Keresés

Részletes keresés

theraphosa Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36963

Új szerelmek:

florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36962

Ezt szerintem nem nekem szántad. Én ugyanis nem kifogásoltam, hogy nem egy ember csinálta. 

Most írom le utoljára: én kizárólag a gagyi képeket kifogásoltam. (Nomeg némileg az árat, de az már az én szociális/gazdasági problémám.) 

Előzmény: fenyooldrider (36961)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36961

Nekem van egy puukkom,aminek a pengéjét Szabó Bandi kovácsolta,Angelero csinált belőle pengét,majd ASH alkotta meg a markolatát!

Most akkor ez nem kés szerinted,mert nem ugyanaz az ember csinálta az egészet? :D!!!?

Előzmény: florg (36960)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36960

Nos, az érzet is igen fontos. És mi van, ha nem tudod, hogy a kovácsolás nem a mester munkája. :)

Akkor tulajdonképpen mindenki boldog. :)

Előzmény: oys... (36958)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36959

Igen, ez egy másik szempont. Ezek nem igazán használati eszközök, az árukkal is arra próbálnak utalást tenni, hogy afféle műalkotásokról van szó. Tulajdonképpen vitrintermékek. (Na, többek között ezért is kifogásoltam a képeket.) Persze biztosan van az az embertípus, aki a másfél millás késsel áll neki nyársat faragni, de azért valószínűleg nem ők vannak többségben. :)

 

Előzmény: oys... (36957)
oys... Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36958

Csak egy korábbi emlékem, anekdotaként:

 

Sokáig vívódtam, hogy beszerezzek egy AFK kést, már az ára előteremtésénél tartottam.

Aztán beugrott Debreczeni Sanyi, és megcsodálhattam jópár darabját, sőt beígért nekem egy egyedi mintázatú pengeanyagot is. Na, ez okozott jópár napos gondolkodást nekem. Az első estéken már biztos voltam benne, hogy ez kell nekem. Aztán még pár este azon agyaltam, milyen egyedi díszítést készíttessek rá. És csak utána jöttem rá! Arra ugyanis, hogy ez számomra csak a fiók kése lenne, mert lehet, hogy a legkülönlegesebb külcsínű bicskámmá avanzsálódna, de ha valamikor magammal kellene vinnem valamelyiket, akkor előszeretettel olyat kapok mindig fel, amit olyankor, ha kinyitok, akkor nemcsak a vágási feladat villanhat át az agyamon, hanem az is, hogy megcsodáljam, hogy milyen szép és teljes munkát végzett a mester a kedvemért!

(Na egy ilyennél nem tudnám hová kötni az igencsak látványos pengeanyag eredetét. - De, ha, mint AFK esetében is, tudható a pengeanyagszállító mester, akkor sem válik igazán azonosulóvá a kés a készítőjének a nevével. Magyarán a mester neve nem teljesen fedi a termékét, mint egy jól csengő márkanév.)

oys... Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36957

A kések prímák, mindenféle szempontból.

 

Igen, de nekem hiányzik a lelkük, amiért minden pillanat, amikor használni akarnám, magasztossá válna.

Nincs meg benne számomra a mindent-manufakturálisan-egy-kézből-való mivoltuk.

A nagyker úton beszerezhető pengeanyagok hatására ez kissé olyan nekem, mint órás hasonlattal élve azon a téren egy-egy különlegesebb Franck Muller óra. Csodás is, jó is, rendkívül kidolgozott is, nagyszerű pedigrével rendelkező is, extrém drága is, majd mindennek köszönhetően remek eszköz a villantásra is, mindenki meg is csodálja, de mégiscsak kevésbé kívánatos nekem a maga ETA szerkezetével (pedig azzal vált ilyen jó eszközzé).

 

És itt kibővíteném Tumpek Ferencen túl a kört pld. AFK-val, Lovász Gyulával, Debreczeni Sándorral, stb.

Mindegyiket prímának tartom mindenféle szempontból (akár még prímábbak is, mint az én kedvenceim), de valahogy mégsem olyanok, mint a teljesen manufakturális készítmények.

Előzmény: florg (36952)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36956

Igen,- hasonlóan néznénk egymásra, mint az Oscar gálán a két ügyeletes Női megasztár,- akik véletlenül ugyanannak a szintén megasztár divattervezőnek kötötték a lelkére hetekkel azelőtt,-hogy az több millás nagyestélyi csak neki,-és senki másnak becsszó!!!

Aztán ugyanaz a ruha szembejön vele a piros szőnyegen!!!!..... Mekkora égés már!!!.....:))))))

Megtörtént egyébként!!!:)))

Előzmény: florg (36955)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36955

Félreértés, előfordul. :)

Amúgy ezek a kések megérdemelnének valódi egyedi művészi alkotásokat, különösen ebben a horror árfekvésben. Mennyire kellemetlen már, amikor gazdagék buliján elővillantod a félmillás késedet a csavarbimbójú lánnyal, aztán az asztalszomszédnak ugyanolyan van. :)

Előzmény: python 357 (36954)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36954

Ha így van,-akkor megkövetlek,-azt hittem a késekről beszéltél!........

Előzmény: florg (36952)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36953

Tényleg más ligában játszanak, egy a közös talán,-mindkét Mester nagyon magas szinten csinálja azt amit csinál!!! Szerintem mindketten messzemenőkig ismerik,-és elismerik egymás munkáját!!!!!:)

Előzmény: oys... (36950)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36952

Sajnos még mindig nem érted, mit írok. A kések prímák, mindenféle szempontból.

Részemről kizárólag a képekről beszélek, amik gagyik, ennyi. De hagyjuk. 

Előzmény: python 357 (36951)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36951

Egyenvackok??????...Ezek kisszériás egyedi kések!!!!!!.....

 Azért, mert a lehető legjobb anyagokból, a lehető legnagyobb gondossággal készültek, különleges mintázatú damaszt alapanyagokból,-többnyire megrendelésre, miért lennének egyenvackok????

 Tumpek mester egyedül több nemzetközi díjat, elismerést kapott az utóbbi húsz évben,-mint a hazai népi késes vonal együttesen!!!!!! Pedig Ők is megérdemelnék a nemzetközi elismerést,de azért vegyük már észre,- hogy van élet a fejesgörbe, arató cakli, szalonnázó stb, népi vonal előtt is és után is!!!!!!.......;-Egyébként a  scrimshaw  csontmetszést jelent, inkább karcolják az anyagba a mintákat-mint vésik!  

Előzmény: florg (36945)
oys... Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36950

Annyira más ligában játszanak, hogy Tumpek Ferenc ugyan készít zsebkéseket (is), de számomra mégsem az, akit bicskakészítőnek neveznék.

Ugyanis - én legalábbis úgy tudom, hogy - a legfontosabb dolog tekintetében Ő hozott anyagokat alkalmaz. Szerintem, vagy számomra az igazi bicska/késkészítő az, aki a pengeanyagot is maga csinálja, kovácsolja.

 

Az szerintem egy klasszikus ipari tevékenység, hogy a termékfejlesztést (a fazon kitalálása és az alkotóelemeinek megfelelő méretezése, egymáshoz kísérletezgetése) után az anyagokat beszerzi és megfelelő felszereltség esetén kellően precízen összerakja.

Ez leginkább nem a kézművességre, hanem egy jó gépműhelyre építkezik (az ezirányú jóféle fantázián túlmenően). És persze minőségi bedolgozókra (lásd scrimshaw)

Előzmény: oys... (36949)
oys... Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36949

"Ezzel pld mi a baj: http://www.tumpek.com/HU/bicskak.htm

Simán van Kocsis minőség"...

 

Szerintem meg egyáltalán nem Kocsis minőség.

Ez egész egyszerűen Tumpek-minőség.

Én egyszerűen nem tudom megérteni, miért is Kocsis Feri lett mostanában mindenféle késkészítés referenciája?!?

Tumpek Ferenc egészen más műfaj, egészen másféle tevékenységet űz, így nem is viszonyíthatóak egymáshoz.

Előzmény: fenyooldrider (36880)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36948

Nem Balotellire gondoltam, hanem az előző szálhoz kapcsolódtam. :)

Előzmény: fenyooldrider (36947)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36947

????

Előzmény: florg (36945)
Borz31 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36946

Infót ha valaki tudna, megköszönném!!!

florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36945

Az a baj ezekkel igazán, hogy fotó alapján készült egyenvackok. Én szeretem a csontvéseteket (amúgy szerintem ezek pirográfiák, nem vésetek), pl. azokat, amik a múlt század elején készültek, vagy még előbb, és mind egyedi művészi alkotás, nem sorozatgyártásra készült. 

Előzmény: Törölt nick (36944)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36944

Előzmény: florg (36942)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36943

Azért csak hozzászólok, mert úgy látom, félreértesz. Nem a meztelenkedéssel van bajom, hanem a színvonallal. Aztán meg, hogy mit díjaznak, hol...ugyan. Ráadásul, ha ügyesen van megcsinálva, a kézműves teljesítményt simán lehet díjazni. De pl. lehetne rajta Miki egér is, az is klassz. :))

Előzmény: python 357 (36940)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36942

Pedig ez is az. 

Előzmény: Törölt nick (36941)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36941

Ezt pld. miért nem érzem giccsesnek?

Persze lehet, hogy elfogult vagyok az indián kultúrával kapcsolatban, de azt érzem, hogy ez a

kés többet is akar mint csupán tetszeni.

 

python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36940

Sok kése éppen a színvonalas színes csont véset miatt is lett díjazva,-amit egyébként nem Ő követ el,-hanem egy nagyon tehetséges vésnök ismerőse,-tegyük hozzá, művészi szinten!!! Az a mellbimbós megoldás szerintem azért tegyük hozzá,-nem giccses a véleményem szerint,-inkább egy játékos ötlet, ha akarja valaki érezni annak a kis érzékeny pontnak a keménységét!!!!:))))

De tényleg ne merüljünk bele mélyebben,-mert akkor a múzeumok több tíz millió dolláros Rubens festményei is giccsnek lesznek a végén kikiáltva a meztelenkedés okán!:-D:-D:-D

 

Előzmény: florg (36939)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36939

Nem a szalonképességével van baj. A kép maga vásári giccs kategória, amin a csavar még súlyosbít. 

Semmi gond nem lenne, ha egy egyedi művészi alkotás készült volna a nyélre, de ez sajnos nem az (nem egyedi, nem művészi, nem alkotás). És ez igaz a többi, képpel díszített késére is, csak ez viszi a prímet (na jó, a 3 papírvágó lánykával azért szoros versenyben van, egyedül az a csavar helyezi a dobogó tetejére :)).

Előzmény: python 357 (36938)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36938

:)))) Ok!

Mondjuk én se venném meg,-de ha egy havasi gyopár lenne rajta,-akkor már szalonképesebb lenne???....:-D

Előzmény: florg (36937)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36937

Az extravagáns és a giccs között súlyos különbségek vannak, de ne offoljuk át a topikot esztétika fakultációvá. :)

Előzmény: python 357 (36935)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36936

Vannak köztük műtárgyak, valóban.

 

 

Ez a darab pedig egy falusi vásár műanyagnyelű vacka, nagy mesterségbeli tudással, nemes anyagokból előállítva (van még egy pár ilyen az oldalon, az a szerencse, hogy nem ezek vannak túlsúlyban). 

Előzmény: python 357 (36935)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36935

Klassz a mellbimbója a lányak!!!!:-D:-D

Szerintem nem izléstelen,-inkább extravagáns!!!

Ezen az alapon az összes drágakővel kirakott órára késre rá lehetne tenni a bélyeget,-hogy giccs!!!

Ez messze nem így van!!!!!

Tumpek Ferinek nagyon sok kése az év kése lett  Nemzetközi kiállításokon!!!!!Ott azért komoly hozzáértő zsűri bírálja el a műtárgyakat,-mert ezek azok!.......;-)

Előzmény: florg (36934)
florg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36934

Ez iszonyú. 

Az ízlés kérdése nem itt játszik szerepet, mert ezt a kategóriát nem lehet ízlés alapján mérni. Ez ugyanis ízléstelen. 

Előzmény: Törölt nick (36933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!