Keresés

Részletes keresés

-balazs- Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38812
Nincs elektronikus időmérés, nincs útbiztosítás, nincs orvosi ügyelet, nincs rendőri felvezetés, nincs biztonsági szolgálat... Soroljam még?

Ha jól emlékszem, a tatai két körön 200 forint volt a nevezési díj.

Előzmény: Lassú Nyíl (38808)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38811
Ákibácsi, a láncoknak lelkük van:-). Nekem is elszakadt már egy párszor, de mindig csak út legelején vagy valami klassz, árnyékos hely közelében, amikor még a célszerszám is nálam volt. Kivéve utoljára, amikor egy kerékpárbolt urnatemetőjének közelségét kereste:-)
Előzmény: akibacsi (38793)
Spenót Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38810
Gratulalok!
Ilyen melegben ekkorat futni!

Remelem szeptember 28-an 16.6 fok lesz es borongos ido, de nem esik, max szemerkelik neha. :)

spenot@3kivansag.hu

Előzmény: mts (38806)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38809
Mts, ha olyan szemmel nézed az idődet, hogy a túl gyors kezdés eredménye akár totál belehalás is lehetett volna, egyáltalán nem rossz az időd:-).
Gratula, Neked is, Csaszinak is, Tézének is, Repinek is, és egyáltalán mindazoknak, akik a hétvégén versenyeztek vagy csak egy jót edzettek:-)))
Előzmény: mts (38806)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38808
Kedves Ultrafutó, írod: Csak azt nem értem, miért került mindez csak 500 Ft-ba. Ők a szívüket adják bele ... Egyébként gratula:-)
Előzmény: ultrafutó (38792)
runp Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38807
Ok, kösz. Így már jobban értem.
A becsapódáskor elnyelendő energia a tömeggel nő, ez triviális, de a sebességgel is nőnie kell. Az viszont valóban lehet, hogy aki gyorsan fut, annak jobb a futóműve :), jó a talajfogása, és ez sokat jelent a csillapításban.
Amúgy (sajnos nem emlékszem hol) láttam valami empirikus számolást, hogy 1 dkg csökkenés cipőben, hány percet jelent egy maratonon. Az eredmény vmi olyan lett, hogy egy szuper-könnyű, meg egy átlagos országúti cipő között néhány perc a különbség. Ami fontos lehet 2:10 körüli eredménynél, de semmi jelentősége 3 óra fölött.
Előzmény: FUTURE (38804)
mts Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38806
Szóval Elvira:

Meleg volt, de ezt már tudjátok. Árnyék sem volt, de már ez sem titok.
Előtte sokat foglalkoztatott a kérdés, hogy melyik pálya nehezebb, Visegrád, vagy ez?
Most már biztos vagyok benne, hogy az Elvira nehezebb. Én úgy éreztem, hogy a szint is több, meg az elosztás is rosszabb.
Szépen elrajtoltam, sokan elfutottak, én próbáltam követni a saját tempóm, beállítani a pulzusom a tervezett 155 körülre.
Figyelmeztető jel lehetett volna, hogy 5-6 perc után a pulzus már majdnem a 160-at is elérte.
Aztán körülnéztem és láttam, hogy 4 maratonista fut körülöttem, hárman vígan beszélgetnek. Körbe kérdeztem, hogy ki mit szeretne futni. Mondják 3 órán belül. Mondom, gyors ez ahhoz egy kicsit nem? Mondják, az is 3 órán belül van. Gondoltam futok velük. S lőn.
Aztán az első frissítő állomásnál, aminek 5 km-nél kellett volna jönni, nézem az órám, s alig vagyunk 20 percen belül. Itt nagyon megijedtem, hogy lassú vagyok, de gyorsabban sehogy sem kívánta a szervezetem a futást. A többiek kezdtek lerakni, én meg kapaszkodtam, hogy úgyis lassú vagyok.
10 km-nél 35 percnél jártam. Ez nagyon szíven ütött, hogy a tervezett 3:54 helyett 3:30 -at futottam.
Kicsivel később az is kiderült a 14 km-es fordítónál, hogy 5. helyen vagyok, s az eleje ott fut előttem 50 méterre.
Évi (biciklizett végig melettem) mondogatta, hogy ne fussak utánuk, meg hagyjam elmenni őket, s csináljam azt, amit tudok, terveztem. De nem hallgattam rá. :-( Mert jó erőben éreztem magam.
S 25-30 körül elhaltam. Láttam, hogy esélyem sincs a 2:45 -höz. Ezért lelassítottam, nyalogattam a sebeimet. S arra hajtottam, hogy megtartsam az 5. helyet. Ami végül sikerült. 2:55:37 -tel.
Az idővel nagyon nem voltam megelédve akkor. Most már egyre jobban érzem, hogy ilyen "embertelen" körülmények között elég jó.
A helyezésnek örülök.
Az meg, hogy nem ismertem fel Zsódér Zsoltot, a későbbi győztest, s próbáltam vele elfutni, az én "hibám".
Ott 30 körül, a forró aszfalton az volt a gondolatom, hogy csak érjek be, s soha többé nem futok maratont. Nagyon kész voltam.
Most már olyasmire gondolok, hogy kéne ősszel "hidegben" kereseni egy versenyt, hogy ne kelljen 1 évet várni, hogy kihozzam belőlem, azt amit vasárnap nem tudtam. De úgy érzek, hogy bennem van.
Nem tudom.
Az biztos, hogy nyáron "melegben" nem fogok többet "időre" maratont futni.
Otthon aztán végig aludtam a délutánt, s majdnem az egész hétfőt is. Azért egy kicsit elmentem átmozgatni.

Így két nap távlatából már egész jól érzem magam. S vannak jó élményeim is a versenyről. :-)

Előzmény: mts (38801)
FUTURE Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38805
Télapu üdvözöl Mindenkit, de egyelőre még nem tud topikolni. Emilt viszont tud olvasni: maros_ervin@freemail.hu Ezért azt üzeni, hogy bárki megkeresheti emilben, sőt szívesen is venné ha ily módon csevegnénk vele a futásról.
FUTURE Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38804
Azt akartam mondani ezzel a fixálással (nem találtam jobb szót), hogy egy megfelelő erejű illetve szögű talajt érésnél (amire egy jó atléta alkalmasabb, hiszen egy életen át ezt tanulja) nem gond, hogy ha vékony + átlagos tartású a cipő, mert az atléta jobb koordinációs és erőközlési képeségekkel rendelkezik így nincs arra szükség, hogy egy pl. belülről pluszban megtámasztott csukával ellensúlyozzák az esetleges mozgásbeli, súlybeli stb... hiányosságokat. Na, most lehet, hogy ugyanúgy nem érted, mert ez se lett egyszerű magyarázat. :-) További gondolatokért ha gondolod keress meg magánban!
Előzmény: runp (38800)
lunanoctis Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38803
Gratulálok, nagyszerű volt:-)
Részletek? Gyerünk, mts:-)
LN
Előzmény: mts (38801)
Repi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38802
Az eredményedet én nagyra értékelem, GRATULÁLOK!
Azért pár szót szívesen vennék, hogyan is ment?

Az én maratoni teljesítésemet kielemeztem, levontam a következtetéseket tegnapi edzés végével, s csak az a baj, hogy még egy 1 évnek kell eltelni hogy alkalmazni is tudjam.

Előzmény: mts (38801)
mts Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38801
Itt a Szabó-család folytatása. :-)

mts "csak" 5. lett.

Előzmény: sneci (38738)
runp Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38800
Nem állítom, hogy mindent értettem az elmúlt cca. 5-6 napból, de volt valami, ami felcsigázott, mégsem tudom megfejteni:
"...ilyen sebességnél és kicsi testsúlynál jobban érvényesül az erő-ellenerő tv.-e és becsapódánál a vékony cipő is egyértelműen jól "fixál"..."
Hogy-hogy nagy sebességnél és kis testsúlynál jobban érvényesül az erő-ellenerő törvény? Miért? (És mér fixál ettől jól a vékony cipő?)
Kifejtenéd ezt Future? (Vagy vki, aki érti?)
Előzmény: FUTURE (38677)
mts Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38799
Szinte szó szerint én is azt gondolom, amit Repi, csak a Bükki hegyimaratont kell Elvirával helyetesíteni:

"Megvolt az év első fontos maratonja számomra, a Bükki hegyimaraton. Őszintén szólva, nagyon készültem rá, s summázva a dolgokat, nem sikerült teljesíteni a kitűzött célt. Ennek ellenére nem vagyok teljesen elégedetlen (azért elégedett sem vagyok, s kis csalódottság is motoszkál bennem), mert amit ezen a napon lehetett s volt bennem azt kifutottam."

Előzmény: Repi (38695)
akibacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38798
Outi persze.
Lánccal tényleg mákom volt, pont a patentnál szakadt szét, mintha kikopott volna. Volt nálam láncbontó, így kimostam és összeraktam, két szemmel rövidebb ugyan, de használható, és még az is lehet, hogy kevésbé sérülékeny.
Azért örülök,hogy most jött elő ez a baja, és nem a Proathlonon vagy Nagyatádon...
Előzmény: Spenót (38795)
TÉZÉ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38797
Mindenkinek!
Gondolatok a meleg és a sport nem éppen kellemes kapcsolatáról, avagy aki tudja, hogy melegben olyan mint a harmatos őszi légy az miért vállal el egy maratont.
Ép ésszel biztos, hogy nem csináltam volna, de az utolsó pillanatig bennem volt, hogy vasárnap Medárd napja van és időjósok ide, időjósok oda ez az utolsó fagyosszent, tehát még "javulhat" az idő. Meg amit egszer hónapokkal ezelőtt elterveztem azt csak a legvégső esetben módosítom. Sajnos ez nem következett be, miután az útvonal ismeretlen volt, bíztam benne, hogy lesz benne árnyékos országúti rész is(erdős szakasz), sajnos ez sem jött össze.Szinte végig mezők mellett futottunk, árnyék csak a saját árnyékunk volt.
Abban is bíztam, hogy miután a rajt időpontjában még csak 25 fok volt, ezért a szervezetem lassabban és folyamatosan áll rá a melegüzemre, sajnos ebből sem lett semmi.
Érdekes, hogy verseny közben elsősorban közérzetileg álltam le, a pulzusom a pillanatnyi teljesítményemmel egyenes arányban csökkent menet közben. Felmerült bennem az is, hogy többre lettem volna képes, ha összeszedem magam és átküzdöm ezen a holtponton, de utólag minden más ott és akkor csak erre voltam képes. Bánt ha egy verseny nem úgy sikerül ahogy akarjuk, de a 2000-es évben is volt két hasonlóan gyenge produkció, és utána röviddel jobb körülmények között nagyon jó futóteljesítményem volt.
Ezek után teljesen érthető, a fejreállásom, egyáltalán nem vagyok a melegben futáshoz hozzászokva, ehhez már nem is kezdek el hozzáedződni, szerintem ez nálam már nem megy.Maradok az eddigi megszokott hajnali futásoknál, akkor még elviselhető a levegő.
Most kicsit háttérbe vonulok, figyelni fogok rátok és eredményeitekre, de Almádiig először pihenés aztán munka: célom továbbra is változatlan szeptemberben Új Vidéken vagy Kaiser's-en meg kell javítanom az akkor már majdnem 25 éves maratoni egyéni csúcsomat (ha jól emlékszem, ebben a korban a szenilitás is kicsit normális akkor 3óra 29perc 30mp ez. elérve 1978 október utolsó vasárnapján, csak a memóriámra hagyatkozom, mert az akkori edzésnaplóim sajnos már nincsenek meg.)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38796
Ákibácsi
Nem volt gond, emlékeztek a telefonra.
Előzmény: akibacsi (38793)
Spenót Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38795
Nem semmi a 30 folotti atlag. Ugye outi bringa?
A lancszakadassal szerencsed volt. Nekem egyszer szakadt el, eppen egy hegyre masztam fel. Eleg iveset estem miatta :). Mindenkinek tetszett, aki latta.
Előzmény: akibacsi (38793)
TÉZÉ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38794
Baloo
Köszi az invitálást, mivel a szomszédságában dolgozom, nagyon elképzelhető, hogy kimegyek, de csak nézőnek, a lábamban még nagyon benne van a maraton.
Előzmény: Törölt nick (38773)
akibacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38793
Hahó!

Jó sok lett a hétvégi termés, vagy csak én olvastam régen a topicot? Hm, nem tudom, mindegy is, most már behoztam magam.
Felsorolni sem tudom, hogy ki mindenkinek szeretnék gratulálni a hétvégi eredményéért, Balázsnak mindenképpen a szigetkörhöz, csaszinak az elvira korcsoport-elsőséghez, P@-nak a Bükki hegyihez, snecinek a szigetkörhöz, Spenótnak a bringázáshoz meg a másnapi hosszú futáshoz, és mindenkinek, akiket ugyan név szerint nem említettem, de ebben a dögmelegben sportoltak.
Én offtopic hétvégét tartottam:
az utolsó pillanatban elpasszoltam a bükki hegyimaratonos előnevezésemet (Kaktusz, remélem nem volt gond) mert egyrészt nem éreztem magam szellemileg elég felkészültnek (ráadásul hasmenésem volt előző nap és aznap), másrészt két hét múlva proathlon (benne marathon is), és az addigi szabadidőmben az egyéb sportágakban is aktivizálni kell magam.
Ennek jegyében szombaton hazatekertem a szülőkhöz. (150 km) A melegre történő felkészülésként (meg az előző napi koncertek és későn fekvés miatt) délután egykor indultam Dunaharasztiból. (addig vonattal mentem, elkerülvén a dél-pesti lámpás-kátyús-gödrös feelinget) Az útról röviden csak annyit, hogy a nettó időm nagyon jó lett (30 fölötti átlag) viszont a meleg gyilkos volt, így sokszor kellett megállnom pihenni és frissíteni.
A nap csúcspontja az volt, amikor otthon bekanyarodtam az utcánkba, és a 150. km-nél szétszakadt a láncom. :-)
Tegnap meg - idén először - úszni voltam. 2,5 kili, az elején még majd' meghaltam, de aztán gyorsan belejöttem szerencsére.

Hát most ennyi, szép hetet mindenkinek!

akibacsi

ultrafutó Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38792
Sziasztok!

A hétvégén én is elkövettem egy bolondságot:
lefutottam a Körös50 teljesítménytúrát.

Mentségemre szóljon, hogy kihasználva a korai indulás lehetőségét, 5:15-kor rajtoltam és így viszonylag keveset kellett hőségben futni. "Tanítványom" lett a "leggyorsabb nő", bár mint tudjuk a gyorsaság relatív fogalom.

Itt elmondhatom, hogy 100%-osan meg voltam elégedve a szervezéssel, minden teljesen rendben volt, minden szervező rendkívül kedves volt, a frissítőállomások roskadoztak mindenféle jótól. Csak azt nem értem, miért került mindez csak 500 Ft-ba.

Spenót Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38791
Hello!

Nezd meg Sneci honlapjat! Tele van a versenynaptar.
Almadira mindenkeppen keszulj, mert valszeg meghatarozo szin lesz ott a narancssarga!

Előzmény: rrroka (38790)
rrroka Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38790
Sziasztok!

Jó meleg volt a hendin utána csak vedelni meg öntözővízben pancsizni volt kedvem. Ahhot képest amire számítottam jó időt futottam (23:45) és csal -balázs- ért utol, de neki elnézem :) 17.55, na szépen vagyunk... :)))
Sokmindekivel találkoztam és elnézést de fele nevet nem jegyeztem meg. majd legközelebb :)

Mi lesz a legközelebbi ilyen bolondos futóverseny ahol indulhatnánk?

rrróka

mts Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38789
Én, én, tudok!

2:55:37 :-(((((

Előzmény: Philipcsiga_ (38766)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38788
Kíváncsi lennék a véralkohol szintjére. Persze akkor is sajnálom.
Előzmény: amatőr (38765)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 38787
PCsiga
A parkoló előtt, ahol később egy mikrobuszhoz is odamentél.

"remélem legközelebb nem hagyod annyiban ha nem ismerlek meg!"
Verjelek meg? :-)) Úgysem tudnálak elkapni. :-)

Előzmény: Philipcsiga_ (38767)
Spenót Creative Commons License 2003.06.09 0 0 38786
Olyan konnyu az a cipo, hogy en meg ilyet nem is lattam. Biztos eszre se vennem, ha ilyenem lenne es 1cer elfelejtenem folvenni. Olcsobb megoldas, ha nem veszek semmilyet :).

OFF
Amator!
Minden evben kihullik egy par ember a banyatavakon lubickolo csapatokbol, de altalaban kiderul, hogy nem a to volt a hibas.
ON

Előzmény: sneci (38778)
Spenót Creative Commons License 2003.06.09 0 0 38785
Azert Te is utottel egy parat. Nem is akarmilyet :)
Bazimeleg volt. Hazatekertunk, de kozben azert fagyi es sult ez-az is volt. 83 km lett a vege.

Előzmény: rice (38782)
Hósetétke Creative Commons License 2003.06.09 0 0 38784
Mondták is, akik látták, hogy milyen szegletes a mozgása;-)
Előzmény: Törölt nick (38783)
rice Creative Commons License 2003.06.09 0 0 38782
ez olyan bélyeggyüjteményesen hangzik:)
én ismerek olyan bolondokat, akik ebben a melegben bringáznak, majd forró homokban röplabdáznak, majd megint bringáznak. nem meglepő, hogy szaladó bolondok is 1ben:)

rizsa

Előzmény: sneci (38781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!