Keresés

Részletes keresés

Jani71 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22465

Itt azt írják, hogy A kezelés idejétől függetlenül a termés fogyasztható.

Bárhol keresem, nem találok utalást az ÉVI-re. Szerintem fogyasztható.

Azt viszont több helyen is leírták, hogy felszíni vizekbe nem kerülhet.

Előzmény: trefaserik (22464)
trefaserik Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22464

engem az érdekelne, hogy a wuxal lombtrágyának mennyi az élelmezési napja?

a munka egészségügyi az 0 nap, de más nincs feltüntetve a dobozon,

tegnap meglocsoltam az epreket is, és utána láttam hogy már van ami érik, de esett esö is rá,

és lemoshatta  a gyökérhez a wuxalt,

de mikor szehetö igy az eper? köszi

 

halmoore Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22463

Szerintem ez nem atka inkább gombás "miújság", de azt én is szeretném tudni, hogy mi lehet, mert nekem is kezd itt-ott megjelenni! Attól félek, hogy lisztharmat vagy peronoszpóra tünetei!!!!

Védekezés ????

Előzmény: szicsu1007 (22460)
kaposznyak Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22462

Kösz, nézelődök.

Előzmény: Antisystem (22461)
Antisystem Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22461

Nézd, ez egy nagyából belterjes piac beszállítói szempontból, szóval horror-különbségek nem szoktak lenni. (Pláne, ha beteljesül a legutóbbi pletyka, és a Bayer egyesül a Monsantoval...) Sőt, még az is megesik, hogy a cégek önmaguk konkurrenciáját teremtik meg, hogy így az árérzékeny vevőkör is náluk maradjon...

(Actara és Venus, Karate Zeon és Full 5CS, Amistar és Mister - pont egy az egyben ugyanazok a Syngenta gyártású permetszerek, csak a kiszerelést végzik máshol)

 

Aztán a Score és az Alfa Solo (meg az Agria difenokonazol meg ...) pont ugyanaz a hatóanyag, érdemes tehát megnézni a kiszereléseket és az árakat. 

 

Na, ilyenek mennek.

 

ÜdV

Előzmény: kaposznyak (22457)
szicsu1007 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22460

Sziasztok!

A szőlőlevél fonák oldalán apró fehér valamiket látok (nincs elég jó nagyítóm). A színén látható barna pöttyök származhatnak atkától? Vagy ez valami gombás betegség?

 

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/6/2/5/IMG_0013704625.jpg  http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/6/2/7/IMG_0013704627.jpg

 

Sajnos idén nem kapott atkaölőt, csak Thiovitot (ami talán gyéríti:-( ).

kaposznyak Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22459

Igen, már elkezdtem "nagyobb" kiszereléseket venni. Kicsik a fáim, (meg nem is akarom, hogy nagyok legyenek), nincs is, csak 8 db,  így 6 liter permetlé elég.

 

Úgyhogy 50-100 ml-s folyékony, meg 50-100 gr-os szilárd kiszerelésű cuccokat veszegetek.

Előzmény: beetee (22458)
beetee Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22458

Hatóanyagra kereshetsz alternatívát, vagy leírásokból más gyártó szerét, de mindig az előírt dózist kell összehasonlítanod.

 

Amivel egyébként sokat lehet spórolni, az az, hogy megveszed egyszeri nagyobb ráfordítással a nagyobb kiszerelést. Ott fajlagosan sokat lehet fogni.

 

Persze ki kell sakkozni, hogy mennyi lesz a szerfelhasználásod, addig eláll-e az anyag a ráírtak szerint (persze erre rá lehet hagyni pár évet..).

 

 

Előzmény: kaposznyak (22457)
kaposznyak Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22457

Úgy általában megéri a Syngenta termékeket venni? Vagy vannak olcsóbb, hasonló hatékonyságú alternatívák helyettük?

Score, Topas, Chorus, Actara, Karate, Dimilin, Dithane ezek elfogadható árúnak tűnnek (nekem), egyedül a Chess horror.

Előzmény: beetee (22456)
beetee Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22456

A syngentánál a kultúrák megnyitása után jobb oldalt vannak letölthető pdf-ek.

Azokat például nagyon érdemes nézegetni. Jó ronda képek vannak tünetekről... :)

Előzmény: beetee (22454)
kaposznyak Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22455

Kösz!

 

Nagyon jónak tűnik az első link. Majd rendszeresen olvasgatom. 

Előzmény: beetee (22454)
beetee Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22454

Nehéz ügy lesz.

Főleg, ha nem akarsz a szükségesnél több szert felhasználni, és kiszórni.

 

Főleg a "mikor?" kérdésed miatt.

 

Minden évben máskorra esnek bizonyos fenológiai állapotok, amikor kell, vagy érdemes védekezni. A rovarok rajzása is erősen időjárásfüggő. A nyári gombásodások is hőmérséklet és páratartalom arányában valószínűsíthetők csak.

És leginkább a megelőzésnek volna értelme, mert a kialakult betegségek, fertőzések ellen sokkal nehezebb, vagy lehetetlen tenni.

 

Itt van egy weboldal, ahol nagyon jó előrejelzéseket és teendők listáját kapsz (lap alja felé a 2016-os évre):

http://www.zsigogyorgy.hu/felhivasok.htm

 

De ez is nagyban függ attól az ország melyik részén laksz, ott milyen a mikrokörnyezeted időjárása és fertőzési nyomása...

 

Van a Syngentának is a főbb növénykultúrákra lebontott színes-szagos ajánlata.

Az sem rossz. Persze saját termékeiket promózzák.

http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Novenykulturak-vedelme/Pages/home.aspx

 

Leginkább tanulni kell, és a saját tapasztalásod alapján személyre és helyre szabottan védekezni.

Előzmény: kaposznyak (22453)
kaposznyak Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22453

Sziasztok.

 

Permetezési naptárt készítenék, hogy mit, mikor, mivel kell kezelni.

Tudnátok ajánlani valami letölthető alapdokumentumot, amiben már esetleg benne vannak bizonyos dolgok és ki lehet tetszés szerint egészíteni?

 

Vagy ti hogyan oldjátok meg, hogy számon tartsátok a teendőket?

alfi13 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22452

Igen keverhető.

Előzmény: Menta? (22451)
Menta? Creative Commons License 2016.05.13 0 0 22451

thiovit  keverhető-e dithane-val ,szőlöre akarom

apus61 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 22450

Tisztelt fórumozok sárgarépalégy ellen mivel tudok permetezni?

csereháti48 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 22449

Olvass vissza 3-4 hozzaszólással, ahol a tafrináról írnak, sajnos most már mást nem nagyon tehetsz.

Előzmény: sateurope (22445)
Jani71 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 22448

A Wuxalt nagyon jónak tartom (bár én mást is használok mellette).

Az más kérdés, hogy van-e benne magnézium. :-) Bele kell rakni, 'oszt' jó lesz!  ;-)

Előzmény: Törölt nick (22443)
beetee Creative Commons License 2016.05.12 0 0 22447

ló=jó.

Nem tudom ki rángatja itt a billentyűzetet... :)

Előzmény: beetee (22446)
beetee Creative Commons License 2016.05.12 0 0 22446

Keserűsóval ló lesz.

 

Azt ugyanis "kifelejtették" belőle.

Mármint a magnéziumot.

Előzmény: Törölt nick (22443)
sateurope Creative Commons License 2016.05.12 0 0 22445

utánanéztem a neten, ez gomba. Tebu-val fújtam le nem tudom ez elég lesz e

más gombaölőm nincs

Előzmény: sateurope (22444)
sateurope Creative Commons License 2016.05.12 0 0 22444

sziasztok

 

nektarin és őszibarack fa levele pöndörödik és bevörösödik. sajnos képet nem tudok feltenni

milyen kórokozó ez és mi ha rá?

 

Bi58 és mospilant kapott de nem tudom ez kell e neki

Köszi

sat

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.12 0 0 22443

Lombtrágyaként, keveset emlegetjük, a Wuxalt, pedig igen gazdaságos.

(Kevés kell belőle.)

 

Véleményetek?

Előzmény: anegytech1 (22430)
pacsepa Creative Commons License 2016.05.11 0 0 22442

A tafrina elleni védekezéssel már elkéstél és valószínűleg nem a tavaszi lemosó hiánya volt a legnagyobb botlásod. Már korábban kellett volna a Score-t használnod. Ugyan van némi kuratív hatása, ami miatt szeretjük az a megelőző hatás. A tünetek megjelenése már a késésre utal.

Ami fertőződött levél, az le fog hullani, majd nő helyette másik. Jobban jársz, ha inkább megpróbálod a fát kondicionálni az új leveleket, lombtrágyával stb-stb. Ebben az állapotában minden nyavalyára érzékenyebb. Egyes őszibarack fajták a tafrina fertőzésbe bele is pusztulnak, elrákosodnak, meg minden... Mások viszonylag jól tűrik. Bízzál benne, hogy a tied az utóbbi és még kiheveri.

Előzmény: hoffmann eta (22440)
pacsepa Creative Commons License 2016.05.11 0 0 22441

19 nap után a Mospilan már nem véd.

 

Ami mégis szilvadarázs által fertőződött, annak már mindegy, le fog hullani, ha még nem tette meg.

 

A következő lépcső a védekezésben a molyok ellen kell, de ez még szerintem korai, május végéig ráérsz. Persze nem mindegy hol laksz, az országon belül akár 2-3 hét is lehet az eltérés. Szerintem most a legnagyobb figyelmet a levéltetvekre fordítsd, ez az idő jó nekik és az enyhe tél sem esett nekik rosszul. Nálam már kellett miattuk permetezni.

Előzmény: laci197903 (22439)
hoffmann eta Creative Commons License 2016.05.11 0 0 22440

Őszibarack tafrinával szenvedek - most először, korábban nem tapasztaltam, ezért nem volt tavaszi lemosó. A Score használt, megállította, de már 4.-szerre nem alkalmaznám. Az sem biztos, ad a gazdaboltos Folicurt nekem, ha van neki. Tegnap jobb híján Ridomil Gold MZ-t vetettem be, s tettem a lébe egy egész kicsi Championt, de nem tudom az eredményt még, nem jártam arra. Cuproxatot két helyen kérdeztem, ami elérhető nekem, de nincs, mintha valami ritkaság lenne...

 

Mivel van gyári mészkénlevem, mi lenne, ha ezt használnám? Persze, tudom, nem javasolt ("legkésőbb a rügyfakadás fenológiai stádiumához igazodva 2,5-5%-os töménységben"), de ha kisebb a töménység ennél, használhat anélkül, hogy ártana? Csak egy fám ilyen érzékeny, és csak idén, de nem tudom a fajtáját, mert magról kelt ki, de nagyon finom termésű, sajnálnám tönkretenni.  

Előzmény: Antisystem (22003)
laci197903 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 22439

szevasztok,19napja permeteztem a szilva fakat mospillanal  szilva darazs ellen, ugy neztem megfogta oket, ma a 60szilva facskabol viszont egy fanak az again  volt 5-6 szilvan bemenetel, vagyis kukacos -e z kb 2 nap alatt lett kukacos, ismeteljem meg a permetezest ami egy be mar a szilva moly ellen is vedene-ugy szinten mospillanal vagy varjak meg vele?

anegytech1 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 22438

Menj el a boltba, és keress olyan műtrágyát, amire rá van írva, hogy NPK műtrágya. Az összetételnél látni fogod, hogy fel van sorolva ez a három elem, és jó esetben még egyéb tápelemek is. A pétisónál is van kalcium és magnézium, de nem ezek a legszükségesebb tápelemek. A P (foszfor) és K (kálium) fontosabb, hogy legyen benne. Én nemrég vettem olyat, aminek konkrétan NPK volt a neve. Nem túl kifinomult az összetétel, valahol 15:15:15 az arány, de még mindig jobb, mint a sima nitrogén.

 

Ha lehet segítséget kérni, akkor kérjél komplex műtrágyát.

Előzmény: smorgasbord (22435)
anegytech1 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 22437

Igen ez így van. Egyrészt azért, mert nem feltétlenül különböző adott kultúrák igénye, viszont a sokféle csomagolással jobban el lehet adni. De itt jön képbe az, hogy vannak drága, de kimondottan egy adott kultúrához szánt keverékek. De ezek között is lehet különbség, mert a műtrágya adagját mindig annak kellene meghatározni, hogy milyen a talaj, ezért olyan műtrágyát, ami mindenhova egyaránt tökéletes, nem lehet csinálni.

Előzmény: öreg_néne_b (22434)
Flanell Creative Commons License 2016.05.10 0 0 22436

Ez érdekes.

Néhány éve én is próbálkoztam már  ilyen citrusos Substral tápoldattal termő mandarinnál, pár hónap múlva olyan klorózisos lett, hogy tankönyvben lehetett volna mutogatni.

Előzmény: alfi13 (22426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!