Keresés

Részletes keresés

Vestax Creative Commons License 2016.09.21 0 0 84435

De én csak nevet kellett váltanom mert egy két embernek melóhelyen nem tetszett, hogy fórumozok azt a nevemben írogattak. ..

Télre tervezem elkészíteni  20 vagy 30 cm  0,039 es üveg gyapotot kap fa vázba úgy , kötésben. 0,037 es szerintem már drága és nem hoz annyit 

Ahol járunk ott meg ledeszkázom.

Csak azt nem tudom még ,hogy a kohó salakot leszedjem vagy maradjon a födémen...

 

Előzmény: kormi07 (84434)
kormi07 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84434

Nem Te vagy véletlen a Tech1210 nick?

 

Padlásszigetelés hogy áll, képzeletben már kész is van?:-))

Előzmény: Vestax (84426)
tgwh8 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84433

Vágsz egy lyukat a falba, és beépíted a tömegkályhát. Vágsz esetleg még kettőt felfelé, lehet elég a kisebb is a plafonra, béléstesteket simán ki lehet kapni, vagy ki tudja mi van két gerenda között. Én efelé hajlanék, van fa meg gáz, de egyik mindenképpen lenne, ha a másik valamiért kiesik :D 14*14-es valószínűleg kicsi lesz a vegyeskazánnak, főleg ha puffert is akarsz, az tuti. Bár ha nem fűtenél mindent, de azt egész nap, akkor lehet... Én nem bízok ebben a szageltűnésben. Mocskos egy dolog, nálunk a szag még nem érződött, csak a kátrány ütött át a falon/plafonon, a kémény bontása közben éreztük csak a szagot. Viszont az új vakolaton lazán átjön, a plafonból szivárog vissza a kátrány. Teszel vastag alufóliát, úgy vakolod, akkor állítólag jó lesz. A használaton kívüli kéményt a padláson bepucoltam. Elég barna lett utána... pedig max 10-15 évig használhatták, eleinte valószínűleg szénnel. Pár hónap alatt tönkre tudsz tenni egy vadi új kéményt, ha rosszul tüzelsz, nemhogy 10-15 év alatt...

DE ha lenne pénzem, én biztos kiverném a falból is a kéményt, és tennék be egy szereltet. Sokkal jobb, még a cserépkályhának is, mert az eleve alacsony füsthőt ereget kifelé.

 

nagykunsági

Idén azért pontosabb vagy, nálunk is egy-két napja van 22°C, igaz klíma nélkül :D de legalább fűtés nélkül is :D tavaly szerintem még egy-két hétig sültél, amikor mi már előszedtük a pulóvereket :D

 

 

 

 

Előzmény: spee981 (84425)
nixon70 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84432

Aha, így már érthető! :-))))

Előzmény: nagykunsági (84431)
nagykunsági Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84431

Hűtöttem, mert nagyon melegem vagyon :)

Előzmény: nixon70 (84430)
nixon70 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84430

Nebasssssz!

Klímával fűtöttél eddig? :-D

Előzmény: nagykunsági (84427)
Vestax Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84429

Felénk reggel is 5 fok volt meg napközben is két napja csak 13-14 jó kis széllel :(

 

Előzmény: nagykunsági (84427)
varadyz Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84428

Namánmost esővizet, vezetékes vizet, vagy kútvizet használjak a fűtésrendszer feltöltéséhez. Puffer miatt 1600 liter körül mozog.

Muszáj lágyvíznek lennie? Zárt rendszerről lévén szó. 

Ha az eső összegyűjtése macerás most akkor inkább Kút vagy inkább vezetékes víz?

Csókacsalád...

nagykunsági Creative Commons License 2016.09.20 -1 0 84427

Most, hogy a lakás belső hőmérséklete 24 fok alá esett, kikapcsoltam a klímát . :)

Előzmény: Vestax (84426)
Vestax Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84426

Azt hiszem a héten meg tartjuk a próba fűtést.

Reggelente viszonylag hidegeket mond

 

spee981 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84425

Lehet rossz rajz van a fejemben, de ha ott a cserépkályha, minek gáz?

Ahogy írtad is, kb. át kéne nyomni a födémen meg a főfalon is ami mellé épült, hogy fűthessem vele a térben mellette és/vagy fölötte levő mindegyik helyiséget. ezt elvetettem, mert "sokat kéne farigcsálni" :)

 

Egyébként meg csak úgy nem szólhatnak be a fűtés miatt, télen akármennyire is szabálytalan meg törvényellenes

Ilyet nem forgattam a fejemben. A ventillátoros terítés alatt azt értettem hogy lefúvatnám a púpjáról meg a hátuljáról az 50-70 fokos levegőt ami körülötte összegyűlik. Vagy légcsövezhetném a kályhát esetleg, kialakítanék egy kiegyenlített csőhálózatot hogy ugyanannyit szívjon be mint amennyit kifúj miután a kályha csempéin felmelegítette a levegőt. De azért ennyire nem vagyok barkácsolás-párti, és a légcsövezést még kulturáltabb kontextusban is el kellett vetni, ugye.

 

Kémény:

A kályhás ember majd megmondja hogy a kályha rendben van-e, remélem igen. Ha jó a kályha, és kitakarította, akkor utána veszek kőzetgyapotot a kémény padlástéri részére. A kéménykürtők egyébként 14x14-esek. A döglött kürtőbe a Szumoo által javasolt PP csöves bekötést + másonnan vett égési levegőt lehet hogy meg lehetne csinálni, de az a kürtő praktikusabb lenne a gázkazánhoz, amin most a kályha van. Viszont ha a kályhának nincs komoly baja, nem bontatnám el. A kéménye szerintem menthető, a 180-as rugós takarítószerszámot többször áthúztam rajta, a 150-es kefe csak úgy suhant benne. Az emeleti szag meg reményeim szerint újravakolással és normális tüzeléssel megoldható lesz. Ebben bízok egyelőre.

Előzmény: tgwh8 (84420)
kert* Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84424

A radiátorokon termosztátos szelepek vannak!

 

kert* Creative Commons License 2016.09.20 0 0 84423

Ez a  hőfokszabályzó indítja el 60 fok-nál  a szivattyút.

 

A csövek levoltak szigetelve, mikor szedtem le mozdult el, nem így szokott állni.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/160916/023_ ... es.hu_.jpg

Előzmény: tgwh8 (84420)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84422

lignoterm lemez, 25KW van ráírva, -10 alatt 90-re vagy fölé fűtöm a pufit 4-4,5óra, persze ilyenkor már kérni szokott a lakás is közben, és ezt a hőfokot veszem ki is , nincs keverő szelep,a radiátorokon termoszelep van ,1 szobába meg szobatermosztát, itt a termoszelep némileg fölé van állítva . lekeringtetem akár 25 fokra is , így kibír -10es átlagnál 1 napot.

Előzmény: mistermekkmester (84421)
mistermekkmester Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84421

Mekkora kazánnal fűtöd a puffert, hány fokra, milyen hőfokú vizet veszel ki belőle a fűtéshez, és ez mennyi ideig elég? 

Előzmény: t.zsolti (84419)
tgwh8 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84420

Lehet rossz rajz van a fejemben, de ha ott a cserépkályha, minek gáz? Esetlet ha húztok fel egy tömegkályhát egészen a második emeletig? Nem biztos hogy gyakran csinálják, de elvileg két szintet is tudna fűteni egyszerre. De legalább megtudnánk :D Szobákra meg gázzal rásegítenél, pl. konvektor. És akkor még gázkazán sem kell, ha így elbírja.

Egyébként meg csak úgy nem szólhatnak be a fűtés miatt, télen akármennyire is szabálytalan meg törvényellenes, ha működik, és nincs más fűtési mód, használhatod minimum tavaszig a rendszert. A kéménnyel mi lesz? Legalább hőszigetelni kellene a padlástérben, ha meghagyod és használod. Lebontani csak egy nap, egyszer takarítasz és kész :D a helyére mehet új kémény. Ha csak a padlástérben kell lebontani, akkor meg lebontod és teszel helyette szerelt kéményt. Persze ettől még lehet hogy kics... Erről még szó sem volt szerintem, mekkora az a dupla kémény? Lehet kicsi lenne egy vegyesnek, de egy gázkazánt biztos elbírna bélelés után.

 

kert*

Mikor indul a szivattyú? Mert ha 40°C-on, akkor lehet hogy érthető is, miért áll meg 60°C-nál...

Látod az 1000 literrel is úgy jártál, mint a pufferral. Szerencse hogy nem 500 litert mondogatnak...

 

 

Előzmény: spee981 (84411)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84419

nekem 65nm,kb5cm a falon, 15 a mennyezetbe, hőszig. ablakok, -10 és alatta kevés az 1000l

Előzmény: kert* (84414)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84418

mere laksz

Előzmény: spee981 (84411)
kert* Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84417

Oké, 1:0

 

puffer alá jó megoldás a purhab.!

 

 

Az én kazánom 4 db villanykályhából kiszedett betétre lett feltéve! 10x25x30 cm-es!

 

Előzmény: Kapocska (84416)
Kapocska Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84416

Nem a kazán alá keresett anyagot,v.ez oda is jó?

Előzmény: kert* (84415)
kert* Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84415

Meg kell fúrni a tartólábat és puhabbal kifújni! Csak a tartályt ki ne fúrd!

 

Előzmény: Trailm (84209)
kert* Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84414

30 kw volt a régi bent.

 

10 cm oldalt, tető 11 cm szigetelést kapott.

 

Az 1000 l  többen javasolták.

 

 

Előzmény: t.zsolti (84408)
kert* Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84413

Van tíz centiméteres!

 

Igen, de nem igazán jól működött!

A begyújtás után aránylag hamar lett meleg víz a tartály tetejébe!

A kazán 60 fokig simán felment ,de onnét tovább már nem akaródzott neki.

 

Milyen háló? A mit szigeteléshez használnak,az elején 10 centi a falfelöli oldaton 15cm van rajta szigetelés van rajta?

 

Hát barátom mindent vettem!

 

Ami eddig látható Mekk mester munkája!

Ezt kéne kipótolni a hiányzó dolgokkal!

Előzmény: Trailm (84412)
Trailm Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84412

Van hőszigetelés a házadon ? Használtad már a rendszert  ? Ki tudtad vele a lakást   fűteni ? A pufferen milyen háló fogja a szigetelést ? Honnan van ?

Előzmény: kert* (84406)
spee981 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84411

Arra jutottam, hogy a gázkazános dolognak újra nekifutok. Először beszélek a vzígázfűtésszerelő szomszéddal, hogy ő tud-e okosat mondani, csak úgy csevegés szintjén. Utána megkeresek egy ép.gép. tervezőt kémény-, gáz- és fűtésterv ügyben is. Egyelőre akikkel próbálkoztam, mind lepattintottak (nincs válasz, vagy azonnali nemérekrákeressmáskor). Lehet hogy ezentúl előzetesen nem közlök velük részinformációkat se, csak hogy helyben kéne megtekinteni a helyzetet, hátha valaki kíváncsi természetű, és akkor elvállalja a tanácsadást. Vele közlöm a homlokzati szerelt kémény és ezáltal a vegyes kazán elképzelt helyét, a kondenzációs kazán kívánt helyét, és majd a tervező megmondja végül ténylegesen mit lehet. Ezután megcsináltatom a gáztervet, az 1 vagy 2 kémény méretezést, és a fűtéstervet (ezek eléggé összefügnek, először valami hőigény-számítás is kelleni fog, olyat kell keresnem, aki mindenhez ért, ahogy írtad is).

 

És olvasgatok még, hogy legalább elméletileg kiművelődjek, hátha találok egyéb nyomós érveket amik egyik vagy másik irányba billentenek, és akkor nem a tervezővel kell csikicsukit meg mittanácsolt játszani, hanem eleve az egyik irányba el lehet indulni.

 

Ja, és elvileg jönnek a cserépkályhát is pucolni, majd kell beszerezni száraz brikettet is. Van egy csomó ventillátorom, alig kellett használni a nyáron, lehet azokkal fogom teríteni a kályha melegét, hátha bejön a dolog. :)

 

Padlófűtés biztos nem lesz. :) De fölragasztgatom a multipor táblákat a még hátralevő pincefödém részeken, talán tavaszra elkészül, és akkor 2 év alatt meg is lesz. Ha nem készül el, akkor ötéves tervvé avanzsál a pincefödém-szigetelős projekt.

 

Kb ennyi most. Köszönöm a konstruktív hozzáállást és a sokféle tanácsot mindenkinek, aki ötletelt!

Előzmény: tgwh8 (84410)
tgwh8 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84410

Milyen infláció? Mo-n nincs infláció, csak épp drágább lesz egy kicsit minden :D

Régen meg támogatást is kaptunk a gáz árára. Mi van, ha a zöldek kerülnek hatalomra, és aki fával tüzel, kap x% adókedvezményt? Mi van, ha elkezdik az erdőt inkább exportra vágni? Mi lesz, ha a vegyes kéményeket le kell majd cserélni? Visszafelé is elsülhetnek a dolgok.

De ha ennyire belemész, akkor mégis miért akarod magad megszivatni? Miért nem szenveded végig ezt az egy telet, és javítasz a szigetelésen? Gázzal fűteni olcsóbb, mint fával, sokszor leírták már, számolj utána ha kedved van :D

Most akkor melyik megoldás is a nyerő?

Előzmény: spee981 (84403)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84409

Csak felvetettem , hogy a trend nem mindig felfele araszol

Előzmény: spee981 (84407)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84408

Nem pont arra valaszolok amit kerdeztel.

25-os kazan nem tul sok egy akkora hazhoz( szigeteltsege nem ismert szamunkra ) meg egy 1000-es pufihoz.               lessz kazanfuto is nalad?

Előzmény: kert* (84406)
spee981 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84407

Csak óvatosan a rövidtávú trendek extrapolálásával! Inkább 20 évre érdemes visszanézni, mint akár csak 10-re, de 4-5-re semmiképp. Szocske_ leírta a lényeget az előző posztjában, azzal teljesen egyetértek (beleértve a hőszigetelés melletti érveit is). Még egy fontos dolog: az energiaárak kérdésköre is "csak" egy szempont az elég sokból, és én nyavalyogtam már elég sok mindenre, beleértve a kivitelezés nehézségeit lakott házban, illetve számítgattam megtérülést optimista és pesszimista esetekre, csakúgy ahogy a kivitelezési költségek, -nehézségek és a karbantartás is volt már terítéken.

Előzmény: t.zsolti (84405)
kert* Creative Commons License 2016.09.19 0 0 84406

Üdvözletem!

Találtam egy ilyen oldalt!

Ez megfelelne a megvalósításnak?

Az enyém viadrus 25 kw kazán + puffer tartály 1000 l.

Hasznos laktér 95 nm

http://kepfeltoltes.hu/view/160917/Pach ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160916/023_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/024_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/033_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/026_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160917/029_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/028_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160916/045_ ... es.hu_.jpg

A kazántól a csövek egymás felet mennek! Itt elférne amit mekk mester kihagyott!
A csap és a többi szerelvény a kazán tetején van, de elég szűk a hely itt.
A biztonsági szelep nálam a tágulási tartálytetejére lett felszerelve!
Egy keringtetőszivattyú hasonlóan a visszatérőbe lent lett beszerelve! Ezt termosztáttal fentről tudnám vezérelni!

Ha már az összekötőcsőhöz hozzá kel nyúlni akkor a tartályt kb, 20 centivel távolabb vinném, mert most alig lehet a kazán és a tartály közzé férni: a tartály után meg ott van annyi hely feleslegesen. a kivágott részt Gebo összekötővel szerelném!
Nem tudom szorítót tudnék e szerezni fitting-hez?

Kérdésem :a cső elvágása után Gebo-val szerelhetném e a hiányzó dolgokat? 80 fokig ajánlják!
A felső csőnél 5/4 fúrható Gebo lenne ,de csak 3/4-es csővel lehetne összekötni!
3/4-es keverőszelep elég-e, utána egy keringtetőt a kazán felől beépíteni?
50 vagy 55 fokos keverőszelep legyen? Vegyes kazánhoz ezt ajánlják!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!