Keresés

Részletes keresés

rokkant42 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9741

Kedves bv51!

 

Soros vizsgálatnál mennyi volt a csúszás?

A férjemnek 2013. áprilisában kellett volna menni ,de még nem kaptuk meg a behívót!

Egyébként nekem is volt már fellebbezésem kb 3 éve és tőlem is csak az új pappírokat kérték.  

Előzmény: bv51 (9732)
prokics Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9740

Helló!

Köszönöm kérdésed, megvagyok.

Minden nap megnézem a beírásokat, csak a """"kampányban"""" nem akartam részt venni.

Egyébként kb. egy hónapja írtam ide, hogy több mint egy év a gk.súlyadó elintézése,

(súlyos mozgáskorlátozott vizsgálat) legalább is nekem.

Még 1x köszönöm.

 

 

 

A többieknek csak annyit. Nem ismerjük egymást Mithogyannal, de szép tőle hogy érdeklődik egy másik sortársa iránt.

 

További jó fórumozást!

Előzmény: mithogyan (9737)
mithogyan Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9739

Tényleg érdekes ez a "felszólítás", hisz azért megy az ember II. fokra, mert az I. fokúval nem értett egyet, esetleg kihagytak valamit. Ráadásul II. fokon nem is ugyanaz az orvos. Mostanában az I. fokú vizsgálatnál "beszkennelik" a számítógépbe a leleteket vagy mi a szösz?! Honnan az ördögből lehet 2 hét alatt új leletet beszerezni, hiszen mindenhol minimum 2-3 hónap a várakozási idő?! Kihívjam a mentőt, bevitessem magam és akkor lesz papírom?

 

Te mit csináltál kedves bv51? 

Előzmény: bv51 (9732)
560707 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9738
mithogyan Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9737

Szia Prokics! Rég jártál erre, remélem jól vagy. :)

Előzmény: prokics (9723)
bv51 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9736

Szia!

A II. fokra a behívást Budapestről küldik ki, hogy hova kell menni.

Tehát volt főorvosi vizsgálat, majd ezután a szociális és a rehab szakértő elbeszélgetése következett, szükségeltetett a megfontolt értelmes és elfogadható válasz.

Üdv

Előzmény: bandolesa (9735)
bandolesa Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9735

Ilyen gyorsan dolgoznak Pécsen?

Ez jóval gyorsabb az országos átlagnál. A 2-szakértőböl az egyik az orvos és a másik?

Előzmény: bv51 (9732)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9733

Köszi, hogy felhívtad erre a figyelmet.

 

És akkor vajon mit tesznek, ha elsőfokon elsikkad a tisztelt hizottság tekintete egyes tények/leletek felett? Újra kell iratni majd?

Belegondolni is rossz, hogy eddig az én jövedelem és egyéb adóimból is kaptak...

Előzmény: bv51 (9732)
bv51 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9732

Sziasztok!

A mai napon voltunk Pécset II. fokon. Érdekes felszólitás van kiírva az ajtó mellett: csak az I. fok utáni leleteket kérjük leadni. Hiába adtuk be külön a többit nem foglalkoztak vele. Tehát aki II. fokra készül erre számíthat. Orvosi vizsgálat után mind a két szakértőhőz el kellett menni mindenkinek, nem volt kivétel! A fellebbezés benyújtása után három hétre megkaptuk a Levelet, amely két hetet adott a behívás időpontjáig.Ezt csak a tájékoztatás miatt írtam!

Üdv.

mithogyan Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9731

Mondom én, hogy kár Neked bármit is magyarázni! Igen, kapott a férjem 3 hónapig munkanélküli ellátást, a pályakezdőnek pedig nem járt semmi... és nem, nem dolgoztak sehol feketén, csak mint már írtam a férjem pár hetet időszakosan, mert egyszerűen nem volt munkalehetőség. Elhiheted nekünk is nagyon nehéz időszak volt!

Még sincs lehetetlen, csak tehetetlen! 

 

S ezzel én befejeztem.

Előzmény: Törölt nick (9730)
mithogyan Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9729

Félreértettél. A férjem és a fiam ép és egészséges munkanélküli volt, miközben az én rehabilitációs járadékomból, majd rokkantsági nyugdíjamból éltünk két évig. Akkor miért is könnyebb 1 jövedelemből 3 embernek megélni?

Egyébként csak úgy mellékesen jegyzem meg, én is szedek pszichiátriai gyógyszereket (is). A mellékhatások a kezelés kezdetén vagy gyógyszerváltáskor állnak fenn, sok esetben még a tüneteket is fokozzák, de erről a kezelőorvost tájékoztatni kell, s nem abbahagyni a gyógyszerszedést. Sok-sok türelemmel ki kell várni a megfelelő hatást. S bár valóban nem gyógyultam meg teljesen, azért élhetőbb lett az életem, s még 8 évig dolgoztam, mire egy másik betegségből kifolyólag leszázalékoltak.

Na, de kár magyarázni Neked bármit is úgyis ez lesz a vége, amit leírtál, hiszen már az első két mondatod is ellentmond egymásnak:

"Nem a sült galambot várom. Vagy adjanak annyi járadékot és mellé egyéb pénzeket is, hogy munka nélkül megéljek, vagy gyógyítsanak meg, és legyen olyan melóhely, ahol rendesen megfizetnek, nem tengődnöm kell, egyedül is megélek. A 2 kombinációja nem jó. Egyik se teljesül, ez a gond."

 

Sajnos Te az örök elégedetlenkedők kategóriájába tartozol. Rajtad tényleg nem lehet segíteni, ha csak a magad igazát hajtogatod, a másik véleménye nem érdekel vagy hozzámagyarázod a Te "igazságod".

 

 

Előzmény: Törölt nick (9724)
hagyma boly Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9727

nyugi pihenjél máááááárrrrr, vagy ha nem megy keresd fel az orvosodat!......jó tanácsként mondom.

Előzmény: Törölt nick (9724)
Ircsi57 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9726

Nyitott Szemmel!

 

Nem bántásképpen, de miért is feküdtél Te a pszichiátrián?

prokics Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9723

Mithogyan hozzászólásait mindig szívesen olvasom.

 

 

hagyma boly Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9722

Én a 31 évemet két munkahelyen dolgoztam le,sajnos rokkantsági ellátást kapok E kategória , mert önellátásra csak segítséggel vagyok képes. A család 1 főre jutó jövedelme 53.000,- Ft  ez van ezzel kell gazdálkodni.

Előzmény: mithogyan (9720)
560707 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9721

Teljesen igazad van "Mindhogyan "!

Már én is épp  hasonló gondolatokat akartam megosztani! Ez a fórum arra való amire eddig is használtuk.

Előzmény: mithogyan (9720)
mithogyan Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9720

Nem tudom mi folyt itt az éjjel, de a megmaradt írásaidat olvasva kissé elképedtem. Azt hiszem nem mi betegek leszünk a „világmegváltók”. Teljesen felesleges országunkat más nagyhatalmak illetve gazdagabb országokkal összehasonlítani és ezen agyalni. Legtöbbünknek erre nincs energiája és igénye. Te pedig „megoldást keresek” címszóval leginkább a kifogásokat keresed. Nekem legalábbis ez jött le néhány megnyilvánulásodból. Pl. az, hogy nem szeded a gyógyszereid, azért hogy a gyógyszergyárak ne rajtad gazdagodjanak meg, fura egy felfogás. Lehet, hogy már rég megváltoztatták volna, de legalábbis enyhítették volna a munkához való hozzáállásodat is, ugyanis senki nem venné el a „járadékodat”, ha a törvényi keretek közt ki tudnád egészíteni a 65e Ft-odat.

Nagyon sok kisgyermekes családnak sem jut fejenként 65e Ft a megélhetésre, mégis elmennek a szülők az általad oly' nagyon utált multihoz dolgozni, azért, hogy a gyermekeik azt lássák és megtanulják, hogy ha szűkösen is, de a munkából kell megélni, nem máshonnan várni a sült galambot.

Még mielőtt félreértenéd, hogy nekem biztosan jól megy a sorom elmondom, hogy ép, egészséges férjem 4 éve regisztrált munkanélküli. Ezen idő alatt a szakmájában néhányszor időszakosan (pár hétre) el tudott ugyan helyezkedni, aztán vagy kifizették vagy nem... pedig nem italozik. Most 4 hónapja közfoglalkoztatottként dolgozik. Szintén ez idő alatt 2 évig velünk élt a diplomás pályakezdő, két nyelven beszélő, de elhelyezkedni nem tudó fiam is. Úgyhogy nekem nem kell elmondani, mi az 65e Ft-ból megélni! Még sem háborogtam és nem akartam „forradalmat” csinálni, azért, mert miután én 33,5 év egyetlen munkaviszonyom után megbetegedtem mégis nekem kellett „eltartani” őket.

 

Mindezek után kérlek, hogy hagyd meg ezt a fórumot annak, ami. Itt az orvosi felülvizsgálatokkal és a jelenlegi törvényi lehetőségekkel kapcsolatban osztjuk meg tapasztalatainkat, de egymás anyagi és egyéb problémáira nem tudunk megoldást adni. Biztosan találsz az Index fórumon olyan topicot, ahol a feltett kérdéseidre megfelelő társakra és válaszokra is lelsz.

Előzmény: Törölt nick (9719)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9718

elnézést,h bele dumálok.. szted miért írtam azt amit? persze közben rájöttem,h nem kellett volna, s ezért töröltettem....

Előzmény: Cersz (9717)
Cersz Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9717

Te tényleg reménytelen eset vagy!

 

Megpróbáltam szimpatizálni veled, hátha megnyugszol, Te meg rögtön támadsz!

 

"A jobb állapotú 300e ember hol van, ők miért nem írnak ide?"

 

Lehet, hogy nincs számító gépük, vagy nem tudnak a fórumról, vagy nem akarnak vitatkozni a hozzád hasonlóval.

 

Előzmény: Törölt nick (9716)
Cersz Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9715

Én mindég őszinte ember voltam, ha egyszer ez az igazság akkor ez az igazság! Lehet, hogy némelyeknek fáj!

 

Ezt itt mindenki tudja, különben nem kellene BJ-nek szak érteni., és nem kellene felülvizsgálatra menni a sok embernek.

 

Talán időközben újból kinőtt a lába valakinek (elnézést a durva hasonlatért), vagy rendbe jött a cukra, vagy egyáltalán meggyógyult valaki?

Előzmény: Törölt nick (9713)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9714

nem kell túlreagálni.. a saját beírásom törlését kértem... a többihez semmi közöm...

Előzmény: Törölt nick (9711)
Cersz Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9712

Amennyiben ez megnyugtat, én reagáltam az írásodra, de kitörölték a hozzászólásom. Akkor ez a fórum politikamentes?

Előzmény: Törölt nick (9711)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9710

a nevében is szívesen.. én már éjjel kértem a törlést, mert elszaladtak a lovak.... nem fogom a betegségemre, egyszerűen sok/k volt .... de ni csináljunk már kerekes székes, féllábú-kezű, ablakból ordibáló (mert kimenni nem tudunk sokan) "paraszt felkelést".... cern kívánságára (mert épp elcsíptem még, nem írok ide többet... éljenek a forradalmárok... drukkolni azért fogok, h ne essen baja senkinek....

Előzmény: hagyma boly (9709)
hagyma boly Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9709

Moderátor !! köszönjük!

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 9696

Amerika is "tele van" rokkantakkal. Meglepő mennyien vannak.

Itt is lehet olyan sok és elterjedt csak itt a többség ki se mer menni - ki se tud menni.
Ezért meglepő ha az ember odaát olyan sok kerekesszékest lát egyből.

Előzmény: Törölt nick (9695)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 9695
Amerika vad kapitalizmus fellegvára,kb. 16 millió hajléktalannal, katasztrofális szociális rendszerrel és érdekel ez valakit? Senkit! Magadnak kell megoldani a gondjaid , te is legyél önző, szard le más baját, hiszen a politikusok, Brüsszel, Wasinghton is ezt teszi. Egy nagyon szűk szegmensnek jó, többi csak statisztika. Kínában kb. 80 millió él áram nélkül, ívóvíz nélkül, érdekel ez valakit? Senkit! Hozzájuk képest, Te egy gazdag gyerek vagy, mondják sokan, Neked van számítógéped,interneted stb. Sajnos nem ez a fórum fogja megoldani a gondjaid.
Ruth22 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 9694

Kedves Nyitott.szemmel,

BJszakértő érti. Jobban, mint mi.

Ön itt mondja el, hogy kihez miért nem megy segítséget kérni, - ki miért nem segít majd - mert itt elmondhatja, de senki sem tud tenni semmit az Ön érdekében Ön helyett.

Itt betegek vannak, akik próbálják túlélni a napokat a mások tapasztalatai alapján.

Nem itt van a 4 millió munkaképes ember, akivel összefoghatna. Valószínűleg máshol kellene keresnie.

Pl.: Civil szervezetek, pártok.

 

Előzmény: Törölt nick (9693)
BJszakért Creative Commons License 2014.05.05 0 0 9692

KIZÁRJÁK ebből is a rokkant embereket. (1991. évi IV.tv. ezt megengedi.)

Álláskeresők vagy rehabilitációs járadékban részesülők vállalkozóvá válásának támogatása
http://www.pafi.hu/_pafi/palyazat.nsf/ervdocidweburlap/2637600503A2AA88C1257CC9004B08A0

BJszakért Creative Commons License 2014.05.05 0 0 9691

nyitott szemmel és hasonló érintett,

 

bár együtt érzünk, megértjük, értjük helyzetét, DE itt a fórumon nem tudjuk a gondodját (sok ember került lehetetlen élethelyzetbe, több mint 4millió) megoldani,

- hiszen hasonló helyzetben vagyunk, nincs pénzünk, hogy adhassunk,

- van, akinek rokkantsági ellátása sincsen, csak szociális támogatás, amely alacsony összegű szintén (de ezt  tudja, mert Ön is kap bizonyára lakhatási támogatást minimum, ami pár ezer Ft,...), vagy még az sem, tudok ilyet, nem egyet,

- MI itt NEM vagyunk döntéshozók, képviselők, akik ezen a helyzeten változtatni tudnánk, és ŐK FELELŐSEK az ilyen és hasonló emberi helyzetekért, tehát ezt, amit leírt, országgyűlési képviselőjének írja kérem, már írtam email is

- pszichiáterek, pszichológusok sem vagyunk, Szigony alapítványt javasoltam Önnek krízis helyzetben és családsegítőt, akik speciális célcsoportjának segíthetnek

- munkaadók sem vagyunk, hogy munkát adhassunk, azt önmenedzseléssel vagy munkaerő-piaci irodákban jelentkezéssel teheti meg

- beruházók sem vagyunk, hogy munkahelyet teremthessünk

 

- rehab gazd szakértőként megadtam minden információt, amit lehetett a jogszabályok értelmében szakterületemen

 

Ha a jogszabályokkal van gondja, a hazai megélhetéssel, nos, helyzetének felvázolásával a döntéshozókat kell megkeresni, és kérni, változtassanak politikájukon.

 

Nem mondhatja, hogy felesleges megkeresni a döntéshozót, mert úgysem történik semmi, nem mondhatja, hogy felesleges elmenni a választásra, mert úgyis hiába. MERT ebben az esetben úgy döntött, hogy más döntsön maga helyett, és döntött is ápr.6-án, és ha nem tesz semmit önmagáért arra hivatkozva, hogy felesleges, mert előre el van rendelve, mert úgy sem...., akkor nem fog semmi sem történni. ÖN és mindenki, aki így gondolkodik, mástól várja a megoldást, pedig a tömegben Ön egy a sok közül, de ha mindenki feleslegesnek tartja a választáson megjelenést, a döntéshozók megkeresését (akár telefonon, levélben, személyesen, van félfogadásuk is), akkor a sok egy-egy ilyen gondolkodású ember egymillió is lehet, és a SAJÁT ÉLETÉÉRT MINDENKI MAGA FELELŐS, MEGTESZI-E azt, ami módjában áll, azt a lépést meg kell tenni, mert SENKI sem lépi meg Ön helyett, és senki más helyett sem.

 

Persze Önnek pszichés elváltozása van, így nehéz valóban elmenni választásra, vagy ügyet intézni. Ezért javasoltam a Szigony alapítvány szakembereinek megkeresését a megoldások keresésében segítve.

Ennyit tudok tenni Önért.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 9690

ez a vad kapitalizmus hordaléka, ha van pénzed, van életed. pénzért olyan adót nézel amilyet akarsz. Lehet ezen kiakadni, felháborodni, vagy megszokod ezt a rendszert, vagy beledöglesz.  Európa nem bír el ennyi terhet, ezért sem támadják vehemensebben Orbán filozófiáját, mert mi vagyunk a kísérlet alanyai. Ha itt bejött és a számok ezt mutatják, holott még nagyon az elején vannak a spórolásban, akkor bizony nyugat követni fogja és dicsőítik Orbán eszméit. Bankadó, közműadó, rezsi, mind mind a mienk és láss csodát nyugat követi. Ja, hogy ebbe bele pusztul egy pár szegény rokkant, nem érdekes, mert állatok módjára kellenek és szükségszerű a kiválasztódás. Ha dolgozol és keresel, akkor van életed, ennyire egyszerű, mint a pofon. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!