Keresés

Részletes keresés

Tycho Brache Creative Commons License 2002.03.06 0 0 792
Ez az egyetlen fórum, ahol nem fogok összeveszni Veled ezért a kijelentésedért:)))))))
Esetleg egy prágai kocsmában majd leöntelek sörrel, ha alkalmunk lesz erről vitatkozni, de csakis ott! :)))))
Előzmény: valahanynevanaptarban (791)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2002.03.06 0 0 791
Nekem a sör minden körülmények között jól esik, d, ha ezt politikához kell kötni???
Csak azért is bal!!!
Tycho Brache Creative Commons License 2002.03.04 0 0 790
Remélem elveszítik a Zemanék a választást, jobban esne Prágában a sör jobboldali kormányzat alatt:)))
Amúgy szerintem tök mindegy, mennyi az ára a sörnek, a prágai feeling a magyar ár többszörösét is megérné.
Előzmény: Mintapolgár (789)
Mintapolgár Creative Commons License 2002.03.04 0 0 789
Jellemző :-)))
1ébként azt hallottam és legutóbb, februárban tapasztaltam is, hogy emelkedett a sör ára. A Pilsner Urquellhez egy kis szerencsével már-már olcsóbban hozzá lehet jutni Magyarországon. Lehet, hogy Zemannék elvesztik a választásokat? :-)))
Előzmény: Tycho Brache (788)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.03.04 0 0 788
Majd ha kocsmákra is érvényes lesz, veszek én is:)))
Előzmény: nyman (787)
nyman Creative Commons License 2002.03.04 0 0 787
Pragaban van vmi "Praga kartya" vagy hasonlo, ami belepo a muzeumokba, jegy a tomegkozlekedesre, stb stb. Hasonloan, mint tobb eui varosban, vagy mint Bp-n a Budapestkartya.
Tycho Brache Creative Commons License 2002.02.26 0 0 786
Ezen az oldalon elég sok szálláslehetőséget kínálnak amúgy:
http://www.hotelsprague.cz/
A konkrét szálloda meg, amit említettem, itt tekinthető meg:
http://www.newsunshine.cz/h_lopera.html
Tycho Brache Creative Commons License 2002.02.26 0 0 785
one room for 4 people , price 4100 CZK - 15 % discount =3485 CZK. per room per night with breakfast
one room for 2 people , price 2800 CZK - 15 % discount = 2380 CZK. per room per night with breakfast.

A discount lehet, hogy csak azért van, mert negyedszer megyünk oda, bár úgy emlékszem már korábban is adtak valami kedvezményt, talán az internetes foglalás miatt. A sör szerintem standard dolog, ráadásul életmentő hatása van 5 óra autózás után.
A parkolás macerás még, utcán nem lehet állni, a közeli parkolóház meg nem túl olcsó.
A reggeli nem tudom milyen, mert még soha nem sikerült felkelni reggeliidőben...

Előzmény: Uqa (783)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.02.26 0 0 784
Remélhetőleg nem az urológiára fektette őket...
Előzmény: Uqa (782)
Uqa Creative Commons License 2002.02.26 0 0 783
Tycho, egyébként mennyi az a drága az arabnál? És tényleg sörrel vár?
Uqa Creative Commons License 2002.02.26 0 0 782
Sajnos nem működik mégse a buli. Most tudtam meg, h. csakis azért aludhattunk ott, mert a húgom Prágában tanult és csak rokonoknak adnak helyet. Most jött haza a húgom és aszondja, nem engednek be másokat. Szóval sorry. Vigaszul egy rövid sztori: haveroméknak nem volt szállásuk, ezért egy külvárosi kocsmában érdeklődtek, és dumcsiztak egy csajjal, akiről kiderült, h. egy külvárosi kórház ápolónője. Tehát megvolt a szállás. Tiszta ágyneműben, vaságyban, infúziós állványok között. Csak reggel 6kor vizit volt...
Tycho Brache Creative Commons License 2002.02.25 0 0 781
Márciusban én is megyek még 5 emberrel. Mi viszonylag drága helyen lakunk, a Hotel L'Operában a Jecna ulicán, viszont az arab tulaj hideg sörrel vár érkezéskor. A hely nagy előnye, hogy nem vagy kötve tömegközlekedéshez, és 3 percre van a lentebb általam említett éjjel-nappali kocsmától.
Előzmény: BMW Power (780)
BMW Power Creative Commons License 2002.02.23 0 0 780
Uqa
Pontosan meg tudod írni a címet, illetve a telefonszámot? Az angolt beszélik? Mi márciusban mennénk négyen. Előre lehet foglalni vagy mi az esély hogy ha kimegyünk lesz-e hely?
Köszi előre is.
Előzmény: Uqa (779)
Uqa Creative Commons License 2002.02.22 0 0 779

Mint mondtam, most estünk haza Prágából, mi a Vetrnik utcai koleszban aludtunk. Ez az 1-es és 18-as vilivel közelíthető meg, nyugati irányba indulva a Vár mögött. Ez éjjel 225 korcsolya, ami 1800 ft, és ami nem vészes. Előre kell foglalni, télen sok az üres szoba. Akit érdekel, annak adom a drótot.
Előzmény: Mintapolgár (778)
Mintapolgár Creative Commons License 2002.02.22 0 0 778
Miután a kocsmákat ilyen jól kitárgyaltuk (bár remélem lesz folytatás), néhány olcsó, jó szállástipp úgy gondlom nem ártana. Nos, kedvek topictársak, kinek milyen tapasztalata van?
snowman Creative Commons License 2002.02.19 0 0 777
777!
Jó a himnusz.:o))
Uqa Creative Commons License 2002.02.19 0 0 776
Egyből láttam, hogy király ez a topik, meg hát most jöttünk + Prágából. Majd később olvasom el az előttem szólókat, lényeg az, hogy állati jó hely Prága, sör kiváló és olcsó. Egy két hely: Zlatá Tygra, Svejk, Bubenicku, U Tomasu. Kinek jön be?
Csokis Creative Commons License 2002.02.17 0 0 775
Menjunk ma Pragaba cseszlovak himnuszt enekelni! :-)))
Mintapolgár Creative Commons License 2002.02.14 0 0 774
Kedd este érkeztünk. Szállás a Lőportorony mellett. Zuhogó eső ellenére eljutottunk a Károly-hídig, de mivel egy hölgy is volt velünk, rá való tekintettel bemenekültünk egy Reykjavík nevű helyre. Na ezt senkinek sem ajánlom: egy pohár Krusovice 65 egység (a becher emég elviselhető: 70 egység). Másnap a tárgyalás sajnálatos módon elhúzódott, úgyhogy a repülőgép indulásáig csak egy rövid sétára futotta a Hradzsinban. Az U cerneho vola maradt a legközelebbi látogatásra.
Előzmény: Tycho Brache (773)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.02.12 0 0 773
A serfőzők védőszentje Gambrinus, de ezt a kérdést tulajdonképpen úgy a 8-9. korsó után érdemes elkezdeni feszegetni.
Szavakkal nem leírható az az irígység, ami elöntött ma délutáni indulásod hallattán, nekem erre sajnos még másfél hónapot várnom kell.

Javaslom egyébként a tisztelt topiclakóknak, hogy vállaljuk az új kocsmák felderítésének nemes küldetését minden prágai utazásunk alkalmával. Nekem van egy 11 éves térképem (még a Cedok adta ki...), amire minden említésre és újbóli felkeresésre érdemes kocsmát bejelölök. A Túró Rudin nincs annyi pötty, mint az én térképemen. Az utcák már nem látszanak, és tiszta rongy az egész, de olyan fokú kötődés alakult ki köztünk, hogy az Egy Gyűrű ahhoz képest semmi...
Szóval kedves Mintapolgár, min. 3 kocsmajavaslattal kell visszatérned közénk. Kifogásokat nem fogadunk el :) Jó utat, és egyetek egy-két klobast is a Venczel téren!

Előzmény: Mintapolgár (772)
Mintapolgár Creative Commons License 2002.02.12 0 0 772
Kedves Tycho Brache!

Ezer köszönet és canossa, de cseh nyelvtudásom ismét cserben hagyott. Holnap - miket beszélek, ma! - délután indulok, és este - ha Bacchus is úgy akarja - már prágai sört fogok kortyolgatni:-))) mindenesetre az U cerneho volában minimum egyet a Te egészségedre fogok meginni!

Üdv: MP

Előzmény: Tycho Brache (771)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.02.11 0 0 771
Kedves Mintapolgár!

A terjedelmes kocsmakalauzomban szó esett az általad említett műintézményról, az alábbiak szerint:

"U cerneho vola - A legjobb prágai kocsma (volt), a Loretanska ulicán, a Lorettói templom
mellett. Enni nem annyira lehet - bár vannak egyszerűbb kaják, inni annál inkább.
A város legjobb söre itt található: világos és barna Velkopopovicky Kozel. Pár éve itt még automatikusan hozták a sört, mára sajnos européer jelleget kezd ölteni. Egyre több a túrista is. "

Legegyszerűbb, ha veszel egy térképet, és a Hradzsin közelében (nagyjából nyugatra tőle) megkeresed a Loretanska ulicat. A Lorettói templomot meg fogod ismerni, mert nincs ott a környéken más. Ha mégsem sikerül, várj ki egy egész órát, akkor van a harangjáték a templomtoronyban, kövesd a zenét. A kocsmával szemben van egy nagy tér, ott található a Külügyminisztérium is.

Előzmény: Mintapolgár (769)
dora2 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 770
Sziasztok Okosok!!!
Szállást keresek Prágában, (nem vécéafolyosón típusút, de elérhető áron...)ha tudtok valamit, esetleg lakást, amit kiadnak pár napra is, lécciléccilécci!!
Köszi, előre is!
Mintapolgár Creative Commons License 2002.02.09 0 0 769
Na, ez az a kocsma amit már nyáron is ajánlottak nekem, és akkor sem sikerült a "menjél föl várba, menjél el TGM (nem TamásGazsi) szobra mellett, oszt megtalálod" című eligazítás alapján megtalálni. Nem tud valaki egy pontosabb leírást adni + ékes cseh nyelven a kocsma nevét?
Kedves Tycho Brache! Nagyon köszönöm a tippet. Jövő héten utazom, sajnos hivatalosan, így ez eléggé behatárolja mind a meglátogatható kocsmák számát, mind az elfogyasztható sör mennyiségét, de tőlem telhetően mindent elkövetek, hogy hasznosítsam információidat. Még 1x: köszi
Előzmény: popMARTin (753)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.02.08 0 0 768
Velkopopovicky Kozelt sajnos nem árulnak Fehérváron, két helyen tudok csapolt Pilsner Urquell-t, a Flying Cat nevű ír sörözőben, illetve a Városháza aljában lévő MSZP-klubsörözőben. De elég sz*r mindkét helyen:(
Előzmény: Pivovar (767)
Pivovar Creative Commons License 2002.02.07 0 0 767
Adom én azt lejjebb is :-)

BTW Fehérváron nincs valami jó hangulatú "szentély" a felkészüléshez? Elég közel van :-)

Előzmény: Tycho Brache (766)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.02.07 0 0 766
Önmagában a pincérnőért nem mennék, de 6-7 sör után talán javulna a helyzet...
Előzmény: Pivovar (765)
Pivovar Creative Commons License 2002.02.06 0 0 765
Gy.k.
Ez a Velké Popovicei sörgyár "vendéglője" - sajnos, én (is) csak a weblapról ismerem :-(
Előzmény: snowman (764)
snowman Creative Commons License 2002.02.06 0 0 764
Pivovar Creative Commons License 2002.02.06 0 0 763
Kozel vagy távol, ott a helyünk! :-)
Előzmény: KopaszKukac (761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!