Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9934
Szia.Melyik,lentebb irtam rolla.Nekem az van amit "ugy hivnak itthon".Ha ez kell akkor oltóág?De van egy kicsi is holnap felteszem a képét.Ezután dönts majd.
Előzmény: vica46 (9932)
vica46 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9933
Olasz narancsnak adták el de hogy ez mit jelent nem tudom van még egy amire az van irva USA 119
Előzmény: Törölt nick (9931)
vica46 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9932
Az édes citrom érdekelne
Előzmény: Törölt nick (9931)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9931
Szia,nagyon szépek.Sajna a fajokat még csak-csak becélzom de a fajta az már kemény dió.De ugy látom szineződik a narancs.A talin számitok a limeqvat egy kis hajtására de te még nem jelezted mit vigyek érte?Az avokádó az egy szivos növény én is kiváncsiságból tartok edényben de arra nem számitok,hogy majd jutok vele valamire.
A mostani kedvenc az alenti képes ez egy keserü narancs.Nagyon érdekes a kinézete
Előzmény: vica46 (9930)
vica46 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9930
Felteszek a valami narancsomról képet hátha megmondod miféle,a második a miről már vol szó limeqwatmost kezd érni  az utolsó kép avokádók
Előzmény: Törölt nick (9926)
sjohn Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9929
"Üdvözletem mindenkinek!!! Kezdö-és egyenlőre inkább olvasgató fórumozó vagyok! keresnék megvételre különleges saláta és káposzta fajták magjait,ha van valakinek kérem szóljon!!! Előre is köszönöm! Zsuzska"

Ez volt a kérdés , erre én beírtam Neked a Magcsere topic címét , szerinted mit írhattam el?
Ha valahol , hát ott biztosabban tudnak segíteni , mint itt . mert ez a topic nem kimondottan a salátákkal , meg a káposztákkal foglalkozik , mint azt bizonyára magad is észrevetted.:))
Előzmény: inérhátiszupernagyi (9928)
inérhátiszupernagyi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9928
Szia ! Te tudod mit találtam itt???? Ez engem nem igazán érdekel!! De biztos elirtad!:)
Előzmény: sjohn (9922)
inérhátiszupernagyi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9927
Shjon,és vica46 köszönöm a segitséget!!!:):):)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9926
Navégre egy nagyon jó kérdés:

1./ A Citrus limon "Florentina"az egy -mint latin nevében-valódi citrom.De mint ilyen édeskés./Az Oscar Titori fajtagyüjteményében a legelső a nyomtatási listán/Az olaszok ugy hivják,hogy:limone ordinario fiorentino

2./Amit meg általában mi édescitromnak mondunk/fénykép mellékelve/az nem citrom /csak édeskés/hanem egy limetta hibrid:Citrus limetta"Pursha" amit az olaszok ugy hivnak,hogy:lima dolce di Roma o Pursha
Előzmény: gáborke (9925)
gáborke Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9925
Egy kis segítséget kérnék mert már én is megkavarodtam..
Józsó48 tól kaptam még citrushajtást, a legjobb lenne ha ő tudna válaszolni, ha épp a topikban jár, de hátha más is tud segíteni.
Kaptam édes citrom hajtást: C.LIMON"FLORENTINA" ÉDESCITROM /C.L.SÜSS FUTT/
De van egy másik édes citrom a Citrus Limon 'Pursha', ezek ugyanazok a citrusok, vagy nincs közük egymáshoz? Mert a Pursha-hoz is sok helyen hozzáteszik a 'süss' jelzőt..
köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 9924
Udvarias levél holnap elmegy,már megirtam.Meglátjuk.
Előzmény: calamondin (9923)
calamondin Creative Commons License 2010.01.11 0 0 9923
Sziasztok ! Jozsefh 2-nek és Quicktor 57-nek válaszolva, a C. ponderosa-val kapcsolatban, Jozsefh 2-nek reggel elküldtem a győri citrusgyüjtő kertbarát nevét és cimét.A citrusgyüjtőről annyit tudok , hogy 8-fajta citrusa van,de hogy mekkorák azt nem tudom. Remélem ,hogy tavasszal tud majd adni ágat.Mindössze két levélváltásunk volt idáig.A T. topic-társaimat pedig arra kérem,hogy magán e.mail cimemre irjátok meg ( ha időtök engedi,és nem titkoljátok) ,hogy milyen citrus-félétek van,amelyet én titkosan kezelek mindaddig,amig a gyüjtőtársam nem engedi meg ,hogy a nick-nevét közöljem másik topic-társsal.Quicktor 57 topic-társunk megcsinálta a "citrusnevelési utmutató-t " és én a segitségetekkel csinálnék egy C.fajta listát,ha ti is beleeggyeztek.Mert igy esetleg nem kellene külföldről drágán beszerezni a különlegesebb fajtákat. A Rappai kertészetről jót és rosszat is mondhatnék ,de inkább nem bonyolódom bele. Előre is köszönöm a segitségeteket.
sjohn Creative Commons License 2010.01.11 0 0 9922
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9048677

Érdeklődj itt , ez direkte erre van!
Előzmény: inérhátiszupernagyi (9900)
vica46 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 9921
próbáld meg a házi veteményes topikban
Előzmény: inérhátiszupernagyi (9900)
Sequoia Creative Commons License 2010.01.11 0 0 9920
Köszönöm, ez megnyugtató.
Előzmény: csoer (9914)
csoer Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9919
Bocsánat, de nem volt szándékomban a zavarba hozás. Köszönöm és rendben van ahogy írod.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9918
Zavarba hozol.Csak ugy fogadom el ha te is elfogadod a másik citrus topikban felrakott friss Citrus decumana és Chironja gyümölcsből ma kivett 6-6db.magot.Ezek mindketten az általad kedvelt melegkedvelő citruscsaládba tartoznak.A decumanát ugy gondolom nem kell bemutatni/pampelmusz/ a chironja az egy ritkább nagyon klasz citrusféle,spontán keresztezödése a narancsnak és a gréfrutnak innen a neve is=china+toronja/Puerto Rico/.Az oltóágat akkor küldöm amikor rámszolsz,hogy van fogadóképes alanyod az oltáshoz!De ez fontos mert én egyrészt már felejtek másrészt nem tudom mikor akarsz oltani.A decumana nemigen tud elfajzani mert nincs mire.A chironja az lehet,hogy csak hasonló lesz de ha egy kicsit narancsosabb vagy éppen grépfutosabb akkor is nagyon klasz kis/nagy/növény.A küldéshez kellenek a cimek az Emailem nyilvános/látom tied is/ott cseréljünk cimet.Az emailben légyszi mint egy gyereknek ird le a rendelés menetét,föként a fizetés tennivalóit mert még sosem rendeltem és ezt nem nagyon értettem meg.És csak 6db.magot fogadok el.Akkor irom a cimem a Maileden.
Előzmény: csoer (9917)
csoer Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9917

Az ötlet jó. Aztán már én is gondoltam, hogy akár postán is lehet cserélni.

Nem tudom hogy tetszene, hogy rendelnék 6 vagy 12 db C.ponderosa magot és postán tovább küldeném részedre. A magokat küldeném most januárban, a dugványt meg majd később küldenéd. Viszont a magok csírázására garanciát adni nem tudok.

Előzmény: Törölt nick (9915)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9916
már nézzük,milyen levélben volt szó a C.ponderosa meglétéről.Nagy szerencse lenne.
Előzmény: Quicktor57 (9909)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9915
Visszatérek.Ha mégis meggondolod magad a C.limettoides-kapcsán akkor a mellékelt képen lévőről tudok oltóágat küldeni postán is.Ehhez csak az kell tavasszal emlékeztes.Ez már termett szép aromás szinte gömb alaku termése van.most is tele van virággal a csucsán meg az alsó részén de hely miatt nem tudtam jobb képet gyártani.
Előzmény: csoer (9891)
csoer Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9914

USA -ból 3 helyről, Puerto Rico -ból, Ecuador-ból, Indiából és nem sorolnám rendeltem az utóbbi években és csak Suriname - Amazon Herbs állított ki egészségügyi bizonyítványt, leírva a magok csávázásához használt szereket.

Sehol nincs szó vám és egyéb kérdésekről. Az is igaz én csak mindig magokat rendeltem.

Egyébként mindegyik honlapnál le vannak írva a "játék szabályok".

 

Előzmény: Sequoia (9913)
Sequoia Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9913
Csoer, örömmel olvasom, hogy többször rendeltél innen magot. Vámproblémád nem volt soha? Rosszul tudom, hogy az USÁ-ból az EU-ba elvileg nem lehetne növényi szaporítóanyagot hozni? Vagy ez csak dugvány, stb.-re vonatkozik, és magra nem? Én még nem mertem onnan rendelni, mert féltem, hogy lenyelik a vámosok.
Előzmény: csoer (9912)
csoer Creative Commons License 2010.01.10 0 0 9912

Jelenleg is rendelhető a Tropical seeds online USA cégtől 6 db mag 2 USD árban.

Én sokmindent rendeltem már tőlük, az ár nem túl ólcsó, a szállítás olcsó, és gyors és nagyon megbízható. (az egyik legjobb ebben a műfajban). A szállítás max. 2 USD.

 

http://www.tradewindsfruitstore.com/servlet/the-Tropical-Fruit-CiE/Categories

 

Ha mégis gondod van a rendeléssel, akkor megbeszéljük.

Előzmény: Törölt nick (9897)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 9911
Narancsfa magról.Ahogy irtam elöbb az irodalom ezt az intervallumot adja meg.Nekem nem volt a 12 évesnél türelmem várni igy oltottam annak idején.Ugyanis narancs de milyen jó,vagy valami silány lesz mondjuk 2-4év mulva.Akkor kezdődik elölről.Vagy esetleg soha sem lesz termés,ez is benne van a pakliban.Azért kérdeztem hogy oltottál e mert azért az nem annyira egyszerű elöször.Maga a tehnikája sem meg az élettani része sem.nállad viszont ha jól értettem érzelmi kötödés is van a növényhez.Valakit meg kellene a közelben kérni,hogy oltsa át neked és a látottak alapján utánna gyakorolni kellene a technikát.Én pld.-ul bodza ágakon gyakoroltam sokáig a biztos mozdulatok kialakitását és kifaggattam a hozzáértőt,hogy milyen élettani jelek alapján dönthető el,hogy lehet valamibe belevágni.Kisebbekkel kezdtem és nem tul jó volt az első szériáim eredési aránya.Ezeket mind vedd figyelembe.Az oltóanyag ebben a legkisebb probléma szerintem,ebben szerintem sokunktól kaphatsz nemes ágat.
A trifoliata az nálam ugy van hogy a ménkü nagy mikor elpotyogtatja a sok kicsi termését azt én egészben beásom a nagy alá,igy már a kikelés is egy szelekció mert tavasszal az jön ki ami kibirta a telet.Akkor csokrosan jön mert a gyümölcsböl jönnek ki a hajtások.Azt ill.-ve a szebbeket egy nyugodt helyre/nehogy letaposam/sorba kiültetem szintén szabadföldbe,hogy szép dus gyökérzete legyen.Ott/kint/ttölti a második telet is.És csak utánna rakom cserépbe vagy folia tőmlőbe,hogy oltásnál kézbe tudjam venni.De pld.-ul valami barátom sövényhez kér akkor az soha nem kerül cserépbe mert az rögtön megy a helyére sövénynek.Igy lesz erőteljes a kinti mertsoha nem korlátozza a cserép vagy dézsa.Amit viszont oltásra szán az ember azt edénybe teszi.Magyarán cserépbe nem igen várhatsz virágzást mert ez arra van,hogy alanyt csinálj.Virágzást attól várhatsz amit szabad földbe eleresztesz és hatalmas gyökérrendszert tud magának kialakitani.Akkor nő meg olyan bazi nagyra mint látod,hogy a felettelévö pergolát meg kellett nyitni,hogy fölé tudjon növekedni.
Előzmény: delon77 (9908)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 9910
Igértem és be is tartom,tavasszal mikor kivonszoljuk.Nemcsak a Limoncel.-ról.mert már zug a fejem annyi féle van.
Előzmény: Quicktor57 (9909)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 9909

Sajnos nem láttam a növényt, csak a postai levél szövegét olvastam, így garanciát nem tudok vállalni arra, hogy tényleg C. ponderosa van-e a győri kertésznek. (Arra bizony elég sok példát tudunk, hogy valaki évekig abban a hiszemben él, hogy C. x növényt nevelget, amikor rájön vagy ráébresztik, hogy ez bizony C. y.)

Épp ezért szeretnék majd összeállítani egy valamilyen rendszertani alapon nyugvó citrus adatbázist, növény, termés, virág leírással, fotókkal, amihez kérem a Ti segítségeteket.

Előzmény: Törölt nick (9904)
delon77 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 9908

 

József!

 

Akkor a te véleményed is az a képek alapján hogy ez egy magról kelt narancsfa????

Vagy mire tippelsz???

 

Még nem szemeztem és nem is oltottam.

De ki kellene próbálni, csak sajnos oltóanyagom sincs hozzá.:(

Szerinted előfordulhat hogy sosem lesz termő???

 

Nekem a fagyálló még csak cserépbe van mert 1 éves de 60 cm magas

tavasszal átültetem dézsába vagy egy nagyobb cserépbe.

 

előre is köszi a válaszodat

 

üdv: delon

Előzmény: Törölt nick (9906)
bombaba Creative Commons License 2010.01.09 0 0 9907
Ha vki tud beszerzési forrást , ahol mag nélküli mandarinfát lehet venni (akár majd tavasszal), kérem, jelezze. (Nem óriásméretűt szeretnék.)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 9906
Elkerültük egymást.Kép is van.Szerintem narancs.Az irodalom azt mondja,hogy a magról nevelt narancsfák 7-15 éves korukban kezdenek virágozni és hazájukban/nem dézsában/100-130 évig is élhetnek.Nekem is volt ilyen koru/12éves/nem virágzó fám,én átoltottam.Döntés a tied,figyelemmel arra amit már irtam,hogy neked volt e már otási/szemzési/eredményed vagy ő lenne az első?Ha első akkor azért meggondolnám.
Előzmény: delon77 (9903)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 9905
Jöhet a fénykép.Mondtam,hogy ha vannak ismérvek akkor ha nem is pontos de besorolható információ van.Ilyen a "gatyás levél"+a tüske.
A Poncirus az első 3-4 év után nemcsak,hogy terem hanem hatalmasra nő igy jól meg kell nézni hova ülteted ki.Mellékelem a most 9.-ik éves képét:
Előzmény: delon77 (9902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!