Keresés

Részletes keresés

FUTURE Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38656
Rég voltam a külső körön, nem tudom, hogy milyen mély a talaj, de az elmondásaitokból úgy tűnik, hogy nehéz rajta futni. Éppen ezért én azt mondom, hogy nagyon jó a 17:55, és akkor még nem is beszéltünk az időjárásról. Ilyen melegben a vér oxigénszállító képessége igen korlátozott. Persze a meleg sok más "dologra" is kihat. Nekem pl. tegnap a mozgáskoordinációm romlott jelentősen futás közben, ami szerintem a fej túlforrósodására és azon belül is az egyensúlyt irányító központok zavarára vezethető vissza.

Már a K&H-n is beszéltük, hogy a Kinizsi után az egy hét pihenő kevés lesz, látom, rátettél még egyet. Szerintem jól tetted! A 100-as még nyilván most is a lábaidban van, ehhez adódik még a meleg, ami együtt azért egy kicsit sok. Azt hiszem az lenne a leghelyesebb (ha maradnak az extrém időjárási körülmények), ha egy-két hetet aklimatizációval töltenél, magyarul nem húznád túl magad, viszonylag lenületesen edzenél, és szoknád a meleget. Gondolom azt nem kell mondanom, hogy azért a Te 60-80 kilis heteidből nem fogsz olyan gyorsan regenerálódni egy Kinizsi után, mint mondjuk egy ultrafutó. Türelem...

Egyébként a 3:20-as 5 kilit én pl. csak olyan két év futás után értem el. A Te sportmúltaddal pedig nem sok idő kell ahhoz, hogy 16 perc alatt fussál ötezren.

Ja, és még valami. Én a helyedben hosszú egyenletes kimerítő futásokat (25-30 km felett) most nem végeznék egy darabig.

Előzmény: -balazs- (38650)
SkóT Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38655
Hasi fogyás? He?
Előzmény: amatőr (38653)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38654
Erről beszélek én is Öreg!:))
Nem kell(ett volna ) a sóder!:)))
sneci
Előzmény: Tüdő (38652)
amatőr Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38653
Szigetfutás:
ROHAN_ó még feltétlen a listára kell, hogy kerüljön, nagyot futott!
Végig egyedül mentem a körön, még az első felén találkoztam Cicókával, aagicával. Az utolsó km-en beértem ROHAN_ót, de ő beleerősített, kicsit futottunk együtt, majd jókívánságaival utamra eresztett. Szóval segített a magányom oldásán. :)
A futóútról rosszat még nem tudok mondani, a kavics után felüdülés volt, illetve pár méterig leléptem róla a régi jó betonra, és igen keménynek éreztem ez utóbbit. Na ja, egy tál puding (copyright -balazs-) után a száraz keksz más állagú. :)
A pulzus jóval magasabb volt végig, mint az este 10 utáni Europarkokon szokott lenni, 170-nel utaztam, 180 volt a max. az utolsó km-en.
Az idő 25:43 lett, ez nekem tulajdonképp jó, de azért egy komoly felkészüléssel lehetne faragni belőle. Az első fele nem volt gyors, de nálam, ellentétben pl. Balázzsal, Snecivel, nem a körülmények tették ezt, eleve nem mertem-akartam rohanni.
Sajnálom, hogy nem találkoztam rinceWIND-del és manager69-cel.
A hatalmas formában lévő Tüdőtől kaptam pár jótanácsot a hasi fogyás rejtelmeit illetően, illetve a végén nemes egyszerűséggel lelustázott: hiába, ilyenek a FB-jóbarátok! :)
Tüdő Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38652
Sneci
Nem kell a sóder, így is hatalmasat futottál.
Balázs
Átnéztem az eddigi legjobb Szigeti Hendikep időket, 17-tel egyik sem kezdődött. Tekintettel a két nagyon komoly hátráltató tényezőre (sóder, hőség)ez azért már komoly eredmény. Mit fogsz futni, ha már nem leszel tompa?
Az én eddigi legjobbam 24:47 volt, most - saját mérés szerint - 23:05, 166-os átlagpulzussal. Mivel a hőséget én is rühellem, nagyon meg vagyok elégedve az időmmel. A futófolyosó -eltekintve a dagasztott kenyértészta jellegű résztől -nekem bejött.Jó volt egy kicsit csacsogni Veletek, éljenek a bolondok!
Előzmény: sneci (38651)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38651
Rajtam kívülálló okok miatt nem sikerült a 20 perces határt áttörnöm!
Az új Olympikusban futottam. Néha meg kellett nézni, hogy egyáltalán van-e cipő a lábamon, annyira szokatlanul könnyű a cipő.
Azt hiszem jó vásárt csináltam vele, komoly másodperceket fog jelenteni a versenyeken!:))
Nem rajta múlt a dolog, hanem a balázs által is említett bokáig érő sóderen!:(((
Hihetetlen sokat kivett belőlem az a több száz méter, amit benne kellett futni. Utána a futhatatlanul puha futóút felüdülés volt a sóderhoz képest.
Reálisan jól mértem fel, hogy képes vagyok a 20 percen belüli időre, még ebben a melegben is. Ha nincs a sóder, biztos hogy 19-el kezdődne a pb szigetköröm. Így marad a 20:13 (3:47-es átlag) ami szintén pb.
sneci
-balazs- Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38650
Olyan jó, hogy az ember már szinte sehova sem mehet úgy, hogy ne találkozzon futóbolonddal. Ma például a Margitszigetre sétáltam ki ahol amolyan spontán topictali volt. Ott volt (véletlenszerű sorrendben) Spenót, Amatőr, Leander, Sneci, Caspi, Tüdő, 7241Gabi, aagica, V Péter, V Balázs, Cicóka, rrroka és persze -balazs-. Középszerű otthon hűsölt. Valamint felbukkant Hiver és manager69 is. (Kit hagytam ki?)

A terep állapotával kapcsolatos félelmeim teljesen beigazolódtak. A kör nagyon nehezen futható. A műanyag helyeken futhatatlanul puha és a mellette lévő kavicsba bokáig besüllyed az ember. De ez kutya füle volt ahhoz képest, hogy milyen meleg volt. Na, aki nem tudja mi az a hőguta, az menjen ki most a szigetre egy könnyű kis futásra.

Ez a visszaszámlálós indtás a lelkemnek nem könnyű, kicsit olyan mint egy kivégzés előtti visszaszámlálás. De legalább volt adrenalin. Rendesen belefutottam az elejébe de a kavics a pesti oldalon visszavetett és az állatkerben már kapkodtam a levegőt. Mire a szállodákhoz, vagyis kb. féltávhoz értem, pont ugyanazt a tompaságot éreztem mint múlt héten. Egy monotón tempóban mentem és semmi erő nem volt bennem. Segítsetek!!! MIÉRT? Miért vagyok ennyire lapos? Pihi hetem volt, nem eröltettem meg magam. Ma déletlőtt jó tempót futottam de ennél többre számítottam. Csak mentem, képtelen voltam újítani és féltávnál már megint azt vártam, hogy mikor jön a vége.

A vége pedig 17:55 lett, ami sziget PB. 3:21-es kilcsik de bevallom így utólag, 3:10-et reálisnak tartottam. Rosszul terveztem? FUTURE, Philipcsiga, mit gondoltok? Nagyon irreális, hogy 5.35 kilcsin 3:10-et fussak?

rinceWIND Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38649
Meleg is volt a hendin. A nyugatinál 35 fokot jeleztek, a MAC mellett a hőmérő 31-et mutatott (igaz árnyékban). Én meghaltam, 1.5 km után már csak az akaraterőm vitt, de az is egyre lassabban. Nagyon régen nem futottam ki magam ennyire, és akkor is minimum háromszor ekkora távon. Nem baj most legalább nyugodt lelkiismerettel pihentethetem a kibicsaklott bokámat hetekig. A következő hendit pedig kihagyom.
Részvétem a holnap futóknak!
Azért persze:
HAJRÁ!!!
Előzmény: iSTVán a dombfutó (38648)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38648
A hamarosan indulóknak jó melege lesz, ez biztosan álítható. Reggel 8-tól futottam 1,5 órát, de még most is dől rólam a víz.
Pedig igyekeztem nem gyorsan futni, csak a 4 km-es emelkedőt nyomtam meg kicsit(4:30 körül, 190 feletti pulzus). A végén még lassítva is csak kúszott tovább a pulzusom, 196-ig.
Holnap lehet, hogy kicsit korábban indulok.
kivi Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38647
Melyik szolgáltatót választottad?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (38638)
FUTURE Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38646
A nagyon magas pulzus nem csupán edzettség, illetve "alkat" kérdése. Sok múlik a szív beidegződésén is. A múltkor terheléses EKG-n volt egy 15 éves ismerősöm a Sportkoriban, és néhány perc múlva leszállították a futószalagról, mert 240-es pulzusnál még csak nem is lihegett. Kiderült, hogy egy szokatlan szívideg okozza a dolgot, de ettől ugyanolyan egészséges, mint bárki más. Mindenesetre felnőtt korában ezt az plusz ideget ki valahogy ki fogják kapcsolni.
Előzmény: amatőr (38548)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38645
Nagy gratula! Nekem két és fél év alatt sikerült annyit... :-)
Előzmény: Hauanita (38644)
Hauanita Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38644
Ja, és most nézem, hogy a mai nap folyamán lefutottam idei 500. kilométeremet! :)) Tök jó!
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38643
Gyengék vagytok! A futónapomra rámódosult egy babázás (=babyshitting), úgyhogy a héten 0 km-t futottam. Mindent elkövet a család, hogy megtartsam a topikon kiérdemelt poziciómat. :-)
Előzmény: sneci (38626)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38642
OK.
Előzmény: Hauanita (38641)
Hauanita Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38641
Felrakhatod azt is.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (38638)
zakka Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38640
Az ironman.hu honlapon van egy pályaleírás. Gyékényesről rögtön Böhönyére megyünk, és onnantól ugyanaz, mint tavaly (Böhönye-Nagyatád), de már csak kétszer. A B-N szakasz picit hullámzós (na jó, 120 km után nagyon az :-))), de elviselhető. Az aszfalt minden előzetes híresztelés ellenére jó, legalábbis a pesti utakhoz képest.
Előzmény: SkóT (38639)
SkóT Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38639
Ideje lenne már tudni, hogy merre is megy az útvonal idén. Meg szint, meg minden. 066-al terveztünk egy teljes hétvégét odalent. Uszi, futi, tekeri.
Előzmény: zakka (38637)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38638
Szia! Látom, szorgalmasan végigolvastál mindent. Én se tudom, hogy rád gondoltam-e, ez a baj. :-) Egy képen vagy rajta, kihagyjam?
A jó hír, amivel már körbehencegtem a fél fórumot, de itt most indokolt elmondani, hogy bekötötték az ADSL-t. Minek következtében már itthonról is fel tudom nyomni a képeket, egyszerűbb az élet! Na de én most el túrázni, és ha visszajöttem körutamról, akkor jönnek a képek, tényleg! :-)
Előzmény: Hauanita (38612)
zakka Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38637
Hát ha szeretnéd... :-)))) Sosem ellenkeztem a heti 200 kili ellen, ámbár szerintem kevesebb is elég az egyszerű teljesítéshez. De idénre merjünk nagyot álmodni! :-))
Előzmény: SkóT (38636)
SkóT Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38636
Ezt tekinhetem győzelemnek? :-)
Előzmény: zakka (38635)
zakka Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38635
Ma minden szempontból gyógyultnak nyilvánítottam magam (ami mondjuk nem teljesen igaz, mert még köhécselek és napi kétszer fújom az orrom, de az már nem számít), és elkezdtem a nagy nyári alapozásom. 40 km bringával. Mert kiderült, hogy amit én minimálisan elegendőnek hittem, az nem az. :-) Úgyhogy mostantól heti 200 km-t fogok menni.
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38634
Nincs visszaút? Pedig azt hittem, az lesz az érdekesebb! (Ha már odafele kisbusszal megyünk...) :-))

Ma megint nem futottam, így nekem sem lesz valami bőséges hetem. Azért holnap, holnapután kimozdulok kicsit, hogy ne 8 km-es hetem legyen, mint az előző.
Kicsit irigykedem, hogy milyen kellemes versenyeitek lesznek a hétvégén (bár az időjárás valamennyit elvesz a kellemességből), de most nem jön össze nekem egyik sem. No mindegy, majd szurkolok így a távolból!

Hajrá FUTÓbolondok!!

Előzmény: sneci (38621)
SkóT Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38633
-balazs-:
Jópénzért írok ilyen tesztet. Ez megy ám nekem. :-)
Megírom, megnyered, aztán beszélük. :-)
Előzmény: -balazs- (38616)
7241gabi Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38632
Megjött a tatai minimaraton versenykiírása!
14 km, aug. 2. szombat, 16.00
előnevezés júl. 18-ig., 750.- A helyszínen 1000.-

sneci Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38631
Hát úgy, hogy kedden bringatolássá majd kerékragasztássá alakult az edzésem.
Tegnap meg elég volt a dögmelegben egy kör...
sneci
p.s.
és én csak minden második napon futok.
Előzmény: Hauanita (38629)
tapirka1014 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38630
Hajrá Mosi, hajrá mts, hajrá mindenki, aki versenyre megy hétvégén!!!

Ne írjatok sokat, inkább fussatok :-)))

Hauanita Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38629
Sneci! De hogyhogy? Lemaradtam valamiről? Bár átolvastam a hozzászólásokat, lehet kihagytam mért nem futsz... Mertha minden OK, akkor hogy lehet kiahgyni, hogy egy vadiúj cipőt hosszabb távon teszteljen az ember?

Amatőr, amatőr! Télleg javíthatatlan vagy :) De ha azt mondod, hogy rápihentél a hendire az úgy sokkal jobban hangzik. (vagy rosszabbul? ;)

Balázs!! Asszem megtaláltam a neked való autót. Olyan fehér alapon piros pöttyös, és ott volt a szomszéd utcában rögtön. Tök sokszor elfutottam mellette :)) Illene a hétvégi beszámolóban említett gatyihoz meg pólóhoz ;-) Legközelebb környékezzem meg a tulajdonost szponzori szerződés ügyben? :))

Előzmény: sneci (38626)
sneci Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38628
Nem tudom, hogy lesz meg a 20 percen belüli....
A pálya puha, mellette a friss kavicságy...brrr...
sneci
Előzmény: amatőr (38627)
amatőr Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38627
Sneci, akkor holnap el ne felejtsd megmutatni az új cipőd! Annyira gyors szoktál lenni, hogy utol sem lehet érni! ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!