Keresés

Részletes keresés

Pivovar Creative Commons License 2001.07.02 0 0 739
Próba: szerencse ;-)
Előzmény: SZAKY (737)
snowman Creative Commons License 2001.07.02 0 0 738
Volt valaki az AC/DC-n Prágában? Meséljetek.
SZAKY Creative Commons License 2001.07.01 0 0 737
Próba
snowman Creative Commons License 2001.06.12 0 0 736
Köszi a javítást, én sajna csak mobilon keresztül kaptam meg Csokistól a címet, ezért a kis elírás.
Thx.
Előzmény: Pivovar (735)
Pivovar Creative Commons License 2001.06.12 0 0 735
Nana... a helyes bitek: http://www.hotel.cz/DOMOV_MLADEZE_PENZION/

Üdv,
Pivo

Előzmény: snowman (734)
snowman Creative Commons License 2001.05.28 0 0 734
www.hotel.cz/domov-mladeze-penzion
tel: +420-2-22511777 vagy : +420-2-22512597
e-mail: jana.dyrsmidova@telecom.cz
_kirké_ Creative Commons License 2001.05.23 0 0 733
Köszi. :-))
snowman Creative Commons License 2001.05.22 0 0 732
Írj a Csokisnak vagy a Vimesnek egy mélt, ők talán még tudják a mi tavalyi szállásunk pontos adatait. De ha visszaolvasol, talán még a topicban is megtalálod.
Előzmény: _kirké_ (731)
_kirké_ Creative Commons License 2001.05.22 0 0 731
Szia mindenkinek!

Normális szállást keresek Prágában nyár végére pár napra (középkategória, nem túl drága), ha valakinek van infoja, segítsen plíz!

Köszönet.

Tibó Creative Commons License 2001.05.07 0 0 730
Ez nem olyan rossz.
Sajna most nekem sincs kedvezmenyem.
Előzmény: Mbrio (728)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.04.28 0 0 729
Köszi szépen az infokat! Most már csak egy dolog van hátra: időpontot kell találnunk. Ennyi ember időpontegyeztetése ugyanis néha komikus tud lenni :-)
a penz meg ugye kell a sorre
hát ezzel mi is így volnánk :-)
Előzmény: Exile (727)
Mbrio Creative Commons License 2001.04.27 0 0 728
Én végigmentem a Comeniussal Keleti-Prága. Nekem mivel nem volt kedvezményem 15000 be volt. De ez az Eurodomino jegy volt azaz nem is igazán csak az oda-vissza útra szólt hanem 3 napra érvényes szabadjegy bárhova. Volt benne még egy napi vonatjegy, amit nem használtam ki.
Előzmény: Tibó (726)
Exile Creative Commons License 2001.04.27 0 0 727
mi mult hetvegen voltunk, komaromon keresztul, kb. feleannyiba kerul mint pestrol kozvetlenul... eloszor bp-komarom, 476ft ha jol emlekszem, aztan seta a hidon, nehany kocsma, es a komaromi allomason jegyvetel pragaig. nemzetkozi jegy, de asszem csehorszagba olcsobb mint mashova, oda-vissza 1052 korona, kb. 6500ft. igy kb. 7000-bol meg lehet uszni az egeszet, bp-praga kozvetlenul 26 ev alatt asszem 13600 lett volna ;) a penz meg ugye kell a sorre :)
Előzmény: _LaJoS_ (724)
Tibó Creative Commons License 2001.04.18 0 0 726
Euro Cityre gondolsz?
Az megy Pragaig?
Esetleg utaztal mar vele? Mennyibe kerult?
Előzmény: Mbrio (725)
Mbrio Creative Commons License 2001.04.18 0 0 725
EC rulez. Igaz drágább, de pontos van hely és odaérsz. No és ha melegítesz közben, akkor is odaérsz. :))
Előzmény: _LaJoS_ (724)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.04.18 0 0 724
Üdv mindenkinek!

A helyzet az, hogy egy igen népes társasággal (kb. 8-10 fő) Prágába készülünk. (A többiek közül is mindjárt csődítek ide embereket :-)) Az egyik felmerülő variáció az utazásra a kocsi, csak elképzelhető, hogy két kocsiba sem férnénk be. A másik vari a vonat, és éppen erről szeretnék kérdezni. Volt itt már olyan, aki különböző trükkös, de olcsó módon jutott el oda (ld. párkányi átszállás, komáromi hídgyaloglás, stb. Ezekről ha bővebb infókkal tudnátok szolgálni, azt megköszönném. Amire kíváncsi lennék: Szlovákiában és Csehországban számít-e valamit a nemzetközi diákigazolvány (pl. a vonatjegy tekintetében), érdemes-e kiváltani? A lentebb belinkelt cseh/szlovák vasúttársaságok honlapjait, keresőit ismerem, de ebből nem derül ki a díjszabás. Erről is kérnék némi infót, ha tudtok valami érdemlegeset, meg arról is, hogy a tapasztalatok mit mutatnak, időben mennyivel hosszabbítja ez meg az utat (pl. határon sokan vannak, nem éred el a következő vonatot a túloldalon, stb.)

Egyelőre ennyi, előre is köszi.

_LaJoS_

Takács_Béla Creative Commons License 2001.03.22 0 0 723
Mi pont egy eve voltunk kint es akkor is a legolcsobb utazasi modot valasztottuk,miszerint Budapest-Komarom, seta a hidon, Komarno-Pozsony, Pozsony-Praga. Ha jol emlekszem olyan 6000 ft volt oda-vissza. Ha arra gondolok, hogy mar Komarnoban el lehet kezdeni melegiteni, hat az nem rossz..
Előzmény: SigmundFraud (712)
Csokis Creative Commons License 2001.03.14 0 0 722
Probaltal mar knedlit enni magaban, sor nelkul? Szornyu! Akkor inkabb a sor magaban, knedli nelkul. :-) Jo Pragazast!
En szombaton dolgozom. :-(
Előzmény: bodzavirag (721)
bodzavirag Creative Commons License 2001.03.14 0 0 721
ott sörben mérnek mindent???? azt hittem a knédli az általános egyenértékes vagy mi :-)))
jó hétvéget!!! 4 naposat neked is!!
Előzmény: Csokis (720)
Csokis Creative Commons License 2001.03.14 0 0 720
El is hiszem. De ha ugyis megalltok, vasaroljatok ott. A sor 7-10 SK, a tobbi is ehhez hasonlo aranyban van. Es gondolom a csehek sem engednek be semmit ugyhogy csak annyiot vegyetek, amit meg is esztek a hatarig. Van vagy harminc kilometer. :-)
Előzmény: bodzavirag (719)
bodzavirag Creative Commons License 2001.03.14 0 0 719
szia Csokis!!!!
ja, nagyon miniatűr térképünk alapján azt hiszem én is látom a belvárost és nem is tűnik túlontúl hatalmasnak. csak gondoltam, hátha a központi területen kívül kifelé is van még valami látványosság.
képzeld, állítólag még vajas zsömlét sem engednek bevinni a szlovákok az országba a kergemarhák miatt :-)) szalámis zsömléről már nem is álmodozom...
Előzmény: Csokis (718)
Csokis Creative Commons License 2001.03.14 0 0 718
A var, a var toveben a belvaros, a koronazo templom, a Dunaparton az Eszterhazy(?) palota, az uj hid. Ez mind elegge egy kupacban van, szerintem egy setat gond nelkul meg tudtok ereszteni. (A varban is es a palotaban is tudtommal kormanyzati intezmenyek vannak, ugyhogy nem nagyon latogathatok.)
Előzmény: bodzavirag (717)
bodzavirag Creative Commons License 2001.03.14 0 0 717
nem keverem össze a csehet a szlovákkal, de prága felé végre egyszer pozsony is útba fog esni holnap... tudja esetleg valaki, hogy mit érdemes ott megnézni?? merre sétáljon ott az ember lánya??
köszönet,
bodzavirag
SigmundFraud Creative Commons License 2001.03.12 0 0 716
Semmi gond, kedves Pivovar.

Viszont a hír nem olyan jó, de csak nem lehet olyan vészes a felár.
Köszi a linkeket, a szlovák vasutat már én is néztem, de mások által is érthető nyelven nincs részletes feltétel az árakhoz, a tudakozójuk meg nem veszi fel.

Majd élesben kiderül.

SF

Előzmény: Pivovar (715)
Pivovar Creative Commons License 2001.03.10 0 0 715
Bocs, doki, összemostalak Jancsi-Fercsi-Kata-Klára párjával, neked látom, sürgősebb... Azért jöhettek velünk is ;-)
Pivovar Creative Commons License 2001.03.10 0 0 714
Doktor úr! (...nekem mindenről a sör jut eszembe... ;-)

A vonat, amennyire tudom, már nem számít belföldinek... Kb. a magyar árakkal számolhatod a vasutat CZ-belföldön (talán kicsit olcsóbb, de már nem biztos), ha jól emléxem, a nemzetközi viszonylat sacc 50%-kal több (kicsit összefolynak már az emlékek, de utánakutatok ;-)
Sajnos, árak nincsenek itt, de a buszok-vonatok országos menetrendje (a csehek oldaláról nézve) itt van: http://www.jizdnirady.cz/

Ez meg a szlovák vasút: http://www.zsr.sk/

De legegyszerűbb, ha jössz velünk (ha megyünk... én pl. eddig min2x lemaradtam, de voltak már topic-túrák :)

Lesz megint?
Üdv,
Pivo

Előzmény: SigmundFraud (712)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2001.03.10 0 0 713
Üdv a Prága-barátoknak!
Magam részéről eddig háromszor voltam arra, és teljesen beleszerelmesedtem a városba. Ebből az okból ismét fontogatom egy újabb látogatás megejtését.
Tapasztalatok eddig:
Prága tökolyan, mint Bp. Van pesti, illetve budai oldal várral, meg van Margitsziget dolog is. Tehát otthonos hely egy magamfajta pesti gyereknek.
Ja, és nem kell semmiféle előre szervezés, úgyis talál az ember bármikor olcsó szállást.
Egyik barátom még a tilos az á megfelelőjét ismegtaélálta, igaz a "budai" oldalon. Amit viszoint én még nem láttam, ezért is kéne megint menni...
Írjatok rejtett érdekességeket, amit meg kellene még találni!

Jelenlegi problemám, hogy legolcsóbb autóval odajutni,(ha ülnek a kocsiban legalánn négyen), de nem van most autó. Brüh. :-(

SigmundFraud Creative Commons License 2001.03.10 0 0 712
Üdv mindenkinek!

Most az ünnepekre mennénk Prágába, BP-Pozsony busz, Pozsony-Prága vonat útvonalon, költségtakarékossági okokból.

Tudja-e valaki, hogy mennyi a vonatjegy Pozsony-Prága között, a lényeg, hogy belföldi utazásnak számít-e.

Köszi a segítséget!

SF

Előzmény: Csokis (711)
Csokis Creative Commons License 2001.02.20 0 0 711
Abban sem vagyok jo, de barmikor vallalok seged- es betanitott munkat. :-)
Előzmény: lumiere (710)
lumiere Creative Commons License 2001.02.19 0 0 710
Most a csempézésnél nem is férnénk többen hozzá, de ha glettelésben profi jelentkezők lennének...
Előzmény: Csokis (709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!