Keresés

Részletes keresés

VANDOR Creative Commons License 2008.06.27 0 0 454
OFF

Nem akarsz kuldeni egy cimet a publikas emilemre?
A sorozest ne itt beszeljuk meg ...
(ne ijedj meg az ott lathato cimtol; nem vagyok Edina)

ON
Előzmény: hayati. (451)
VANDOR Creative Commons License 2008.06.27 0 0 453
Ik ook niet, maar Je moet erst weer gezond zijn ... Sterkte!
Előzmény: hayati. (451)
VANDOR Creative Commons License 2008.06.27 0 0 452
Ez? Hetszentseg :-)
Előzmény: hayati. (449)
hayati. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 451
Vandor tudod hova kivánlak most?:D
Én meg itt szenvedek Hollandiába,beteg vagyok,de nem baj te csak élvezd a nyarat!
Visszajössz még valaha?
Adós vagy egy sörrel.:)
Je moet weet ik vergeet niks.;)
VANDOR Creative Commons License 2008.06.27 0 0 450
Udv,

sot, most is itt vagyok es borutca van Kecskemeten, tele pecsenyesekkel, bebebeee :-)

a Vandor
Előzmény: hayati. (448)
hayati. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 449
Bocs utána olvastam nem is hollandokkal dolgozol.:D
Fáradt vagyok ma.
Vándor én ismerek magyar embereket itt,akik nem tanulnak meg hollandul,mert nekik kényelmesebb a magyar,idekinnt is,mert elmondásuk szerint több magyarral beszélnek idekinnt mint hollanddal.Nem akarok szemét lenni,de egy nyavalyás papirt én mentem velük elintézni a hivatalba,mert nemhogy hollandul,angolul alig makogtak valamit. Ennyit a kényelmességröl és az ilyenek nagyképüen ki is irják az iwiwen a beszélt nyelvek közé :holland,angol,magyar
Na ez mi ha nem álszentség??
hayati. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 448
Hoi Iedeeren!
szia Vándor! jól eltüntem mi? azóta te már vagy 6-szor mentél Magyarországra!:D
Minden rendben?
Samvas te honnan irsz?Melyik városból?
Nem rossz egy szem magyarként dolgozni? Bár én is dolgoztam egy szem magyarként törökök meg marokkóiak közt,na mondtam köszönöm soha többet!
Gondolom te hollandokkal dolgozol?
VANDOR Creative Commons License 2008.06.26 0 0 447
Ertem en, de ha a szabadidodet magyarul beszelokkel toltod, akkor kibeszelgeted magad es utan lapitasz. Ha azonban nem, akkor kenyszerbol is probalsz hollandul
beszelgetni.

De nem okoskodni akarok ...

Amugy ez a tobbnemzetisegu kornyezet is izgi, magam is Torok, meg Marokkoi bontosoktol tanultam eleinte hollandul :-) Meg kozben torokul, meg heberul, meg minden :-)
Előzmény: samvas (446)
samvas Creative Commons License 2008.06.26 0 0 446
Üdv!Köszönöm a jótanácsot(kat) teljesen eggyetértek Vándorral .Az ismerkedéssel nem lenne gond viszont a holland nyelv számomra szó szerint kinai.Rajta vagyok, próbálom megoldani a problémát de nem egyszerü!A főnökömön kivül csak egy holland van itt a többi 8 országból és 3 földrészről való.Tulajdonképpen örülök ennek a helynek alkamam van megismerni milyen emberek élnek a világon,de nem itt akarom eltölteni az életem!
VANDOR Creative Commons License 2008.06.26 0 0 445
;-)
Előzmény: Gaia (444)
Gaia Creative Commons License 2008.06.26 0 0 444
Nem beszelve arrol, hogy mennyit szelesedik az ember latokore, mar csak azert is, mert utana latja mik a magyarok es mik a hollandok rossz tulajdonsagai, igy a vegen egyforman lehet utalni mind a kettot :-)))
Előzmény: VANDOR (443)
VANDOR Creative Commons License 2008.06.26 0 0 443
Udv,

ellenjavaslom!

Sajat peldambol kiindulva tudom, hogy mivel jar ez.

18 eve kerultem ki, evekig hetente ketszer magyar csoport jott hozzam, kesobb magyar asszonyt hoztam ki magamnak (magyar rokonokkal ...), dontoen ranyomta a belyeget a be(nem)illeszkedesemre.

Nem csak a nyelvi, hanem a kulturalis, mentalitasi dolgokat is at kell vennie annak, aki kulfoldon meg akar kapaszkodni. Tudom, magunkat mindig maskepp nezzuk, de figyeld csak meg pl a fejkendos torok asszonyokat, beloluk az eletben nem lesz europai, hiaba koltoztek, vagy szulettek az egyik legeuropaibb orszagba ...

Pontosan azert, mert zart etnikai kozosseget alkotnak es ebben nem csak torokul beszelnek, hanem ugy is gondolkodnak, ugy is kozelitik-, es oldjak meg a problemaikat.
Olyan ez, mintha a cukrot muanyagzacskostol akarnank elkeverni a kaveban ...

Bocs a litaniaert, de szerintem az a legjobb, amit tehetsz, hogy erolteted a hollandokkal valo ismerkedest es hagyod, hogy ragadjon Rad, ami ragad ...

a Vandor
Előzmény: samvas (441)
Tipetupa Creative Commons License 2008.06.25 0 0 442

Szia!

 

Itt vagyunk. :-)

Előzmény: samvas (441)
samvas Creative Commons License 2008.06.24 0 0 441
Helló mindenkinek!Szivesen ismerkednék,beszélgetnék magyarokkal. Holland cégnél dolgozom egy szem magyarként!
vilmarci Creative Commons License 2008.06.21 0 0 440

Sziasztok,

 

Július 1-jétől Amszterdamban fogok dolgozni. Feleségem februárban jönne utánam.

Jelenleg bármilyen szállás érdekel Amszerdamtól max 1 órányi vonatozáson belül. Ha valaki tud segíteni, kérem, írjon:

marton.vilmanyi kukac getronics.com

Most is Amszerdamban vagyok, de már csak jövő hét péntekig van szálllásom.

 

Köszi,

VilMarci

zmedve45 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 439

Hi,

 

a 4 óra itt nem kacsa, de már látom, hogy ebböl kár volt általánosítani...kösz mégegyszer a pontosítás, ez tényleg nem mindegy.

 

Kicsit OFF:

nincs valakinek szüksége egy biciklire? Elég régi (legalább 10 éves) Gazelle márkájú darab (férfi váz), de azért müködik. Árban megegyezünk, én 75-ért vettem anno. 0639200320 a gsm.


Z

Előzmény: VANDOR (437)
Tipetupa Creative Commons License 2008.06.18 0 0 438

:-D

Két lányom van. :-)))

A kisebbik kérte és kéri(! .-) )a szavazatokat, a nagyobbik (decemberben lesz 18) barátja a lakásbérlő.

Különben pár hete az uszodában a kasszás hölgy közölte a nagyobbikomra, hogy a barátnőmmel jöttem :-o

A munkaidőre pedig azt reagáltam, amit te is.

Előzmény: VANDOR (437)
VANDOR Creative Commons License 2008.06.18 0 0 437
Udv,

en Haarlemben elek es 5 evig Amsterdamban volt irodam ...

Ez a 4 oras munkaido nagy kacsanak tunik, nekem inkabb az a 17 eves tapasztalatom, h minden percet kihasznal(tat)nak a munkavallaloval.

"Amint egy kicsit megvakarod a felszínt, azonnal süt a holland hollandokból a lenézés. Ők mindig mindent sokkal jobban tudnak. A te életedről is."

Ez viszont szo szerint igy van ... igaz, az eredmenyeik reszben igazoljak is ...

OFF a multkor, mikor szavaztatni akartal minket, nem tunt fel, h berlokoru lanyod van ... ON

a Vandor
Előzmény: Tipetupa (434)
Tipetupa Creative Commons License 2008.06.18 0 0 436

Örülök, hogy nem vetted kötözködésnek. :-)

A közvetítő téma az sajnos horrorisztikus. :-( Meg egyáltalán a lakhatási téma...

Igen, elképzelhető, hogy Amszterdam az kissé más világ, mint a kisvárosok. (Ott soha nem éltem.)

Előzmény: zmedve45 (435)
zmedve45 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 435

Szia!

Kösz a korrekciókat a kérdező nevében is!

Nem gondoltam volna, hogy ennyire különbözik a holland vidék Amszterdamtól, még egy napot sem voltam nagyvároson kívül.

A lakásbérléshez még annyi, hogy sok közvetítő 1 havi díj jutalékot számol fel, így ott nyilván minél tovább maradsz annál kevésbé fáj a jutalék. De persze nem is muszáj ilyen közvetítőt választani.

Z

Előzmény: Tipetupa (434)
Tipetupa Creative Commons License 2008.06.17 0 0 434

Igaz, hogy nem Amszterdamban élünk, de elég sok dologban más a tapasztalatunk, bocsi.

- a legtöbb(!) álláshirdetésnél -ami nem multi céghez szóló pl programozói-   szerepel   a kitétel, hogy holland nyelvtudás szükséges.

- Lányom barátja 1 hete pályázott meg egy lakásbérletet. FÉL év a minimum bérlési  idő, nem 1.

-NYÍLT rasszizmus nem tapasztalható. Amint egy kicsit megvakarod a felszínt, azonnal süt a holland hollandokból a lenézés. Ők mindig mindent sokkal jobban tudnak. A te életedről is.

- Feketén nagyonis sokan dolgoztatnak. Főleg fiatalokat alkalmaznak így. Akár tetszik nekik, akár nem.

- Nekünk még nem sikerült olyan melóhelyet kifogni ahol 8 óra helyett elég volt a 4 órás meló...

Előzmény: zmedve45 (433)
zmedve45 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 433
Szia!
Lehet, hogy rosszul tetted fel a kérdést. Ugyanakkor nem lepődök meg a sok negatív válaszon, én egyaránt sok olyan magyarral találkoztam, aki szereti a külföldi életet, de sok megkeseredett emberrel is.
A kérdésedre válaszolva - én Amszterdamról tudok mesélni.
- hollandul ne tanuljatok, teljesen felesleges. Ha angolul se tudtok, akkor is angolul tanuljatok meg.
- Hollandiában tömegnyomor van, különösen Amszterdamban, erre számítani kell
- lakást bérelni csak min. 1 évre lehet (érdemes). Ha meg tudjátok engedni magatoknak, ne a külvárosokban lakjatok, mert a népesség 49%-át adó nem holland lakik ott (persze van akinek ez jön be...)
- a legnagyobb megélhetési költség a lakás, érdemes próbálkozni, hátha a munkaadó kifizeti
- kevés rasszizmus tapasztalható
- sok más nyugat-európai országgal ellentétben Hollandiában szerencsére nem igaz az, hogy értelmiségi munkát/magasabb pozíciót csak fehérek (hollandok) végeznek/töltenek be, és fordítva sem: portás, konyhás, takarító is lehet holland (fehér)
- a bicikliknek az első kerekét is le kell zárni és a vázat pedig egy mozdíthatatlan tárgyhoz (nem olcsó a bicikli)
- a hollandok karakán, szókimondó, jogaikat ismerő és ahhoz ragaszkodó népség. Ha ti is ilyenek vagytok az pozitív
- ugyanakkor velejükig kapitalisták is, egy példa: hiába vagy 8 hónapos terhes, sose fogják neked átadni a helyet a villamoson, mert ők vettek jegyet, ezért jár nekik az ülőhely, te meg nyugodtan felfordulhatsz. Viszont legalább vesznek jegyet mert minden járaton van kalauz.
- feketén nem lehet dolgozni
- a szociális háló más mint otthon, pl gyerekek után nem jár túl sok ideig támogatás, az ilyen dolgoknak utána kell nézni.
- a háziorvosi hálózat nincs a helyzet magaslatán, ha betegesek vagytok érdemes egyéni biztosításoknak utánanézni (alap ellátás persze jár -> eu egészség kártya)
- elég magasak az adók és kötelező járulékok, de pl betegség esetén a fizetés 100%-át kapod, nem 70-et
- nem általánosíthatok, de az én munkaadóm viszonylatában (kb 100 alkalmazott) elég lazák a munkahelyek: ez azt jelenti, hogy kb napi 4 órát dolgozank effektíve a 8-ból. Így lehet pl, hogy a kismamák egész sokáig dolgoznak.

remélem segítettem,
Z
Előzmény: fozsuzsi (426)
Tipetupa Creative Commons License 2008.05.27 0 0 432
 Sziasztok, tudnátok rám szavazni?

http://www.beautychannelxl.nl/covermodel/stem/7082

Tudom hogy holland a site de kõnnyu szavazni

1: Breng uw stem uit
Vul hier uw e-mailadres in --Itt írd be az e-mail címedet és klikkelj a "Stem"gombra
(a fehér téglalapba)


2: Arra az e-mail címre amit beadtál kapsz egy e-mailt egy linkkel, azt nyomd meg és kaptam egy szavazást!

(Tehát a szavazatot az emiledre küldött linken aktiválni kell.)

Elõre is kõszõnõm

m.bori Creative Commons License 2008.05.12 0 0 430
Sziasztok!

Készítek egy kutatást a többnyelvűséggel kapcsolatban. Kérlek, nézzétek meg, és ha van időtök és kedvetek, akkor töltsétek ki, ezt a kérdőívet!

Köszönöm szépen,
Bori

http://FreeOnlineSurveys.com/rendersurvey.asp?sid=98i2hi8gvvqgmnl437618
lüsz Creative Commons License 2008.05.08 0 0 429
Bocsánat, elfelejtettem leginkább Eidenhoven és környékén. Köszönöm.
lüsz Creative Commons License 2008.05.08 0 0 428
Sziasztok!

Szeretnék kimenni Hollandiába dolgozni hosszabb távra, szükségem lenne valami nem túl drága szállásra.

Érdekelne még, hogy mit tudtok a munkaközvetítő irodákról? Tényleg el lehet helyezkedni 1-2 héten belül?
Aalpfokú angolom van, nem ijedek meg a munkától.

Köszi
Utas2 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 427

Mindenütt van pro és kontra. Valaki írta - lehet, hogy pont itt - korábban, hogy azt azért ne várjuk el egy országtól, ahová költözünk, hogy alkalmazkodjon hozzánk és megértse a szokásainkat, sokkal inkább fordítva működik (vagy kellene) a dolog.

 

Hollandia esetében is így van ez. A "miért ne" gyakran csak kibúvás olyan dolgok alól, amelyek inkább azt jelzik, hogy miben nem sikerült alkalmazkodni.

 

Mérlegelni kell, mit veszítesz, mit nyersz. És ezt folyamatosan meg kell tenned, mert közben változhat a szitu; ami miatt tegnap még az ottmaradás mellett döntötél, ma már kevesebb súllyal esik latba. 2-3 évre előre meg ezt senki sem tudja megmondani...

 

Hollandia néhány éve sokkal befogadóbb ország volt, mint manapság. De van, akinek ez nem, a levegő és a víz kiváló minősége viszont sokkal inkább számít. Vagy a kiváló tömegsport-lehetőségeké. Vagy az, hogy nem kell minden sarkon Auchan/Tesco/Cora brigantiknál költened a pénzed, hanem válogathatsz a kiskereskedők választékából és versenyzéséből. De lehet, hogy az számít inkább, hogy a pincér akár 20-30 percig sem néz feléd és ez belefér nekik reklamálás nélkül, mint ahogyan senki sem kap infarktust attól, ha 5 percig kell a pénztárnál a boltban várakoznod.

 

fozsuzsi Creative Commons License 2008.05.04 0 0 426

Sziasztok.

Kb 2-3 éven belül szeretnénk kitelepülni.....(még pontos célunk nincs,Hollandia,Svédország,Dánia)

Adnátok tanácsot,ha Hollandiát választjuk mire figyeljünk mit tanuljunk.

Lehet nevetséges, hogy igy kérek tanácsot.Az elmúlt napokban kértem x ország magyarjaitól infót.De csak az jött vissza miért ne menjünk.

Remélem itt másképp lesz,előre is köszönöm,ha válaszoltok.

Zsuzsi.

Utas2 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 425
Na meg azért a sok expattal is tele van Hága. Vannak olyan részek is, ahol nincs nyoma arabnak vagy töröknek..... (pl. Staten, Vogelwijk, Archipel, Belgisch Park és Benoordenhout sem talán.)
Előzmény: hayati. (395)
ulizoc66 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 424

   Sziasztok !

 

  Eindhoveni lakásunkba ezuton szeretnénk normális , leinformálható munkával   rendelkező bérlőtársakat találni. (Strijp). Jelentkezéseket szívesen fogadok a

  szabozoltan90@citromail.hu címre. Minden kinn élő magyart ezuton szeretnénk

  üdvözölni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!