Keresés

Részletes keresés

jerolim Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133178

Eddig nem sok minden tartott vissza, anno dél-szláv háború sem - mostani helyzet sem :-) nem akarom az ördögöt a falra festeni,  mégis kénytelen vagyok olyan praktikus dolgokkal foglalkozni, hogy milyen menekülő utat válasszunk, ha Letenyénél megismétlődne Röszke? héten, jövő héten lenne az oda-vissza út...

fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.29 0 1 133177

A bankkártyával kapcsolatban szemen szedett hazugság, hogy nem lehet használni csak ATM-ből készpénz felvételre.

Évek óta szinte csak azt használom Ho.-ban, csak nagyon kis dolgoknál nem lehet fizetni vele. A kishajón, ami Mljetre vitt, a pekar bódénál (de ez nem általános), mert a nem bódés péknél lehet használni, és a zöldségesnél. Éttermekben, boltokban a magyar átlagnak megfelelően lehet használni. Ugyenez Boszniára is vonatkozik.

Előzmény: eebolaa (133170)
andreas19 Creative Commons License 2015.09.29 -1 0 133176

Lássuk be, már a nickje sem kis teher a számára. :(

Szerencsére csak évi 1-1 jelentkezésre elég.

Előzmény: hul (133175)
hul Creative Commons License 2015.09.29 0 3 133175

Nem vagy boldog ember a horvátországi élményeidtől. Kicsit borúsabban is látod, kicsit általánosítasz, kicsit keresed és megtalálod a rosszat, mondhatni koncentrálsz a csomóra. Kicsit azt képzeled, a dolgok a te elképzelésed szerint vannak vagy majd lesznek, pedig nem, az utazónak kell alkalmazkodnia, elfogadnia a másik országot. Kicsit felfújod, ami nem tetszik, viszont egyetlen szót sem vesztegetsz a jóra, szépre, amiért van értelme arrafelé járni. Ezt bármely országgal megtehetnéd, sőt nem is kell kimenni az országból, itthon is lehetne egy gyűjteményt összeállítani, mi miért olyan pocsék.

Csak sajnálni tudom, amikor emberek személyes sérelmet éreznek, hogy nem a pillanatnyi hangulatuk, vágyaik szerint, az ő kedvükért léteznek mások. Valahol állítani kellene az optikán, az ember így totál boldogtalan. 

Előzmény: eebolaa (133170)
Airbag. Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133174

Előzmény: Pierr_Kardán (133163)
vladiszlav Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133173

A migránsok egyik hozadéka, hogy összeugrasztják egymással az egyébként békében élő országokat, lásd a mostani magyar-horvát mosolyszünetetet is. Énnekem személy szerint semmi bajom a horvátokkal, pont az idén fogalmaztam meg hazatértünkkor, hogy szerelmes vagyok az Adriai-tengerbe, Montenegrótól Horvátországon át Olaszországig. Hosszú évek óta (szinte) csak pozitív tapasztalataim vannak. Alig várom már a júniust, hogy ismét mehessek, remélem addigra normalizálódik a helyzet.

AZS Creative Commons License 2015.09.28 -1 3 133172

remélem az elkövetkező 20 évben nem járok arra

csatlakozom, én is remélem

Előzmény: eebolaa (133170)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.09.28 0 1 133171

Tavaly Görögországról írtál ugyanilyen rosszakat...

Előzmény: eebolaa (133170)
eebolaa Creative Commons License 2015.09.28 -8 1 133170

Sok ismerősöm el volt olvadva a horvátországi nyaralásoktól, hogy mennyire jó! Na most viszont személyes tapasztalatom szerint irreálisan drága és cserébe tapír, bunkó nép, mindennemű szimpátia mentesen lenéznek mindenkit és nulla helyzetmegoldás szikrázik a szemükben! Ahogy átléptem a horvát határt, ott vágtak (próbáltak) át, ahol tudtak, a visszajárót még olasz lírában is megpróbálta a féreg a pálya kapunál visszaadni, úgy,hogy euróval fizettem. A bankkártyát és az eurót ettől a résztől fogva többet már sehol nem tudtam fizetésre használni, csak a kártyát bankautomatánál kp felvételre. A bankkártyát a megamarketben sem akarták nagyon elfogadni, inkább bunkó hangnemben jött a "samo kuna" szöveg! A pénztáros stílusát itt nem is minősíteném, legyen elég az utalás rá! A bolti és a pékségek kiszolgálási stílusa is hagy kívánnivalót maga után, de hogy a légy és a darázs nem zavarja őket az élelmiszereken, az egy "kicsit" felháborított, pedig minden helyen  ezt láttam. Az árak tekintetében igazán az ötlik egy világjáró fejébe, hogy ezt egy országgal délebbre (Montenegro) szinte fele vagy talán még olcsóbban kihozza az ember és boldogan szolgálnak ki, Görögországról pedig már ne is beszéljünk! A mostani utazásom után remélem az elkövetkező 20 évben nem járok arra, az után meg már remélem egy kulturáltabb (nem bunkó, lehúzós) generáció fog fogadni! 

Egy szónak is száz a vége, NAGYON NEM TETSZETT A TURISZTIKAI HOZZÁÁLLÁSUK, INKÁBB MONTENEGRÓT VAGY GÖRÖGORSZÁGOT AJÁNLOM, MÉG HA KICSIT TÖBBET IS MEGY AZ EMBER ÉRTE!

pityy palko Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133169

Édes Drága Jó Prigradicám! (Születéskori nevén: The Rible).

 

Te kevered a köszöntést a köszönéssel! :-) Én nem emlékszem dudálásokra, persze kicsit süket vagyok, de arra igen, hogy az előzékenységet általában kézjelzéssel, vagy a vészvillógóval, ritkább esetben jobbra-balra indexeléssel köszönték.

A hangjelzés figyelemfelhívás, tehát ha elbambultál a másik jelzi, hogy ő észrevett és ezt tudatni akarja. Ilyenkor te is nyomtál egy rövidet?:-)))

Előzmény: The_Rible (133167)
pityy palko Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133168

Értem és megerősítelek az állításodban, hogy hülyeség volt visszamondani. Másrészt ha az ismerősöd tudná, hogy napnyugat felé milyen véleménnyel vannak rólunk, hááááááááát talán Kőszegig sem merne elmenni, pedig láthatná a várban Miklós Bátjánk szobrát és elgondolkozhatna, ha egyáltalán van mivel, hogy akkor hogyan is van ez?

 

Előzmény: szaja11 (133162)
The_Rible Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133167

pedig de

Nem is annyira megköszönés a leggyakoribb, hanem köszönés az ismerősöknek. Egy amolyan rövid bog! Először meglepődtem, amikor Korculán járva nekem is elkezdtek így köszönni. Sajna én nem nagyon tudom viszonozni, mert nem ismerem meg mások autóit (sok opel corsa stb.), de engem kiszúrnak. Csak kapkodnia kell az embernek a fejét, hogy milyen irányból és ki köszönt.

Előzmény: pityy palko (133159)
Rezsee Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133166

Én azért nem mernék jósolgatni mi lesz közel egy év múlva! Akár a tengerparton, vagy csak úgy általában Ho-ban, vagy éppen itthon. Ahogy a görbe emelkedik... Helyben foglalók előnyben, avagy bátraké a szerencse! :-)

pityy palko Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133165

Nagyon hangzatos duma, de csak duma!

Én is tudok hasonló okosságot: Bármely kormányt le lehet váltani, de a népet soha!

Maradjunk az eredeti témánál: aki szereti Horvátországot az szereti menekültestül meg anélkül is!:-))) 

Előzmény: Pierr_Kardán (133163)
AZS Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133164

mindenki másként hülye

 

stimmel, ez az ismerősöd például konkrétan...

Előzmény: szaja11 (133160)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.09.28 0 1 133163

De minden népnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel.

Előzmény: pityy palko (133161)
szaja11 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133162

Most az ismerősömre értettem eme pejoratív jelzőt. Az apartmant kiadó Dragan vagy Stipe vagy Mate nem hiszem, hogy sokat tehet a politikusainak a döntöseiről.

Előzmény: pityy palko (133161)
pityy palko Creative Commons License 2015.09.28 -1 0 133161

A NÉP sohasem hülye, legfeljebb az éppen regnáló kormány! :(

Előzmény: szaja11 (133160)
szaja11 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133160

Egyik ismerősöm már vissza is monda a jövő évi foglalását. Amiért így viselkednek a horvátok, hogy ránk zúdítják a menekülteket ő most megharagudott rájuk. Pedig 50%-os kedvezménnyel foglalt. Erre csak azt mondom, hogy mindenki másként hülye.

Előzmény: Marjannka (133151)
pityy palko Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133159

Én még olyat senkitől sem hallottam és nem is tapasztaltam sehol, hogy a dudálás bármely formája köszönet lenne! Te vagy az első. :-)

(Azért ennek utána járok).

Két éve korán reggel mentünk Prigradicáról Korculába a komphoz. Tempomattal mentem, óra szerint 110-el, ez ténylegesen 104 km/óra. Utánam egy horvát rendszámú Opel Corsa mint a mérgezett egér, egy lejtőnél lendületett vett, próbált előzni, de jött egy emelkedő és elfogyott a szufla. Mikor harmadjára próbálkozott, megsajnáltam, fékeztem, index jobbra, had menjen.

Rázta az öklét kegyetlenül, de hogy nem köszönés volt az biztos!:-)

 

 

Előzmény: AZS (133147)
dagnje Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133158

Pár hét és rendeződni fog ez a hablatyolás.

Előzmény: emojnarode (133157)
emojnarode Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133157

Idézet a ma délutáni lapokból. " Milanovic: Nincs befogadó központ Prevlakán!. Ostojic.: /a belügyminiszter/ Pedig van. Öt napja megkezdtük az előkészületeket." Legalább beszéltek volna össze, melyikük hazudja a nagyobbat. Még egy idézet  egy tűzoltótól Senjből." Prevlakára vezényeltek bennünket, a hely biztosítására."

Előzmény: dagnje (133156)
dagnje Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133156

Kizárt, hogy bármi olyan intézkedést hoznának ami káros lenne a turizmusra. A GDP több mint 15 %-át a turizmus adja. Miért pont a kiemelt régiókat használnák fel ilyen célra ?

Mi sem a Balaton parton létesítenénk táborokat..........

Előzmény: Marjannka (133151)
NB2 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133155

én is így gondolom, rohadt nagy biznisz ez, plusz ma feloszlatták a horvát parlamentet is, lehet majd a választások más történést fognak eredményezni migránsügyben

Előzmény: andreas19 (133154)
andreas19 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133154

Szerintem a horvát hatóságok mindent (sőt, mindent is!:) el fognak követni, hogy a tengerparján,

vagy máshol nyaraló Európa ne találkozzon a legújabb kori népvándorlással.

 

Előzmény: Marjannka (133151)
jerolim Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133153

ha Dubrovnik /Prevlaka/ tranzitzóna lesz, onnan hogyan tovább, arról még nem hallottam semmit. talán tengeri úton? Makarskai tengerpartról még nem volt szó tudtommal. ha mégis, akkor egész tengerpart érintett lehet , akár...hamarosan megyek, kiváncsi vagyok mit mesélnek helyiek. szept.elején még Szlavóniát emlegették...

Előzmény: Marjannka (133151)
pinfan Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133152

Hat en most epp lent vagyok a Makarska rivieran, de egy fia bantu indiant se lattam errefelé :D

 

 

Előzmény: Marjannka (133151)
Marjannka Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133151

Sziasztok! Szerintetek elhamarkodott lépés volt lefoglalnom a jövő évi Brelas nyaralást? Ismeretségi körömben sokan így vélekednek hogy kitudja mi lesz ott a migránsokkal és ez most nagyon befolyásolja a turizmust stb...blablabla és most kicsit elbizonytalanodtam.Dubrovnik és a Makarskai Riviérát érinti a legjobban állítólag.

wdriver Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133150

pont beszéljük nejemmel, hogy ha "migráncsok" lennék nem is mennénk tovább HR-nél.

így is az jár az eszünkben hogy majd egyszer odaköltözünk :-)))

 

Előzmény: emojnarode (133115)
wdriver Creative Commons License 2015.09.28 0 0 133149

ledudálni engem sem dudáltak még le.

pedig van hogy tele autóval családdal(nem kicsi autó) nem tolom neki a kanyarokban, nem versenyezni mentem hanem pihenni.

és persze hogy tol a helyi, mert ismeri a pályát, van egy szokása, és amikor adódik egy alkalom kielőz. és én meg segíteni fogom enyhe fékezéssel is akár hogy meg tudjon előzni ha jönnek szemből éppen.

menjen. szoktam látni olyan autókat, kicsi de erős, volt hogy slick gumikkal ment a srác mint kiderült amikor megálltunk, hát persze hogy bátran tolja neki főleg ha ott lakik és kisujjában van minden bukkanó és kanyar.

 

viszont volt már olyan hogy 5centire mögöttem tolt egy kisteherrel, előzni nem akart nem tudott volna és előttem kígyózó sor végig.. ott pöccintettem meg a féket erősebben persze biztonságosan, utána lemaradt és tartotta. nem szoktam ilyet és nem is HR-hez tartozik igazán, csak épp ott történt.

 

egy biztos: nincs annyi mérés mint nálunk, ezt sokan ki is használják.

pályán is, főutakon is.

persze akit esetleg bemértek az most nagyon nem fog velem egyetérteni :-)

 

Előzmény: jerolim (133148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!