F8 = Ctrl+A (Select All)
F9 = Ctrl+C (Copy)
Insert = Ctrl+V (Paste)

Vagyis annyi a lényege, hogy nem kell kombinációkkal hadonászni, egyet kell csak nyomni. Feliratoztam is a billentyűzetet, hogy ne keverjem össze, és persze nem csak a fórumozás miatt csináltam ezt. Nagyon elegem lett már a dupla kombinációkból, más feladatoknál is.

Előzmény: CSVili (2414)
.ETNA. Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2416

... mármint, hogy a legrövidebb hsz-em ELKÜLDÉSE előtt is megcsinálom ezt -..... így akartam írni ...

Előzmény: .ETNA. (2415)
.ETNA. Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2415

Ha túl sokat írunk... úgy értem, ha hosszú a hozzászólás, akkor gyakran előfordul az ilyesmi. Ezért én az elküldöm gombra való kattintás előtt csinálok egy ctrl+c-t  egy másolást, aztán, ha nem megy át, újra nyitok egy hozzászólás-ablakot, csak simán ctrl+v - beilleszt és már nyomom is az elküld-öt:-) Az elején néha még elfelejtettem, de ma már a legrövidebb hsz-em előtt is megcsinálom ezt, inkább, minthogy elszálljon a hozzászólás és kezdhessen előlről:-)

 

Így lehet kicselezni az index rendszerének egyik apró, de nagyon bosszantó hibáját ... esetleg, ha eleve word-be írod és onnan csak zsipsz-zsupsz bemásolod és már küldöd is.

Előzmény: CSVili (2414)
CSVili Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2414

Leírtam a hozzászólásomat, de nem küldi el a gép. Miért lehet ez a hiba ?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2413
Előzmény: r0by77 (2405)
blaze73 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2412

a forgalmazó cégnek írj, Ők azonnal válaszolnak : info@aagservice.hu


Előzmény: r0by77 (2409)
.ETNA. Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2411

Hupsz, ez jó ötlet, mi a Lidl-vel jártunk így, Édesapámnak vett az öcsém járóbotot (vagy görbebot, vagy hogy is hívják) és addig nézegette, amíg véletlenül a balkezeset hozta el (volt sima és volt jobb kezes is) .... a legközelebbi Lidl-be bevittük blokkal együtt és nekünk is simán kicserélték jobbosra (a vásárlás eredetileg is a városon belül, de annak egy másik pontján lévő üzletükben történt). Végül is logikus: egy cég ...

Előzmény: 3ferret (2410)
3ferret Creative Commons License 2012.07.03 0 0 2410
Eszembe jutott valami, ami off, de talán mégse :-). 3 éve Ceglédről hoztuk haza a kutyámat, hazafelé megálltunk a Ferihegynél lévő Fressnapfban, hogy bevásároljunk neki. Vettünk egy ultrahangos kullancsriasztót is. Itthon bontottuk ki, akkor derült ki, hogy hibás :-(. Bementünk a blokkal az újpesti Fressibe, mondtuk, hogy Cegléd felé legközelebb talán fél év múlva járunk, kicserélnék-e ? Szó nélkül adtak másikat. Szóval egy próbát megér, bemenni a legközelebbi Aldiba, hátha adnak vagy másolnak egy használatit. Vesztenivalód nincs :-).
Előzmény: r0by77 (2409)
r0by77 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 2409

Köszi a válaszokat.

Sajnos eddig nem jártam sikerrel a tájékoztatóval, mindenhonnan elhajtottak, hogy a bolttól kérjem. Az info@aldi.hu-ra küldött mail meg visszapattan, hogy nincs ilyem email. Pedig a honlapon kint van, és csak ez az egy.

Na mind1, azóta már próbálkoztunk a kenyérsütéssel, amit mindeféleképpen búzaliszt nélkül kell produkálni. Az első az csak egy fél kilós kenyér lett a 0,75dkg-os programon. De szerintem szuper lett, így tegnap jöhetett a nagyobb adag is.

Ezt a burgonyás cipót próbáltam:  recept

A 60dkg liszt helyett 20dkg kukoricaliszt, 20 dkg teljeskiörlésű rozsliszt és 20 dkg teljes kiörlésű tönkölybúzaliszt került bele. Szőlőmagolajat szerettem volna beletenni egy kávéskanálnyit, de mind2x elmaradt..

Egyetlen gond, hogy azt vettem észre, hogy mintha a lapátok környékén kicsit nehezebben sülne, de ehető, szóval annyira nem zavar.

Lehet, hogyha elfogy a mostani adag, akkor új recept után nézek:) Például teszek majd bele magokat, vagy gondolkodtam egy hagymás kenyérről is.

3ferret Creative Commons License 2012.07.03 0 0 2408
Szia! Én is keverem a rozslisztet sima finom- vagy kenyérliszttel. Én összesen 70 dekából szoktam sütni,, fele-fele arányban. Ennél többet még nem próbáltam. Kukoricából is próbálkoztam, eddig egyik sem lett jó, pedig nagyon szeretném :-). Talán majd egyszer.. :-)
Előzmény: r0by77 (2405)
blaze73 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 2407

Nekem van, de csak papíros verzió.

Innen le tudod tölteni : http://www.grx.hu/shop/haztartasi-kisgepek/konyhai-kisgepek/shg-bb1350-kenyersuto-keszulek/print 

ha minden igaz

 

Ha nem megy, hívd fel a forgalmazót,  írj nekik AAG Plus Kft info@aagservice.hu : vagy az Aldi ügyfélszolgálatát pingeld.

 

 

 

Előzmény: r0by77 (2405)
.ETNA. Creative Commons License 2012.07.02 0 0 2406

Kérhetsz, akár telefonon, vagy mail-ben a forgalmazótól (vagy a bolttól is), nem mellesleg - tudom, ez már késő "bánat" - MINDIG meg kell nézni, hogy van-e benne használati, bontsák csak ki szépen a dobozkát a pénzünkért, hiszen egyébként sem lehet magyar nyelvű használati nélkül SEMMIT forgalmazni Magyarországon.... de nem is emiatt írok, ez a gond biztosan megoldódik, kapsz majd valakitől használatit (annyit talán tanácsolnék, hogy abban a hsz-ben, ahol olvasod, hogy x.y-nak Aldis gépe van, próbálj a nicknevére kattintva emailt küldeni neki - ha szerencséd van az email címe publikus - , mert nyáron nem pörög annyira a fórum, ki tudja mikor néz be leközelebb stb.stb.).... tehát rozsliszt:

 

én még sosem próbáltam csak rozslisztből, mert azt olvastam, hogy túl sűrű lesz a kenyér ... de keverni lehet én kb.7o-3o arányban szoktam (3o % rozs).... az arányokat persze ízlés szerint változtathatod.

 

Pl. ezeken az oldalakon is találhatsz sok receptet:

 

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=5415270&nid=1050758

 

http://limarapeksege.blogspot.de/2009/05/tarkonyos-raguleves-rozscipoban.html

 

Előzmény: r0by77 (2405)
r0by77 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 2405

Sziasztok!

 

Piicit visszaolvasva, úgy látom, hogy többeteknek is van Aldis bb1350-es kenéyrsütője. Nos, mi is vettünk Balatonfüreden pénteken, de itthon kibontva a dobozt, nem találtunk leírást benne. Valaki esetleg el tudná nekem küldeni digitális formában?

Egyébként nekem most az allergiaszezonban kerülnöm kell a búzalisztből készült dolgokat. Kíváncsi vagyok, hogy például rozslisztből, vagy kukoricalisztből lehet-e finom kenyeret sütni:)

.ETNA. Creative Commons License 2012.07.01 0 0 2404

Csak szólok - így utólag:-)  "A rétesliszt és a gríz korpatartalma, hamutartalma azonos a finomlisztével, hiszen ehhez is csak a búzamagbelsőt használják fel, csak durvábbra őrlik."

Előzmény: BaGira-79 (2402)
blaze73 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 2403

én a BL80 és BL112 kenyérlisztben hiszek :)

Előzmény: BaGira-79 (2402)
BaGira-79 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 2402

Mi 1 időben mindig réteslisztből süt5tük a kenyeret.

Előzmény: blaze73 (2397)
tszabi Creative Commons License 2012.06.28 0 0 2401

Sikerült találnom egy ksi infót róla. Ezek ugy látom a lisztek francia jelölései.

Legalább annyit azért megtehetne a moulinex, hogy az országban érvényes jelöléseket használja a kézikönyben... ha már a lisztekre sincs általános minden országban érvényes jelölésük..

 

http://www.thefreshloaf.com/node/4628/european-flour-types-german-550-french-t-55-italian-00-flours

Előzmény: tszabi (2398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!