Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36941

Ezt pld. miért nem érzem giccsesnek?

Persze lehet, hogy elfogult vagyok az indián kultúrával kapcsolatban, de azt érzem, hogy ez a

kés többet is akar mint csupán tetszeni.

 

python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36940

Sok kése éppen a színvonalas színes csont véset miatt is lett díjazva,-amit egyébként nem Ő követ el,-hanem egy nagyon tehetséges vésnök ismerőse,-tegyük hozzá, művészi szinten!!! Az a mellbimbós megoldás szerintem azért tegyük hozzá,-nem giccses a véleményem szerint,-inkább egy játékos ötlet, ha akarja valaki érezni annak a kis érzékeny pontnak a keménységét!!!!:))))

De tényleg ne merüljünk bele mélyebben,-mert akkor a múzeumok több tíz millió dolláros Rubens festményei is giccsnek lesznek a végén kikiáltva a meztelenkedés okán!:-D:-D:-D

 

Előzmény: florg (36939)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36939

Nem a szalonképességével van baj. A kép maga vásári giccs kategória, amin a csavar még súlyosbít. 

Semmi gond nem lenne, ha egy egyedi művészi alkotás készült volna a nyélre, de ez sajnos nem az (nem egyedi, nem művészi, nem alkotás). És ez igaz a többi, képpel díszített késére is, csak ez viszi a prímet (na jó, a 3 papírvágó lánykával azért szoros versenyben van, egyedül az a csavar helyezi a dobogó tetejére :)).

Előzmény: python 357 (36938)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36938

:)))) Ok!

Mondjuk én se venném meg,-de ha egy havasi gyopár lenne rajta,-akkor már szalonképesebb lenne???....:-D

Előzmény: florg (36937)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36937

Az extravagáns és a giccs között súlyos különbségek vannak, de ne offoljuk át a topikot esztétika fakultációvá. :)

Előzmény: python 357 (36935)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36936

Vannak köztük műtárgyak, valóban.

 

 

Ez a darab pedig egy falusi vásár műanyagnyelű vacka, nagy mesterségbeli tudással, nemes anyagokból előállítva (van még egy pár ilyen az oldalon, az a szerencse, hogy nem ezek vannak túlsúlyban). 

Előzmény: python 357 (36935)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36935

Klassz a mellbimbója a lányak!!!!:-D:-D

Szerintem nem izléstelen,-inkább extravagáns!!!

Ezen az alapon az összes drágakővel kirakott órára késre rá lehetne tenni a bélyeget,-hogy giccs!!!

Ez messze nem így van!!!!!

Tumpek Ferinek nagyon sok kése az év kése lett  Nemzetközi kiállításokon!!!!!Ott azért komoly hozzáértő zsűri bírálja el a műtárgyakat,-mert ezek azok!.......;-)

Előzmény: florg (36934)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36934

Ez iszonyú. 

Az ízlés kérdése nem itt játszik szerepet, mert ezt a kategóriát nem lehet ízlés alapján mérni. Ez ugyanis ízléstelen. 

Előzmény: Törölt nick (36933)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36933

http://www.tumpek.com/kepek/bicskak/Lion%20II.jpg

 

Tudom, hogy ízlésről nem vitatkozunk, de attól, hogy egyedi, meg 500e ft...stb, lehet valami iszonyatosan giccses

marcony Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36932

Nekem volt ilyen késem. (Németből fordítva: megtoldható kés.)

Igaz, nem vettem, kaptam egy munkából kifolyólag pluszban.

 

Egy időben, hajnali csavargásaimban hordtam is, főleg kutyatámadás ellen, de nem kellett használnom ilyen célra soha.

Higyétek el ad egy bizonyos biztonságot, nagyobbat, mintha csak egy bicskát tartasz magadnál.

 

Üdv:

M

Előzmény: szabi72 (36890)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36931

"Sajnos a kézművesség kihalóban van,mi ezt próbáljuk életben tartani"

 

khm

Előzmény: fenyooldrider (36928)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36930

off

nem, ez sem baj.

 

én - teljesen outsiderként - azt gondolom, hogy ha a vevőnek kilencven különböző spéci kívánsága van és ezeken menet közben még háromszor módosít is, ellenben vitázik az árral - azt el kell hajtani simán és nem csak késkészítésre gondolok. de aki megmondja mit akar, a mester meg megmondja, hogy ez ennyi idő és ennyi pénz az már más helyzet, az egy teljesen egyszerű döntési folyamat. ha a feltételek nem elfogadhatóak, akkor a vásárló fáradjon egy másik kivitelezőhöz. Én belátom, hogyha rendelek egy kilencbaknis, kés-villa-olló-merőkanál (damasz' merőkanál) felszereltéségű kést, és eltúnök a ködben, akkor az életbe azt el nem adja másnak a majsztró. De hát lehet előre fizetni, felét most, felét máskor, mittomén, millió lehetőség van. A pult ezen oldaláról a legnemokosabbnak az egyedi kések készítésének beszünetése látszik, bár kétségtelenül ez a legegyszerűbb.

 

és nem, nem vitázni szeretnék, se nem meggyőzni bárkit, csak érteni a dolgot. persze nem kell mindent érteni. 

on

Előzmény: Fekete Tibor (36925)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36929

az árukkal nekem semmi bajom, csak ezek nem trad. magyar kések/bicskák. valószínűleg szélesebb körben értékesíthetőek, mint a hagyományos fazonok

Előzmény: fenyooldrider (36927)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36928

Ezt most nem sértésnek,hanem tanulságnak írom,ne értsd félre:

Akik ide járunk,jellemzően rendelkezünk hazai kézműves késekkel,bicskákkal és nagyra tartjuk őket,ez váltotta ki belőlünk ezeket a reakciókat,mert nem tűrhetjük el némán,hogy egy olyan ember becsmérelje őket,aki csak fotón látott ilyet!

Ha vettél volna egy ilyet és hibás a termék,simán elfogadtuk volna a véleményed,mint ezt máshol el is olvashatod!

Hidd el,nem vagyok elfogult,vannak Spyderco,Benchmade stb bicskáim is,de ezek bármilyen jók,csak tömegcikk marad,amit nem mesterek készítenek,hanem betanított munkások{jó esetben} ,hacsak nem apró kici kínaiak!

Sajnos a kézművesség kihalóban van,mi ezt próbáljuk életben tartani,erre jöttél te,mint elefánt a porcelánboltba és leszaroztad a mestereket!

Gondold végig,hogy itt legtöbbünknek sok százezres gyűjteményünk van ,de tudok nem egyet,aki több millió ft-os gyűjteménnyel rendelkezik miért ezt veszi?

Nem,mi hiszünk a hazai kézműves késgyártásban,ezért is zártunk össze azonnal mikor egy idegen,aki elmondása alapján nem is ismeri ezeket a bicskákat ,nekiáll támadni a termékeiket oktalanul!

Azt a feltételrendszert amit először elmondtál,a világ egyetlen pontján sem fogadják el ,főleg egy idegentől!

Az,hogy ott lehetsz egy kés születésénél,hatalmas ajándéknak számít,amit néhány kiváltságos elmondhat magáról,de ez inkább a barátságról szól,mint egy egyszerű megrendelőről!

Az idő meg amit egy ilyen késnél ki kell várni,az a játék része,ha veszel egy {komoly autót,mondjuk egy A-8 Audit:D}de a szériától teljesen eltérő felszereltséget akarsz bele,arra is sokat kell várni nem?

Tudom,hogy ezt egyszerű vásárlóként nehéz átlátni,te próbálsz egy általad elképzelt bicskát vásárolni azonnal,mert itt a névnap{vagy bármi} és azt hitted a kézműves munkáért csak fel kell nyúlni egy polcra és viheted is,na ezért próbáltam meg barátságosan elmagyarázni,hogy miért volt az a felhördülés!

Remélem nem értesz félre,tényleg azért írtam,hogy ne személyes támadásnak éld meg amit itt kaptál,hanem láss a dolgok mögé!

Jó fórumozást!

 

Előzmény: ronin s8 (36926)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36927

Van magyar egyediben is még 2500 dollárért is,de a legolcsóbb is 700dodó,mégis megél,na ez hogy lehet?

Nagyon drága,de nagyon egyedi ezért van rá kereslet!

http://www.tumpek.com/HU/bicskak.htm

Előzmény: Hayloft Ezekiel (36923)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36926

Az előzmények ismerete szükséges ahhoz, hogy megértsd, miért lett végül a Muela az ajándék.

 

Így utólag és is sajnálom ezt a vitát, mert csomó jó szándékú ember vett benne részt, akik csak a támadást érzékelték tőlem azok után, hogy elsőre lukra futottam a magyar mesterekkel. Kiemelném az idő rövidségét, mert ez a történet erről szólt. Vagyis arról, hogy ma Magyarországon, ha valaki gyorsan (hetek alatt) szeretne valami igényes magyar kést (bicskát) venni, bizony nagyon korlátozottak a lehetőségei.

Ha készleten lévő kést szerettem volna, és nem kötöttem volna az ebet a karóhoz, nyilván nem történik mindez, de nem így volt, mint ahogy általában nem így van. 

 

Tanulságul szolgálhat az én esetem akár a késkészítő mestereknek is abból a szempontból, hogy végül egy tömeg gyártott, amúgy semmi pluszt nem mutató darab miért győzött a (gyorsan hozzáférhető) magyar késekkel szemben. Ennek így utólag nem elsősorban minőségi okai vannak, hanem a hozzáférhetőség, a jelen levés, a kapacitás.

 

Számomra pozitívumok maradtak, hogy láthattam egy Kocsis bicskát, ami tökéletesen megütötte azt a mércét, amit elfogadnék. Azon kívül kicsit tágultak az ismereteim a többiekkel kapcsolatban is.

Előzmény: szabi72 (36924)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36925

Te így gondolod, és ez jó, de sajnos rajtad kívül mások nem, ez viszont baj.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (36923)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36924

Most olvasgattam végig ezt az egész vitát. Teljesen felesleges volt. Olvasni is, vitatkozni is.

Viszont érdekes, hogy egy egyedi, magyar mester által el nem készített lágjoltól, hogyan jutottunk le a Mueláig.

Az EM-ben van lágjol. Van dugóhúzós is. A késválasztást látva le merem írni: ajándékba egy olyan lágjol is jó lett volna, ezért kár volt oldalakon keresztül szapulni egymást, és kár volt több EM-ben rengeteg bicskát végigtapogatni.

Ronin8, nagyjából értem, hogy mit akartál írni, és elhiszem, hogy a szakmádban az egyik legjobb vagy. A felvezetés után viszont nem gondoltam volna, hogy egy tömegbicskát, ráadásul egy közepes szintű tömegbicskát fogsz venni. De mindegy, nem az én dolgom. Viszont ha már magyar: nézz körül Berényi Sanyinál, Szálkai Robinál. Robi nagyszerű EDC bicskákat készít. Modern fazon, keresztzáras, nyitószemölcsös, nyitófuratos, többféle markolatpanellel, többféle pengeanyaggal, akár elmaxból is.

 

A képet a mívesről vettem:

 

 

 

 

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36923

"Miért nem veszel ColdSteelt vagy készíttetsz egyedi bicskát a Benchmade-del? Vagy ha jobban tudod ápolni a népi hagyományokat, miért nem készítesz magad olyat, amivel elégedett tudnál lenni? Miért gondolja mindenki, hogy joga, alapja van megmondani egy késesnek, hogy az mivel foglalkozzon?"

 

Egyrészt azért, mert a magyarok mindenhez értenek, a legtöbb dologhoz pedig jobban értenek :)  Mindamellett azért azt ne feledjük el, hogy mégiscsak mi volnánk a vevők, akik a pénzikét lobogtatják. (a CS vagy BM összevetés meg marhaság, ezek gyárak és nem késesmesterek) Nem mondta senki, hogy Kocsis mester mivel foglalkozzon, ő mondta, hogy ezentúl mivel nem fog.

 

Én nem bántam volna, ha azt mondja, hogy rendelés esetén az ár 2x és csak bizonyos formák/finish érhető el, vagy mittudomén, valószínűleg lenne olyan aki kifizetné azt a 100-200-300 dolláros árat (hasamra ütöttem) amiért cserébe egy egyedi kézimunkát kap. Legalábbis én ezt feltételezem. Van vevője a Westley Richardsnak, az E.J. Churchillnek, a Holland and Hollandnak, pedig az áraik csillagászatiak. Én egy gyári késért nem adnék ennyit (már) de egy egyedi darabért igen. Ha ilyen áron sem éri meg, akkor persze nem érdekes az egész.

 

m2c

 

 

Előzmény: Törölt nick (36815)
agy73p Creative Commons License 2014.03.22 0 0 36922
Nem gondoltam, hogy valaki le meri írni.
Előzmény: H_G (36909)
oys... Creative Commons License 2014.03.22 0 0 36921

Sajnos az enyémen is akad ilyen forraszanyagba-belereszeléses hiba. Sőt, még azt is felfedeztem benne, hogy a rugója belülről teljesen kidolgozatlan, mindössze egy reszelésnyomos feketevasnak látszik.

Ezek bosszantó hibák, olyanok, amiket egy kis odafigyeléssel elkerülhettek volna Polyákék.

 

De egyébként a használhatóságából, kézreállásából, stabil mivoltából és a praktikumából ezek mit sem vonnak le, tehát az előzetes megérzéseimnek megfelelően jól bevált nálam is a bicsak!

Előzmény: D-zoli (36916)
csanadi128 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 36920

Szervusz D-Zoli !

 

Kívánom használd egészséggel és szolgáljon sokáig.

Előzmény: D-zoli (36916)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36919

Köszönjük és már nagyon várjuk.

Előzmény: D-zoli (36916)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36918

Mint említettem "Ne ítélj,hogy ne ítéltess" menj vedd a kezedbe és meglepődsz,hidd el nagyon kényelmes a fogása,csak kikel próbálnod!

Előzmény: H_G (36914)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36917

Nem csúnya sőt nagyon jó állású bicsak és rendkívül kézbe illő is,menj el az Extrametálhoz és vedd a kezedbe,megfogsz lepődni, de mint mondtam nekem is van és nagyon szeretem,nem is ezen volt a hangsúly,hanem azon hogy.......de mindegy is ezt már lerágtuk elégszer!

Előzmény: H_G (36909)
D-zoli Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36916

Üdv Urak!

 

Pár napja magaménak tudhatok egy olyan Polyák Náder bicskát, mint amilyenről Oys... Éltárs tett fel képet.

Hogy is mondjam...

Teljesen bele vagyok bolondulva, már ha illik ilyent írni. Nem teljesen hibátlan, de ezzel együtt is nagyon jól kidolgozott kés. Amit hibaként tudnék megemlíteni csupán annyi, hogy a baknik díszítéseinél néhol kicsit mélyebben csiszolták a réz lemezt és ott kilátszik az alatta lévő forrasz anyag. Ezen kívül teljesen rendben van a bicska kidolgozása.

Magát a kést ajándékba kaptam Édesanyámtól, és rá kellett jönnöm, hogy számomra ez a tökéletes magyar bicska. Kellően masszív, és tökéletesen illik a kézbe. Korábban kacérkodtam a gondolattal, hogy a múlt nyáron vett (valószínűleg Imrik) fejesgörbém mellé beszerzek még pár típust, esetleg maskarát, vagy szalonnázót, de amióta kézbe vettem a nádert úgy gondolom, hogy vagy náder, vagy cakli, de más fazon  már nem jöhet szóba. Olyannyira, hogy az említett fejesgörbét gyorsan el is ajándékoztam a Sógoromnak. A kidolgozásbeli különbségg nem zavart, de a náder után a fejesen egyszerűen nem találtam már a fogást...

 

Száz szónak is egy a vége, ha lesz még további magyar bicskám, az vagy náder lesz, vagy cakli...

Elsőnek mondjuk egy három baknis Náder sötét szaru betétekkel:)

 

Ha lesz időm rá teszek majd fel képet a késről.

Előzmény: oys... (35744)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36915

Egyszerű: ezeket egy bizottság tervezte.

Előzmény: algreg78 (36888)
H_G Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36914

Aránytalan ezzel a tömzsi véggel, mintha elfűrészelték volna. A bakni alakja fölösleges cicoma, akárcsak az, hogy navaja-zárasnak néz ki, mikozben valószínűleg slipjoint.

 

 

Előzmény: Takanohana32 (36912)
python 357 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36913

Igen,- zergetollas kalap bőr bricsessz!!!:-D:-D:-D

Előzmény: Törölt nick (36910)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36912

már miért lenne csúnya? szerintem meg teljesen rendben van, masszív, összerakott kés és még jól is néz ki.

Előzmény: H_G (36909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!