Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8649

Ez a lehetőség bennem is felmerült, de inkább úgy gondolom, hogy csak az értő jószándék és az optimista derű hiányzik belőled :) Ne feledd, a hülye én vagyok aki akkor is befizeti az adókat és a járulékokat ha amúgy megtehetné, hogy elcsalja ezeket :)

Előzmény: Törölt nick (8647)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8648

Így is fogom csinálni valószínűleg még évekig, és mivel ismerem mindkét oldalt(merem állítani, hogy jobban, mint te), biztos vagyok benne, hogy így járok jobban. Most már csak ez számít.

Te meg csak fizesd az adót.

Előzmény: BZoltan (8644)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8647

Nem, túl hülye vagyok én a te szellemi színvonaladhoz.

Előzmény: BZoltan (8646)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8646

Nem, de veled ellentétben tudok differenciálni. Már ha érted ezt a szót.

Előzmény: Törölt nick (8645)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8645

Ezek szerint neked minden jó így, ahogy van.

Előzmény: BZoltan (8643)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8644

Nem, csak a hócipőm tele van, hogy Feri itt vagánykodik, hogy neki milyen olcsón kijön a bora amikor nem is forgalomba hozott és járulékokkal meg adóval terhelt bort készít. Azért tegyünk már különbséget a háztáji borkészítés és a kereskedelmi termék készítése között. Az utóbbi nyilván drágább.

Előzmény: RAMBO (8640)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8643

és némi értelemmel ezen magyarázatokat meg is lehet érteni. Persze ha az értelem vagy a szándék hiányzik, akkor ez nem megy :)

Előzmény: Törölt nick (8642)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8642

Mondom, hogy mindent meg lehet magyarázni.

Előzmény: BZoltan (8639)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8641

Azonkívül elég visszataszító az egészségügyre, nyugdíjra hivatkozva fizetésre felszólítani, miközben a másik oldalról a milliós/milliárdos lenyúlásokat látni(hunvald, cuslág, csak ami kiderült) És mennyi lehet még, ami nem derült ki! Ami esetleg nem is fog, mert egyes köröknek nem érdeke!

Előzmény: Törölt nick (8638)
RAMBO Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8640

Nézzétek, nem bántásiból mondom, de muszáj ezt a topicot teleszarni mindenféle adópolitikai kérdésekkel?

BZoltan Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8639

Alagutat nem csak hegyek alá szoktak ám csinálni te Feri. De gondolom neked ez tök mindegy.

Előzmény: Törölt nick (8638)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8638

Tudtam, hogy előjön valaki ezzel a szöveggel. Ha valóban így lenne, én lennék az első, aki befizeti az adók ráeső részét. De nem így van, hanem így(is). Persze, mindent meg lehet magyarázni. Ezt is.

 

Az első fejtést az erjedés után max. 3 héttel szoktam megcsinálni

Előzmény: Atis44 (8637)
Atis44 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8637

ON

ÁFA kérdésében a vitát értelmetlen folytatni, mert idevehetnénk a fekete foglalkoztatást stb. Szerintem, aki nem fizet adót az ne is várj el az állami szolgáltatásokat. pl: egézségügy, nyugdíj, ingyenes tanulás és egyébb kedvezményeket Ezek az emberek korábban nem fizettek a közösbe. De ugyanezek az embereknek jár legjobban a szájuk, ha az így sem nagy nyugdíjnál még kevesebbet kapnak majd.

Nem is beszélve, hogy ezek a vállalkozások rontják a versenyt és a piacot torzítják. Az olyan vállalkozások meg, akik megpróbálnak tissztességesen működni, mert félnek az apeh-tól, mert nekik nincs ismerősük odafenn azok meg szívnak mint a torkosborz. Mert a jelenlegi gazdasági helyzetben az nyer aki olcsóbbat tud előállítani és igazából nem számit, hogy azt milyen erőfeszítések árán tette és hogy hogyan. Tudom miről bezsélek mert a szüleimnek van egy alapélelmiszert előállító vállalkozásuk és nagyon nehéz a piacon maradni tisztességesen tudva, hogy van olyan közvetlen versenytárs akinek szinte minden emmbere feketemunkás és számla nélkül dolgoznak. Neki vannak kapcsolatai.

 

Szomorú, de sajnos ez a valóság.

 

OFF

 

Boros kérdés:

Az első fejtést mikor ejtitek meg az október derekán szüretelt szőlőből? Én a hétvégére gondoltam, ha a bor olyan állapotban lesz.

Előzmény: Törölt nick (8631)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8636

Sikeres volt a vállalkozásom, annyira, hogy ez alapján tudtam "nyugdíjazni" magam 43 évesen :) (köpcös is nálam palackozott). Az adózási és a bürokratikus anomáliák miatt(és mivel megtehettem) szálltam ki

Előzmény: BZoltan (8635)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8635

Engem sosem érdekelt más zsebe addig ameddig a sajátom tartalmával meg vagyok elégedve. Márpedig ami a bortermelést illeti én igencsak meg vagyok elégedve. 2001-ben kezdtem a Somlón, tíz év elteltével jóval előrébb járunk mint ahogy azt elterveztem. Az eredeti számításaimnál messze jobb már most a befektetésem megtérülése. Lehet, hogy kisebbségben vagyok és lehet hogy sokan kinevetnek meg lenéznek, de nekem nincs okom panaszra. Problémáink vannak, de meg is fogjuk oldani őket, pont úgy ahogy eddig is mindig megoldottuk őket.

 

Sajnálom, hogy neked nem sikerült, de kérlek ne feledd, hogy az ami neked nem sikerült az másnak még sikerülhet. Nem vagyunk egyformák. Máshol, más koncepcióval, más lehetőségekkel, más tervekkel és más csapattal dolgozunk.

Előzmény: Törölt nick (8631)
cippur Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8634

Szia!

Az enyém külmérete 6x4m, 40-50 cm-es bazalt falakkal. Úgy, hogy van benne egy asztal, egy régi típusú konyhaszekrény és egy gáztűzhely; elég szűkösnek bizonyul.

Előzmény: csabi_felvidek (8628)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8633

Beton erjesztökádat látott már valaki?

 

Van is kettő. Még apám építette a 70-es években, akkoriban a fakádak alternatívája volt felénk. Úgy kell megépíteni, hogy könnyű legyen takarítani, más problémát nem látok benne, azt leszámítva, hogy ha egyszer megépítetted, akkor elég nehézkes arrébb rakni :)

Előzmény: csabi_felvidek (8628)
cippur Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8632

Ez az egész képlet azért van így, mert az ÁFA 25%.

Ha az ÁFA 20% lenne, akkor visszafelé 16.6 és így tovább.

De hagyjuk már.

Előzmény: Inzám Sándor (8627)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8631

Ugye nem felejtetted el, hogy 18 évig vállalkozóként palackoztam a bort? Mit gondolsz miért az az álláspontom, ami? Hogy teljesen értelmetlen azért dolgozni/adót fizetni, hogy mások zsebét tömjem vele? Én megtanultam, te is meg fogod. Ha nem, az sokba fog kerülni.

Előzmény: BZoltan (8625)
barkócza Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8630

Kicsit ezzel az oxaláttal félre lett vive a dolog. Ugye, az azért stimmel, hogy az élesztőtáp egyik fő komponense a foszfát (hacsak a dobozon a felirat nem félrevezetés :), és az is, hogy a kalcium-foszfát jó vízoldható anyag lévén, a foszfáttal távozik a szervezetből a kalcium?

RAMBO Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8629

Vesekövet előbb okoz a vöröshagyma, mint a spenót meg a rebarbara, ugyanis a vöröshagymában bőven van kálcium-oxalát és inkább mindennapi eledel, mint a másik kettő. A Növénytan könyvem első képének felirata: "Kalcium-oxalát kristályok az Allium Cepa levélepidermiszében" :))))

Előzmény: BZoltan (8613)
csabi_felvidek Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8628

Szia!
Igen, pont ezért gyüjtöm az infókat, nehogy vmit kifelejtsek és ne állandó átrakodás legyen a vége. 5x5m-esre tervezem magát a présházat, remélem ebben elfér egy kis palackozó sarok illetve az erjesztökádak is. Plusz még jön hozzá egy kis borozó helyiség. A pincét nem szigeteltem sem víz sem meleg ellen, jelenleg másfél méternyi föld van a tetején, tavasszal még ugyanennyi rákerül, remélem elég lesz, Szellőzőlyukak lesznek még az ajtón is, remélem ez is elégséges lesz. Beton erjesztökádat látott már valaki? Sok jót olvastam róla, nemtudom érdemes e belevágni?

Előzmény: cippur (8609)
Inzám Sándor Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8627

Cippur egyszerű:

100 Ft + 25 % ÁFA = 100 + 25 = 125 Ft

 

ahol 100 Ft az adó alap (nettó)  és 25 Ft az ÁFA

 

ugyanez visszafelé (akkor ha a bruttó 125 Ft - ból akarod megtudni hogy hány Ft az áfa) így néz ki

 

125 (bruttó) Ft x 20% = 25 Ft

 

Ahol a bruttó összeg 125 Ft és 25 Ft az ÁFA láthatod, hogy a bruttó felől nézve 20 % az áfa míg a nettó összeg felől nézve 25 %

Előzmény: cippur (8626)
cippur Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8626

Biztos így van és ennek is biztos megvan a maga neve, de amit áfának hívnak az a 25%.

Végülis mindegy.

Előzmény: BZoltan (8623)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8625

Tudod Feri, ha egy termelő a kereskedelmi forgalomba termel bort akkor mások a játékszabályok mintha őstermelőként családi ivászatra termel.

Előzmény: Törölt nick (8620)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8624

:) Te Feri, te itten mellébeszélsz. Ha ezzel kezded az egészen máshogy néz ki.

 

De ugye tudod, hogy ez a bortermelői modell nem árutermelő modell. Így badarság a költségeket és a végtermék árát összehasonlítani.

Előzmény: Törölt nick (8619)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8623

Az adó alap + annaka 25%-a egy olyan számot fog adni aminek az áfa pont a 20%-a :) Tudod... négy alma meg egy alma az öt alma.

Előzmény: cippur (8621)
Inzám Sándor Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8622

Sziasztok!

 

Terméskorlátozással kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek. Ottonel Muskotály szőlőm van és arra gondoltam, hogy max 0,8 - 1 kg / tőke terméskorlátozással fogok nekimenni a következő évnek. Alacsonykordonos művelési módban van a szőlő, rövidcsapra metszem mondjuk 10-12 rügyre. A fürtválogatáskor majd ledobálom a felesleges fürtöket úgy hogy 6-8 fürt maradjon.  A kérdésem az, hogy a megmaradó fürtök fejlődése/érése szempontjából van jelentősége azoknak a vesszőknek amelyeken nem lesz termés? Vagy ezek a vesszők "csak" a tőkét erősítik. Érdemes pl 12 vesszőn 6 fürtüt nevelni? Mert a korlátozásnak is van egy ésszerű határa gondolom. Egyáltalán hogy viselkedik ilyenkor a szőlő, hogyan zajlik a tápanyag áramlás? Mik a buktatók, mire kell figyelni?

cippur Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8621

ÁFA:

"Az adóalany által értékesített termékek, nyújtott szolgáltatások általános adómértéke

az adó alapjának 25%-a." (apeh.hu)

 

Az oxálsav kalciummal valóban képezhet vesekövet, de ha valaki ezt bortól kapja akkor azt fagyállóból csinálták! :) Ugyanis az etilén-glikol vesetoxicitásának egyik fő oka az, hogy oxálsavvá alakul a szervezetben. Viszont a bő folyadékfogyasztás gátolja a vesekőképződést, tehát másfél liter hosszúlépést mindenkinek! :)

 

 

Előzmény: BZoltan (8612)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8620

A te bajod

Előzmény: BZoltan (8617)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!