Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8624

:) Te Feri, te itten mellébeszélsz. Ha ezzel kezded az egészen máshogy néz ki.

 

De ugye tudod, hogy ez a bortermelői modell nem árutermelő modell. Így badarság a költségeket és a végtermék árát összehasonlítani.

Előzmény: Törölt nick (8619)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8623

Az adó alap + annaka 25%-a egy olyan számot fog adni aminek az áfa pont a 20%-a :) Tudod... négy alma meg egy alma az öt alma.

Előzmény: cippur (8621)
Inzám Sándor Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8622

Sziasztok!

 

Terméskorlátozással kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek. Ottonel Muskotály szőlőm van és arra gondoltam, hogy max 0,8 - 1 kg / tőke terméskorlátozással fogok nekimenni a következő évnek. Alacsonykordonos művelési módban van a szőlő, rövidcsapra metszem mondjuk 10-12 rügyre. A fürtválogatáskor majd ledobálom a felesleges fürtöket úgy hogy 6-8 fürt maradjon.  A kérdésem az, hogy a megmaradó fürtök fejlődése/érése szempontjából van jelentősége azoknak a vesszőknek amelyeken nem lesz termés? Vagy ezek a vesszők "csak" a tőkét erősítik. Érdemes pl 12 vesszőn 6 fürtüt nevelni? Mert a korlátozásnak is van egy ésszerű határa gondolom. Egyáltalán hogy viselkedik ilyenkor a szőlő, hogyan zajlik a tápanyag áramlás? Mik a buktatók, mire kell figyelni?

cippur Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8621

ÁFA:

"Az adóalany által értékesített termékek, nyújtott szolgáltatások általános adómértéke

az adó alapjának 25%-a." (apeh.hu)

 

Az oxálsav kalciummal valóban képezhet vesekövet, de ha valaki ezt bortól kapja akkor azt fagyállóból csinálták! :) Ugyanis az etilén-glikol vesetoxicitásának egyik fő oka az, hogy oxálsavvá alakul a szervezetben. Viszont a bő folyadékfogyasztás gátolja a vesekőképződést, tehát másfél liter hosszúlépést mindenkinek! :)

 

 

Előzmény: BZoltan (8612)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8620

A te bajod

Előzmény: BZoltan (8617)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8619

Bocs, de te kezdted a tolvajozással

Egyébként, hogy tisztán láss: a szőlőt őstermelőként művelem(a 20%-os költségigazolásos módot választottam), a termést szőlőként adom el, szabályos felvásárlási jeggyel, bort pedig csak a jöt.-ben engedélyezett maximum 1000 litert készítek évente. Ezt palackozom a lentebbi költségekkel. Bármikor ellenőrizhet akár a vpop, akár az apeh, én nyugodtan állok elébe.

De te csak tolvajozz nyugodtan

Még mindig jobb, mint a lúzer :)

Előzmény: BZoltan (8618)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8618

A szokásos arrogáns személyeskedés

Előzmény: Törölt nick (8614)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8617

De, ennyire hülye vagyok.

Előzmény: Törölt nick (8615)
cippur Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8616

 

A bélcsatornából a foszfátok felszívódása szabályozott, csak annyi szívódik fel amennyire a szervezetnek szüksége van. (Bizonyos extrém mérgezéseket és betegségeket leszámítva)

"Csontoldódástól" nem kell félni.

 

Előzmény: barkócza (8611)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8615

8602

De te azért fizess csak nyugodtan, te becsületesség bajnoka

Azonkívül megint nem hiszem egy szavadat se. Ennyire hülye nem lehet valaki, hogy tudja, hogy ellopják a pénzét, de mégis fizet. Ez olyan, mint ha valaki kinyitná az ajtót a betörő elött és önként odaadná neki az értékeit ahelyett, hogy jól fenékbe rúgná

Előzmény: BZoltan (8604)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8614

A szokásos üres locsogás

Előzmény: BZoltan (8605)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8613

Az oxálsavak bizony meg tudják kötni a szervezetben levő kálciumot. Ráadásul az oxálsavak kálciummal kalcium-oxalátot (CaC2O4.H2O) alkot ami mivel nem vízoldákony így vesekövet okozhat. Oxálsac található például a spenótban és a rebarbarában. Ez a sav nyilván nem a csontból vonja ki a zokszigént kálciumot, hanem a csont anyagcseréje során a beépülni való kálciumot köti meg.

Az a kérdés, hogy van-e a tápsókban ilyen oxálsav vagy ehhez hasonlóan reagáló más komponens. Szerintem nincs.

Előzmény: Cirfandlia (8608)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8612

visszafele számolva 20

Előzmény: cippur (8610)
barkócza Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8611

Bocs, én csak gondolkoztam. Én eddig úgy tudtam, hogy az élesztőtáp az diammónium-foszfát+B1 vitamin. Meg úgy tudtam, hogyha az élesztőknek nincs elég tápsójuk, akkor nem tudják az összes cukrot alkohollá alakítani. A csontból a foszfát pedig ki tudja szedni a kalciumot, ld. kóla.

Előzmény: Cirfandlia (8608)
cippur Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8610

Az áfa 25%.

Előzmény: BZoltan (8595)
cippur Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8609

Szia!

Mindenekelőtt nagy! :) Az ember általában alulméretezi. Szüretkor a prés meg a kádak hamar kitöltik a teret. Meg az se baj ha az épp száradó hordókat is van hova tenni és mellékesen a komák ki tudják egymást kerülni, meg nem vernek le poharakat, stb...:)

Nagyon szép a pincéd, gratulálok! Hogy szigetelted? (Nem tudtam az egész honlapodat végignézni)

Az enyém valamivel kisebb, oldalról semmiféle szigetelést nem kapott. A boltíven van 5cm üveggyapot és 1 fólia aztán a gyep. Beázásnak nyoma sem volt, viszont a hordóim kissé penészednek. :(

Jaaaa és 3 olyan szellőzője van, mint a Tiédnek.

Üdv

 

Előzmény: csabi_felvidek (8606)
Cirfandlia Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8608

Bocs, de itt több .... hülyeség tévedés is le vagyon írva.

"nagy alkoholtartalom eléréséért nagykanállal öntik egyes helyeken a mustba az élesztőtápot" nem, a táp nincs befolyással a végső alkohol tartalomra;  azt a kezdeti (vagy hozzáadott) cukor és az élesztők hatékonysága (értsd x g cukorból y % alkoholt tudnak előállítani. ez nem egyforma törzsenként) befolyásolja. A táp nem.

"A maradék foszfát"  hol, honnan? A tápsókban nem nagyon van foszfát, ellenben Nitrogén és aminósavak, vitaminok. Ami kötésben van azt vagy felhasználja az élesztő, vagy úgy marad a borba nem kerül - szerintem.

"szépen kioldja a szervezetből a kalciumot"  na ezt meg hogy? a csontból a kötött állapotban levőt a foszfát? Hogy jut a csontba a borból? Erről nem hallottam még de a kémiai reakciót is nehezen tudom elképzelni a szervezeten belül.

Előzmény: barkócza (8607)
barkócza Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8607

Igen, nagyon nem mindegy, hogy hogyan készült az, amit megiszunk. Jön hozzám egy kolléganőm, hogy hallott egy előadást a borokról, hogy pl. a pintes (miért piont a pintes?) tudja csökkenteni mérsékelt cukorbetegségnél a vércukorszintet. De pl. a "vörösborban" (vajon melyikben?) hiába van mindenféle jó, a nőknél a csontból kioldja a kalciumot.

 

A kalcium ügyön elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy valószínűleg az élesztőtáp a ludas. Lehet, hogy a vörsboroknál éppen divatos nagy alkoholtartalom eléréséért nagykanállal öntik egyes helyeken a mustba az élesztőtápot (bár BZoltán hozzászólásai alapján anélkül is lehetne). A maradék foszfát pedig, aha határértéken belül is van esetleg, szépen kioldja a szervezetből a kalciumot.

 

 

csabi_felvidek Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8606

Sok informaciót találni az interneten, milyen is egy jó pince, de vajon milyen egy jó présház? Kíváncsi lennék véleményetekre, tapasztalataitokra, mivel jövőre ez lesz a következő projektem.

 

Érdekes amúgy ez a kis "viszálykodás" is ami már régebbtöl körbelengedezi a fórumot... Emlékeztet arra, amikor hasonló vitákat folytattam hosszú időn keresztül szlovák borászokkal szlovák fórumokon. Igaz, ettől sokkal vadabb dolgok is mentek ott, mivel a nagy kombinátok "nagy borászai" is jelen voltak és az egész borászat náluk csupán adalékanyagok hozzáadásárol szólt. Egy ideig megpróbáltam  felvenni a harcot velük, mivel rengeteg hobbi-borászt is megfertőztek, akik már szintén ugyanilyen eljárásokkal probáltak előallitani bort kis mennyiségben is. Én a természetesség híve vagyok es amikor már 10-ből 9-en ellenem voltak, feladtam a harcot, bízva abban hogy az ő hozzáálásuk csak rövidtávon lesz kifizetődő... csak az a baj, hogy a borászatban a rövidtáv is generációkat jelent...

 

BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8605

De bem is az a baj, hogy lopsz, hanem az, hogy ezzel még dicsekszel is :( Ne vagánykodj, hogy neked milyen olcsó a borod, ha azért olcsó, mert lopsz a közösból.

Előzmény: BZoltan (8604)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8604

A lopás akkor is lopás.

Adót csalni azzal az indokkal amit te írsz olyan mintha azzal az indokkal lopnál, hogy ha te nem lopod el, akkor más lopná el.

Aki adót csal az csak beáll a tolvajok közé, pont ugyanolyanná válik mint az akinek a tolvajlása ellen "lázad".

Előzmény: Törölt nick (8602)
RAMBO Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8603

OFF

Ebben a mondatban a kvázi szóval nem értek egyet.

ON

Előzmény: Törölt nick (8602)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8602

Én meg azt mondom, hogy amíg azt látom, hogy kvázi ellopják a pénzemet, addig ne várják el tőlem, hogy önként és dalolva odaadjam, még ha törvény írja is elő.

Előzmény: BZoltan (8600)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8601

Pedig ennyi az ára+áfa, de az nekem nem kell :)

Mosás kézzel, fertőtlenítés perecetsavval.

Előzmény: Atis44 (8596)
BZoltan Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8600

Ez nem etika avagy morál kérdése. Az adófizetést a törvény írja elő. Én törvényt nem szeretek szegni és nem tartom betyárcsínynek egyetlen törvény megszegését sem. De mondom, ezt hagyjuk mert ez nagyon messze visz a topik témájától.

Előzmény: Törölt nick (8598)
ronin s8 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8599
Akkor én "bisztrós" másra gondoltam:-))
Előzmény: Falusi1 (8597)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8598

Már megint a te elveid. Az elvek-valóság kapcsolatról pedig már volt szó asszem. Engem pedig az előző kúrmány sikeresen leszoktatott az adófizetésről, de ez a mostani se győzött meg még arról, hogy érdemes lenne. Nevezd ahogy akarod, de előtte egy kicsit vizsgálódj, hogy hova kerül a befizetett adód. Abszolút értelmetlen etikáról beszélni.

De akár maradhatunk annyiban is, hogy neked elveid vannak, nekem meg pénzem :D

Előzmény: BZoltan (8589)
Falusi1 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8597

Akire én gondolok, az a neten lévő infók szerint, erdészként tanult és nem rokona Richard Gere-nek.

Előzmény: ronin s8 (8594)
Atis44 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8596

Úgy tudom, hogy azárt nem lehet visszaváltani a palackok egy részét, mert nem éri meg kimosatni és raktározni üresen. Te ezeket ki tudod mosni sterilre? Mit használsz hosszá, meddig mosod áztatod géppel vagy kézzel csinálod?

Előzmény: Törölt nick (8579)
BZoltan Creative Commons License 2010.11.30 0 0 8595

Nem kell nevet mondani, de nincs is jelentősége. Több ilyen árú bor van forgalomban. Nemcsak villányi, hanem szekszárdi, egri és még sok más borvidékről is.

 

Az ár 20%-a ugye az áfa. Az áfán kívüli összegből a  kereskedői árés az a legmérsékeltebb 40%-tól a gyakrabban bevett 80-100%-os tartományban mozog.

 

Vagyis egy 8000 forintos borból az állam kap ugye 1600-at, marad 6400, amiből mondjuk úgy 3200 a kereskedőé  és a termelőnél marad a maradék 3200. Persze szűklátókörűség lenne akkor reflexből anyázni az államot és/vagy a kereskedőket. Mindketten teszik a dolgukat és mindkettőnek megvan a maga költsége amit a lenyesett pénzből finanszíroz. Jól vagy rosszul az más kérdés.

 

Összességében még egy presztizsbor is kijön szerintem max 1000 forintból. A fennmaradó 2200 forintból lehet bankhiteleket törleszteni, lehet élménypincét építeni, velnesz szállót építeni, éttermet nyitni, borászati és szőlészeti technológiát vásárolni, földet venni, telepíteni és nem utolsó sorban kifizetni egy rakat járulékot, tébét, eszjéát, tehót, tefát és sokmás nyalánkságot.

Előzmény: Falusi1 (8592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!