Keresés

Részletes keresés

belojozso Creative Commons License 2020.01.05 -1 0 37425

Buék !

Tőled-mint tapasztalt MNE utazótól- kérdezném , Wizz jegyárakban-drágább/olcsóbb- látsz-e vmiféle koncepciót ?

Május közepén mennénk , várom a 20% kedvezményt....bár enyhén,folyamatosan emelkedik az ár .

Köszi :)

Előzmény: szervezkedő (37424)
szervezkedő Creative Commons License 2019.12.30 0 0 37424

Közszolgálatilag jelentem....

 

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/12/28/elkerulo_ut_epult_szabadka_korul_a_magyar_hatarig/

 

Elkészült, átadták!

 

Ettől nem szűnik meg az orális szex lehetősége a határátkelőn és a wizair airbusa se ér hamarabb Podgoricába, de most már ilyen is van.

 

Nem rég a híradóban mutatták hogy egy busznyi újságírót megkirándultattak egy szakaszon, ahol már aszfalt volt, az épülő montenegrói autópályán. Az aszfaltot leszámítva nagyon sehogy sem nézett még ki!

szervezkedő Creative Commons License 2019.12.08 -1 2 37423

Amikor szép az idő, nagyon erős most már a kontraszt a magyar viszonyokhoz képest...

 

    

 

Pulcsiban korizni a tengerparton az jó????

 

Igen! Az jó! :-D)

szervezkedő Creative Commons License 2019.11.17 0 0 37422

Húúú... szokott ilyen idő lenni, itt ez nem egyedi, de most jó sok napig tartott! Kis tulzással 2héten keresztül brutális hullámok+eső. 

Előzmény: belojozso (37421)
belojozso Creative Commons License 2019.11.07 0 0 37421

Jesus !!  3 hete mi is Sutomoréban pörögtünk , volt vihar , de ez !! Komoly ...a Kméti vízmű-dombnál nem jellemző :)

Előzmény: szervezkedő (37419)
gy-gyuri Creative Commons License 2019.11.07 0 0 37420

Gratula!:)

Előzmény: szervezkedő (37419)
szervezkedő Creative Commons License 2019.11.06 -3 3 37419

https://youtu.be/ZUwnmqXBdIU 

 

Sutomore a Pulena teraszáról....

 

https://youtu.be/jMDJSYdQW7g

 

Ez pedig egy videó a kanyonból!

 

Folyamatosan kérük az Urat a kőművesemmel, küldjön esőt nekünk, ennek érdekében áldozatot is mutattunk nem kis mennyiségű sör és fröccs formájában. Ez lett belőle?!?!?!

:-D)))))))

 

Előzmény: csogi_ (37417)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2019.11.03 -2 3 37418

OBNOVLJEN još jedan PARTIZANSKI SPOMENIK u Crnoj Gori, Gornje Seoce 2019

https://www.youtube.com/watch?v=nzcJmyxlSVA&t=222s

csogi_ Creative Commons License 2019.11.03 0 1 37417

Hát... nagyon ki lett centizve...:) Tegnap jöttünk haza már végig szakadó esőben, csak Bijelo Polje-nál szakadoztak fel a felhők.

Előzmény: szervezkedő (37416)
szervezkedő Creative Commons License 2019.11.02 -3 0 37416

Élvezzétek ki az utolsó napsugarakat, mert az ország északi részén már hideg van és esik az eső. Nálunk éjjel már volt pár csepp..

:-(

Előzmény: csogi_ (37415)
csogi_ Creative Commons License 2019.11.01 0 4 37415

Szerencsére úgy néz ki kitart a jó idő; süt a nap ezerrel eddig egész héten. Ami az építkezést illeti hál'istennek benéztem, körüljárva a területet úgy néz ki csak mederkotrás zajlik. Ami viszont teljesen újdonság Ulcinj-ban, az a parkolási szabályok és díjak bevezetése, nehezen is barátkoznak vele szemmel láthatólag a helyiek. Korábban jó montenegrói módra működött a szisztéma, úton-útfélen otthagyták az autót, főleg a Szkanderbég úton a belvárosban illetve a tengerparti sávban. Most viszont láthatólag nagyon keményen dolgoznak a közrendészek, jön-megy a lopóautó, csattannak a kerékbilincsek, röppennek a mikuláscsomagok (itt fehér fecni) a szabálytalanul vagy fizetés nélkül parkolók kárára. Cserébe jószerivel mindenütt ahol meg lehet állni a városban, fizetni kell(ene) gyakorlatilag 0-24-ben még fönt a hegyoldalakban a Kosovskán, a Matanovicán is, ami elég vicces lehet a nyári időszakokban. A városüzemeltetés szemmel láthatólag ráfeküdt erre a kérdésre, rengeteg közrendészt és folyamatban lévő "eljárást" láttunk, szóval sokat nem tennék a következő önkori választáson a jelenlegi közgyűlésre. :) Érdekes módon a volt Jadrian szálló fölötti nagy parkoló viszont maradt ingyenes, a fene érti.

A helyi folklór érdekes elemével találkoztunk tegnap este; halloween jelmezbe öltözött gyerekseregek tojásokkal dobálták egymást (és véletlenszerűen a járókelőket) a sétányon. Ennek az eseméynek igazából szerintem csak a kóbor kutyák örültek tiszta szívből.

Előzmény: szervezkedő (37410)
szervezkedő Creative Commons License 2019.10.30 -4 1 37414

Ha nem süt a nap, ha esik az eső akkor itt tényleg csak 3 dolgot lehet csinálni:

1. Tévé, 

2. Ivás,

3. Ííívás! :-)

 

A gond hogy ha nagy eső/vihar van akkor sokszor előfordul hogy áramszünet miatt a tévézés kilőve. Hogy ne legyen monoton az élet és hogy ne váljon az ember alkoholistává, célszerű egy ellenneművel leutazni.

:-))))

 

(Off: 3hét tengeri "érlelés" után szépen letisztult a muskotályom, azt hiszem ma azt kóstoljuk először! Napsütéshez jobban passzol egy fehér! A rossz időnek semmi előjele!)

Előzmény: laca5 (37412)
Bosanac Creative Commons License 2019.10.29 -1 2 37413

Igen, a b.b. az bez broj = szám nélkül. Gyakran használják utcanév mellett is - kb. azt jelenti, hogy "az utca környékén" - a ház nem kapott számot.

Ulcinjban pár éve volt úgy, hogy a 

- Google Térkép nem volt eléggé részletes, az az utca nem is volt rajta a térképen, amit kerestünk (mert nem is kapott valójában nevet)

- Open Street Map elég részletes volt - ott viszont albán "hekkerek" az összes hivatalos utcanevet (ami pl. a Goggle maps-on megtalálható volt - ezek szláv neveknek tűntek) következetesen átírták valami albán utcanévre - szóval amit mi kerestünk utcát, azon rajta sem volt (a név). Mára ha jól látom visszajavították őket a hivatalos nevekre - és az OSM még mindig részletesebb, mint a Google Maps.

- Na és persze e helyiek is csak lestek a "Tóth Mária a Kossuth utca környékén" színvonalú érdeklődésünkre. Aztán végül egy hölgy volt oly kedves és telefonon felhívta a tulajékat, akik értünk jöttek. (Habár ezt a módszert javasolták előzetesen is, de mi gondoltuk, hogy nem kell itt telefonálgatni, majd a navi odavezet...)

Előzmény: szervezkedő (37409)
laca5 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 37412
Mindig csak az ivás:-)
Előzmény: szervezkedő (37410)
laca5 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 37411
Ez amúgy engem is megdöbbentett Montenegróban, azaz hogy ezek engedik a partot beépíteni hotelmonstrumokkal. Normál ház minimum 200m légvonalban, legalábbis északon. A pozitív hozadéka, hogy a hotel felel a strandért. Így tud rendezett és tiszta maradni.
Előzmény: csogi_ (37408)
szervezkedő Creative Commons License 2019.10.29 -4 1 37410

Este a pincében szusszanva egyet, borfejtés közben olvastalak, mondtam is egyből a gyerkocnek, Daniék már a tengeren pancsolnak! :-))))

Na ettől teljesen elment az addig sem nagy munkakedve! :-)))

 

 

Ahogy cobranco is írta, már csak 2napot jósoltak, ennek ellenére talán a mai egy ráadás lesz. Holnapra a kőművesemmel betonozást terveztem de  Dorde szerint esni fog. Abban maradtunk, reggel jön, iszunk egy pálinkát és ha nincs eső, betonozunk, ha esik, akkor meg bontok egy palack vöröset, az ideiből, tartunk egy "úr napját" pravoszláv féltestvéremmel és iszogatunk. 

:-)))))

Előzmény: csogi_ (37408)
szervezkedő Creative Commons License 2019.10.29 -3 2 37409

Elrontottad a faluban, mert ugye az idomított majmok banánon élnek és nimcs bekapcsolva gps-ük és nem isznak rendesen!

:-))))))

 

 

Mivel még ha van is neve az utcának, csomó helyen ezt nem használják, csak max a településrészt vagy azt sem. Ha valahol azt irják címként pl Kotor bb. az azt jelenti Kotorban van (bez broj) de hogy hol, azt konkrétan nem, mert mindenki tudja. :-))))

Nekem így mondták itt a helyiek.

Előzmény: cobranco (37407)
csogi_ Creative Commons License 2019.10.28 0 1 37408

Sziasztok,

üdv Ulcinj-ból; a levegő és a tenger csodálatos, mint mindig. Reméljük egy darabig kitart még a jó idő. Sajnos valami szörnyű dolog készülődik az Ada Bojana-n; teljesen feltúrták a bungalók és a folyó közötti részt, valószínűleg valami tájidegen luxusszállodát fognak oda építeni. :( Egész nap dolgoznak a munkagépek és készítik elő az alapot. Eddig nagyon hangulatos és természetes volt arrafelé táj, ennek most előreláthatólag vége.

cobranco Creative Commons License 2019.10.28 0 0 37407

Hát akkor megsúgom,hogy pont ezen a ponton csatlakoztam be balról,mert Én meg a faluban rontottam el a leágazást,feltoltam a 20%-on,majd egy helyi közölte,mindegy,mindegyik út a hegyre vezet...csak nem mindegy merre :),főleg bringával ilyen szintek mellett.Aztán átküzdöttem magam a gránátalmáson és ide lyukadtam ki :)

Előzmény: scarabaeus (37404)
gy-gyuri Creative Commons License 2019.10.28 0 1 37406

es termeszetese neked is koszonetem!

 

Előzmény: cobranco (37402)
gy-gyuri Creative Commons License 2019.10.28 0 0 37405

Köszönöm!

1x voltam még csak a Kotori öbölben, és többek között ez is kimaradt, ahogy látom érdemes bepótolni.:)

Előzmény: scarabaeus (37404)
scarabaeus Creative Commons License 2019.10.28 0 0 37404

(Ezen a ponton továbbment, a szerpentin jobbra van)

Előzmény: scarabaeus (37403)
scarabaeus Creative Commons License 2019.10.28 0 1 37403

Velem a kotori taxis kicsit eltévedt, még Risanban felfelé menet a piros körrel jelzett helyen balra ment tovább, mondjuk én mutattam neki a dolgokat papíron is, kijelzőn is, de azért csak megkérdezte a helyieket is az út mentén. :-)

Előzmény: cobranco (37402)
cobranco Creative Commons License 2019.10.28 0 3 37402

Simán megoldható.Hasonló a Lovcén-szerpentinhez csak ramatyabb az aszfalt,viszont, szinte nincs forgalom.Nekem két és fél órába telt kimászni,ez idő alatt 3 helyi csotrogány jött,azok viszont,mint az őrültek,a visszafordítókban érdemes figyelni.A kilátás fantasztikus :)

Előzmény: gy-gyuri (37401)
gy-gyuri Creative Commons License 2019.10.28 -1 2 37401

Kedves Cobranco!...

.. vagy aki jártas arrafelé!

 

Érdeklődnék:

A korom miatt a Risan Downhll Road megmászása csak gépkocsival opció, ez némi balkáni vezetési gyakorlattal, megoldható-e?

 

UI: a "Két nap az élet" (Robert Merle) regény unalmas téli estére is ajánlható.:)

 

 

Előzmény: cobranco (37396)
BorsónéVica Creative Commons License 2019.10.26 0 3 37400

Gondolom Te a newman vagy?

 

Bocsánat, nem Neked címeztem, hanem cobrancó topictársnak akartam válaszolni.

Előzmény: FRANKYE. (37399)
FRANKYE. Creative Commons License 2019.10.26 -1 2 37399

Biztos nekem akartad címezni, hogy hegy, nagy víz és úton kívűl más helyek is vannak Montenegróban? :) 

Előzmény: BorsónéVica (37397)
BorsónéVica Creative Commons License 2019.10.26 0 0 37398

Ne viccelj, dehogy vettem magamra, úgy gondolom ez inkább poénkodás volt részedről.:-)))

 

Az a helyzet, én vezettem végig, ezt én akartam így, már itthon megbeszéltük a párommal.

 

Na, mármost nem a fiatalok közé tartozom, 40 éve vezetek, /balesetmentesen/ de, a napi rutinom megszokott útvonalon oda-vissza 10 km. Sötétben utálok vezetni.

 

Na, ezért, páráztam be, hogy nem müködött a gps a 2 telefonon. Persze a Párom nagyon jó "mitfahren volt nekem" , na de mégis ott volt a stressz.

 

Isteni idő volt, nem is reméltem itthon, nagyon szép helyeken voltunk, érdemes volt elreppenni.

Előzmény: cobranco (37396)
BorsónéVica Creative Commons License 2019.10.26 0 0 37397

"mert egyik oldalon ugye van a nagy víz, a másik oldalon a hegyek, a kettő közötti szűk sávban az út.

 

Nem szeretnék vitatkozni Veled. Nagy tisztelője vagyok, annak ahogy utazol.

 

De, a víz, hegy, szűk sávos út, -on kívűl más is van, ahová elszeretne jutni az ember.

Pl. egy jó véleménnyel ellátott étterembe, stb.stb...……..

 

De, nem vagyunk egyformák. Az biztos, minél többször, több helyre utazik az ember, annál gyakorlottabb lesz. 

 

Még annyit, fontos az idegen nyelv ismerete is, hogy tudjak kérdezősködni.

 

Mi,  van mikor kézzel-lábbal, van mikor gyér angolul, németül,oroszul,picit olaszul szólalunk meg külföldön.

 

Előzmény: newman_2018 (37394)
cobranco Creative Commons License 2019.10.26 -1 2 37396

Vica,természetesen az "idomított majom" jelzőt nem neked szántam.Akinek igen,az már magára is vette :)

 

Örülök,hogy jól telt a nyaralásotok és a jó idő is kitartott!

 

Volt az a Belmondo film, "Két nap az élet"...még ennyi van hátra a hosszúranyúlt nyárból,aki lent van,használja ki!

Előzmény: BorsónéVica (37392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!