Keresés

Részletes keresés

amatőr Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38685
Szép volt, jrBBKing!
A gyerekek élversenyzői sanyargatását, eredménycentrikus hajtását /ez ugyan részemről prejudikáció :) / nem tudom elfogadni.
Előzmény: BBking (38676)
imaro Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38684
Bükk Hegyi Félmaraton
Szerdán kiderült, hogy elindulok a hegyi félmaratonon, amit nem terveztem addig.
Lázas sietséggel felkészültem rá (pénteken már csak 3 km-t kocogtam).
A rajtnál összeismerkedtem Kaktuszékkal, és egy ügynökkel.
A második 5 km nekem nagyon kedvezett, mert szinte minden edzésemet erdőben, viszonylag nagy szintkülönbségekkel végzem. A következő 10 km már nem kedvezett annyira, aszfalton, erős lejtőkön, éppen az előbbiek miatt. Az utolsó kilométeren még egy jelentős emelkedő, és 150 m enyhe lejtő várt a célig. 104 perc lett a vége. Később segítettem egy kicsit az ügynöknek a legutolsó emelkedőn, aki még tanulhatna a másik híres szakmabelitől, mert nem számított ennyi emelkedőre (Stirlicz mindíg számított erre, meg arra, főleg hegyi maratonon). Még kis szurkolás a klubbtársaknak, elsősorban Repinek, aki majd beszámol a maratonról (gondolom).
Imaro
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38683
Azért rövidebb távon, ahol másodpercekről van szó, ott szerintem más.
Amúgy ezt csak versenyere vettem, edzésre továbbra is a spy-t használom.
Azután majd ősszel meglátjuk.....
sneci
Előzmény: TÉZÉ (38681)
TÉZÉ Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38681
Sok sikert a cipőhöz, de azért nálam sokszor nem a cipőn múlott az eredmény, tavaly már csak kegyeletből is az utolsó maratonon egy olyan lestrapált cipőben futottam csak azért, hogy abban a cipőben fussak tíz maratont, járt neki mert már vagy 2500 km volt benne. Az eredményem hasonló volt mint előtte egy héttel egy másik viszonylag új cipőben. Ezt a cipőt vitrinbe akartam tenni, de sajnos mikor vidéken voltam a feleségem kidobta, pedig Athénra ezt terveztem nosztalgiából. Sajnos Adidasban fogom teljesíteni.
Előzmény: sneci (38680)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38680
Kicsit másként látom...
Hisz ha összehasonlítom a K&H-val, ma sokkal rosszabb körülmények mellett jobban futottam!:))
sneci
Előzmény: TÉZÉ (38678)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38679
Ez a csuka szerencsére nem olyan vékony talpú, mint pl a saucony verseny cipő! Akkor nem is vettem volna meg. És a sarokrésze természetesen magasabb, mint a talprész.
Itt magában az anyagban keresendő a "könnyűség" titka.
Köszi a mozgásomról írt véleményed, örülök neki!:)))
sneci
Előzmény: FUTURE (38677)
TÉZÉ Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38678
Köszi a bíztatást, remélem ez is segíteni fog a holnapi valószínű nagy hőség(remélem kisebb lesz mint ma volt) legyőzésében.
A mai szigeti futás eredményeihez nagy gratula,ti kicsit normálisabbak vagytok mint én és mts, ebben a hőségben minden sportevékenység nehehebb mint máskor, de nem elérhetetlen.
Meglátom holnap is ilyen hangulatban leszek-e.
Most a szokásosnál is nagyobb a versenylázam.
Sneci, te mint ős Saucony-s nem értem, hogy tudtál váltani, de szerintem nem a cipő adja az eredményt, hanem a lábad. Azért kiváncsi vagyok rá, bár az én cipő gondom erre az évre biztosan megoldott, szerencsémre.
Egyébként az Adidas csúcsmodellje is nagyon szuper a hétem már elkezdtem betörni, de holnap azért inkább egy másik a Juventus-t már teljesített cipőben fogok futni. Maratonin soha nem szabad új cipőben futni, lesz még ideje a versenyeken is betörni.

Előzmény: amatőr (38606)
FUTURE Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38677
Amatőr!
Bennem a következő nézet alakult ki a vékony talpú cipőkről. Nagyon jók, nagyon gyorsak, de nem mindenki számára előnyösek. Természetesen lehet ilyen cipőkben is marathont futni, de szerintem olyan férfiaknál akiknek nincsenek tartásbeli vagy más problémáik, kb. 2:óra húsz perc alatt jelent nagy előnyt. Azt gondolom ugyanis, hogy ez az a tempó, ahol a cipő vékonysága (ilyen sebességnél és kicsi testsúlynál jobban érvényesül az erő-ellenerő tv.-e és becsapódánál a vékony cipő is egyértelműen jól "fixál") már önmagában elég lehet a jó teljestményre. Másoknál, tehát az ennél lassabban futóknál szerintem nem nagy előny, de még fontosabb, hogy veszélyeket rejt a vékony talp. Pl. akinek nem ideális a testsúlya, az jobban jár egy vastagabb talpú erősebb modellel, mivel hosszabb távon esetleg megsérülhet. Ainek valamilyen mozgáshibája, vagy testfelépítésbeli hátránya van, szintén jobban jár egy nagyobb súlyú, de a megfelelő plusz védelemmel ellátott cipővel. Sneci esetében hasznos lehet egy vékony talpú csuka, mert ő jó könnyű, és különösebb mozgáshibája sincsen. De egy 70 kilós 160 centis embernek már nem ajánlanám. Ezen kívül még az is nagyon fontos lehet, hogy milyen az adott cipő talpvezetése. Ezalatt azt értem, hogy a vékony talpú cipőknek általában nagyjából minden részen egyforma vastag a talpuk, míg más pl. félverseny cipőknél az orr talprésze vékony, a sarokrész pedig vastag. Ez azért lényeges, mert a magasított sarokrész rákényszeríti az embert arra, hogy előredőlve fusson, és ezáltal gyorsabban haladjon. Annak a kb. négy perces ezreket futónak, aki önmagától nem tud futás közben előredőlni, annak pl. ezt a vékony konstrukciót nem ajánlom. Nagyon jók pl a vékony cipők azoknak, akik pályán is edzenek, ezek a cipők valahol átmenetet képeznek az utcai versenycipők és a szögesek között. Egy ilyen csukában lábujjhegyről való elrugaszkodás esetén a versenyző sokkal jobban tud haladni, mint más modellekben. Most hirtelen ennyi jutott eszembe...
Előzmény: amatőr (38671)
BBking Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38676
hali,
ifjabb bbking jol szerepelt. megnyerte elete elso egyeni ermet (bronz) orszagos versenyen es csapatban pedig masodszor lett elso!!!
A bosszanto a bronzban, hogy 3 ponttal maradt le az eztustrol ami egy fel masodperc sincs.
De most ezzel nem foglalkozunk :)
A judoedzoje (korabban ezt csinalta es csak kiegeszito sport volt az ottusa, merthogy tartashibas es jot tesz neki az uszas) mondta mindig: "nehez edzes - konnyu verseny". En ezt most modositom, ugyanis mivel mult heten olyan szerencsetlenul verte be a fejet a medence szelebe, hogy ossze kellett varni a boret, a mostani hetet egesz rendesen ellazsalta (no uszas, 1-2 laza futas), megis PB-t ment mindket szamban :)
Komolyra forditva: azt gondolom, nem kell tulzasba vinni az edzeseket ilyen fiatal korban, mert ki tudja nem bosszulja-e meg magat kesobb...
Majd meg meselek 1-2 sztorit a gyereksportrol de azt hiszem mara ennyi eleg!
jo futast!
(ez lehetne koszonto is itt, mint a banyaszoknal a jo szerencset!)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38674
Nem tudom, de valószínű számít.
Asszem Mosi írta valahol, hogy hány kilót jelent egy maratonon.
sneci
Előzmény: amatőr (38673)
amatőr Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38673
És ez a lépésenkénti 15-20 dkg komolyan megfeleltethető megnyert másodperceknek?
Hány dkg hoz egy másodperc javulást?

(Komolyan gondolom a kérdést. Valamikor mintha a Spuriban lett volna egy reklámleírás, hasonló számítgatásokkal, de akkor nagyon vevőcsalogatónak nézett ki a dolog.)

sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38672
Lábemelésenként 15-20 dekát...
Ennek még jó tulajdonsága, hogy jól gördül.
sneci
Előzmény: amatőr (38671)
amatőr Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38671
Kiegészítve: az ilyen spéci cipők tulajdonságait igazából csak a sokat edzők tudják értékelni, kihasználni, avagy az átlagembernek is jelent valami többletet? A pszichikai doppingon kívül persze, hogy most egy klasszis cipőben futok.
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38670
Hááát, lehet benne valami...
Egy hete Kaposváron az OB-t nyerte meg!:)
sneci
Előzmény: amatőr (38669)
amatőr Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38669
Ezek szerint a cipő teszi a futót... :)
Előzmény: sneci (38666)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38668
A matematika jelenlegi állása szerint.....:)))
sneci
Előzmény: zakka (38667)
zakka Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38667
110+130=240.
Ez komoly?????
Előzmény: SkóT (38658)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38666
És most kaptam a hírt!:
Délkoreában a triatlon VK-n Lipták Tamás ugyanilyen cipőben futva a 6. helyet szerezte meg!
sneci
Előzmény: amatőr (38663)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38665
Az már előfordult, hogy nem tetszett a vékony talp: amikor órákat futottam benne a forró aszfalton...
Előzmény: amatőr (38663)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38664
Azt nem tudom, mivel elég távoli nekem a maraton..
A kör alapján úgy gondolom, 20-25km-eken se fog problémát okozni. Ugyanis a tompitás megvan ezekben a cipőkben is.(olyan a talp technológiája, hogy az egész talp csillapít)
sneci
Előzmény: amatőr (38663)
amatőr Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38663
Sneci cipője tényleg szuper! Oly könnyű, hogy szinte kirepül az ember kezéből. Egy jó idő elérésénél talán még az edzést is pótolja? :)
De pl. egy maratont lefutni nem megerőltetőbb a vékonyabb, ezért kevésbé tompító talp miatt?
Előzmény: sneci (38661)
amatőr Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38662
Hasi fogyás:
Vékony testalkatúak, amikor a hasukra híznak. És utána fogyni akarnak.
Volt bemutató is. Mármint, hogy mi az alap. :)
Sok futás, hasprés: ez biztos elhangzott tanácsképp.
Előzmény: SkóT (38655)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38661
Gondolom a cipő is szerepet játszott benne, hogy az ismertetett körülmények ellenére még semelyik versenyen nem futottam 3:47-es átlagot!:)))))
(kivéve egy 2,3 km-est, ahol 3:35-t volt az átlag)
sneci
p.s.
azért kár azért a 13 másodpercért....
SkóT Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38660
Köfi!
Előzmény: FUTURE (38659)
FUTURE Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38659
OK, ha hétfőn arra járok, rádcsörgök.
Előzmény: SkóT (38658)
SkóT Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38658
Holnap de. 066 fog kínozni 130 tekeréssel. A mai 110 után asszem nem lesz eccerű. Elméletileg hétfő hajnalban úszás után jó.(ez olyan 7.30 körül lehet) Ha neked is, akkor oki, ha nem, akkor később. Picit fáj a bal lábfejem, így eléggé furcsán futok.
Előzmény: FUTURE (38657)
FUTURE Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38657
Holnap de. Sziget?
Előzmény: SkóT (38655)
FUTURE Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38656
Rég voltam a külső körön, nem tudom, hogy milyen mély a talaj, de az elmondásaitokból úgy tűnik, hogy nehéz rajta futni. Éppen ezért én azt mondom, hogy nagyon jó a 17:55, és akkor még nem is beszéltünk az időjárásról. Ilyen melegben a vér oxigénszállító képessége igen korlátozott. Persze a meleg sok más "dologra" is kihat. Nekem pl. tegnap a mozgáskoordinációm romlott jelentősen futás közben, ami szerintem a fej túlforrósodására és azon belül is az egyensúlyt irányító központok zavarára vezethető vissza.

Már a K&H-n is beszéltük, hogy a Kinizsi után az egy hét pihenő kevés lesz, látom, rátettél még egyet. Szerintem jól tetted! A 100-as még nyilván most is a lábaidban van, ehhez adódik még a meleg, ami együtt azért egy kicsit sok. Azt hiszem az lenne a leghelyesebb (ha maradnak az extrém időjárási körülmények), ha egy-két hetet aklimatizációval töltenél, magyarul nem húznád túl magad, viszonylag lenületesen edzenél, és szoknád a meleget. Gondolom azt nem kell mondanom, hogy azért a Te 60-80 kilis heteidből nem fogsz olyan gyorsan regenerálódni egy Kinizsi után, mint mondjuk egy ultrafutó. Türelem...

Egyébként a 3:20-as 5 kilit én pl. csak olyan két év futás után értem el. A Te sportmúltaddal pedig nem sok idő kell ahhoz, hogy 16 perc alatt fussál ötezren.

Ja, és még valami. Én a helyedben hosszú egyenletes kimerítő futásokat (25-30 km felett) most nem végeznék egy darabig.

Előzmény: -balazs- (38650)
SkóT Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38655
Hasi fogyás? He?
Előzmény: amatőr (38653)
sneci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 38654
Erről beszélek én is Öreg!:))
Nem kell(ett volna ) a sóder!:)))
sneci
Előzmény: Tüdő (38652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!