Keresés

Részletes keresés

ancsika84 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 6823
A Kartago-val végülis semmi bajom hisz minden más rendben volt,csak azt az idegenvezetőt ne lássam soha többé!Még egy telefont sem próbált megereszteni az ügy érdekében!
Előzmény: Napfény1 (6816)
Rozi2 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6822

Ezek a képek most készültek, júniusban, innen indult a hajónk Tiránra.

Szerintem most jól néz ki a szálloda a tenger felől.

Előzmény: Rozi2 (6821)
Rozi2 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6821

 

Szia!

 

Néhány kép a Pyramisáról a mellette lévő hajóállomás mólójáról.

Néhány éve voltam ott, az összes többi magyarral együtt egy egész napig bírtuk, minket nagyon messzi a szálloda tényleges területétől egy törmelékes, koszos, elhanyagolt, kihalt részre kíséreltek meg elhelyezni, és  egyébként akkor a szálloda általában is elég lepukkant volt. A KT által kifizetett szobák egy olyan részen voltak, amit úgy kellett megközelíteni, hogy kimentél a főbejáraton, átmentél egy nagy üres placcon, és elkezdtél ellenkező irányba menni, mint ahol a szálloda, a tenger, a növényzet, stb volt. Az előcsarnokban aludtunk, mert az lényegesen elviselhetőbb volt, mint az a redva, amit nekünk szántak. Ezt kerüld el, a többi rész normális.

 

Szerintem azóta a szállodát rendbeszedték, valaki nagyon jókat írt itt nemrég róla, keress rá!

A partja és az elhelyezkedése szerintem egyébként nagyon jó, a korallfal gyönyörű, és van homokos strandja is.

 

 

 

A Pyramisa homokos strandjaA Pyramisa melletti hajóállomás mólója baloldalon kezdődik a korallos részA Pyramisa homokos strandja

Előzmény: dandika70 (6806)
sensitive Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6820
Sziasztok!

Delfinúszáshoz szólnék hozzá....

Az Anubis Travel idegenvezetője megszervezte.
Mi nem úsztunk sajnos, de volt egy házaspár egy kislánnyal -akik csak MEGEMLÍTETTÉK!!!! a delfinúszást és az lett nekik megszervezve. A show-t nem is látták! Minden délután ha jól emlékszem 3 órakor van a show. Őket teljesen más időpontban vitték, csak és direkt az úszásra. Ott jól meg is lepődtek.. Meg a nyaralás legvégén, amikor a különbözetet kellett kifizetni, mert valójában a show-ra is fizettek be, nem az úszásra. Úgyhogy ennyit az előre szervezésről, meg a szerencséről.... :) :) Ők nem is tudták, hogy ezek szerint milyen szerencsések voltak. :)
Előzmény: ancsika84 (6810)
komlost3 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6819

 

 

 Szia cristobal colon!Engem érdekelne pár informácio a hotelról mert vasárnap indulunk oda.szobák,kiszolgálás, ellátás,part,tenger nagyjából minden.előre is köszi.

Előzmény: Cristobal Colon (6798)
sophi20 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6818

Ez tényleg elég idegesítő dolog lehetett. A telepített vezető sem segített a egyzőkönyv felvételével kapcsolatban, vagy nem tudtátok, hogy ezt kellene felvetetni? Ezért érdemes jól előre forumokat és házilag készített videókat olvasni/nézni, hogy ne érjen ilyen meglepi senkit :(

Azt mondjuk kicsit vitatom, hogy ilyenkor az utazási irodának mennyi részesedése van aproblémából. Vegyük pl Sharmot ahova a Kartago, vagy 10 hotelhez visz embereket kb. 80-100 főt. Jut rá 1-2 telepített idegenvezető akik valahol el vannak szállásolva. Tudni kell azt, hogy elvileg a telepítettt vezető a hotel területére nem nagyon mehet be, max amíg elmondja a mondanóját, tehát annyira ők sem ismerik a szállókat max látásból. A prospektusok meghát a hotel kiadványai, amik érzésem szerint szinte soha nem fedik a valóságot  :)

Előzmény: Napfény1 (6817)
Napfény1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6817
azért anno nekem nagyon durván elrontották a nyaralásomat... és arról tényleg ők tehettek... ócska szálloda, egy putrit képzelj el, iszonyat kaja, iszonyat tengerpart, eltűnős idegenvezető, stb., akkor nagyon kiakadtam és nemcsak én, hanem az egész bagázs, aki abban a szállodában volt. Persze itthon elküldtek a sunyiba, pedig videofelvételem volt a borzalmakról... mondván nincs jegyzőkönyvem, csak épp nem volt KI felvegye a jegyzőkönyvet... azóta tudom, hogy utastársak aláírásával én magam is felvehettem volna, mindegy most már!
Előzmény: sophi20 (6815)
Napfény1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6816

Köszönöm a részletes beszámolót!!! Na most vagyok dilemmában, Conrad, de mégse Kartagoval, ilyen nincs:)) Na mindegy, majd még elgondolkodunk rajta...

Kairoban, Luxorban, stb,  már voltam, úgyhogy kirándulásnak Petrát v Jeruzsálemet néztük ki, meg hát azok a delfinek, annyira vonzanak...:))

Előzmény: sophi20 (6814)
sophi20 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6815
Kartagoval voltunk, semmi probléma nem volt vele, sőt az idegenvezető hölgyünk nagyon szimpatikus volt. Delfinezésről pedig végképp nem tehet a Kartago...  Egyiptomi utazási iroda intézheti ezeket odakint (elvileg a telepített idegenvezető is velük áll kapcsolatban). Már 2-3 helyen voltam kartagoval, olvastam rosszat is jót is, de általában a negatívumok az áskálódásokból következtek.
sophi20 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6814

Szia Napfény,

 

Mi 2 hetet voltunk áprilisban a Conrad hotelben. Iszonyat szép a tengerparti élővilága. kb 100-150m-t kell sétálni egy mólón ahol ugrassz/bemászol és ámulsz :)

A kaja volt az egyetlen ami a második hétre kicsit uncsi volt, tekintve, hogy arabok a csirke náluk kimerüla comb és apróbék fogalmával. Amúgy a svédasztal bőséges. A vizet mindíg kérni kell, de egyszer sem mondtak rossz szót arra, ha netán éjszakára, vagy strandra félretettünk 2-3 üveggel. 2 ingyenes étterem van nem sok küldönbséggel, de azéárt érdemes megnézni mind a kettőt. Ill, van egy bár szerűség is, ahol ingyenes koktélt is lehet inni (nos mi a pina coladaval bepróbáltuk, egyszer elment, de többet nem erőltettük) :)

Rendesek a pincérek és a takarítók is, 2 hét alatt 3szor adtunk baksist max 1-2 eurót. Annak örültünk is meg nem is, hogy a szobánk a hátsó kis medencére nyílt és nem a tengerre. Egyfelől ez jó, mert este lehet pihenni és nem hallatszik fel semmi zene, ill. kiabálás, a panoráma viszont "csak" a medencére és a szép pálmákra nyílik.

Arra érdemes figyelni, hogy a kis hűtőben lévő dolgokat megérkezéskor megfelelően tüntetik-e fel. Engem kissé meglepett, hogy utolsó reggelre kivette belőle valaki a 30Eurós 2,5dl-es bort. Recepción mondtam a problémát és azonnal nyugtattak, hogy amit nem fogyasztassz azt nem is kell fizetni, szóval no problem. Másnak is elvitték ezeket, úgy látszik ezzel toldják a jutalmukat :)

Én bátran ajánlom, viszonyalag csendes jó kajával rendelkező (ja igen egyszer sem volt gyomorrontásom, pedig össze-vissza ettem ittam mindent). Naponta azt hiszem 1,5 óránként lehet bejutni sharmra, ha töben vagytok taxizzatok, bár mi mindíg a kisbusszal mentünk. Delfinezés 100euro volt úgy emlékszem engem nem izgat a fél órás pancsi vele inkább kimentünk sznorizni. Kairo busszal kissé fáraszt, de sok a látnivaló. Quadozás nem a látnivalókért, hanem a quad élményéért tetszett. 1 napos szafari ami a Blue holeba is megy, hát ha nagyon nincs mit csinálni érdemes megnézni mi nem bántuk meg. Hirtelen ezek jutottak eszembe, ha kérdés van írj nyugodtan :)

 

Előzmény: Napfény1 (6807)
Napfény1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6813
Köszi, hogy leírtad mi volt! Egyre unszimpibb a Kartago, azt hittem változtak valamit 10 év alatt, amikor nekem volt egy balhém velük, de úgy látszik nem sokat...
Előzmény: ancsika84 (6811)
3xdomains Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6812
Aki még nem volt egyiptomban, vagy idegenkedik az alkudozástól, ajánlom ezt a cikket, szórakoztató darab :)
http://egyiptomi.blog.hu/2008/08/23/alkudni_egyiptomban
ancsika84 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6811
Ja és én is aznap éjjel amikor megérkeztünk a szállodába egyből szóltam a kecskeszakállnak hogy delfinúszásra jöttem,azt mondta oké holnap megbeszéljük.Erre másnap volt az "eligazítás" és már azzal kezdte hogy nincs már hely!Úgyhogy nálam az sem ért semmit hogy rögtön szóltam ahogy megérkeztünk!
Előzmény: Napfény1 (6807)
ancsika84 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6810

Szia!

 

Bocsi ha akkor nem válaszoltam,nem direkt volt az csak véletlen lehetett!Delfinshow-n voltunk arra mindíg van hely és ami talán egy kicsit vígasztalt hogy a show végén lehetett csináltatni egy fotót a delfinekkel,úgy hogy odagugolhattunk közéjük,megsimogattam őket és ennyi!De kizárólag csak egy képet lehetett csináltatni!

Én is próbálkoztam itthonról foglalni de nem sikerült ezért rábíztam a szerencsére!Nem kellett volna:-(

Előzmény: Napfény1 (6804)
ancsika84 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6809

Szia!

 

Július elején voltam és a Baron Palmsban és amúgy minden nagyon jó volt!

Előzmény: Anbati (6802)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6808

Sziasztok!

 

 

Most szervezem az októberi utazásunkat, kinéztem Egyiptomot.

Ami a lényeg, hogy a Kartagóról elég sok negatívumot hallottam már itt is, meg máshol is.

Ha tudnátok ajánlani nekem egy korrekt irodát, szállodát, aki már járt ott, akkor a hálám örökké üldözne:))

A lényeg: nem kell az all inclusive, homokos legyen a tengertpart, lehetőleg közvetlen, ne az isten háta mögött legyen a szálloda, valamint tiszta legyen.

Ennyi, ha tud valaki valamit, akkor írjon!

 

szép napot

 

 

Napfény1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6807

Nekem meg aszonták a Kartagoban a delfines kérdésemre, hogy majd ott a helyszínen szóljak és akkor lesz hely. Megérik a pénzüket...

Nem is szívesen utaznék velük, mert már egyszer régebben befürödtem, de a szálloda, amit kinéztünk, csak náluk van. A Conrad. Októberben mennénk... még szóba jött pár más szálloda is, de nekünk olyan kéne, ahol jó a part sznorizásra és az ellátás is megfelelő.

Előzmény: Anbati (6805)
dandika70 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6806
Légyszi segítsetek. A Pyramisa szállodáról szeretnék infókat. AKi volt már ott, kérem írja le milyenek a szobák, melyikeket érdemes választani, ellátás, tisztaság ... stb. Köszi, köszi
Anbati Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6805
Én is ugyanabban a cipőben járok. Mikor mész és hova? Nekem azt mondták a Kartago-ban,hogy egyáltalán nem garantálják. Direkt rákérdeztem.
Most már csak a szerencsében bízom, mert előre bejelentkezni nem lehet, ahogy a honlapján is láthatjuk.
Előzmény: Napfény1 (6804)
Napfény1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6804

Szia! Mikor visszajöttél, írtam Neked egy kérdést, mert a leírásodból azt vettem ki, hogy sikerült úszni a delfinekkel. De most visszanéztem és csak azt írtad, hogy voltatok a delfináriumban. De amit most írsz, az nagyon lehangol... Mert ezek szerint a honlapon előre se lehet bejelentkezni, meg sanszos, hoigy ha Kartagóval mégy, ott se lesz hely, ha egy hétre megy az ember. Nekem is ez az egyik, ami miatt pont oda mennék, Egyiptomban már jártam 2x.  Van valakinek egyéb ötlete, hogy lehetne fixálni a dolgot??? Kartagonál itthon biztos nem, mert még azt se tudták megmondani az irodában, hogy melyik fak. kirándulás melyik nap van...

Előzmény: ancsika84 (6800)
coralsea Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6803

Sziasztok!!

De  jó  !!!Akkor  lehet  nekünk  is a  Gergő  lesz  az  "istápolónk" és  lehet  sikerül  helyet szerezni???Merthogy  nagyon  szeretnénk!!!Mi is  a  Best-el megyünk  Sharmba , csak  szeptemberben ...  :-) Aki  előbb  megy  (bestreisenesek figyelem!!) csekkolja  le  lécci  még kinn  lesz - e    Gergő  ...!!!  Előre  is  köszi!   

Anbati Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6802
Mikor voltál Sharmban? Melyik szállodában voltál?
Előzmény: ancsika84 (6800)
Cristobal Colon Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6801

 

Igen, tényleg szerencsések voltunk!

A Best/Medina idegenvezetője (Gergő) abszolut korrekt volt.

 

CC

Előzmény: ancsika84 (6800)
ancsika84 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6800

Szia!

 

Akkor nektek óriási mázlitok volt és mindenkinek akinek összejött!!!

Örülök hogy léteznek ilyen szerencsés emberek!Nekem ez volt az álmom,ezért mentem és ott közölte az a ......idegenvezető,hogy sajnos a delfinúszásra nincs már hely!!!Egy világ omlott bennem össze,persze próbálkoztunk máshogy is mert mindegy volt már nekünk hogy mennyi és mikor de közölte hogy az állásával játszik és nem tud segíteni!!!!Már a nevét is elfelejtettem ennek a szakállkirálynak,a társát Gézának hívták azt tudom!Na a lényeg hogy aki Kartago-val megy 1 hétre az vigyázzon,mert csak a második hétre tudnak időpontot adni.Legalábbis nálam így volt,mondjuk én nem tartozom a szerencsés emberek közé!

Előzmény: Cristobal Colon (6799)
Cristobal Colon Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6799

Anbati!

 

Delfinúszás működik, mi is másnapra kaptunk időpontot (tökös volt az idegenvezető).

240 USD/fő volt, kb 30 perc.

Előzmény: Anbati (6794)
Cristobal Colon Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6798

 

Sziasztok!

 

Most jöttünk meg SES-ről, Nabq Bay, Regency Plaza.

Ha kérdés van, szívesen válaszolok!

 

CC

Skanes Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6797

Szia!

Tavaly a Conrad sharm el sheikh szállodában voltunk nyaralni és sztem nagyon jó. közel van a part, van egy két medencéja, de azokban egyzser sem fürödtünk, hiszen a tenger tele van szebbnél szebb halakkal, a szálloda partján van buvár centrum  , jó a kaja, van több étterem is. esténként szorakoztató programok vannak, nagyon jók voltak.:D Ez egy nagyon jó szálloda.

 

 

 

Előzmény: zsazsa0127 (6796)
zsazsa0127 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 6796
Sziasztok!!
Szeretnék szállodaajánlásokat kérni Tőletek!!
Jó minőségű , megfizethető 4-5 * szállodát keresnék, ahol már jártatok és jól éreztétek magatokat.
Nem nagyon bízom az utazási irodák minősítésében, olvastam már sok rosszat 5* szállodáról is.


Dijjja Creative Commons License 2008.08.24 0 0 6795

Semennyire!

Már kb másfél éve ezt írják a honlapon, mert annyira nagy a túljelentkezés, és lusták vele foglalkozni!

Szuper a műsor, érdemes megnézni, és ha elég tökös az idegenvezetőtök, másnapra kaptok helyet delfinúszásra is!

Előzmény: Anbati (6794)
Anbati Creative Commons License 2008.08.24 0 0 6794
Volt valaki mostanában delfinekkel úszni? A Dolphinella honlapján annyi van, hogy átmenetileg nem működik jogi dolgok miatt. Tud valaki erről bővebbet? Mennyire komoly ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!