Keresés

Részletes keresés

**ven** Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2629
Bocsika, de Te azt hiszed, hogy aki nem volt szolgálatban, az a szállóban aludt? Remélem, nem a Palota szállóra gondolsz! Aki nem volt szolgálatban, az vagy a laktanyában, vagy a saját ágyikójában aludt.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2627)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2628
Tehat a korabbiakban felsorolt objektumon(kon) kivül mas nincs a Bükkben es a Matraban sem??
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2627)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2627
Akkor kinnt a szalloban aludtak ök akik nem voltak szolgalatban, vagy bennt, mi volt akkor a szalloban pontosan, mert a alaktanya is ott van Lillafüreden, csak hatrabb a Palotaszallotol.
Előzmény: Törölt nick (2625)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2626
Igen , tehat tha valaki benez a kapun akkor lat egy kijaratot a sziklafalbol, ez a veszkijarat.
Tehat nem nagy akkor belülröl, azt gondoltam nagyobb lesz,

Előzmény: Törölt nick (2625)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2625
Azt a vészkijáratot láttad a kerítésről amiről írtam.A főbejárat a szállórész épületében van.Nem túl nagy az alapterülete,de arra kíváncsi lennék hogy zsúfolná oda be az alpogármesterúr miskolc (csak háború előtti lélekszámú) lakosságát??!Van egy nagy terem(12x10x6) amire rálátni két szintről,onnan meg sok kis lyuk,és lyuk.Komfortos volt:teljes víz,zuhanyzók,wc-k,villany,szellőztető ventillátorral-csőhálózattal.Étkezés kint a szállórészben v konzerv.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2572)
akagi Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2624
Egy-kettőben előfordultam itthon is és a nagyhazában is. Sajnos én is úgy voltam anno, hogy a nők jobban érdekeltek, mint a hadászati bombázók, tengeralattjárók, rakéták és bunkerek. Csak a nagyon jó bombázók...........!
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2616)
akagi Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2623
Ha a Bp-i sziklára gondolsz, akkor azért az szellősen de ki van használva! Annyi a változás, hogy néhány vasajtót nem zárnak és nincs minden beméllyedésben igazoltatás. Igaz, beléptetőrendszer van.
Előzmény: Volt tüzér (2618)
Valakyy Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2622
Napfény:étterem és vendéglő volt, most egy bank.
Egressy Béni út, régen Lenin út, a Rákóczi és a Jókai tér is ott van, melyek az Egressy útból ágaznak... mellette Toto-Lotto.
Előzmény: nagypolc (2620)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2621
Feleslegeset.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2619)
nagypolc Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2620
köszi az irást valakyy..annyi kérdésem lenne még hogy a napfény az egy szorakozó hely volt.. mert kérdezösködtem és mandenki csak a fejét rászta. az eggyik pali mondta hogy az egy bisztró volt de már nem az a neve és tán nem is bisztró..ezért nem találtam meg.. utcanevet nem tudsz ????
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2619
Volt Tüzer ez a Budai Sziklara vonatkozik, vagy Veszpremre, mert Veszpremben meg most is ugytudom csak katonaiak vannak, onnan tudom hogy a Taszari C-objektum küldi oda a jelet Taszarrol, pontosabban Jutarol. A budai szikla nagy lehetett, pontosan mekkora senki nem tudja.
A polgariak meg Ferihegyen vannak.
Nagytarcsa milyen szerepet tölt be most??
Előzmény: Volt tüzér (2618)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2618
Extra? Semmilyen. Nem volt egyszerű bejutni, mert többszörös ellenőrzés volt, ráadásul a nukleáris és a vegyi védelem miatt kialakított zsilipeken kellett közlekedni. Igaz és ezeket sose láttam működni. Volt néhány elem, ami le volt zárva, azok még háborús maradványok voltak. Lent egyébként voltak különféle méretű helyiségek. Ami vezetési teremnek volt kinevezve, az nagyobb volt, ami egyéb munkahelyeknek vagy pihenőknek, az meg kisebb. Az egész létesítmény teljesen autonóm volt, önálló volt a vízellátása, ráadásul az elektromos energia ellátása is. Szükség esetén vegyileg szűrt levegővel túlnyomást lehetett csinálni, ezáltal a gáz és az atom nem jutott be. A Sziklának egyébként csak a fele volt a légvédelmi vezetési pont, a másik felét a polgári légiirányítás használta. Mikor az LRP HÁP kiköltözött Nagytarcsára, akkor tudomásom szerint az egészet átvette a polgári légiirányítás. Azt persze nem hiszem, hogy ők most használják az egészet, szerintem az ojjektum fele üres és használaton kívül van.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2613)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2617
A Veszpremi trezor volt MNB-nek, arany, mint fort Knox.
Ahol en voltam katona, ott Taszaron a alaktanyaban is volt HAP, ami külön volt a reptertöl, de az amerikaiak nagyon lelaktak, 1 emelet melyre ment le föld ala, a Kaposvart Dombovarral összekötö utrol lehet lattni is.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2613)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2616
Voltal mar bennt?
Előzmény: akagi (2614)
akagi Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2615
Na, ezek a bunkerek azért úgy épültek, hogy a 7,5-es földrengés is csak megdöntheti, de épségben kell maradnia. Minimum követelmény az egyben öntött beton és az elcsúsztattott betonvas háló.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2603)
akagi Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2614
Jó vanna! Ne kötöcckögy! -:) Így hallottam a hetvenes években az alesemtől. Penig Ő már ögen nagy embör vót. Komolyra fordítva a szót, tényleg ezt mondta és nem tartottuk "hülyegyereknek"! Kérdeztem én is, hogy miért kell a víz, de Ő sem tudott rá értelmes magyarázatot adni. Annyit még tudok, hogy a Horthyék idejében kezték el építeni és az ötvenes évek végéig épűlt. Szvsz jó nagy lehet!
Előzmény: Volt tüzér (2604)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2613
Az igaz, hogy a Szikla Budan (Schweidel utca) nagyon melyre lemegy a föld ala???
Ma mar azt hiszem nem aktiv.
Gondolom a többi harcallaspont kisebb volt, mint aSzikla, vagy a veszpremi.
Ma mar nem titok, de milyen extra meselhetö el roluk?
Előzmény: Volt tüzér (2609)
Valakyy Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2612
Azt tudnod kell, hogy ezen a környéken mindenre van pénz... gazdag ez a megye, tehát pénzt költenek arra is, amire egyébként egyáltalán nem érné meg. Azért kihagynak egy-két dolgot... Az utak rendbetételére például már nem futja, mondván, olcsók az alkatrészek... de a köz-világításra/biztonságra sem, s ugyanígy a falvak normális közművesítésére sem, ami a szennyvizet illeti. De bunkerekre, templomok díszkivilágítására, meg óriási rendezvényekre futja. De, hogy ne offoljak a közmegelégedetlenség politikájával... Fogalmam sincs, hogy a kazincbarcikai önkormányzat, avagy magánember tulajdona-e a komplexum... érdekes, mert a rendszerváltás óta ügyelnek a rendbentartására. Viszont ami furcsa, hogy ma már nem úgy mennek a dolgok, mint a szocializmusban, mivel akkor még itt pezsgett az élet. Úgy értem, működött a BVK minden zegzuga, és több volt a munkás is, s ebből kifolyólag a vezető gárda is. Ez a bunker konkrétan a legfontosabb embereknek, s családjuknak lett építve, és ezen az alapon mehetett volna oda légitámadás esetén egy csomó ember. A városi népnek meg ott voltak a légópincék... rengeteg van belőlük, szinte minden régi ház alatt. Szóval ma már a gyárnak, csak egy nagyon kis része működik, s légitámadás veszélye sem fenyeget. De ugyanilyen a Napfény alatti bunker is, ami a városiak szerint atombiztosra épült... arról sajnos nem tudok többet, mint hogy ott van. De hogy csinálnak-e vele valamit... ? Tehát akárki is tartja karban a bunkert, valamitől igen félhet :))
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2611)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.05 0 0 2611
De kinek eri meg pont Kazincbarcikan fenntartani egy ilyen komplexumot, amikor mar Budapesten sem nincs ra penz(Metro+Var).
Előzmény: Valakyy (2610)
Valakyy Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2610
Nem gáz... :) Szóval, úgy látom, hogy a képen a lakótelep szélén lévő bejárat van... ehez képest, ha messziről néznéd, balra lenne még egy, ugyanilyen bejárat, oda is egy ilyen út vezet. Azt hiszem, egy sárga, nagy épület van mellette jobbra, szóval ez már közelebb van a gyártelephez... ha elindulsz ettől a bejárattól a gyár felé az úton, vagy járdákon, és befelé nézegetsz, hamar megtalálod... nincs túl messze egymástól. Legálisan bejutni soha nem fogsz, őrzik és felügyelik... minket egyszer elküldtek onnan, amikor ott ólálkodtunk... bár ez több, mint hat éve volt, azóta nem tudom mi a helyzet. Viszont tudok egy helyet, amely ennek egyik kijárata... ez egy akna, nyitott, és a bejáratoktól jóval följebb található a hegy alatt... a temető végén vezet fölfelé egy aszfaltút, amely a hegy alatt elfogy, onnantól földút vezet oda... meg kell keresni, mert messze van az úttól... szóval gyalog le kell térni, és keresgélni...
Előzmény: nagypolc (2607)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2609
Lenyomtam a magyar honi légvédelemnél tisztként valami tizen... évet. Ezalatt a legtöbb időmet egy tűzvezető lokátorban gubbasztottam, ami ugyebár kint van a felszínen. Ám később eljutottam a szakmában néhány helyre. Hozzáteszem, akkor arról szó sem lehetett, hogy fényképezőgépet vigyek magammal (szétrúgták volna a seggemet) meg ebből a szempontból nem is nagyon érdekelt a dolog. Budán a Sziklában voltam, Veszprémben voltam, Érden voltam, Sárbogárdon, Mezőfalván voltam, hogy csak azokat a helyeket említsem, ahol be lehet menni a föld alá. A szakmából adódóan szinte napi munkakapcsolatban voltam az orosszal is, de a meló során sose jutottam el a föld alá, mert nem érdekelt. A mai eszemmel már másként lenne. Hogy a témához is kapcsolódjak, Miskolcon és az osztályainál jártam egy - egy alkalommal, de a harcálláspontjukra nem jutottam be, mert nem volt ott dolgom.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2605)
nagypolc Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2608
kis érdekesség,,,,bár nem katonai ,
nagypolc Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2607
a bejárat a bc mellett ehez képest hol a másik?
nagypolc Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2606
szia valakyy,,a bc mellett 1 bejáratot láttam,amihez egy széles beton ut megy és egy nagy támfall alatt van a bejárat, a másik hól van ehez képest????egy kérdés szerinted valahól le lehet menni ezekbe?????aa szellözöket láttam tele van velük a város....hát igen egy bejáratot szeretnék találni ahol féligmeddig legálisan de tudok jutni:::???válaszodat koszi,és várom az ötleteidet! ide irhatod ha neked nem gáz:::
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2605
Volt Tüzer, milyen ilyen jellegü objektumokban voltal eddig?
Gondolom masokat is erdekelne, mivel sokan be sem jutnak sok ilyenbe, plane nem akkor amikor örzik meg.
Előzmény: Volt tüzér (2604)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2604
Bár sosem jártam ott, de azon a jogon, hogy volt szerencsém ilyen objektumokhoz, bátran ki merem jelenteni, hogy ott csak egyfajta vízoszlop volt. Mégpedig a fal melletti ivókútban, de csak akkor, ha valaki inni akart. Gondoljatok bele. Amikor az a létesítmény épült, akkor az a jelenség - mármint az atom - még nem létezett. Később meg nem nagyon volt ebben az országban ilyesmire pénz. Másrészt azt is meg kéne nézni, hogy mi ellen jó a vízoszlop. Az atom ellen sokkal jobb némi vastag föld, mint akármennyi víz.
Előzmény: akagi (2602)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2603
Ha valami a közelben robban, akkor ugyis mindegy mar.
Arra azert kivancsi lennek, mekkora komplexumot huztak fel ott bennt a hegy gyomraban.
Előzmény: akagi (2602)
akagi Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2602
Gondolom a sugárzás ellen, ha netán a közelben robban valami.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2600)
hadsz Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2601
2000m-es a betonja,szemben pl. a pápai reptér 2400m-es csíkjával.Annyira azért ez sem szélsőségesen rövid,bár igaz,hogy helikopteres ezred állomásozott itt.Ami viszont kicsit könnyített a leszálláson az a szinte errefelé mindíg fúvó északi szél.A pálya észak-déli tájolású,nem véletlenül.A google earth-on ezeknek nagyon könnyen utána lehet nézni.Sikerült itt eltöltenem sorkatonai szolgálatomat anno 91-92-ben.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2599)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.07.03 0 0 2600
Vizoszlop meg minek???
Előzmény: akagi (2594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!