Keresés

Részletes keresés

Nikke Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5185

Hallottatok róla, hogy az egyik magánintézetben (Ormos) ambulánsan van a sajátvér-terápia?

 

Megoldás lehet pl. a porckopásra, de másra is. Mondjuk, én pont ilyesmi csodára várok....

Igaz, elég drága, de nem hiszem, hogy csinálnák tb-re, legalábbis ilyen formában.

 

Eléggé meglepett - de teljesen érthető - hogy ultrahangvezérlés mellett injekciózzák be (náluk még a hylauronosat is. Olvastam valahol, hogy sok ilyen kenőanyag rossz helyre megy, és csak fizeted a méregdrága injekciót, de a pontatlanság miatt adott esetben feleslegesen. Amúgy meg használna).

 

Elvileg 3 alkalom kell - ha jól emlékszem - 4-6 hetente adnak egyet-egyet.

 

Rheumatológiai szakorvosi vizsgálat kell hozzá (érdekes, én ortopédiára jártam, sosem tudom, hogy hol és mikor válik szét a kettő). Azért is fizetni kell, aztán röntgen/ultrahang, aztán az első kezelés 50.000+10.000 a uh-támogatás hozzá, a második és harmadik alkalom már "csak" 30+10.000.

Tuti, hogy a vérvételért is fizetni kell, de erről nem írtak külön. Azt se, hogy mikor veszik le az erre célra szánt vért. Ezt a vért még centrifugálni is kell, nem hiszem, hogy rögtön a kezelés előtt tennék meg és rögtön visszaadnák... Valószínű, hogy 5-6 alkalom is van, ha nem több.

 

Amúgy nem lenne rossz, ha a térdprotkót ezzel ki lehetne hosszú-hosszú évekre tolni. Minden bentfekvés, kiszolgáltatottság nélkül, hipp-hopp. Hmm. Hát, ha jó lenne, akkor az nagyon jó lenne, de akár 200e-be is belekerülhet, és lehet, hogy nulla az eredménye. Több tapasztalat kell. Maga a megoldás egyszerűsége nekem szimpatikus lenne, de hát az anyagiak, meg a hatásosság bizonytalansága azért erősen kérdőjelessé teszi.

 

 

Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5184

lehet nem bir menni? ajjaj.. akkor nem értem.

Előzmény: pom-pom57 (5182)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5183

éljen! :) 

nálad is minden rendben,vagy csak a doki szerint :)

örülünk!! ))

ezért kellett itt ennyit nyafogni, meg wunderfulling, meg ilyenek.. áhhh.. 

ugye mondtam, hogy majd egyszer arról beszélünk, hogy minden okés lesz és emlékszel régen mi volt? :)

Előzmény: _chillout_ (5179)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5182

"nem kell többet menni " ezt írtad,akkor futni kell helyette?

Előzmény: _chillout_ (5179)
Chopper63 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5181

Azt a mindenségét!!

 

Chili!!!Nagyon örülök neki,hogy ilyet is lehet olvasni!Fantasztikus,hihetetlen!!

De örülök neki!!!

 

Kivánom minél előbb épülj fel 101-esen,és szaladj mint a nyuszika!!!!

 

Nagy ölelés Neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Juhé..ugye hogy csak vannak akik felépülnek!!

 

Na csak mi maradtunk le Arzennal mint a borravaló..bár Ő a finisbe ér lassan..

 

Akkor csak én vagyok a kullogó..

 

De próbálkozom...

Előzmény: _chillout_ (5179)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5180

Na jó akkor minden rendben van .Örülünk neki .Tudtuk,hogy sokat  túl sokat nyirmogtál. Jöhet a futásra való felkészülés.

Előzmény: _chillout_ (5179)
_chillout_ Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5179

Hali, ma volt kontroll, minden rendben a térdemmel, nem kell többet menni :-)

hajajajaj Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5178

Pár napja voltam dokinál. Mondta hogy az a deafult tanács, hogy ne erőltessem. Mielőtt reagáltam volna, mondta, hoyg tudja hogy ez nem fog menni, a helyemben ő sem hagyná abba az "erőltetést". Elküldött MRI-re és kiírt kondrosulfot ami segíteni fog, de ha folyamatosan a jelenlegi intenzitással használom, akkor egy ilyen beavatkozást kell majd elvégezni.

Nem beszéltünk ennek súlyosságáról, illetve hogy ki végzi, milyen sűrűn stb.

Előzmény: zkovaxxx (5177)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5177

Nem fontos csak azt gondoltam, hogy komolyabb megbeszélést folytattál az adott orvossal a témában. Tehát ha jól értem, egyszer egy orvos említette neked , de részleteket nem tudsz.

Előzmény: hajajajaj (5176)
hajajajaj Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5176

elnézést ugyanaz voltam, illetve más családtag volt belépve. Szóval persze nem államtitok.

Előzmény: zkovaxxx (5174)
fistic Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5175

Vasútegészségügy..podmaniczky.

A nevére nem emlékszem de ha ez fontos megkaphatod persze.

 

Előzmény: zkovaxxx (5174)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5174

Köszönöm a videót, de eddig is tudtam mire gondolsz.

Akkor 3x is felteszem a kérdést, hátha választ kapok:)

 

Miután ezeket te írtad ezért bátorkodtam megkérdezni

 

"És az van hogy azt mondta az ortopéd doki, hogy ez később aktuális lesz. Ő is azt mondta, hogy igazából atlétáknál szokták ezt elvégezni, mert egyébként lehet élni ilyen térdekkel."

 

Amelyik orvos beszélt neked erről a beavatkozásról az azt mondta, hogy csinálják már Magyarországon ezt a beavatkozást? Melyik orvos volt?

 

Bízom benne, hogy nem kérdeztem államtitkot.:)

 

 

"Egyébként nincs ilyen szabály hogy x műtét elkaszál bármilyen szerződéstől."

 

Nem a műtétről beszéltem, hanem a szerződés aláírása előtti orvosi vizsgálatról, és mindezt egy profi nyugat- európai vagy egy tengere túli csapat viszonylatában. Az első állomás a vizsgálaton ( miután nyilatkoztál írásban minden kórelőzményedről) az anatómia és ortopéd vizsgálat ahol ezt azonnal diagnosztizálják. Nyilván nagyban függ az eltérés mértékétől Még véletlenül sem a magyarországi "komoly sportorvosi vizsgálatokra gondoltam. A műtét után az egy másik kávézó. Miután neked kell nyilatkozni, hogy minden kórelőzményről a vizsgálaton, és ha ezt úriasan elfelejted, később olyan pert akasztanak a nyakadba, hogy még az unokáid is fizetik a kártérítést. Mint tudjuk egy profi sportoló komoly biztosítással kell, hogy rendelkezzen sérülés esetére, de azt gondolom nehezen lehetne találni egy olyant aki egy ilyen műtét után megkötné:)

Előzmény: hajajajaj (5172)
hajajajaj Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5173

Egyébként nincs ilyen szabály hogy x műtét elkaszál bármilyen szerződéstől.

Előzmény: hajajajaj (5172)
hajajajaj Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5172

Gondolom erről van szó. 

http://www.youtube.com/watch?v=ZtD96Uxfr70

Igazából a hideg rá ahányszor végignézem a vidit, pedig nem durvább egy törésnél ha jobban belegondolunk.

A Probléma inkább az, hogy lágyszöveteket le kell szedni aztán visszarakni. Pl szalagokat.

Előzmény: zkovaxxx (5160)
Chopper63 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5171

Köszönöm szépen!

 

Ő az én kis Életben tartó kézi készülékem..

A műtőbe is úgy mentem,a fejem alatt vittem be a párna alatt a kis badiját..Hát Istenem,kinek mi a kabalája..

Előzmény: Arzeen03 (5169)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5170

hozd a sütit majd és egy füzetlapra leirjuk a végakaratom.. a süti alapanyag árát gondolom ki kell fizessem.

jó lenne ha nem trükköznél plutóniumos sütivel, vagy ilyesmi, csak hogy előbb életbe lépjen a végrendelet

 

Előzmény: pom-pom57 (5165)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5169

unokádhoz külön gratulálok, ugye, hogy akadnak még boldog percek az életben :)

Előzmény: Chopper63 (5164)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5168

ugyan, ugyan... én utálok itt mindenkit, néha ha kellett nyallereztem, az is csak önös érdekből volt.

 

a lábaddal kapcsolatban úgy gondolom, hogy ha elmúlik a seb, utána lesz majd változás, de sok idő múlva. a fájdalom is elmúlik majd idővel, szerintem hasonló gondjaid lehetnek a térdeddel, mint nekem. a hajlitást valamennyire behozod majd, de szerintem ujra kell majd csinálni, nem ijesztgetni akarlak, de az amatőr fejemmel igy látom.

 

de nem gondoltam volna, hogy Putyin is meglátogat a sportkórházban, pompom, ezt is te intézted? ezekből a hülye protokollokból elegem van, most vihetem be a hímzett ünneplős fürdőköpenyemet.

 

majd ha lesz időm összedobok egy végrendelkezést.

illetményedet előre átutalom, ne aggódj.

Előzmény: Chopper63 (5164)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5167

szia, igen, engem is és ahogy irtad, jan. 28. be és jan 29. trancsizás.

nem ismerem a másik két dokit, ők is a sportkorházban dolgoznak esetleg? 

sima ügylesz a műtéted, majd meglátod

kiváncsi leszek, milyen tapasztalataid lesznek az előző és a mostani műtéted összehasonlitásával kapcsolatban

Előzmény: ovecskin (5163)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5166

Most már tényleg aggódom,(nehogy azt hidd,hogy miattad), a lóvém miatt.Írjál végrendeletet és ne feledkezz el benne rólam. Tedd az éjjeli szekrényedbe,hogy megtaláljam,ha netán cseszel felkelni .Remél ez téged is megnyugtat. Mert engem nagyon. Írtam e-mailt is neked.Sajnos szarul megy a zokni stoppolás  buli.  

Előzmény: Arzeen03 (5162)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5165

Ne rinyálj itt nekem. Én csak úgy kapom a jutalékot a dokitól (túléled) ,ha tejelsz neki.És már megvettem az alapanyagot a sütihez amit viszek neked. Csak úgy habókra nem megyek be.Most akkor döntsd el.

Előzmény: Arzeen03 (5162)
Chopper63 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5164

Szia kedves Arzeen03!!

 

 

Sokat jutsz az eszembe,naponta minimum 20x!És ez nagyon nem vicc!!

Nagyon jól tudod,ha valaki,én is leirhatatlanul drukkolok Neked,és maximálisan veled vagyok az egész láb,és lelki mindenségben!

 

Ne aggódj amiatt semmi képp,hogy magadra maradsz a láb gondoddal,abban biztosan nem,úgyhogy csakis a más dolgokon agyalj!

 

Félsz...aki azt irja kiráz minden altatást minden műtétet a kisujjából,az a legnagyobb hazug a földön!

 

Mindenki fél!A kicsi,a nagy,a fiatal a középkorú,az idős,férfi,vagy nő legyen..Én sokat láttam műtőbe tolandó betegek arcát sajnos az elmúlt időkben..Leirhatatlan..

 

De ez a természetes,nem risz ki a sorból!!

 

Normális az is ha az ember eszébe jut..esetleg mi van ha az álom manó örökre az ember szemére telepszik..Ja akár ez is benne lehet a pakliban..

 

Lehet rajta röhögni,szórakozni...nekem kész a végrendeletem,minden el van intézve magam körül..mert én nem csak a műtétektől tartok..A minden napjaim sem biztonságosak...

 

Ez a tudat,megnyugtat,és némi terhet levesz a vállamról..

 

Egy orvos mondta egyik műtétem előtt:Nem csak az orvoson múlik 1-1 műtét kimenetele.A betegnek is NAGYON NAGYON KELL AKARNIA ÉLNI!!!

 

Érted!!Tűzz ki valami nagy célt,amit gyógyultan el akarsz érni!Az nagyon nagy motiváló erő,és hidd el,akkor is vissza hoz,ha beütne e krahh..

Engem egy altatáskor élesztettek ujra 2x,mert leállt a ketyerim..

 

És még hány meg hány műtétet túléltem azóta.Ja a para egyre nagyobb viszont igy nálam is minden újabb trancsirnál..

 

De ne aggódj,mi itt szeretünk TÉGED,és VISSZAVÁRUNK!!!!!!!!!!!!!!

 

Úgyhogy fel a fejjel,menj a műtétnek nagy hittel,nagy bizalommal...Én úgy vélem,most már JÓ LESZ A KIS TÉRGYEPLŐD!!

 

Oroszlán vagy!!Harc ezerrel..és csak egy rémálom marad majd egy fél év,1 év mulva az egész.

Fel kell hogy épülj,kicsi családodnak nagyon fontos vagy..

 

Bocsánat,nem eszet akartam osztani..de ezt érzem,és ezt irom.

 

Én...

 

Hát én már nem is szeretek irni az egészről..Térdem napi szinten bevérzik..Valahol állandóan elpattannak az erek..Ez nagy fájdalom,totál hajlithatatlanságot eredményez..Dagad mint az Isten rogyogása.és rohadtul fáj az egsész.

 

Nagy fájdalmaim vannak..A seb olybá tűnik jelenleg:Nyugvó.

Én már nem tudom mi lesz velem.Családom a bevérzéseket rémülten nézi..27-én kontrollra megyek a műtétet végző orvosomhoz.Remélem lesz minimum egy RTG..

 

24 füves lóbalzsammal,és ujra feketenadálytővel kenem.

Próbálnám pihentetni..nem sok eredménnyel.Egyedül a kádban,vizes közegben érzi jól magát.

Alig lehet térhajlitóval is hajlitani..

Az én térdem számára olyan érzésem van,mintha a vég közelegne..

néha azt se bánnám már,ha fel sem ébrednék.

 

Ez csak egy tehetetlen vegetálás...

 

Nem akartam zavarni itt senkit már a nyomorommal..

bocsi is érte.

 

A tél,a rossz időjárás is a halálom már.Jönne már a tavasz végre!!

 

 

Arzeen03!!

 

Fel a fejjel!Kitartást,nagyon sok erőt kivánok!!

 

Amikor Pestre megyünk,vár minket egy kórház,a drága kicsinyke unokám lombik baba.Viszszük őt megmutatni a doktor bácsinak,akinek a picinyke életét köszönhetjük!

Az a pici kis emberke életem legfőbb értelme,a mindenem..

Ráadásul Putyin is aznap teszi tiszteletét,tüntetést irnak,jézusom,milyen lökött egy nap lesz az..

 

Úgyhogy nem tudom hogyan alakul majd az a nap..

 

De próbálnálak megkeresni,csak 5 percre,nem zavarlak hosszan,HA SIKERÜL!!

 

Ölellek nagy szeretettel,és az a tudat,hogy itt jó páran nagyon is Veled vagyunk,segitsen át Téged mindenen!!

 

 

Szeretettel feléd...Chopi.

 

UI:Chili..mi van a lábaddal??

Frissen műtött lábadozónk,hogy halad????

Előzmény: Arzeen03 (5162)
ovecskin Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5163

Szia!
Téged is T.A műt és te is január 28.-án fekszel be ?:)
Nekem ez lesz a 3. keresztszalag műtétem :( Első kettőt a bal lábamban nem ő csinálta. ( 1. Csépay 2.Abkarovics )
Üdv, Feri

Előzmény: Arzeen03 (5162)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5162

szia, köszi szépen

hát most az utóbbi időben nem sok jó dolog történt velem, úgyhogy eléggé el vagyok kenődve és csak úgy elvagyok, de persze azért félek 

még előtte itt elköszönök tőletek majd, hátha nem ébredek fel az altatásból, meg azon is gondolkozom, hogy egy ráncfelvarrást is kellene egyúttal, de ezt majd még átgondolom..

 

azért megirhatnád mi van a lábaddal, meg Jarvis meg Chopper is. /ők a saját lábukról, nem a tiedről/

Előzmény: _chillout_ (5161)
_chillout_ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 5161

Arzén, izgulsz már? :-)) Drukkolok nagyon!

 

Én holnapután megyek kontrollra, remélem, gyógyultnak nyilvánítanak :-)

zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.22 0 0 5160

Amelyik orvos beszélt neked erről a beavatkozásról az azt mondta, hogy csinálják már Magyarországon ezt a beavatkozást?

A beavatkozáson mit értett az orvos? ( mit csinálnak a műtéti eljárás során)

Az aktív a te olvasatodban mit jelent?

 

Az eltérés mértékétől függ az ízületi rés csökkenésének kereszt irányú kiterjedése. Sokat számít mennyi kilométert teszel bele, és milyen sporttal. A kerékpározás kifejezetten jót tesz neki, míg a futás az nem.

A kontakt sportoknál ez az elváltozás jelentős mértékben emeli a kockázatot, és profi szerződésnél kizáró ok.

Előzmény: hajajajaj (5159)
hajajajaj Creative Commons License 2015.01.22 0 0 5159

Az eltérés nem túl nagy. Évek óta kérdezik az orvosok, hogy nem fáj-e mert keskenyedik az ízület. Nem fájt eddig. Most elkezdett. Az orvos azt mondta, hogy 40 éves kor körül szokták ezt a beavatkozást elvégezni ha valaki aktív akar maradni. Én majd az akarok...még valszeg egy ideig nem kerül rá sor, egyelőre csak tapogatózom, hogy miként áll ez a dolog itt belföldön.

Előzmény: zkovaxxx (5158)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.22 0 0 5158

Ilyen műtétet ki csinál Magyarországon és milyen kivitelezéssel?

Az olvastam, hogy nagyon sportolsz, de ez versenysport?

 

A kopás is egy probléma, de könnyebben szakad a keresztszalag is egy beérkezéskor mert a terhelés nem egyenes vonalú ezért könnyebben kimegy oldalra. Sajnos maga probléma ismerős:)

Előzmény: hajajajaj (5152)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 5157

Nem tudok róla,hogy lenne ilyen kolléga.

Előzmény: hajajajaj (5156)
hajajajaj Creative Commons License 2015.01.22 0 0 5156

Sportolok. Nem kicsit..nagyon.

És az van hogy azt mondta az ortopéd doki, hogy ez később aktuális lesz. Ő is azt mondta, hogy igazából atlétáknál szokták ezt elvégezni, mert egyébként lehet élni ilyen térdekkel.

Szóval ez mind szép és jó, de nem triviálműtét, és érdekelt volna, hogy van-e hasonló szituban valaki, aki átment már ilyenen.

Előzmény: Chopper63 (5155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!