Keresés

Részletes keresés

Heidi1 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1219

Kép mégsem megy, túl nagy. Ha akarod küldök a privát címedre.

 

Előzmény: cica78 (1215)
Heidi1 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1218
Bocs, képek lemaradtak. Heidi1
Előzmény: cica78 (1215)
Heidi1 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1217

Helló Cica78!

 

Igyekszem mindenre válaszolni: 

  • Nem volt lopás, még a strandon is otthagytuk a kamerát, hozzá sem nyúltak. Csak jobb óvatosnak lenni. A cuccaink között sem turkáltak.
  • Boltok vannak, és van sétány végig a településen, de nincs látnivaló. Ez egy kiépülőben lévő üdülőtelep, még a lámpákat is csak most állítják. De a szálloda és annak a kertje meg a part ill. a gyönyörű teraszok, ahová esténként kiülhettek kárpótól ezekért. Lindos nagyon közel van, ami Rodosz gyöngyszeme, ott lehet sétálgatni. Menjetek el feltétlenül Rodosz városba, béreljetek autót, úgy kényelmesebb. Nagyon szép, a várnegyed tele sikátorokkal és éttermekkel, a belvárosban márkás butikok, olyan mint a Váci utca nálunk.
  • Ágy: garantáltan Európai méretekkel rendelkezik és szerintem szuperkényelmes. A férjem 192 magas, nem panaszkodott. Paplan nincs, csak lepedő, de még az is sok. A klíma kicsit zajos.
  • Van a hotelnek saját kis buszjárata, mi sosemmentünk vele, azt sem tudom, hogy ingyen van e vagy fizetős. Az idegenvezetőnk sem ismerte a hotel szolgáltatásait, így arra voltunk hagyatkozva, amit mi magunk tapasztaltunk. A helyi járat közvetlenül a szálloda előtt áll meg.
  • A szálloda strandja kiválóan alkalmas az amatőr búvárkodásra. Már a bokáig érő víz is tele van hallal. Sás egy szál se, ellenben kristálytiszta víz, sos-sok korallzátony, ill. vulkanikus zátony körülötte sok-sok hallal. Egyébként a görög térképek is Kiotarinál és Lindosznál tüntetik fel a búvárkodást. Szóval feltétlenül vigyétek a békatalpat és a szemüveget.
  • Cápa nincs. Itt nem jellemző egyáltalán. Persze a zátonynál beljebb nem szabad merészkedni, nemcsak a cápák, hanem az ott már erősen jelentkező áramlatok miatt. De ezt majd meglátjátok. Nekünk eszünkbe sem jutottak a cápák. Most, hogy mondod, kérdezzetek utána, és majd írd meg, mit mondtak.

Na szia, ha érdekel még valami, írj. Azért ha visszajöttök, ugye megírod milyen volt? Csatolok fotókat. 

Előzmény: cica78 (1215)
zuhl Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1216

Sziasztok!

 

Augusztus 7.-én indulunk a párommal Rodoszra,Rodosz városba Mitsis grand hotel-ba valaki jön még esetleg?

 

zuhl

cica78 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1215

Kedves ganett és Heidi1!

 

 

Köszönöm a válaszokat. és igem még lenne kérdésem, mivel nászútra megyünk.

  • Azért ne hagyjunk semmit  elől, mert esetleg volt példa lopásra?
  • A szállodákon kívűl tényleg semmi nincs se egy sétány, se egy- két bolt, ahová este érdemes elmenni sétálni?
  • Milyenek a szobák jól felszereltek? Ágy kényelmes ? Már volam Görögoszágban háromszor.Az egyik egy buszos szárazföldi körút volt, ahol 2 naponta máshol szálltunk meg. Athénban a szobába olyan ágyak voltak, amikbe az ember bele fekve 20 cm-t süllyedt az ágyba és nem láttam ki a zágykerettől az ágyból. Míg Paralián  egy ember számára 140 cm-es , jó kemény matracú ágyak voltak.Toloban 2 db 80-as heverő lett összetolva francia ággyá, közte a  két ágy fakeretével, így középen mindig lyuk volt.Stavrosban a francia ágy 140 cm széles ágyat jelentett( u.ez az ágy volt 1 személyre Paralián)
    Tengerre néző szobát kaptunk.
  • A hotel elől indul buszjárat vagy ha nem onnan, akkor honnan?
  • Szeretünk amatőr módon búvárkodni(semmi fakszni,csak pipa, szemüveg és békatalp)Hol érdemes próbálkozni? Tavaly Korfun csak sás volt mindenütt!Mélyre pedig nem engedtem a páromat, mert annyira nem gyakorlott úszó,én jobban bírom,de nincs szándékomban a bajban kipróbálni,hogy ki tudom-e húzni.
  • Remélem nincs esély a cápákkal való találkozásra.Tudtok esetleg erről valamit?
Előzmény: ganett (1205)
amamsik Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1214

Ja igen, a szél viszonylag élénk volt a déli parton is, de nem zavaróan, inkább kellemesen.

 

 

Előzmény: Gargravarr (1212)
amamsik Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1213

Na mi is hazaértünk Rodoszról - ott azért szebb az idő, mint most itthon:)

 

Egy hetet voltunk a Kresten Palace-ban, Kalithea, TUI-val.

 

Jól éreztük magunkat, próbáltunk kirándulni is, amennyit a 4 éves engedett, így ennyi fért bele:

 

Vasárnap 10 órakor szerencsére késés nélkül indult a Sky Europe járat (itt nincs free seating, mindenki a kiosztott, boarding pass-on szereplő székre ül).

Kiértünk, TUI képviselők vártak és viszonylag gyorsan a szállodába transzferáltak.

Ott még aznap este tartottak tájékoztatót, majd gyors informálódás után a saját szervezés mellett döntöttünk.

Bementünk Rodosz városba (6 egység taxival), ott vettünk Simi-re jegyet másnapra.

Így 34 eurót fizettünk, a szervezett kiránduláson 80-90 lett volna hármunknak, mert a 4 évesért is kellett volna félárat fizetni, míg görögöknél direktbe véve soha semmiért nem kellett érte fizetni.

Két napra béreltünk autót, itt is csak a különbséget érzékeltetendő: a tui-s hölgynél 45 eurótól kezdődik a bérlés/nap +5 euro/nap a légkondi felár, a Krestenben lévő kölcsönzőnél 25 euro az a kategóriás légkondis autó.

Az egyik autós napunkon Lindosz, Hét forrás és Tsampika volt a program. Lindosz iszonyú zsúfolt, a gyerek miatt szerettünk volna csacsizni, de nem jött össze, mert csak kettesével járnak az állatok és nem találtak nekünk párt.

Hét forrás kellemes volt, de kicsivel nagyobbra számítottam.

Tsampika öböl csodálatos, nagyon jót strandoltunk, napernyő két ággyal 7 euró.

 

Másik autós napunkon Profitis Ilias felé mentünk, aztán Kastello erőd, majd Kamirosz és Lepkék völgye.

Aztán megint Tsampika strand.

 

A hátralévő napokon már csak a Krestennél strandoltunk, a gyerek ezt élvezte leginkább, nekünk is jót tett a pihenés:)

Visszafelé másfél óra késéssel érkezett a gép Bp-ről, így ennyivel később is indult.

 

A Krestenről: a szoba tengeri kilátással kellemes volt, a hűtő pozitívum, a szálloda alkalmazottak nagyon kedvesek, a kaja nekünk nem igazán ízlett - és az étteremben nagyon szűkös a hely a svédasztalos pult körül, néha a tányérra is várni kell, így elég zsúfoltnak tűnik.

 

Mindenesetre szép és jó nyaralás volt, ha tehetem, szeretnék még visszamenni Rodoszra:)

 

Gargravarr Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1212

Helló Szia-mia!

 

Mi tavaly voltunk a Hotel Belvedere-ben szintén nászúton. Nagyon jó kis szálloda, nem fogtok benne csalódni. Próbáltam keresni képet (amit mi csináltunk), de a szállót sajnos csak kívülről fotóztuk, olyan kép meg van a neten is.

Nagyon kedvesek a személyzet tagjai, szép, tiszta a szálló. Pont jó helyen van, viszonylag közel van minden. A szél nagyon fúj, mert a szelesebb oldalon van, viszont az Égei-tenger (szerintem) sokkal szebb mint a Földközi. Ha tengerre néző szobát kértetek, akkor örülhettek, csodás a kilátás, sőt az erkélyről a naplementét is látni! A parti sétány gyönyörű, érdemes sétálgatni esténként.

Ja, a széltől nem kell megijedni, mert ha nem fújna meg lehetne dögleni a hőségtől.

Jó választás volt, nem fogjátok megbánni.

Autót béreljetek ha tehetitek, nagyon sok minden szép van, Prassonisi-be okvetlen menjetek el. És semmiképp ne idegenvezetős-befizetéssel. Egyénileg kényelmesebb is, és olcsóbb is.

Ha valami kérdésed lenne, nyugodtan írj!

 

Kellemes nyaralást, jó nászutat!

 

Gargravarr

Előzmény: Szia-mia (1172)
Heidi1 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1211

Szia Cica78!

Bocs a kései válaszért, de nem voltam netközelben. Szóval a Rodosz Princessz: több szárnya van, mi az Ilyassos szárnyban voltunk az elsőn. 3 emelet van. Mindenütt liftek, hogy egy nagy kajálás után, még lépcsőznöd se kelljen:-) A szobák nagy része tengerre néző, érdemes azt foglalni, mert lélegzetelállító a kilátás. A szobák természetesen keletre néznek, így a napfelkelte látványa mindenkinek kijár. Pár sorral feljebb olvashatod ganett válaszát Kiotariról. Én annyit fűznék hozzá, hogy a Rodosz Maris meg a Rodosz Village 5*-os hotelek, mégis azért nem szimpatikus, mert úgy építették meg őket, mintha egy görög falu lenne vagy egy mini városállam fallal körbevéve, így különállóak az épületek. A Princessz viszont egy igazi szálloda, már ami a kialakítását illeti. Amikor mi voltunk, júni vége júli eleje főleg kisgyerekes családok, egy-egy nászutas pár és sok jómódú nyugdíjas volt, azaz csendes, normális emberek. Volt egy lány a medence melletti bárban, aki szerintem magyar volt, de nem mert magyarul szólni hozzánk, pedig örültünk volna neki. De nem akartuk zaklatni.

És ami hátrány, azért erről is kell szólni:

-az all inclisive piák kommersz italokból készülnek, ha márkákat akarsz, azért fizetni kell. Nekünk spéci nem hiányzott a márka...

-Vigyetek szúnyogírtót estére, bár klimatizáltak a szobák, azért ablakot néha muszály nyitni

-Minibárt csak 2 naponta töltik

-A széf 18 Euro egy hétre, de nincs rá szükség. Csak ne hagyjatok semmit szem előtt.

-nincsenek a szokásos mütyüszök a fürdőszobában (fültampesz és társai)

Strandtörülköző van, 3 naponta cserélik.

Most ennyi jut eszembe. kiotarin csa szállodák vannak, de a többi város 6 km körzetben megközelíthatő.

Üdv. Heidi, és szólja ha még érdekel valami

Előzmény: cica78 (1181)
szkati Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1210

A tengeri herkentyűs tál 6 személyes és nem volt drága. ( azt hiszem 60 EUR volt, tehát 10 EUR fejenként) Volt benne hatalmas rák, kagylók, polip és tintahalkarikák, különféle halak és járt hozzá egy nagy adag görög saláta fejenként.

A másik( a sült szardiniás) Simi szigetén van, ahol a chef elöbb megkérdezte, hogy mit kérek, majd bevitt a konyhába és rámutatott 3 tepsire, amiben k.féle dolgok voltak. Ott tanultam meg a sült paprikát fettasajttal késziteni( és ennek a mai napig is nagy sikere van itthon, legutóbb épp szombaton csináltam)

Simi szigetére már csak azért is el kell menni, mert egy igazi fűszersziget. A kikötőben kb. 30 fűszeres árulja a portékáját. Nálunk leghamarabb a salátafűszer fogy el, majd a muszaka fűszerkeverék, de ott vettem tzatziki fűszert, halfűszert, csirkefűszert és imádom ezeket. 

Nektek is jó nyaralást! Nagyon irigykedem, mert Rodosz a kedvenc szigetem. Egyszerűen imádom!

Előzmény: RKatka (1209)
RKatka Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1209

 

Szia SzKati!!

 

A fényképek tényleg gyönyörűek. Kiváncsi lennék rá, hogy az a vegyes tengeri "herkentyűs" tál hány személyre volt méretezve? Az ehhez hasonló étkeknek az áráról tudsz valami infót írni? A kedvenc kajád is nagyon jól nézett ki, szinte érzem az ízét. Az egézs családom nagyon imádja az ilyen tengeri kütyüket, és már alig várjuk hogy kóstolhassunk.

Előre is köszi a választ!!

RKatka

 

szkati Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1208

Köszönöm a dicséretet( mindig jól esik!)

Ezek a képeket egy 1,2Mp-s fujival készítettem, amit oda nem adnék semmiért. Igaz, hogy ezelött 5-6 évvel nagyon drága volt, de szerintem megérte a pénzét.

Jó nyaralást kivánok!

Előzmény: szmuti (1207)
szmuti Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1207

Szkati: csodaszépek a képeid!

 

Szombattól remélem már élőben is megcsodálhatjuk!

szkati Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1206
Távol álljon tőlem, hogy reklámozzam magamat, de a most Rodoszra indulóknak, -hogy kicsit fogalmuk legyen Rodosz szépségéről- javaslom( persze csak ha kedvük van hozzá), hogy nézzék meg a rodoszi képeimet az szkati. kepeim.hu-n( www.nélkül)
ganett Creative Commons License 2005.07.10 0 0 1205

KIOTARI

 

Mondhatom igen jol ismerem, miutan 3 evet dolgoztam ott. Rodos Princess tenyleg gyonyoru, de a hozza tartozo Princess Sun mar kevesbe.

Az animatorok nem nem akarnak masokkal beszelni, csak nem tudnak... Nem hiszem, hogy barmifele ellentetbol adodna.

A kornyek nagyon de nagyon nyugodt, bar kocsival par perc Pefki, Lardos, Lindos.

En tegnap jottem haza. Iden valahogy nincs az a nagy hoseg, meg kevesebb a vendeg, de annak aki eloszor jar ott, nem fog feltunni.

Egy tipp: nem csinalnak gondot belole, ha beneztek mas szallodakba. Konkretan en a Rodos Maris (szomszed) szallodaban dolgoztam, de tobbszor voltunk a Princess-ben ha szabadok voltunk, es en is talalkoztam Princess-es vendegekkel "nalunk". 

A Marisban egyebkent rengeteg az angol, belga es iden a lengyel vendeg, de az animatorok beszelnek angolul, nemetul, franciaul, olaszul, szlovakul, arabul, es egy csajszi magyarul.

Azert ha oszinte akarok lenni, inkabb a Princess-t valasszatok! :-)

 

Előzmény: cica78 (1180)
mano2002 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 1204
Sziasztok! 30-án indulok Falirakiba az olympia apartman házba.Volt már ott valaki ? Tapasztalat? Azt irja pár utas hogy lopnak.Én 99-ben voltam ott semmi nem hiányzott.Autot mennyiért lehet bérelni? Köszi.
Zseléke Creative Commons License 2005.07.09 0 0 1203
Bocs,az elgépelésért-szoval már másodszorra voltam ott,és vannak buszjáratok:))
Zseléke Creative Commons License 2005.07.09 0 0 1202

Sziasztok!

Én nemrég jöttem haza Rodoszrol,már másodzsorra voltam ott.

Csak gondoltam elmondom,hogy szinte mindenhova vannak biszjáratok-Rodoszbol-Lindosba,A Pillangok völgyébe szoval szinte mindenhova.Amikor elöször voltam Rodoszon akkor mindenhova busszal mentem,és azzal néztem meg mindent.Rodoszbol indul ,onnan ahová a busz beérkezik,Falirakibol például.Igaz menetrendjük nincs nagyon de elég sürün járnak.Idén autot béreltünk és azzal jártuk be a szigetet,de mikor pl Lindoszba voltunk láttuk hogy egy helyi járatrol szálltak le az emberek.Szoval van helyi buszjárat is!!!!

Aziza, a kisdarázs Creative Commons License 2005.07.09 0 0 1201

pikpak123-nak:

 

Ha végigolvasta volna a hozzászólásomat, talán észrevette volna, hogy leírtam, az első két napot leszámítva nagyon élveztük a nyaralást, igazi élmény volt!

 

A véleményem az utazási irodáról és az idegenvezetőről pedig teljesen szubjektív, nem kötelező egyetérteni vele. Mindenki azt gondol, amit akar, és illik tiszteletben tartani mások véleményét is - főleg, hogy én mint valami használható információt osztottam ezt meg a többiekkel. Nem fogom azt írni, hogy elégedett voltam G.A.-val, ha egyszer valóban nem voltam az: többek között azért sem, mert együtt tudtam érezni azokkal az útitársainkkal, akik velünk ellentétben csak egy hétre utaztak (akár teljesen áron) és a kezdeti szerencsétlenkedés miatt sok pihenőidőt vesztettek.

 

 

 

Előzmény: pikpak123 (1192)
bklaudia77 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 1200

Andrea-1!

 

Tulajodnképpen nem hiszem, hogy oda el lehet menni helyi buszjárattal.

Taxival, vagy bérelt autóval, robogóval.

Térképet bárhol vehetsz a szigeten pár €-ért.

Milyen messze volt a szállásunktól?

A Voulától, kb fél és 3/4 órára, egy olyan buszsofőrnek aki ismeri az utat.

Elég messze van mindentől, dimbes-dombos vidéken.

 

Előzmény: andrea-1 (1173)
bklaudia77 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 1199

Szia!

Mi wizzair géppel mentünk. Felhívom a figyelmedet, hogy szabad helyfoglalás van.

Mindenki oda ül ahol neki szimpatikus.

 

Előzmény: SiLveRz (1177)
b4b0 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 1198
Még 30perc és ittvan taxi. Több mint valószínű wizzair-el megyünk.
W61833 Rhodes 05:45 PONTOSAN (2B)
szmuti Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1197

Sziasztok hajnalban indulók!

 

A jövő héten meg mi csomagolunk! Alig várjuk már! Ha egy hétre mentek, akkor egymást váltjuk a gépben.

A Bellánál nekem WIZAIR-t mondtak. Hajnali indulással.

Sajnos a ti tapasztalataitokat már nem tudom elolvasni ...

 

Jó nyaralást nektek!

 

A párom azt mondta, hogy mi le sem fekszünk majd az indulás előtt, általában 1 után szoktunk aludni menni. Két óráért meg nem érdemes!

 

Nagyon kíváncsi lennék, hogy nektek milyen benyomásotok lesz. Mi is 50.000 Ft/főért megyünk, sokat nem várunk. De azért kosz, rablás nem hiányzik!

Türcsit visztek ugye magatokkal? Teneriffen adtak az apartmanban, sőt pár naponta cserélték, még takarítani is jöttek.

szasza1975 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1196

Sziasztok!

Jön valaki vasárnap a Neckermannal Ixiába a Hotel Avra Beach-be?

Indulás: 11.05

andrea-1 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1195

Haaaaat.... hajnalban majd meglatjuk kinek lett igaza :)

megyek.. mert meg nincs teljesen kesz a csomagolas..

 

Előzmény: suesue2 (1194)
suesue2 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1194

A Coloradonal az mondták, WizzAir gép, a Bella Tours a charter járat "bérlője", de ad el/ki utakat.

Mi Olympia apartman, Faliraki szélén (a Rodoszhoz közelebbi szélén).

 

pbridget Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1193
Szinte biztos, hogy Sky Europe, nekem ezt mondták. Asszem új Boeing, de ez is csak egy közelinek vélt tipp.
Remélem, nem lopnak, a többit el lehet kerülni szúnyogriasztóval és ventilátorral/légkondival. Tényleg ennyiért nem szabad túl sokat várni, és ha valóban tisztán tartják a szobákat és közel a part (és finom a gyros), nagy baj már nem lehet. Asszem, így mi az emeleti szobákra fogunk rástartolni és a körutazásokhoz vagy kocsit vagy motort fogunk bérelni.
Most már aludjatok! :)
B
Előzmény: andrea-1 (1191)
pikpak123 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1192

Válasz Aziza a kisdarázsnak!

 

Mi is mult héten jöttünk haza Rodoszról. Mi önökkel ellentétben jól éreztük végig magunkat. Az idegenvezetővel is meg voltunk elégedve, szerintünk a munkáját jól végzi és nagyon sokat dolgozik azért, hogy mi jól érezzük magunkat a szigeten,három buszra volt egymaga és nyilván ennyi embernek a kiszolgálása időbe telik, de hát nyaralni mentünk mindannyian igy hát volt időnk. Az emberi oldalát is megmutatta, mikor az egyik utastársunk éjjel rosszul lett és azonnal taxival rohant vele az orvoshoz.
Az általános igazság az, hogy mindenki úgy érzi magát ahogy akarja. A megjegyzésére reagálva hogy "olcsó húsnak hig a ..." akinek csak olcsó husra tellik az az igényeit is a pénztárcájához igazítsa! Ha befizetett volna 500 000Ft-ot egy útra és nem (50 000Ft-ot) akkor lehetne igénye de addig mig csak erre tellik akkor ne másokban és az utazási irodában keresse a hibát.Megjegyzem egy rodoszi repülőjegy 70 000Ft akkor ön ezért a pénzért mit akart (5* szállodát). Mi is az "olcsó hussal" mentünk és amit ezért kaptun, meg voltunk elégedve.
Mi ajánljuk mindenkinek akinek lehetősége van ennyi pénzért elmenni Rodoszra, egy szép nyaralásban lesz része.

Előzmény: Aziza, a kisdarázs (1104)
andrea-1 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1191

Szia,

Mi is oda.. bar a szallast nem tudtak megmondani pontosan, de mindenhol ezt a Voulat hirdetik.

 

Egyebkent azt tudja valaki milyen geppel fogunk menni???

 

andi

Előzmény: pbridget (1190)
pbridget Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1190
Szia,

Igen, mi is megyünk, Voula appartmanba, Falirakiba. Te/Ti hova?
Üdv,

B
Előzmény: suesue2 (1186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!