Keresés

Részletes keresés

kaktusz7 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38568
Az a véleményem, mint Neked. (Nem térdgumi!) :-))
Előzmény: sneci (38542)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38567
Tutifix? Pünkösd hétfőn? :-)
Előzmény: nullahatvanhat (38538)
amatőr Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38566
Krisz, kösz a www.oxxo. hu -t..
Kell egy kis változatosság a NIKE, Saucony mellé. :)
Itt a topicban e kettőben futnak a legtöbben, azt hiszem.
Előzmény: krisz_ (38557)
7241gabi Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38565
egyelőre fél dicséret jár (DICS), 16-a után a másik felét is megkaphatod. Elvileg:-))
Előzmény: rrroka (38564)
rrroka Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38564
"vmi ha viruljak." = vki had viruljak :)

Elég sok homokzsák császkált a népligetbe. teknika: lassít az autó a bokrokból kijön hozzá egy homi... Jó hogy velem volt a csajszi :))))

Előzmény: rrroka (38563)
rrroka Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38563
Tegnap 8 éves edzéskihagyás után nagy felbuzdúlva becsatlakoztam sneci kollégájának (legyen mostmár Lackó, az azér rövidebb) edzéstervébe,aki a Nike 21re gyúr. Azt írja az edzésterv hogy 50 perc futást csináljak elején végén 10-10 perc lazsálással. HÁt legyen, megkértem barátnénim kísérőnmek kerékpárral kilométerórával tartson vele a népligetbe, egyrészt hogfy tudjak vmiféle részidőt, másrészt hogy a másik fajta nehogy bepróbálkozzon.
Szépen kikocogtunk tőlük a ligetbe, mondom szóljon ha lemegy 1 kiri az óra szerint. Érzésem szerint már jócskán túl voltunk amikor szólt, hogy 8és fél perc... mondom az nem lehet,megvizsgáltama kiriórát, persze hogy mérfölkdre volt állítva :) ezután körözni kezdtem az aszfalt és a földes út váltogatásával.
Az első részidőkre nem emlékszem, de 4 kirinél 20:02 volt. Ezen nagyon meglepődtem,hiszen az 5 perc/km-t jelent. 6 kmnél 30:29 volt. Aztán mondom az ucssó két kirit a levezető előtt meghúzom kicsit, prezentáltam két 4:15ös-t!!!
Teljesen odavoltam magamtól :) 38:43 lett kb a 8 kiri vége,ugy hogy az első mérföld :)) laza volt. nagyon örülök most magamnak :) A laza hazakocogással 9,6 km lett a végeredmény 50 percre. Ha tizest akarok majd futni már pontosan tudoma távot, +1 kör a játszón :) Térdem kicsit tiltakozott az aszfalt ellen, az vádlim ledermedt, de ezeket nyújtással elmulasztottam hamar.
Tapasztalat: a remélt formámnál sokkal jobb vagyok, igaz tegnap nagyon bennem volt a kunszt meg a lelkesedés hogy megin futok, szerintem egy darabig nem fogok ilyen jó időket futni. a régi levegőzésritmusomba nagyon hamar visszataláltam, a tüdőkapacitásom a 6 év bagózással ezekszerint nem csesződöttell anynira mint vártam. A bagót most drasztikusan csökkentettem, illtve 16ától végleg befejezem (elvileg...)

Dícsérjen meg légyszi vmi ha viruljak. Baromira jól érzem magam a futástól! ma is megyek ha minden összejön meg szombatona hendire is!

bocs a nagyhosszú írásért!
üdv: rrróka

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38562
Valóban, a kör legfeljebb 10 méter széles volt, majd legközelebb jobban figyelek :-)
Előzmény: zakka (38545)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38561
A sok edzéssel inkább lejjebb kell kerülnie a max. pulzusnak.
Valójában nem szoktam sokat foglalkozni a pulzussal, így konkrétan a megállapításával sem, de nagy valószínűséggel kevéssel van 200 felett.
A folyamatos max. pulzus környéki munkára sem szoktam készülni, évente talán egy-két ilyen "gyors" versenyem van, nem ez a fő profilom.
Előzmény: amatőr (38548)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.06 0 0 38560
Hoztál oxigénpalackot? Akkor meg mire számítottál? :-))
Előzmény: sneci (38550)
BBking Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38559
neha mar en is elkezdem "jaccani" a pulzussal.
de nekem sose akar feljebb menni 175-nel pedig "elvileg" 185-ig mehetne...
a heten csak hetfon futottam, pihentetem a terdem.
nekem sem tetszik ez a sok serules a topikon...
holnap viszont megyunk pecsre csaladdal, a fiam indul a kettusa diakseregszemlen!
hajra ksi! :))
Előzmény: amatőr (38556)
zsuga Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38558
Sneci

Gyors edzésre semmiképppen se alkalmas, és ebben a gyurma állapotában szerintem megterheli a lábat is:(( Mivel én most lassabb tempóban futok megteszi, de csak azért mert sokkal többen futnak a külső körön (így sok csinos motivációt látok a pályán magam előtt:)))

Ui: Sérülés javulgat (Ma egy külső+egy belső kör 46 perc volt viszonylag könnyen.) Tatán tutira ott leszek!!

Előzmény: sneci (38546)
krisz_ Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38557
www.oxxo.hu
Előzmény: amatőr (38556)
amatőr Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38556
sneci, sokat kell tudnia ennek az új cipőnek, ha te a Saucony-választékod frissíted vele...

Kerestem róla valamit a neten, de jelenleg semmit nem találok.

Amúgy kimentem egy 4 km Europarkra, pulzusjátszásért. Átlag 5:15-ös tempó, átlag 153-as pulzus. (Ez semmit nem jelent, mert kb. 80-ról kezdtem, és 2 km-ig 6 perces tempónál max. 150-re ment fel.) A kíváncsian várt max. pulzus 180 lett, kb. 4 perc/km tempónál, a legvégén egy percig.
Számok, számok, végül is tökmindegy, de hol van a 200 közeli max? :)

Előzmény: sneci (38539)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38555
Nekem sem esik jól az a gumigenyós pálya, ezért inkább letérek a susnyásba. A futótársam viszont megtáltosodik tôle és elkezd nyargalni, a fene sem érti.
Előzmény: cicvarex (38554)
cicvarex Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38554
mármint a szigeti futópálya
Előzmény: cicvarex (38553)
cicvarex Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38553
Nem tudom, hogy felkeményedik-e valaha, de ez úgy sz@r, ahogy van.
Fusson rajta aki kitalálta:-(((

krisz_ Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38552
Akisjólinformált! :))))
Már hallottam őket (Olympicus) korábban is és láttam több versenyre kivonulni őket. Hétvégén is volt egy sátruk. (És már találkoztam a Spuriban is a márkával.)
Kívülről jónak néznek ki és egyre több versenyzőn látom, akik szintén dícsérik. Neked mi volt a tapasztalatod?
Előzmény: sneci (38539)
zakka Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38551
A maraton váltón végig 180 körül (inkább felett) voltam, a végén 196 lett a maximum. A maxpulzusom 197. A Pécs-Harkányon szintén ilyesmi adatokat produkáltam, ott teljesen edzetlen voltam. Szóval edzetlenséggel is kihozhatod a maxpulzusod. :-))))
Előzmény: amatőr (38548)
sneci Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38550
Valószínű a nagy meleg tette velem, de elolvastam...:-DDD

Arról bezzeg szemérmesen hallgatsz, hogy szóba se akartál állni velem!:)))
sneci

Előzmény: iSTVán a dombfutó (38543)
amatőr Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38549
Na, ha nem tudná valaki, hogy egy futótopicban van, még másra gondolna... :))
Előzmény: SkóT (38547)
amatőr Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38548
Mint mindig, most is elhűlve olvasok 190-200-as, sőt, afeletti pulzusokról. Ez edzettség kérdése? Minél többet edz az ember, annál alacsonyabb a nyugalmi pulzusa, ez rendben. De a max. pulzust is lehet feljebb tornázni a sok edzéssel?
iSTVán, neked konkrétan mennyi a max. pulzusod?

Az inaknak, izomzatnak, a tüdőnek is fel kell készülnie a folyamatos max. pulzus környéki munkára, nem? Ezt csak sok ilyen 90-95 %-os futással lehet elérni, vagy számít valamit a 90 %-nál alacsonyabb tartományban végzett futás?

Előzmény: iSTVán a dombfutó (38543)
SkóT Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38547
Nekem bejön így is, de állítólag fokozatosan fel fog keményedni.
Előzmény: sneci (38542)
sneci Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38546
Szerintem sajnos rosszabb..
sneci
Előzmény: iSTVán a dombfutó (38544)
zakka Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38545
...jégkrém nem kellett senkinek...
Nem elég széles körben érdeklődtél! :-)))
Előzmény: iSTVán a dombfutó (38543)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38544
Én sem fogok sokat futni rajta. :-)
A régi "ruganyos" szakaszt sem szerettem, gondolom ez az új is hasonló lehet hozzá. Persze nem tartom elképzelhetetlennek, hogy hozzá lehet szokni.
Előzmény: sneci (38542)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38543
Beszámoló a maratonváltóról:
Nincs is olyan korán az az 5 óra - morogtam magamban 5 előtt pár perccel, amikor ismét sikerült megelőznöm az ébredéssel az óra csipogását. Gyors öltözés, csomagokat megkeresése, aztán irány a busz. Mezeket, labdákat fel, gyerekeket, szülőket meg (mármint számolni), busz indul. Rövid időszakok félálomban, aztán megérkezünk az Üllői úti stadionhoz. Csoportot átadtam a kollégának, metróval irány a tett színhelye. Balra vagy jobbra? Balra a narancsmezes csoport, jobbra a szobor, a VVVB törzshelye. Utóbbit választottam, s a csapat már valóban gyülekezett. Később már itt alakult ki narancsmezes csoport, finom kajától a Békéscsaba-Arad képes beszámolóig sok jóban volt részem. Sokaknak elpanaszkodtam, hogy milyen rossz a lábam (ők az eredmény ismeretében kicsit furcsán nézhetnek rám), de tényleg elég ramaty volt. A bal vádli húzódása és a jobb térd nyöszörgése folyamatosan megvan, bár az utóbbi napokban kevésbé. (Most megint nincs ...m futni, a fene tudja, hogy mim nincs, több összetevő is közrejátszik. Majd a hétvégén próbálkozom megint.)
Aztán kiderült, hogy zsugát helyettesítő sporttársat váltom. Kértem egy hozzávetőleges időt. 30 perc körül gondolkodott, de előfordulhat, hogy rosszabb lesz. (Utólag persze elárulta, hogy bízott a jobb eredményben, de hogy ezt miért nem mondja?) Ezért aztán 26 perc körül (szokatlanul gondos melegítés után) odasétáltam a váltóhelyhez. A tömeg elég nagy, mondom nem állok oda, majd csak 28-nál. Ahogy beléptem, már integetett is a bottal, gyorsan elvettem, aztán hajrá!
Az első párszáz méter nagyon jó volt. Futás előtt beszélgettünk a cipőmről. Jó ez a Skylon? - kérdezték. Eddig ugyan csak egy gyenge maratont már futott, de azért jó - válaszoltam. Annyira azért nem, hogy magától fusson, igaz?
Most tényleg olyan érzésem volt, mintha magától futna. Aztán egy km után cudarul elkezdett fogyni a levegő. Amikor a széllel szembe mellett, azt gondoltam, akadályoz, de tulajdonképpen jó volt hűtésnek. A szélirányban futás volt igazán cudar, mert ekkor nagyon nehéz volt a légzésem.
A rakpartra leérve éppen szembefutott 7241gabi, szép hangosan biztatott. Ennek nem tudtam, hogy örüljek-e, akinek majdnem 3 km már a lábában van, annak tán nem kellene ennyire hangosnak lennie ilyen rövid távon :-)) Persze jól esett, arra gondoltam, hogy majd a végén viszonoznom kellene. Nem tudom mennyi volt az előnye, de sokáig nem láttam. Viszont az alsó szembefutós szakaszon nem nagyon akart felbukkani, csak igen a végén. Ekkor már tudtam, hogy a befutó előtt meg kell birkózzam a biztatásával, amit az utolsó S előtt meg is tettem, bár nem állíthatom, hogy szépen artikulált volt a "Hajrá, Gabi!"-m. :-)
Így aztán kicsit előtte értem célban, bár zakka szerint nem nagyon nőtt az előnyöm az utolsó 1-200 méteren. (Nem én lassultam!)
Kerestem a levegőt, de nem találtam. Helyette találtam snecit, aztán irány vissza a "főhadiszállásra". Sört elajándékoztam, üdítőt elkezdtem inni, jégkrém nem kellett senkinek. Kár volt elkérnem.
Az összeredmény és elégedettségünk az idővel és helyezéssel már ismert. Még kicsit élveztem a társaságot, aztán irány ismét az FTC-stadion, ahol a gyerekek már az eredményhirdetésnél tartottak. Sok babér nem, de ajándék termett bőségesen, már az is szép volt, hogy eddig eljutottak. Közben elbeszélgettem egy sporttárssal a botrányos fociról és a focis botrányról, de ezt csak a történeti hűség kedvéért említem. Aztán irány haza. Az út ismét olyan hosszú, mint szokott.

Adatok a futásról (idő; átlag/max. pulzus)
3:09,7 202/238
3:40,7 193/238
3:50,9 195/221
3:53,2 193/197
3:40,7 198/205
3:55,8 196/201
3:53,0 191/210
0:16,8 199/196 (céltól a váltóhelyig)
Mint könnyen felismerhető, a pulzusmérés az első 3 km-en nem állt helyzete magaslatán, ezért az ottani max. pulzusokat nem tekintem mérvadónak. Viszont a táv második felén rendszeres 200 körüli érték igen közel állhat a valósághoz. Kissé egyenetlenre sikerül a futás, de ez van. Másnál nincsenek, illetve máshol vannak a gyorsabb-lassabb részek, ezért valószínűleg ez az igazság. Összességében örülök, hogy összejött ez az idő, nem kesergek az egyenetlenségen.

sneci Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38542
Nem tudom, próbálta már valaki az új futópályát a szigeten?
Ott teszteltem a cipőmet, és meg kell mondanom nem fogok sokat futni rajta...
Néhol olyan puha, hogy úgy éreztem, mintha el akarna süllyedni a lábam.
Kiváncsi vagyok a többiek véleményére...
sneci
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38541
Már nagyon vártam, de tegnap elfelejtettem lelkendezni: pár napja feltették a Békéscsaba-Arad részidőit a
http://www.mozduljvelunk.hu/results/
oldalra!
sneci Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38539
Én pl. hallottam a kaposvári triatlon versenyről, sőt ma vettem egy olyan márkájú cipőt (olympikus), amilyenben többekközt a győztes is futott!:)))
sneci
Előzmény: krisz_ (38426)
nullahatvanhat Creative Commons License 2003.06.05 0 0 38538
Sziasztok!

Csak szakaszosan tudom olvasni a topikot, ezért elnézést a nem reagálásomra.( ha valami sürgős, fontos dolog van akkor inkább a céges címemre írjatok, persze ezt nem mindenki tudja, de ha valaki nagyon akar valamit az úgyis megtudja )

Az tutifix, hogy hétfőn megyek a "Rongyosba" pólót turizni :), nehéz lesz ennyi félét összeválogatni, de úgy tudom most jött egy nagyobb szállítmány Jamaikából:).( az árakat mindenkinek megírom, megrendelés előtt)

Kedden futottam offtopik szilvivel, aki ki is készített rendesen, ma is hasonló lesz a műsor, remélem nem ez az utolsó hozzászólásom §:-).

-balazs-
Meg van, K. Csaba!

Üdv 066

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!