Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 25207

Nekem ugyan nem volt elispotom, de ha lett volna, lehet, hogy az is negatív lett volna. Volt vagy 3 negatív szerológiám, csak a legutóbbi lett pozitív. Azóta már nincs kétségem a lyme felől, de előtte szkeptikus voltam én is.

Gombaölőt tudsz íratni, ha úgy van, a háziorvossal is.

Előzmény: Melpoma (25205)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 25206

Hidd el, ez nem lehet más. Sokat tanulmányoztam a fórumot, hogy kinél milyen tünet van. Ezek nagyon tipikus tünetek. Néha nekem is kemény a gyógyszer, sokszor dagad az ujjam, meg úgy érzem, hogy a nyelvem is, sokszor vacogásos herxem van.. - de mindig arra gondolok, hogy ez a gyógyulás útja, és valóban ezen tünetek dacára a javulás meg megindult, és egyre jobban vagyok. Te is javulni fogsz, csak egyszer kell rászánnod magadat, hogy elkezdd a gyógyszert. Persze a te döntésed, hogy melyik utat választod, hiszen nem csak az AB van (l. cowdenezők).

Előzmény: Melpoma (25205)
Melpoma Creative Commons License 2015.02.24 0 0 25205

Igen, kételkedem, talàn az Elispot miatt is. Félek a gyógyszerektõl is, volt màr szerencsém az antibiotikumokhoz, azóta nem keveredek ki a candidàból. Igen, azért jövök ide, mert vàrom a megerõsítést, amit legtöbbször tõled kapom, és ezt nagyon köszönöm. Igen, a környezetemben, a közvetlenbe,  többször hallom, van, hogy napi szinten, hogy szerintem ez nem lyme, sem als. Így màr mindenben kételkedem. Te is írtad, hogy hónapokig hallogattad az antibiotikum kúrát, utólag ràjöttél, hogy nem kellett volna, remélem én is így gondolom majd. Mégegyszer köszönöm a tàmogatàst! Örülök, hogy kevés a tüneted, reményt kelt.

Előzmény: Törölt nick (25204)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 25204

De miért kételkedsz folyton? Remélem, nem valaki adja az instrukciókat a távolból. Mert nekem próbálták adni, hogy jaj, a gyógyszer majd így tönkretesz meg úgy, meg hogy tuti als-em van. Senkire nem hallgattam, csak Esztóra, és már sokkalta jobban vagyok, a rángások már meg is szűntek, gyakorlatilag panaszmentes vagyok. Már csak néha üti fel nagyon enyhén egy-egy tünet a fején.

Indulj el a gyógyulás útján, nemigen lehet ez más, mint lyme és/vagy társfertőzések. Hiszen nekünk hasonló tüneteink vannak.

Előzmény: Melpoma (25203)
Melpoma Creative Commons License 2015.02.24 0 0 25203

Én teljesen össze vagyok zavarodva, beadassam-e a rocephint vagy sem, vagy inkább szedjem a drnő által felírt gyógyszereket, hát kétségek között vagyok melyik a helyes megoldás, mert Wb szerint van lyme-om, Elispot szerint nincs. Egyszer régen csípett meg kullancs, lehet, h a társfertőzések okozzák a problémát, akkor jobb lenne a gyógyszeres kezelés, ha lyme-om van, akkor az infúziós, ha nincs, akkor meg félek, hogy rosszabb àllapotba kerülök. Ààà, nem tudom mit tegyek.

pozo Creative Commons License 2015.02.24 0 0 25202

Szia Zsuzsa!

 

Sajnos nem vagyok otthon gomba témában.

Azért írtam, mert a lyme fertőzésem után kb. 1 évvel gombaölő szert szedtem, ami nagyon keményen előhozta a lyme (jövő-menő) tüneteket.

 

Előzmény: geminizsuzsiújra (25194)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 25201

Tegnap bevettem az Azyt és máris jobb. 

Előzmény: Törölt nick (25200)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25200

Én voltam így, talán a 2. kúra után pár napig. Most nem a kezem remegett, hanem éreztem, hogy a lábaim remegnek, ahogy állok, járáskor..szerintem ez herx. Utána aztán elmúlott, azóta sem jött vissza.

Előzmény: Törölt nick (25197)
geminizsuzsiújra Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25199

Javasolom Neked, telefonálj oda néha, szoktak lemondások lenni, hátha korábban bejutsz..

Előzmény: csilla0815 (25198)
csilla0815 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25198

Március 31én megyek az Esztó doktornőhöz :) izgulok már most...

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25197

Lábgyengeség tegnaptol nálam is jelentkezett. :( Meg is vagyok kicsit ijedve, foleg a vádlimban érzem.

Előzmény: Törölt nick (25195)
Döndöleg Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25196

Lyme lesz, nekem régebben random bedurrant így, aztán most csak a jobb mutatóujjam szokott néha hasonlóképpen, bár egyre kevésbé.

Előzmény: Törölt nick (25188)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25195

A nyelvzsibbadás nekem gyakori a doxitól. Herx vagy mellékhatás, ahogy a lábgyengeség is inkább herx.

Előzmény: geminizsuzsiújra (25194)
geminizsuzsiújra Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25194

Szia Pozo!

Te gomba témában otthon vagy valamennyire? Én nem tudom mi van velem, most az ötödik kúrámat csinálom mióta kiújult a Lyme-m, de én életemben ilyen vacakul nem voltam..2 héttel azután, hogy elkezdtem szedni az AB-t kezdődött, és egyre gázabb..Esztó szerint azért, mert nem szedtem be rendesen és időben a gyógyszereket - mert nagyon ki voltam némelyiktől,  most  felszaporodott a Borellia. Én gyanakszom a gombára, de nem merem abbahagyni a Mino-t. Nem tudom mi a fenét csináljak.., 

Valakinek tapasztalat? A gomba is okoz kéz-láb gyengeséget, nyelv zsibbadást?

Előzmény: pozo (25187)
One of the millions Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25193

http://amdbv.org/

 

Itt azert tob info van!

 

A vakcinában levő nehézfém a fő ok! És valaki MTHFR-es akkor az nagyon beteg lesz!

Előzmény: at17 (25185)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25192

Reméljük. Nem tudok betegszabira menni most.

Előzmény: boxerkutya (25191)
boxerkutya Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25191

Szerintem a lyme szórakozik.

Előzmény: Törölt nick (25188)
boxerkutya Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25190

Utána meg még legalább ugyanennyi ideig tabletta.Összesen 40 nap kell, mert 20-30 nap a szaporodási ciklusa a borreliának.

Előzmény: Melpoma (25189)
Melpoma Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25189

Egy darabig nem jelentkeztem, kikértem egy infektológus véleményét is, az ő javaslata 20 napos infúzió kúra.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25188

Ma reggel arra ébredtem, hogy be van dagadva a kisujjam és el is görbült, mintha eltörtem volna. Iszonyúan fáj.

Eltörtem (alvás közben??) vagy a lyme szórakozik velem?

 

pozo Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25187

Nagyon tanulságos írás. A lényege: A HPV elleni Gardasil vakcina aktiválja-aktiválhatja a látens Bartonella fertőzést.

 

Nekem az a véleményem, hogy a gomba elleni gyógyszerek között is lehet olyan, ami aktiválja-aktiválhatja a látens Lyme-kórt...

Előzmény: at17 (25185)
boxerkutya Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25186

Magyarul nem lehetne ?

Előzmény: at17 (25185)
at17 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25185

http://healthimpactnews.com/2015/gardasil-the-decision-we-will-always-regret/

 

After Katie was finally diagnosed with tick-borne diseases, we put our initial suspicion about the Gardasil vaccine aside.  Since the treatment of tick-borne diseases is considered emerging medicine, I am always combing the internet for new information on tick-borne diseases, the latest research or treatments.  To our utter disbelief, I came across an article reporting that the Gardasil vaccine can activate a latent Bartonella infection that was otherwise being suppressed by a properly functioning immune system prior to vaccination.   We now believe our earliest suspicion was correct.

We found many stories about devastating health changes post-vaccine.  These stories are eerily familiar to our daughter’s.  The Gardasil vaccine is known to activate latent infections and viruses, such as Epstein Barr and Bartonella.  The Gardasil vaccine deregulates the immune system and that allows latent infections and viruses, which were kept in check pre-vaccine by a then properly functioning immune system, to activate post-vaccine.  Now, there is evidence that the HPV vaccine is linked to the onset of autoimmune diseases.

-

boxerkutya Creative Commons License 2015.02.23 0 0 25184

Ez a vírusos tél végi időszak nagyon sok embernél előhozza lyme-ot, de a szerencsétlenek az ideggyógyászatokon fognak kikötni. az ismerőseim között most kettőt is találtam egy hét alatt , akkor el lehet képzelni , hogy országosan mennyi ilyen lehet ( több ezer). Az ideggyógyászaton futószalagra kerülnek ,kapják majd a szteroidot. Aki elkap egy magas lázzal járó vírusfertőzést ,azt sokszor még a magas borrelia IGG szint sem védi meg a lyme tünetek kialakulásától, ilyenkor az antibiotikum kezelés elkerülhetetlen.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 25183

Hu. Ezek szerint hasonlo nevűnek kuldtem. Holnap delelott valaszlok bovebben mailbe! 

Előzmény: hornet599 (25182)
hornet599 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 25182

Babi, nem sajnos!

 

Küldd ide inkább: smici31@freemail.hu

Előzmény: Törölt nick (25176)
hornet599 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 25181

Csilla, nem tudom, mindenesetre, ha már van kimutatható eltérés, az valszeg sose jó. Annyi a szerencse, hogy a lyme-ban az SM-el szemben visszafordíthatóak, vagy legalábbis jó eséllyes megállíthatóak a további károsodások, ha az ember a megfelelő kezelést kapja. Na most, a megfelelő kezelésen megy a vita, mert nincs egy arany standard, mindenki másképp kezeli ezt.

Előzmény: csilla0815 (25172)
Naive Ben Creative Commons License 2015.02.22 0 0 25180

Jellemzően 2-3 hétig kell várni az eredményre a WB teszt esetében.

Szerintem az izomrángás, a fülzúgás, a fényérzékenység, a nyakmerevség stb. nem épp tipikus tünetei a depressziónak. Sőt szerintem a fáradékonyságon, szorongáson, koncentrációs és memóriazavarokon kívül nem nagyon van átfedés. Akkor már inkább a pánikbetegséget lehetne szerintem ráhúzni. Én csináltatnék WB tesztet a helyedben, az fix. Erre legalább van gyógyszer. A pszichés betegségekre viszont vagy rászánsz minimum fél évet (melót, magánéletet, mindent félre téve arra az időre), vagy marad a gyógyszeres tüneti kezelés jelképes terápiával kiegészítve.

Előzmény: innerlight (25171)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 25179

Már csak ott rendel.

Előzmény: csilla0815 (25177)
pitypangbóbita Creative Commons License 2015.02.22 0 0 25178

Zsuzsi, elolvastam a történeted - valóban sok a hasonlóság. A szédülés nekem is megvolt, ill. van, igaz nem tipikusan olyan jellegű, mint amire szédülés okán egy átlagember gondol, inkább ájulásérzés, amire egy idő után rárakódik az ettől való félelem. Nekem ab nélkül volt kb. 4 jobb évem, a pánik teljesen elmúlt, s tavaly februárban kezdődött újra szinte minden jellemző tünettel egyszerre, de ezek közül a pánik volt a legrosszabb, biztos azért is, mert azt már egyszer megszenvedtem. Most a 3. ab-nál tartok, s azt tervezem, mivel érzem a javulást, hogy ez után a kúra után tartok egy kis szünetet, s valamilyen méregtelenítést és "candidatakarítást" iktatok be. Szerintem mi, krónikus lyme-osok, már könyvet tudnánk írni a tünetekről, nem értem, hogy az orvosok miért nem gondolnak rá!? Remélem, egyszer újra elmondhatjuk, hogy tünetmentesek vagyunk... legalább!!!

Előzmény: geminizsuzsiújra (25156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!