Keresés

Részletes keresés

zakka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38877
Ez a beszéd! :-)
Előzmény: Spenót (38876)
Spenót Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38876
Allok elebe, de amikor ide beirok valami bringas szervezodest, akkor gyer a jelentkezes.
Majd kuldok mailt!
Előzmény: zakka (38875)
zakka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38875
Megnéztem a térképen, a Körvasút sor nem esik messze a Fogarasitól. Esetleg meg tudunk beszélni közös bringázásokat is...? :-)
Előzmény: Spenót (38874)
Spenót Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38874
Sajnalom.
Kozben azert nekem is szervezodik valami pentekre, ugyhogy lehet, hogy maskorra tevodik at a nagy bringazas.
Annyibol jobb is, hogy akkor szombaton jo koran folkelek es megint futok egy akkorat, amekkorat birok. :)
Előzmény: zakka (38873)
zakka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38873
Spenót
A hétvégém már foglalt :-), másrészt a bringámmal nem merek BP-n kívülre menni, annyira nem bízom benne.
Előzmény: Spenót (38852)
Chino-San Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38872
jányok!

nekem most el kell tűznöm a melóhelyről. lécci küldjetek sms-t ha módosulna valami az estével...

rrroka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38871
Jók a képek az egyik még Rencsi is rajtavan meg Lackó, meg a baromi izmos lábam kis része :)))
a hóemberrel utóbb mi lett? visszavonult egy hűtőkocsiba? minket is elvihetett volna egy körre abban az iszonyú hőségben szombat délelőt... :)))
tapirka1014 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38870
Mókás képek, legjobban az
Egyedülálló hőálló modelltálló fekete hóember teccik :-)))
Előzmény: Spenót (38865)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38869
Sneci mit nyúkál a hóemberhez? :-P
(Ha jól látom, hogy ő az.)
Előzmény: aagica (38866)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38868
Ez már a nemek harca? Vagy az igeneké?
Előzmény: Spenót (38867)
Spenót Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38867
Jo az, ha az ember biztos nehany alapveto dologban. :)

Sajnalhatod, hogy a hoemberben ennyi szereplesvagy volt! :)
/elkuldjem mailben azokat, ahonnan ki van retusalva a koszos hoember ?/

Előzmény: aagica (38866)
aagica Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38866
Spenót,
mindig is sejtettem, de most már biztos: te hülye vagy!:)))

Azt mondd már el, mit csinált egy nagy fekete hóember a hendikepen? És mért állt mindig elém? :)

Előzmény: Spenót (38865)
Spenót Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38865
Folraktam a Hendipechen keszult kepeket ide.

A kicsinyitett kepek lassan keszulnek...

A kepeken (NEM) lathato holgy nem jarult hozza a kepek megjelenesehez.

Nekem ez a kedvencem :)

SkóT Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38864
Ma a reggeli "hüsiben" futtottam egyet, de mivel egyedül voltam, ismét csak előtört belőlem a "majd én megelőzök mindenkit" énem és rohantam mint egy majom. Féltávnál tűntek föl az első megelőzendők, így onnan gyorsítva 24:21 lett, ami azt bizonyítja, hogy jó ez a kerékpározás. Valamennyire azért karbantart.

(még mindíg fáj a bal lábfejem. Vöri elküldött dokihoz)
:-(

akibacsi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38863
Másrészt szerintem sokkal megterhelőbb a szervezetünk számára, sokkal több regenerálódást igényel.

A hosszabb regenerálódást én is meg tudom erősíteni. Egy nagyobb hétvégi esemény után a következő hét közepére már egyenesbe szoktam jönni, de most még mindig tompának és erőtlennek érzem magam. Biztos a kevés alvás is közrejátszik, de inkább még a szombat délutáni hőségben tett tekerés utóhatása.
Ráadásul a folyadékháztartásomat is csak tegnapra sikerült rendbehoznom, három napon keresztül a normál mennyiség kb. dupláját (vagy még többet) ittam...
Azt hiszem ezen a hétvégén valami nagyon könnyűt kellene csinálni (talán úszni megyek), hogy sikerüljön csütörtökig kipihenni magam.

Előzmény: ultrafutó (38862)
ultrafutó Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38862
iSTVán

Szerintem ha már mindenképpen kánikulában kell megrendezni egy maratont (vajon miért kell, hiszen ezen az éghajlaton van tavasz, ősz és tél is), akkor azért érdemes korán kezdeni egy versenyt, hogy ne csak a folyadékpótlásról szóljon az egész. Ez a folyadékpótlási verseny is érdekes lehet, van, aki ebben jobb, de az szerintem tény, hogy a futók többsége nem tudja hozni hőségben azt az időeredményt, ami benne van. Másrészt szerintem sokkal megterhelőbb a szervezetünk számára, sokkal több regenerálódást igényel.

Megoldást meg mindenre lehet találni.
Egyrészt olcsó szálláslehetőséget (kollégium, esetleg tornaterem) kell biztosítani, zuhanyzási és étkezési lehetőséggel, előző napon meg kell érkezni és korán fel kell kelni. A korai kelés biztos, hogy nem olyan megterhelő a szervezetednek mint a napon aszalódás.

Szerintem minden évszakban napkeltekor már el lehet rajtolni, de ne legyünk telhetetlenek, mondjuk két órával napkelte után is el lehet még indulni. A Bécs-Budapest 120km persze kivétel, mert ott fontos korán indulni, különben a magamfajták még éjfélre sem érnének be :-)
Viszont a bécsi rajt az ultrásoknak nincs elég korán élettanilag. A soproni kelés elég korán van, de a rajt az nem. Ideális lenne: kint aludni Bécsben és 7-kor elindulni. (No ez persze sose lesz így)

Arra, hogy könnyebb-e csúsztatott rajttal indítani, bizonyos szempontból igen, de gondolj bele, hogy cserébe egy-egy pontőr ( 50 km-en ) akár 10 órát is eltölthet, mire odaér az utolsónak induló gyalogos is. Nem biztos, hogy olyan könnyű mindenkinek a kedvére tenni.

Előzmény: iSTVán a dombfutó (38851)
aagica Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38861
:)
Nem én büntetem a csajokat, ők akarnak futni.:)
Persze, jobb lenne később, de arra nem látok esélyt, hogy hatkor leülünk enni valamit, aztán nyolctól elindulunk futni...
Előzmény: Hauanita (38845)
aagica Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38860
Szerintem két kör lesz, részemről többet biztos nem vállalok ebben a dög melegben. A tempó olyan laza 6 perces, beszélgetős.
Gyere, legalább az első két körre lesz társaságod, meg lehet, hogy Chinot, aki mint tudjuk szado is meg mazo is, rá tudod beszélni a harmadikra.
Fél hatkor az öltözőben találkozunk.
Előzmény: ganki (38853)
Chino-San Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38859
G & a LSz!

tennap összefutottam Rohamcsigával a macban. aszonta lyoo neki a ma. valszeg a 2. körbe bekapcsolódik aztán jön velünk energiautánpótólni. (c:§ (beszereztem az új számát is, bár azt mondta a régi is műxik.)

xerintem mehetnénk a törökhöz. (aagicával már többször teszteltük... ~((c:§)

Spenót Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38858
Rendszeresen 5 korul indulok el a melohalyrol bringaval /ma is igy lesz/ es akkor mar eleg nudli a nap. Meleg az van, de nem egek le tole. Ebbol gondolom, hogy ha 4 korul indulok lekenve, akkor meguszhatom.
Egyszer mar letekertem Furedre (150km). Akkor keson indultam es az volt a baj, hogy mindenki el akart utni a kisebb forgalmu utakon a sotetben. Inkabb vilagosban mennek. /pentek 13 lesz! :)/
Satrat viszont vinnem kell. Az utolso vonat 10 korul indul vissza es 6 ORA LATT teszi meg a 100 kmt. A bringa ennel gyorsabb... :)
Előzmény: rrroka (38857)
rrroka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38857
Hát 4 körül még eléggé szembe fog sütni a nap szerintem a vállaid ripityára menhetnek. Vmi kurva erős napkrém talán jó lenne, de én biztos 6 után indulnék akkor már laposabban sütöget az a fránya égitest. :)
Egészen pontosan én el se indulnék! 100kirit tekerni, jólvagy?! :)))) nekem a hendi előtti 12is elég volt amíg odfaértünk, pedig akkor még hüsi volt :)
Előzmény: Spenót (38856)
Spenót Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38856
Sztem akkor mar nem olyan durva a nap, meg be is kenyem magam.
Szerinted kesobb kellene indulni?
4-kor indulva 8-9 fele mar lent lehet lenni montival is. Itt az ido, hogy folszereljem a slick gumit.
Előzmény: rrroka (38855)
rrroka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38855
Szénné fogsz égni a délutáni cangázásona végig szembe kapott naptól, nem? nekem most esik le az oroorm meg az agyam nagy hámló foltokba... :)))
Előzmény: Spenót (38852)
rrroka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38854
A NIKEra meddig lehet még nevezni? erős dilemmánk van Lackó pajtásommal, hogy 21-re vagy 8+13ra nevezzünk...
Tényleg nem jöhet velünk bringás szurkolócsajszi (Reni, a táska és bringaőr, aki talizott vele a hendin) frissítővel hajrá-hajrá! kiáltásokkal?

Tegnap futottam megint, de csak este 9 után. 50 perc volt a cél 4x5 perc lendületes/lassúval, össze is jött, de az első lendületes után már igencsak fogalmaztam magamban hopgy hogy fogok mentegetőzni itt a FB fórumon hogy abbahagytam... :) De aztán kibírtam, visszavettema tempómat a gyorsabb részekbe. Rájöttem hogy Érden nem lehet futni, mert mindehol ellenséges emelkedők vannak, csekély mennyiségű baráti lejtővel, ami fura, mert elvileg ez egy kb 2,5 km-s kör tehát annyit kellene lefele is mennem mint fel... És egézs Érden nincs egy terep ahol ne lenne domb és olyan 10km-t lehetne nyomni. Desznyóság.
A lassú és agyors részeken is volt részem a "buszmegálló-szindróma" nevezetű tünetegyüttesben, lehet hogy később fogok menni futni hogy ne tudjanak ugy nézni... :))

Nincs ötletetek, hogy hogyan élehetne arra rtámenni, hogyha már tudok egy fix tempót akkor a táv monotonitását bírjam ki? szerintem ugy egy óra futásután kezdenék el filózni, hogy ez még CSAK a fele...

ganki Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38853
Aagica,
ma mit futtok a szigeten? Nekem 3 kört kellene valamilyen egyenletes tempóban, de ahogy az időt nézem ez elég nehéz lesz. Csatlakoznék szívesen, ha tudunk egyeztetni.
Előzmény: aagica (38814)
Spenót Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38852
Zakka!

Pentekre (delutani indulassal) azt tervezem, hogy letekerek a Balcsira (MTB). Vissza utnon vonat lenne vagy masnap, satras alvas utan bringa. Nem lenne kedved/idod velem jonni? Vagy valaki masnak?
Azert is kerdezem, mert lehet, hogy egyedul ellustalkodnam a dolgot. :)

Rizsa!
A "Szerenyseg nelkul allithatom" foliratkozott az "Ennyit mazsolahejban" melle. :))))
Te nem vagy normalis! :))))

_krisz!
Jo nyaralast es homokturast!!!

Előzmény: zakka (38838)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38851
Kiegészítésképpen: Egy miskolci vagy egy szombathelyi versenynél a budapestiek is "vidékinek" számíthatnak.
Egyébként nem pontosan értem, mit jelentene a hajnali kezdés. Szerintem mostanság 6 óra az már nem számít annak. 6 előtt is kellene versenynek indulnia? Nem tudom, hogy lehetne hozzáigazítani az étkezést, ráhangolódást.
Vannak persze korai futóversenyek is, a Sri Chinmoy általában korán kezd: tavasszal, ősszel a reggel 8 szerintem elég korai, a zalaegerszegi 50-100 km 6-kor indul. És persze ott a Bécs-Budapest a második napi sötétben indulással.
S ha már teljesítménytúrával hasonlítgatunk: mivel ott általában nem egyszerre történik a rajt, könnyebb mindenkinek a kedvére tenni; egy verseny több alkalmazkodást kíván.
Előzmény: krisz_ (38848)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38850
Krisz
Jó pihenést és sérülésmentes újrakezdést!
Előzmény: krisz_ (38849)
krisz_ Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38849
Azt okosan tettem, hogy nem vállaltam be a maratonváltót, ugyanis azon a héten vmi ismét nem esett jól a lábamnak. Én erősen gyanaxom a rekortánra. Utána le is álltam teljesen a futással, helyette tovább úszok, óvatosan bringázok, futó-kíséretet/frissítést vállalok, és néha becsúszik 1-1 strandröpi is. :))) (Holnap Pécsre megyek, persze szigorúan csak céges játék lesz: a pécsi hivatallal mérkőzünk meg.)
Amúgy mostanság időm se lett volna sokat edzeni, kissé összejöttek a dolgaim (munka+sok egyéb más). Topikot is csak nagyjából tudtam követni.
De ennek most mind vége, és a jövő héttől szeretnék újra elkezdeni futni, mondjuk egy jó hosszú homokos tengerparton.... :)))
...szóval Olaszországba megyek nyaralni! Pénteken (és 13-án) indulok (és nem vagyok babonás :))) ) és köv. hét vasárnap érkezek.
Előzmény: Hauanita (38845)
krisz_ Creative Commons License 2003.06.11 0 0 38848
Szerintem a vidékiek miatt nem rendeznek korán futóversenyt. Elég ha ők korán kelnek! Pár éve még én is ezt csináltam: hajnalban kellett indulni itthonról, hogy felérjünk Bp-re, mondjuk egy 10-11 órás rajtra. Persze úgy könyebb, ha vannak bp-i barátok, ismerősök! :)))
Előzmény: ultrafutó (38831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!