Keresés

Részletes keresés

ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36858

Pedig nem kaptam.

Előzmény: GPF (36856)
GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36857

Minden topik ilyen.

Előzmény: vasbicikli (36855)
GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36856

Nebassz:) Eddig szimpátiával viseltettem jobbítónak is vehető hozzászólásaid iránt, de nehogymá ilyen kést ne kaptál volna azonnalra is több magyar mestertől!

Előzmény: ronin s8 (36854)
vasbicikli Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36855

Nemtom vajon a csajoknak is van olyan topikjuk, hogy ki milyen ridikült meg fülbevalót vett, vagy mit szeretne, és eközben virtuálisan tépik egymás haját?

Az majdnem ilyen vicces lenne, mint ez, ami most itt megy :)

ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36854

Gondoltam, hogy cikizésnek nézek elébe :-)) A kés ajándéknak lett választva hosszas kutakodás után. Végül a dugóhúzó is lemaradt róla, de okkal. Majd külön pincérkés lesz hozzá. Miután már nincs nálam, netes fotót tudok mellékelni. Később (pár hét múlva tudnám lefotózni). Megnéztem az illesztéseket, és a lötyögést, és ez volt a legjobb.

 

Előzmény: python 357 (36853)
python 357 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36853

Nem fog azzal jönni!!!:))))

Engem is érdekelne, -hogy mit választottál,-de attól tartok szét fognak cinkelni,- ha meglátnák a kést!!!!

A Muela nálam egyébként a "rémálom" kategória!:-D

Én egy Böker Leopard Damast ll-t hordok,-Markus Balbach tervezte!!! Grosse Pyramide mintázattal!!!.....

Előzmény: ronin s8 (36852)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36852

Ha csak úgy felrakom a képet, azzal jössz, hogy ez nem is az. Miután fogalmad nincs az előzményekről. Ha meg elmondom még egyszer ugyanazt, a többiek szólnak be - jogosan. 

Egy spanyol sorozatgyártott kézműves Muela lett végül a dologból idő hiányában. 

Előzmény: Takanohana32 (36851)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36851

a kép érdekel. ha nincs, hát nincs. gondoltam.

Előzmény: ronin s8 (36850)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36850

Most vagy érdekel, és akkor visszaolvasol, vagy nem. Akkor pont. Bocs.

Előzmény: Takanohana32 (36849)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36849

ne haragudj, nem olvasok vissza, mert nem érdekel különösebben, hogy mit fogsz tenni és miért.

 

azt mondtad viszont, hogy nagyon magas minőségi elvárásaid vannak, hogy csak kézműves bicska jöhet szóba és vettél is egy külföldi készítésűt. na erről kérnék szépen pár képet, ha nem túl nagy gond. tényleg érdekelne, hogy ilyen előzmények után milyen az a kés, ami neked megfelelt.

Előzmény: ronin s8 (36846)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36848

 "Vettem egy bicskát. Nem magyart. (Ez már önmagában jelzés értékű kellene, hogy legyen.)"

én ezt kritikának érzem az összes magyar késkészítővel szemben, köztük Kocsis Ferivel szemben is.

Előzmény: Longboat (36847)
Longboat Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36847

Nem védem a kollégát - nem szorul rá - de nem emlékszem arra, hogy valaha is kritizálta volna Kocsis Ferenc munkáinak minőségét. Viszont tény, hogy nem készült volna el a bicska a mondott rövid időn belül.

Előzmény: Takanohana32 (36843)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36846

Olvass vissza légyszíves. Nincs túl sok hsz-em, de mindjárt az elején leírtam, mit fogok tenni, és miért.

Előzmény: Takanohana32 (36843)
python 357 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36845

Mindenki elmondhatja a véleményét szabadon!!!:))

Ez az egyik jó dolog a fórumokban!

Egy hsz.-el lehet egyetérteni,-és lehet nem egyetérteni!!!

De személyeskedni dedós dolog,-általában azok élnek vele,-akiknél elfogytak az érvek!!!!!!

ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36844

Érdekes, hogy mindegyikőtök, aki nem ért a kézimunkához, és a kézműves dolgokhoz, mindjárt a "csillagos égig érő" árakról kezd el hadoválni. Rossz oldalát fogjátok meg a dolognak. Ha valaki ekkora összeget fizetne is egy késért, a többség egész egyszerűen nem tudná olyan minőségben megcsinálni, ahogy pl. Kocsis Ferenc.

Nem tudom,  valahogy az álmaitokban valami irgalmatlanul drága, olajozottam működő gépsárkány okádja ki ezeket a szerintetek "kézműves" bicskákat. Nektek csak újságot lapozgatva elegánsan felügyelni kellene a folyamatot. Már látjátok is magatokat kényelmesen hátra dőlve egy karosszékben, számolgatva a zsíros bankókat, amiket a megrendelő előre leszurkolt. ;-)

Ez elárulja hozzá nem értéseteket, és outsider voltotokat.

 

A dolog lényege nem itt van. Az a bicska, ami számomra már megüti a mércét, kézzel készül (természetesen gépek segítségével), és addig van fúrva-faragva, illesztgetve, amíg tökéletes nem lesz. Ezt így eddig csak Kocsis Ferenc munkájánál láttam (pontosabban az eredményét). A többiek csak úgy összehányták. 

Most lehet megsértődni sorban.

 

 

Most először beszélek az árról. Az a bicska, amit KF-től láttam, olcsóbb volt, mint amire gondoltam. Tulajdonképpen túl olcsó. Ez egy pár darabnál rendben lenne, amennyiben referenciának készült, de itt nem erről volt szó: ez a bicska hosszú évek tapasztalatát mutatta, és rendes megrendelés után készült. 

Ezzel az olcsósággal az a baj, hogy hosszútávon fenntarthatatlan. Nem hoz elég hasznot, ezért menedzselhetetlenné válik a dolog. Egy ilyen bicska (figyelembe véve a külföldi példákat) kb. 100 ezer Forintnál kellene, hogy kezdődjön. Ez alatt csak a jól szervezett francia, spanyol, német manufaktúrák képesek viszonylag elfogadható minőségben előállítani. Ott, ahol relatíve nagy a darabszám, és a kicsi haszon elve működik. Az itthoni "rémtettek" világosan mutatják, hogy egy magyar késes műhely a tönkremenetel szélén tengődik, és esze ágában sincs foglalkozni a minőséggel, mert nem fizetik meg.

Nálunk a kis tételek, és a kevés alkalmazott (gyakorlatilag 0 vagy 1) miatt eleve kudarcra van ítélve egy ilyen vállalkozás.

 

Megoldás egyedül az áremelés. ha Kocsis Ferenc eljutott idáig fejben, akkor gratulálok neki. 

Ehhez viszont referenciák kellenek, ami nélkül a megrendelő nem fog sokat fizetni. Neki megvan. A többieknél én nem látom...

 

 

Előzmény: antalijozsef (36840)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36843

CNC kontra kézimunka témában csak annyit, hogy az igazi luxusautók a mai napig egy csomó kézimunkát tartalmaznak, sőt, mondhatjuk, hogy kézzel fejezik be őket.

így van, csak azt is tegyük hozzá, hogy ettől nem jobbak, szebbek vagy pontosabbak lesznek, hanem szimplán csak drágábbak.

kézi vs CNC esztergáláshoz meg csak annyit, hogy mindkét módon dolgoztam anno, először is, ezred miliméteres tűréssel nincs esztergálás, ilyen tűréshez olyan felületi előírás tartozik, amit esztergálással nem lehet előállítani.

másrészt pedig lehet valaki akármilyen mester esztergálásban, egy CNC gépet csak egy területen tud felülmúlni: egyedi darabok rövid határidős gyártásában.

 

ronin s8-hoz:

 

 "Vettem egy bicskát. Nem magyart. (Ez már önmagában jelzés értékű kellene, hogy legyen.)"

"Valami attól lesz jó, hogy egy mester odafigyelve készíti, a tudásának legjavát adva. Ettől lesz mestermunka, nem a gépi gyártástól"

 

eszerint a bicska, amit vettél, külföldi kézműves termék. én is megnéznék pár képet róla, most már nagyon kívácsi vagyok, kicsoda, milyen termékkel tudott úgy lenyűgözni, ahogy ezek szerint Kocsis Feri nem képes.

 

Előzmény: GPF (36841)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36842

na ja... sőt a normál autók is:(

 

ld Foxxcon és tsaik...

 

más...

 

Itt a környéken senki sem vállalja, ismertek valakit aki elkészítene Egy KA-Bar típusu bőrkarikás-markolatot?

 

Hozzájutottam bolhapiacon egy Aitor gyilokhoz, markolat nélkül, és ha másnak nem is, dísznek szép lenne:)

 

na meg van egy másik Bowie stílusú pengém, de a markolata nagyon nem tetszik. (Csúszik a kézben)

GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36841

Szerintem meg ne menjen más fórumba. Nagypnis fontos kérdéseket feszeget, ráadásul a késes témán messze túlmutatóan.

 

CNC kontra kézimunka témában csak annyit, hogy az igazi luxusautók a mai napig egy csomó kézimunkát tartalmaznak, sőt, mondhatjuk, hogy kézzel fejezik be őket.

Előzmény: antalijozsef (36840)
antalijozsef Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36840

Eddig csak olvasgattam a hozzászólásaidat. Itt egyedül maradtál a véleményeddel, kérlek menj olyan fórumra ahol egyetértenek veled(szerintem nem találsz ilyet), felesleges itt vitát generálni.

Milyen alapon nyilvánítasz véleményt egy olyan emberről akit nem is ismersz?

 

Leírta mért nem készít bicskát:

 

Az első darab óvatos becslésem szerint 4-500.000 ft-tól indul,de kivitelfüggően csillagos ég a felső határ!"

 

 

"Véletlenül személyesen ismerem az egyik embert a háromból, akik a 80-as évek elején a Videotonban kézzel meg tudták esztergálni ezred mm tűréssel azokat az öntőformákat, amikkel az első CD-ket öntötték. Ott is volt pár nagyhangú "vállalkozó", akik hencegve beállíttatták a CNC gépeket, amik sorra fosták ki a selejtet, mert egyik munkadarab sem lett elég pontos. Utána ezek a vállalkozók meg csak hüppögtek..."

 

Kizárt, hogy kézzel esztergálni pontosabb mint egy CNC géppel!

 

Ha ilyen igényes vagy rendelj egy kést magadnak!

Előzmény: ronin s8 (36833)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36839

Így van. Ugyan soha nem volt még Kocsis bicskám, és egyszer nagyon szeretnék, de azért ne mondjuk már szinte azt, hogy a "magyar kézműves bicska Kocsis Ferencnél kezdődik és ott véget is ér". Nekem több bicskám is van (Révész, Pető, "szutyok" Nagy István féle és "szutyok" Szabadi is) a Nagy István féle kismaskarámat kb. 30éve használom és Jéééé teljesen jól használható a mindennapokban. A Szabadi féle szalonnázóm is teljesen jól vágja a szalonnát hagymát...stb.

Apró esztétikai hibák biztos, hogy vannak rajta, de nekem meg pont ez jelenti a kézműves hangulatot.

Előzmény: papuba (36831)
Hartai György Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36838
+1
Előzmény: Fekete Tibor (36837)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36837

Kedves él társam xlsxls barátom, ha megengeded, hogy így szólítsalak. Nem a Te hozzászólásodhoz szeretnék hozzászólni, csak a Te írásod hasonlít a legjobban a véleményemhez. Tudom lemaradtam az aktuális témák hozzászólásával, de mivel most érkeztem a gép elé, így sajnos a téma igencsak előre haladt. Előre bocsájtom, hogy senkit sem szeretnék megbántani a lentebb írtakkal, bár úgy látom már igencsak forró a hangulat!

Méltán kijelenthetem, (egy két topik társunk kivételével) hogy az itteni hozzászólások közül senki nem ért semmit abból, amit Feri leírt és nem is fogta fel a Feri bejelentését úgy, mint ahogyan azt kellett volna, valamint annak mivoltát sem! Sorba mennek a találgatások, tényleg már szinte a vicc kategóriáig, valamikor az óvodában találgattuk így, hogy vajon kapunk-e kakaót és lekváros kenyeret vagy sem. Véleményem szerint, és persze ez csak az én véleményem, de nem hiszem, hogy sokat tévednék ebben a témában, mert még egyszer elolvasva a Feri bejelentését, úgy érzem, hogy tisztán és világosan fogalmazott. A magam részéről teljesen méltánytalannak tartom az e-fajta találgatásokat, amelyek épp mostanság telítik meg ezt a topikot és persze a Mívest is, bár ott egy kicsit csendesebben és szerényebben adják elő a dolgot! Tiszta és világos kijelentése volt a Ferinek, lesz bicska széria típusú is, és lesz exkluzív is, amelyet majd Ő fog megtervezni az Ő saját elképzelései alapján, és majd abból lehet válogatni és vásárolni. Mint azt mindannyian tudjuk a minősége változatlan lesz, ehhez ugyebár kétség sem férhet! Tehát szerintem felesleges ez a fajta hadjárat, mert ez már érzésem szerint, szinte egy meggyőzési procedúrává alakult ki, én nem félek attól, hogy nem lesz Kocsis bicskám, és szerintem másoknak sem kellene félnie, viszont a türelem nagy erény, és ezt mindenkinek gyakorolnia kellene igen erősen, mert úgy látom ezekben a hozzászólásokban mindenki bőven híján van eme igencsak nemes erénynek! Felteszem ezek a kijelentéseim sokaknak nem fog tetszeni, sőt mint ahogyan már megszokhattuk, jönnek majd a hülyézések és a többi leszidások, de se baj, szerintem akkor is ez az igazság, vagy ezek lehetnek az igazsághoz vezető okok, okozatok és közeli események, vagyis a végeredmény kifejletéhez hozzásegítő tényezők. Nem vagyok  a Feri helyében, nem nekem kell megküzdeni minden nap a hazai kés míveseket (és most csak Őket említem,de lehetne más Népi Iparművészeket is megemlíteni) szigorúan sújtó és igencsak próbára tevő, a létért, a fennmaradásért való méltánytalan harcot, és nem is én döntöttem így, de vállalkozóként bölcsnek, időszerűnek, és mindenképen helyesnek tartom ezt a döntést. Úgy gondolom, hasonló helyzetben, lehet én is így döntenék, ha az üzleti partnereim egy azon típusú szerszámot lépten, nyomon módosítanának, vagy olyan változtatásokat eszközölnének rajta amelyek már végképp nem érik meg a fáradtságot. Valószínűleg nekem is telelenne a hócipőm, és biztosan változtatnék a dolgokon, méghozzá úgy hogy nekem is megérje ezeket a kívánalmakat teljesíteni. Bizony ez magával hozza azt is, hogy ezek a változtatások már nem annyiba kerülnek majd mint előtte, ezt lehet sokan nem tudják elviselni, lehet hogy elmennek más gyártókhoz, vagy másik kés míveshez, csak hogy maradjunk ennél a témánál, de napjaink szigorú üzleti világa nem enged máslehetőséget, különben tönkre megy a vállalkozó, bizony mindennek ára van! Véleményem szerint nem lehet úgy teljes szívvel alkotni, hogy a végén már egy bicska markolatára eszementnél eszementebb kitalációkat kellett megvalósítani, csak azért, hogy annak az illetőnek legyen egy senkihez és senkiéhez sem hasonlítható Kocsis bicskája! Ugyanakkor a valódi értékét, a belefektetett munkát, időt, energiát, szakmai tudást stb, nem akarja rendesen megfizetni, inkább csak alkudozni szeretne, persze tudjuk a Magyar ember szeret alkudozni, de nem mindig illendő! Az ezen okokból kialakuló végeredmény viszont sokszor kísértetiesen hasonlít az általam leírtakra! Uraim kérve kérlek benneteket,legyetek türelmesek, Feri nagyon intelligens ember, higgyétek el tudja mit miért csinál, és előbb vagy utóbb mindenki megfogja látni az alagút végén a fényt! Ez úton kívánok Ferinek és az összes többi Magyarországi késkészítőnek, nagyon jó egészséget és nagyon erős akaratot és rendkívüli kitartást munkájukhoz!

 

Tisztelettel: V L

jamescook Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36836

Mindenki vállakozó. Kocsis Feri is.

Előzmény: ronin s8 (36833)
python 357 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36835

Úraim!!! Már-már személyeskedésbe megy át ez a vita!....

Megér ennyit ez a vélemény ütköztetés?

Van aki a babot szereti,-van aki a borsót!!!!..... Én speciel a spenótot!!:-D:-D:-D

theraphosa Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36834

Ha benézek egy magyar késgyártóhoz eszembe nem jutna nem magyar bicskatípus vásárlása. pl. a gyrost sem a kínaitól veszem hanem az arabtól vagy töröktől.

ronin s8 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36833

Kár ilyen nagy hangon hencegni. Egyrészt nem igaz az, amit mondasz magadról: Te nem szerszámkészítő vagy, hanem vállalkozó. A szerszámokat más csinálja helyetted. Hiába lenne az a szakmád, te már máshogy gondolkodsz. Az árral kezded. Ez az árulkodó. 

Azon kívül nem csak, hogy fordítva ülsz a lovon, de már ki is szaladt alólad. Ugyanis nem az a lényeg, hogy mit csinálunk, hanem az, hogy hogyan. Ha olyan ügyes vagy, hol vannak azok a bicskák, amiket a céged meg tudna csinálni...? Sehol...

 

Véletlenül személyesen ismerem az egyik embert a háromból, akik a 80-as évek elején a Videotonban kézzel meg tudták esztergálni ezred mm tűréssel azokat az öntőformákat, amikkel az első CD-ket öntötték. Ott is volt pár nagyhangú "vállalkozó", akik hencegve beállíttatták a CNC gépeket, amik sorra fosták ki a selejtet, mert egyik munkadarab sem lett elég pontos. Utána ezek a vállalkozók meg csak hüppögtek...

 

Ennyit Rólad, meg a cégedről. A mesterkéseket meg hagyd meg a mestereknek.

Előzmény: fenyooldrider (36830)
Dragomirov Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36832

"1) Vettem egy bicskát. Nem magyart. (Ez már önmagában jelzés értékű kellene, hogy legyen.)"

Jelzés értékű? Miért, ki vagy te kedves éltársam? Az Úr angyala? :-)

Előzmény: ronin s8 (36822)
papuba Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36831

Szerintem a  Révész bicskák bőven jó minőségűek, valamint megvan a kézműves hangulatuk is. Mindezeken felül még megfizethetőek is. Ha már magyar kézműves bicskákról van szó, nem tudom, pontosan mit várna el az éltárs, amit mondjuk nem ad meg egy fent említett kés?

Amúgy meg ízlés kérdése az egész - ha tetszik, veszel, ha nem, akkor meg nem. Senki sem fogja fölkötni magát bánatában. De ez a huzavona elég fárasztó.

fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36830

 

ronin s8,idézlek:

 

''''''''1}Vettem egy bicskát. Nem magyart. (Ez már önmagában jelzés értékű kellene, hogy legyen.)

 

2) Fordítva ülsz a lovon: nincs referenciád, de már dobálózol az árakkal. Ezért nem vettem magyar bicská'''''''

 

Először is nem késkészítő vagyok,hanem szerszámkészítő!

Mihelyst valaki megnevezi az összeget egyből fordítva ül a lovon szerinted?!

Amit te el tudsz képzelni,azt én le tudom gyártani{vagyis a cégem},mivel ez a szakmám,bármilyen furcsa is ez neked,de ezt garantálhatom!

Vagy most már mikor meghallottad,hogy mibe kerül az egyedi gyártás profi módon a te igényeid szerinti elkészítése,nem is érdekel annyira:D?

Még egyszer mondom,hogy értsd:bármit legyártok amit el tudsz képzelni,pusztán pénz kérdése a játék!

 

Ha találtál magadnak külföldi mestertől kézműves bicskát az igényeidre szabva,kérlek oszd meg velünk,hogy mi az és néhány fotót is kérnénk róla,ha megoldható:D!

Legalább tanulságként szolgálhat a hazai mestereknek,hogy merre fejlődjenek,hogy ki tudják elégíteni a te igényeidet is maradéktalanul!

Várjuk a 'jelzés értékű"fotókat............{ami nyilván nem fog jönni:D}!

 

Előzmény: ronin s8 (36822)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36829

Szankovits bicskák se nem jobbak se nem rosszabbak egy Révész bicskánál.

Előzmény: ronin s8 (36813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!