Keresés

Részletes keresés

dejódió Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2065

Légyszíves írd be ide milyen márka és típus.

 

van olyan gépnem is egy ami észrevétlen gyakorlatilag.-

 

4000W-ból meg kicsavar 9-20kw teljesítményt változóan, mert inverteres,

Előzmény: Dunit (2062)
dejódió Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2064

Olvass vissza itt , a nicknevem hsz-et jópár topikot belinkeltem ahol részletesen foglalkoznak a támával. Itt is említettem előnye-hátránya van a klímás fűtásnek. Ha van vezérelt áram a H tarifa sem elérhetetlen, de ahhoz olyan gép kell ami tudja a feltételeit.

 

Írj egy mailt privátban is tájékoztatlak.

Árakról gépekről is.

 

A légmozgás valóban zavarólehet ha nagyobb(ugya minden fütésnél van csak a mértéke nem mindegy) a kültéri elhelyezhetősége és jegesedési hajlama is gond, ezért a fátésben a hőtéshez képest nagyobb teljesítmény szükséges. Opcióban van hütés.

A gépeknél nagyrész a gazdasáágos özemelési tartománymiatt adják meg a -15 fokos határt,de a Fujitsu pár típusát ésa Panasoniic pár típusát kivéve mennek -25 fokban is a gépek minden további nélkül.

Kültéri vcseppelvezetésről is írtam, meg a városi környezet ritkán olyan, hogy ez nagy probléma lenne.

Nyereségoldal az, hogy kb 400-1500w  változóteljesítményből egy ilyen lakás kifüthető.

 

Fontos, hogy a lefújt légtömegáram kis sebességú legyen de nagyobb térfogatú sokkal fontosabb, mint az hogy reklámszöveggel fűtésre optimalizált legyen(mind az ami jó inverteres). EEV adagoló fontos ill jó szoftver.

 

Bocs német a bill a laptopon.

Előzmény: borbolya7 (2061)
harsalaura Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2063

Sziasztok,

 

Akkor én is kérdeznék még? Mi az hogy vezérelt áram? Fűtőpanelt rendes áramkör nem bír el? Mondjuk két 2000 KW-t? ? Milyen az  elektromos kandalló? Egyébként megmértem 30 cm-es falak vannak a nyaralóban. rre jön majd a szigetelés ha lesz pénz :)

Előzmény: borbolya7 (2061)
Dunit Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2062

 Na végre valaki aki felhozta a klíma fűtésnél azt , hogy a levegő áramlás zavaró lehet. A klímások akik ezerrel ajánlják ezt a fűtést,  erről hallgatnak.

 nekem is egyik rokon most szereltetett fel egy klímát, ami majd fűteni is fog éős már jelezte, hogy bizony zavaró az állandó zümmőgés.

 Majd megszokja.  az ő lakása is 30 nm  és új tehát tapasztalat még nincs. Mindenesetre ő tartaléknak egy 2 kW -os eletromos kandallót is beszerzett !

  A zavarást meg úgy kerüli el - behűti a lakást maj amikor ott van lekapcsolja.  

 Az főnyeremény ha van vezérelt áramod, Arra rákapcsolsz egyszerű  fali fűtőaparátorokat és fűtenek.

 Mondjad minek a  :  "mellékhelyiségekbe jól programozható norvég panelekkel gondoltam megoldani a kérdést." minek amikor a vezérelt áram is programozott.

 csak azért több tizezret kiadni, hogy norvég legyen   és programozható ??

 3 kW -ot kihozol kb. 10 -14 eft -ből.

 A meg hogy 3. em csak akkor lényeges, ha van felette még lakás vagy sem ? Nos hogyan van ??

 Tehát : klíma +  nehány elekrtomos fűtő apparát, aztán majd kiderül.

 

 Azt azért tudni kell vezérelt árammal is drágább a fűtés mint gázzal.

Előzmény: borbolya7 (2061)
borbolya7 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2061

Sziasztok!

Megint itt vagyok.

Az elmúlt két hétben sokat agyaltam a gyerekemnek frissen vásárolt kislakásom (35 nm, 100 köbm) fűtéséről, és számtalan ok miatt csak a villany jön számításba. Úgy gondoltam, hogy a szobába (17 nm, 61 köbm) fűtésre optimalizált klímát kellene telepíteni, de kicsit tartok tőle. (Mi van, ha a legnagyobb hidegben leáll? Mi van, ha nem bírja a gyerekem ezt a fajta levegőmozgást? Még nem nagyon van visszajelzésem ilyenről.)

Olvastam, hogy létezik -20-ban működő is, de eddig még nem sikerült a nyomára bukkannom. Tudna valaki segíteni ebben? Olyan kellene, aminek a szoftvere is megbízható. A mellékhelyiségekbe jól programozható norvég panelekkel gondoltam megoldani a kérdést. (Vezérelt áram van). Vagy hőtárolós kályha? De talán az kevésbé rugalmasan működik. Nappal nem nagyon lenne otthon.

Hozzáértők mit szólnak ehhez? (Régi bérház a Ferenc téren, kicserélendő ablakokkal, kelet-nyugati tájolás, 3. em)

Minden segítő hozzászólásnak örülnék!!

KömKel Creative Commons License 2012.08.18 0 0 2060

Látatlanban természetesen a "minél vasatagabb" elve érvényesül.

Ha megvan a kégli, akkor mérjétek körbe, és lehet számolni rá hőigényt.

Előzmény: harsalaura (2058)
SolnesN Creative Commons License 2012.08.18 0 0 2059

 Ha hozzákedtek csakis a 10 cm -es , nem sokkal drágább mint az 5cm.

És valóban egy jó nagy cserépkályha talán kifűti az egészet - főleg mivel két szintes !!

 Sok sikert !!

Előzmény: harsalaura (2058)
harsalaura Creative Commons License 2012.08.17 0 0 2058

Na hello! igen 60 nm2 de két szint. szigetelés ha létrejön az üzlet lesz... :) még a centiken gondolkozunk:) 5 vagy 10 ha erről is adtok tanácsot akkor köszi...... szerkezet rajzot és hőkibocsájtási értékeket nem tudok adni sorry:(

de azt hiszem marad a cserépkályha és a második majd kiderül.......??????

köszi az eddigieket!

Előzmény: SolnesN (2053)
Biovadász Creative Commons License 2012.08.17 0 0 2057

Pluszban hozzátenném, hogy sokat segít még a déli domboldal nagy (és jó) üvegfelületekkel.

 

Nekem pl ilyen, körbesüti a házat a nap, ha kint nulla fok van, de közben süt a nap, akkor be sem kapcsol a fűtés.

Estére meg ott a kandalló.

Így nekem cseppet sem fáj a villanyszámla, pedig engem is nagyon sokan riogattak hogy majd ingem-gatyám rámegy az elektromos fűtésre.

Előzmény: KömKel (2048)
dejódió Creative Commons License 2012.08.17 0 0 2056

:)

 

Hőszivattyú /klíma?

Előzmény: SolnesN (2053)
SolnesN Creative Commons License 2012.08.17 0 0 2055

 Nos azért a honlapotokat megnéztem, ami nem rossz !

  De az a sok apparát azért nem a lakásfűtőknek van kifejlesztve.

 

 

 egy régi élményen még kezdő koromból : egy hatalmas gyár megkapta az áhított földgázt, amit ezer m3 /óra mennyiségben használt.

 Az akkori munkásigazgató gondolt a sorstársaira is,  akik  sajtólógépek mellett építették a szociálizmust és  3 műszakban keresték a kenyerüket. Egy jó nagy csarnokba álltak a gépek szépsorban, azt szolgálták ki a melósok. A csarnok kb. 8 m magas az ablakok fele kitörve.

 Itt bizony télen nem volt valami kellemes dolgozni.

 

 Nos a derék munkásigazgató elrendele, hogy vásárol a cég  gázkonvektorokat  ( lampart  fég  lényegtelen ). A szorgos gázszerelők be is kötötték a gázhálózatba, majd mikor jött a tél kiderült szart se ér az egész. A munkások továbbra is fáztak, aki tehette odébb állt - őket nevezték akkoriban becsmérlően  'vándormadaraknak'. Nem ért semmit a konvektros fűtés, mivel a termelt meleg  felment és azonmód ki is ment az ablakokon - mert az üvegeket továbbra is  úgy hagyták kitörve.

 Nos  leszerelték a konvektorokat - valaki megkapta bontási áron,  vitte haza ( nem holmi melós ).

 Majd vagy négy  év múlva arra visz a dolgom és látom szép gázhősugárzók  irányítják a meleget a serényen dolgózó sajtoló munkásokra.

 Ezt már nem a munkás igazgató találta ki.

 Azóta a gyárat ledózerólták, helyében valami multi árúház áll - rengeteg autóval a parkolójában.

Előzmény: SolnesN (2054)
SolnesN Creative Commons License 2012.08.17 0 0 2054

 Várjuk a kért villanyszámlákat !!

 

 Sőt a lakásnagyság se árt mert amúgy értelmetlen az egész !!

 Nálam az egyik helyen évi 4000 kWóra áram foyott a másikon  2800 kwó.

 Hogy mire és mekkora lakásoknál, ez titok !!

 

 A gázfogyasztások :

 

 

 650 m3 , 1300 m3    18000 m3.

 Hol és mekkora lakásoknál ez sincs megadva, így értelmetlen az egész  - kivéve a szolgáltatóknak, mert ők ez után kapják a pénzüket.

 

 

 A bót amúgy pörög ??

Előzmény: ECOheating (2036)
SolnesN Creative Commons License 2012.08.17 0 0 2053

 Bocsánat 60 m2 -es , de még nem vették meg !!

 Látatlanban : egy méretes cserépkályha és az emeletre a legegyszerűbb elekromos apparát(ok) !!

 és ha lehet, hőszigetelni  a lehető legvastagabb szigetelő anyaggal.

Előzmény: SolnesN (2052)
SolnesN Creative Commons License 2012.08.17 0 0 2052

 LAURÁNAK VAN MÁR EGY CSÓMÓ AJÁNLAT A NYARALÓ FŰTÉSÉRE, DE Ő MÉG NEM JELENTKEZETT, HOGY MEKKORA AZ A NYARALÓ ÉS MILYEN VASTAGOK A FALAI !!

 

 

 

    Vagy csak elkerülte a figyelmemet ??

joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2051

"Mindenesetre szerintem ma már nem fórumozok,"

 

szóval akkor ezt vehetjük úgy, mintha azt írtad volna ,hogy:

- nem fűtünk velannyal

- nem lesznek számlák ..legalábbis olyan, amelyik ezt alátámasztaná

- sőőőt nem is írok ide többet....

Előzmény: ECOheating (2049)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2050

Csak úgy írtam egy számot...ha ilyennel foglalkoznék, én ennyit kérnék :D

Előzmény: KömKel (2043)
ECOheating Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2049

Szia!

 

Igen igazad van! Talán azzal egészíteném ki, hogy akkor is jó, ha kiegészítő fűtés kell, vagy nagyon időszakos a használat (hétvégi ház), vagy nagyon kicsi a lakás és más megoldásnak hosszú a megtérülési ideje.

 

Mindenesetre szerintem ma már nem fórumozok, így mindenkinek további szép napot kívánok!

 

 

Előzmény: KömKel (2048)
KömKel Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2048

Én az elektormos fűtésnek ott látom értelmét:

 

- nincs a telken gáz

- nagyon minimális a hőigény, tehát brutálisan jól szigetelt az épület

- hálózatba táplálós napelem kiépités tervbe van véve

 

Ezek nélkül inkább a hőszivattyús vagy inverteres fűtést szoktam ajánlani, mert a COP hatásfok miatt gazdaságosabb, mint a tiszta villanyfűtés.

 

Természetesen az opciók között mindig felsorolom ezt is, de túl kevés előnye van a sok hátrány mellett, a "konkurens" fűtések az esetek 90%-ában jobbak, gazdaságosabbak.

Ettől függetlenül sok sikert :)

(ha nem reklámozol direkt linkekkel a fórumban, hanem csak tanácsot adsz, akkor biztos beesik pár megrendelés)

Előzmény: ECOheating (2045)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2047

vellanyszámlákat nézegethetünk valahol ?

Előzmény: ECOheating (2045)
KömKel Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2046

Egy "mezei" fórumozónak megcsinálom ingyen is, ha időm engedi. Mostanában mondjuk erre várni kell pár napot... :)

(elég sok munka jön a fórumból, ennyi nekem belefér ingyenesbe)

Előzmény: joevagyok68 (2044)
ECOheating Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2045

Kedves KömKel!

 

Úgy gondolom nincs itt semmi probléma, mi inportörök, kereskedők vagyunk, te kivitelező szakember és nyilvánvalóan te is a legjobbat akarod azoknak akiknek dolgozol.  Nekük is Öröm (és tényleg hidd el, hogy az), ha a megrendelések szakemberektől, vagy szakemberek támogatásával jönnek. Elképesztően sok horror történetet tudnék leírni (gondolom te is). Sajnos nem mindenki végez ilyen körültekintő munkát mint amit leírtál, sőt nagyon ritka az ilyen. Egyébként a legtöbb készülék áránál (az lektromos konvektorok esetében) nincs jelentős különbség az egyel nagyobb, vagy egyel kisebb készülék árában. Viszont az összetet technológiáknál mint pl. az infrafűtés a te általad is végzett számítás rettenetesen fontos. Azt tényleg nem lehet másképp. Azért remélem, hogy ha elektromos fűtés méretezésével (kivitelezésével) bíznak meg, végigtekintesz az árainkon.

Előzmény: KömKel (2042)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2044

"k. olcsó vagyok"

Főleg úgy, hogy nem először írtad itt azt, hogy: "ha átküldöd a "határolók" adatait megcsinálom ingyen"  !! :-))

Átküldhetem ....

Előzmény: KömKel (2043)
KömKel Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2043

30.000-ért?

Bakker, már megint k. olcsó vagyok :DDD

Előzmény: Gyurco78 (2041)
KömKel Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2042

Már ne is haragudj, de aki ilyen termékeket árul, teljesen alap dolognak kellene lenni, hogy Winwattal számol egy helyiség szerinti hőigényt az érdeklődőknek, ahelyett, hogy "ökölszabályról" papolna.

 

Nekem a régi házrészem B30-as téglából van, régi saras fafödémmel. A dolgozószoba felújitás előtt ez 2700 W-os hőigényt igényelt, most szigetelés után 1200 W-ot. Ezt nem lehet holmi ökölszabállyal kikalkulálni, bár gondolom úgy vagytok vele, hogy ha nagyobbat tesz be, az (nektek) nem rossz vétel.

 

Én számolok helyiségenkénti hőigényt és éves becsült fogyasztást is (gáz, villany, fa, pelletre) pár ezer forintért, ami már egy radiátor megfelelő méretezésén visszajön. 

Nem ártana elgondolkodnotok az üzletpolitikátokon, mert ilyen kicsinységek sokat dobnak az ügyfelek elégedettségén.

Előzmény: ECOheating (2039)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2041

Nincs lehetősége? Analfabéta vagy nincs mondjuk 30.000 Ft-ja, hogy kiszámoltassa, hogy aztán mondjuk ne 100.000-el drágább fűtést keljen vennie? Persze nyilván a kereskedőnek (neked) jobb, ha mindenképp megveszi a drágábbat...

 

 

Előzmény: ECOheating (2039)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2040

"Én pont így fűtők a házamban,"

Te is tanultál marketinget...úgy látom !

 

Esetleg belinkelnéd/beszkennelve felraknád valahova az elmúlt 12 havi vellanyszámlátokat ?

Előzmény: ECOheating (2036)
ECOheating Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2039

Kedves KömKel!

 

Sajnos a legtöbb embernek nincs lehetősége arra, hogy megtudja határozni a házának lakásának szerkezetét és annak hőátbocsájtó képességét. Így mi egy olyan átlagos értéket tüntetünk fel, amivel a helyiségek igennagy százaléka kifűthető, tuljadonképen ökölszabályként. Arról nem beszélve, hogy a készülékek szabályzó mechanizmusuknak köszönhetően igen jól alkalmazhatók különböző méretű helyiségekben. Persze túl kicsivel nem lehet nagy helyiséhget fűteni, ugyanakkor a naggyal lehet kicsit. Ez az áramfelhasználás szempontjából nem annyira lényeges, hiszen a nagyobb készülék kevesebb ideig, a kisebb készülék hosszab ideig működik ugyanolyan feltételek között. Ez nagyjából azonos áramfogyasztást jelent. Az ok, amiért mégis érdemes ideális méretű készüléket választani az az, hogy a nagy készülék indokolatlanul nagy áramfeltvételt okozhat (bár szakaszosan).

 

A lényeg, hogy aki szakemberhez fordul, vagy pontosan kiszámolja az energiaigényeit az természetesen eltérő méretezést is választhat, de mi nyílván csak az általunk leírt feltételekre tudjuk garantálni a kielégítő működést.

Előzmény: KömKel (2037)
dejódió Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2038

Csak azt nem értem, ha annyirajó a tiszta 1COP-s villanyfűtés miért nem lehet pályázni rá:)

 

 

http://www.emi.hu/futeskorszerusites

Előzmény: KömKel (2037)
KömKel Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2037

Ha reklámozod magad, legalább ne irj hülyeségeket!

 

"Itt csak korszerű készülékeket találsz. Mindegyiknél, le van írva, hogy hány m2-re elég (átlagos, 2,4-2,6 m-es belmagasság esetén)"

 

Ez mi?!

Ha kicsit is komoly szakember lennél, akkor tudnád, hogy nem a terület, hanem a határoló szerkezetek anyag befolyásolja az adott helyiség hőveszteségét. A te kijelentésed szerint ugyanakkora radiátor kell egy régi kisméretű téglás (óriási hőveszteségű) és egy szigetelt modern épületbe?

Előzmény: ECOheating (2036)
ECOheating Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2036

Kedves Laura!

 

Én pont így fűtők a házamban, és azt kell mondanom, hogy fatüzelés mellett ez igen jó megodás, mert amikor kezd éjjel kihűlni a lakás, a készülékek bekapcsolnak. A hideg lakás felfütése (ami drága és energiaigényes) mindig a kályhával történik. Persze némileg elfogult vagyok, mert a cégünk pont ilyen fűtőpaneleket forgalmaz. Ha a http://elektromos-futesek.hu/ oldalra kattintasz az áruházból bármilyen készüléket rendelhetsz, a készülékek raktáron vannak. Itt csak korszerű készülékeket találsz. Mindegyiknél, le van írva, hogy hány m2-re elég (átlagos, 2,4-2,6 m-es belmagasság esetén) és hogy fixen kell-e bekötni, vagy van rajta villásdugó. Szintén le van írva, hogy mekkora a készülékek áramigénye (hány Amper), így a biztosítékok alapján könnyen megtudjátok nézni, hogy elbírja-e a rendszer. Persze, ha legisebb bizonytalanság is van bennetek célszerű villanyszerlő véleményét kikérni. Lesznek más kinézetű, technikailag szintén fejlett készülékek is, de ezekre még egy-két hetet várni kell. Ezeket itt lehet megnézni: http://www.elektromos-radiatorok.hu/index.html. Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: harsalaura (2019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!