Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 30846

Tegnapi Gárdony, csak hogy provokáljak :) Gianni azt mondta, hogy ha beírom hogy jó volt a szél, beregisztrál, és bejelenti, hogy nekem senki se higgyen.

 

Jó volt a szél!

 

Azért árnyaljuk a képet. Jó idő, meleg levegő, meleg víz. Téli cipőt azért még megszokásból húztam.

Dél körül mentünk be, általános pesszimizmus mellett. Sokan szereltek 6.X-et, de freestyle-ra amúgy is a pöffökre kell szerelni, szóval 5.3. És ez volt a jó választás, freeride-ra is. Meg a 6 m2 fölötti világ már szlalom (vagy freeride).

Az elején a szél érzésre teljesen rendben volt, gárdonyi viszonyokhoz képest kifejezetten egyenletes. Folyamatos, megállás nélküli menet volt vagy egy órát, utána tényleg csúnyán pöffös lett. Szerintem a fanyalgók ekkor jöhettek be. Majd elállt.

 

Én fülig érő szájjal mondtam, hogy ez jó volt. Mindenki más anyázott a szélre.

 

Aztán visszafújt még vagy másfél órára, de ez kifejezetten pöffös volt. Utána is fújt még pöffösen, de már elfáradtam annyira, hogy nem volt kedvem tovább bohóckodni.

 

Gárdonyi pöffösség:

A hullámzás nagyrésze nem a vizen történik, hanem a levegőben. A szelet erőben egész jól le lehet írni szinuszhullámmal, a hullámhossz valahol 1-5 méter között, az amplitúdó 1-2 bft, 3 bft alappal. Erre rájön néha egy kis 90 fokos elfordulás is.

Ez azért félig megmagyarázza, miért volt annyira nehéz freestyle-ozni. Mindent érzésből, felkészülés nélkül kell indítani, mert a felkészülés pár másodperce alatt minden megváltozis ötször. Az ilyen viszonyok a stabil tudásnak kedveznek.

 

Folyamatosan azok a hírek jöttek, hogy Balaton zéró. A spotteren nézve kb. du. 6-tól a Balcsin is fújhatott valami.

 

 

adam526 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 30845

Tegnap Sóstó: 4 után értem oda, akkor mindenki libázott, még szlalommal is. Fél órán belül gyakorlatilag a part is kiürült. Hárman maradtunk. 5-kor viszont csodák csodájára befújt, és egy jó másfél órát mentem 5.8 + 90 L kombóval. Volt egy fél óra amikor az 5.0 is simán elég lett volna, de nem mentem ki átszerelni. Így kellemesen kifáradtam ettől a sessiontől. A végére a nap is kisütött, egy jó kis sunset session lett belőle :D

 

A nap tanulsága. Ha szélcsend van, és az előrejelzés sem bíztató, akkor várj a parton, hátha mégis lesz valami....:S

 

Holnap folyt köv...Gárdonyhoz szerintem túlságosan délies lesz, tehát vagy Almádi vagy Szántó, de majd holnap reggel eldől.

the crow Creative Commons License 2016.04.13 0 0 30844

Kösz Slajder, magam sem fogalmazhattam volna cizelláltabban :).

Gárdony pont olyan, mint tavaly volt, kétsávos aszfaltos bicikliút teszi könnyűvé a lejutást a vízhez. Holló

Előzmény: slajder (30843)
slajder Creative Commons License 2016.04.13 0 0 30843

Nem szabad, nem is vagyunk rá kíváncsiak. Ha megerölteted magad biztos megtalálod a megfelelő honlapot.

 

Gárdony mennyire használható/megközelithető az átépítések után? Hétvége sanszos hogy szél lesz mindenhol, csak nálunk nem.

Előzmény: tomstone (30842)
tomstone Creative Commons License 2016.04.13 0 0 30842

Sziasztok,

(nem tudom, szabad-e itt eladó cuccot feltenni. Ha nem, akkor szóljatok és ezer bocs)

 

Szóval ha van köztetek olyan, aki ilyen műszerekre vágyik,  hajrá, hívjatok

 

- F2 Air 96 literes (30eFt)

ÉS

- Fanatic Newwave 78 literes (40eFt)

 

 

 

Akit érdekel, ennél bővebben is mesélek róluk szóban :-)

Üdv Tamás

06304443648

Dude95 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 30841

Sajkodon vasárnap jobban fújt, mint ahogy elképzeltem, meg mint ahogy a met . hu képzelte el. Mivel kicsit nyugatias volt az irány, viszonylag nagy hullámok voltak, enyhén elkalkuláltam magam a riggeléssel :) Ezúton szeretnék megköszönni a lokáloknak minden segítséget. Segítettek szétszedni a rigget, összepakolni, sebtapaszt hozni, mert kis baleset történt a szkeggel meg az ujjammal. Jó tudni azért, hogy még mindig lehet a sporttársakra számítani!

Amúgy az eddig nyáron fizetős parkolóba beraktak egy parkolóórát, biztos ami biztos alapon. Akinek nincs tihanyi kártyája a kocsira, lassan inkább elgurulhat akár Fűzfőre is ebből a pénzből.

adam526 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 30840

Inkább ezt: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1GpwYE0v1tw

 

Persze onshore körülmények között kicsit bonyolultabb a dolog (a videón látható pozícióban már rég a vitorla másik felében lenne a szél, ezért ugye sokkal kicsavartabb testtartásban kell az egészet megcsinálni) . Illetve ugyanezt próbálom switchből is. Ugyanazon a hullámon akár többször is vissza lehet fordulni, de ehhez nagyon kis ívben kell visszafordulni, és persze el is kell kapni olyan hullámot ami nem hal el rögtön. A legnehezebb az az egészben, hogy miközben a hullámon fordulok vissza teljesen kicsavart testtel, a vitorlában végig ott kell lennie az erőnek, különben  Legközelebb most már beviszem a mastcam-et, és megpróbálok lőni 1-2 videót. Legalább annak a megnézésből is biztosan fogok tanulni.

 

Remélem, hogy csütörtökön tovább tudom csiszolni a tudást, lenne mit :D :D

Előzmény: Laciferi (30839)
Laciferi Creative Commons License 2016.04.11 0 0 30839

Hullámon megfordulás alatt ezt érted?

 

Előzmény: adam526 (30838)
adam526 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 30838

8 előtt értünk le Fenyvesre tegnap, akkor cudar hideg volt, 8-9 fok. Köszi a pálinkát Cápacsali, kicsit felmelegített :). Én is kb 9-kor szálltam vízre, előtte összeraktam az 5.8+90 és az 5.0+84 kombót. Végülis mire átöltöztem egészen jól befújt. Úgy döntöttem, hogy rápróbálok a kisebb cuccra. A hideg ellenére úgy döntöttem, hogy nem húzok kesztyűt, néha fázott egy kicsit a kezem, de annyira nem vészesen. Szerencsére szinte végig sütött a nap, az utsó 1 órában kezdett nagyon befelhősödni. Azt kell, hogy mondjam nem bántam meg a cuccválasztást. Az elején persze voltak időszakok, hogy sz@rópózban siklottam. De kb 15-20 perc múlva beerősödött, utána 1,5 órán keresztül bőven jó volt az ötös. Sokszsor még azt éreztem, hogy a 4.2 is elég lenne. De annyira nem volt vészesen sok, hogy átszereljek. Aztán az utolsó fél-1 órában kezdette bebutulni a szél, de akkor is nagyrészt tudtam siklani. Eleinte elégé nem voltak hullámok. De szép fokozatosan megjöttek, és a mólónál megint nagyon szép hosszú hullámszettek voltak. Sokat gyakoroltam a hullámról fordulásokat, nagyon rövideket mentem, állandóan fordultam. A part közelében megint sokkal gyengébben fújt. A pénteki és a vasárnapi napok messze az utóbbi fél év legjobb szörfözései voltak, jöhet a folytatás.

Előzmény: Capacsali (30837)
Capacsali Creative Commons License 2016.04.11 0 0 30837

Fenyvesen is jo nap volt. 9-tol fujt kb. fel 1-ig. Azt nem tudom, utana visszaerosodott-e, mert en eljottem.

 

Eleinte 6.2-re tolta, egy ora mulva mar kellett az 5.3, de voltak sokan, akik ennel kisebbel gurultak, wave hajon lovagolva.

Előzmény: Camberjack (30836)
Camberjack Creative Commons License 2016.04.10 0 0 30836

Zicksee, 4,7-5,6-6,7 m2 vitorlákkal mentünk, estig fújt, szép volt az idő!

adam526 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 30835

Be is jött, 6-f9 ig 4.2 + 84 L ment. Tökéletes volt :)

Előzmény: vau1111 (30834)
vau1111 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 30834

Ahogy nézem, a fenyvesi csoda újra él :)

 

Akinek még nem tűnt fel (nekem is csak most), a met.hu-n különvették a tavakat az előrejelzési térképen. A Fertő tó még azért hiányzik az egészből. Az is igaz, hogy ez WRF, ami nem igazán valós mostanában, de azért valami.

 

http://met.hu/idojaras/tavaink/

 

Előzmény: adam526 (30833)
adam526 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 30833

Holnap hajnal Fenyves, én 6 ra lent vagyok.

Előzmény: Capacsali (30832)
Capacsali Creative Commons License 2016.04.07 0 0 30832

Nekem nagyon ugy tunik, az elorejelzeseknek lovesuk sincs arrol, milyen szel varhato a kovetkezo 3 napban. A GFS es WRF modellek meg csak nem is hasonlitanak egymasra es nem csak eroben, iranyban sem.

Valoszinuleg nagyban befolyasolni fogja a helyezetet az, hol es mennyi esik, mikor all el a csapadek.

 

Mi ez a baromsag peldaul vasarnapra, Soston bigdej, Fenyvesen szinte semmi?? Ok, neha - gyakran van kulonbseg,

de nem ekkora... ez tutira finomodni fog az ido mulasaval, csak azt nem tudom, melyik iranyba :))

Előzmény: Kirali12 (30831)
Kirali12 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 30831

Ki merre tervez a kovetkezo napokban?

Lehet Fenyves jo, vagy Rakosig kell menni?

Camberjack Creative Commons License 2016.04.03 0 0 30830

Rákoson  5,4 m2 felett minden ment, fél 3 táján meggyengült, már csak a nagy cuccok siklottak.

adam526 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 30829

Tegnapot nem részletezem tovább, mint ahogy vau leírta. Ma reggel 8-f9 között 5.0 + 90 L kombóval le-föl száguldoztam, utána lejjebb állt, egyre több lett az álldogálás. 1 óra után kijöttem, kell már termelni egy kis gdp-t. Később állítólag visszafújt. Korábban kellett volna menni, 6-kor már nagyon fújt.

 

Balatonról hasonló hírek jöttek, ott sem volt nagy csoda...

Előzmény: vau1111 (30828)
vau1111 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 30828

Na a mai nap nem igazán jött be a meteorológiának. Jóval erősebb szelet igértek a tegnapinál, és jóval gyengébb lett. 6.4 plusz szlalom deszka azért működött, vagy egy órán keresztül egész jól. Aztán elállt. Talán fél óra volt, amikor megállás nélkül lehetett siklani, és ekkor rádöbbentem, hogy a 42-es szkeg a 6.4-hez brutálisan sok, folyamatosan feszíteni kellett a deszkát visszafelé, mert a szkeg borítani akart. Ekkor az 5-ös vitorlák is elindultak, de elmondások alapján sokat ugrálni nem lehetett.

 

Holnap nem érek rá, és talán ezért, de nem is hiszek benne.

adam526 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 30827

Voltam ott már jópárszor dny-i szélben. Tapasztalat azt mondja, hogy ebben az irányban szoktam legkevésbé csalódni Gárdonyban :) . Balatonra kevésbé mutat szelet az előrejelzést. Ott sincsenek túl nagy hullámok dny-i szélben, gondolok itt Szántódra vagy Almádira akár. Remélem, hogy hozza a szokásosat...délután kiderül. Biztos ami biztos bedobtam egy "formula vitorlát" (5.8) :D

Előzmény: vau1111 (30826)
vau1111 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 30826

Ha fújni fog, szándékszom. Remélem nem fogsz csalódni. Hullámzást viszont ne várj nagyot.

 

Ladislav, 

 

szerintem deliben Szántód a jó hullám szempontjából.

Előzmény: adam526 (30824)
Ladislav Hakszer Creative Commons License 2016.03.30 0 0 30825

Sziasztok holnap a Balaton északi részén melyik a leg hullámosabb hely elöre is bocsanat a helyesirasi hibákért 

 

adam526 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 30824

Holnap délután szerintem rápróbálok Gárdonyra, délnyugatiban végülis tud kiváló lenni. Vau holnap is jelen leszel?

Előzmény: vau1111 (30823)
vau1111 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 30823

Gárdonyban 5.3-ra. És nem csak pöffökben. Szépen, egyenletesen, ahogy az lenni szokott. Forró levegő, normális vízhőfok, kesztyű sem kellett. Elég gyorsan jönnek azok az alkalmak, amikor szlalomra számítok, és a freestyle lesz a nyerő :)

Előzmény: Bubu 67 (30822)
Bubu 67 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 30822

Vegulis harman osszejottunk almadiban. Megkezdtuk a szezont. Hetes vitorlara fujt, felotig toltuk.

 

Bubu 67 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 30821

Holnap delre valaki a delire almadi budatavan? Kezdesnek jo lenne...

 

the crow Creative Commons License 2016.03.29 0 0 30820

Szerintem az korrekt ahogy Vau leírja. Mindkét oldalról. Még mindig a W a legnagylelkűbb a 32kg-os súlyhatárral és a max 5db! feladott csomaggal. Online tényleg csak 1 sportcsomagot lehet venni, de írják, hogy a reptéren van lehetőség többre - persze ott drágább, és eddig erre nem volt szükség (1 sportcsomag + 1 feladott csomag 2deszkával és 3 vitorlával 2 árboccal mindig elég volt). Sőt a normál csomag hosszát (ami max 171cm) sem ellenőrizték. Egy duplaboardbagbe 1 deszka 2 vitorla 1 bum belefér a 32 kg-ba, nem lehetetlen (már ha nem szlalomcuccot viszel). 

 

Ugyanitt jelezném, hogy lesz egy kis tavaszi túra április 16-25 között. A cél megint Szardínia, de rendhagyó módon nem foglalunk kompot, csak az utolsó pillanatban és ha rendes előrejelzést látunk. Ha szélcsend várható akkor más, de lehetőleg autóval elérhető és meleg spotot nézünk (korzika, almanarre, gargano).

 

Holló www.windsurfbolt.hu

Előzmény: vau1111 (30819)
vau1111 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 30819

Legalábbis nekünk így működött. Plusz vicces, hogy a rendszer egy sportcsomagot engedélyezett fejenként, így valamennyi vitorlát normál csomagméretre kellett összerakni. Ha bárkinek van ötlete arra, hogyan lehet egy főre két sportcsomagot rendelni, ne tartsa magában.

 

Mondjuk 1 freestyle deszka, meg 2 rigg kombinációval egész jó súlyokat lehet elérni.

Előzmény: slajder (30818)
slajder Creative Commons License 2016.03.29 0 0 30818

Akkor egy szörfjeggyel el se tudsz menni? Egy csomag a deszka, másik a rigg. Egyben durva lenne, meg nehéz is.

Előzmény: vau1111 (30817)
vau1111 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 30817

Minden csomagra 32 kilós súlyhatár van. Ez érvényes a sportcsomagra is. Egyébként meg amit külön adsz fel, az külön csomag.

Előzmény: slajder (30816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!