Keresés

Részletes keresés

delon77 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 10078

 

 

Szia jozso48!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséged és ha lehet élnék is vele. Szívesen meglátogatnálak a hétvégén mondjuk vasárnap és vinném a kis fámat is amit be kellene oltani. Remélem addig még maradni nfog pár db oltóanyagod mandarin vagy citrom. Nem tudom hogy az idő alkalmas e lesz oltani nincs e túl korán így február végén. Ha neked a holnapi nap alkalmas a kkor légyszíves írj vissza mindenképp a publikus email címemre és akkor holnap tudnánk találkozn. Emailba megadhatnád a címedet is.

 

Előre is köszönöm segítségedet.

 

üdv: delon77

Előzmény: jozso48 (10067)
Arth_ur Creative Commons License 2010.02.20 0 0 10077
Lélekben veled vagyunk!
Mindenki, aki valamit komolyan, szívvel lélekkel csinál, szükségszerűen eljut oda, hogy pénzzel, idővel, energiával nem bírja tovább. Csak legyen akinek tovább tudod adni a növényeket is és a tapasztalatot is. Valamennyire mindkettőre jó ez a fórum.
Előzmény: jozso48 (10073)
vica46 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10076
Nem is tudok mit irni ilyen lehetetlen állapotokra,egyszerüen nem talál rá szavakat az ember.Csak elkeseredik ha belegondol.
Előzmény: kurdilaci (10074)
mediterránkert Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10075
Ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni!
Előzmény: kurdilaci (10074)
kurdilaci Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10074
Ez szörnyű hír,őszintén sajnálom,s együttérzek Veled!Ha valaki,hát én át tudom érezni,hogy milyen keserves volt ezt a döntést meghoznod.Nekem is nagyon nehéz volt az évtizedes munkával dédelgetett hatalmas fikuszaimat,banánt,termő filodendronokat,pálmákat kicsákányolni,cserepeseket elajándékozni,munkahelyre kihordani,amikor a trópusi üvegházamat felszámoltam,mivel nem bírtam tovább a fűtést finanszírozni.Nagyon megértem,hogy már nincs kedved sem a felszámolásra ítélt üvegházakba belépni!Tudom sovány vígasz,de biztosan maradt rengeteg fényképed,emléked a fantasztikus növénygyűjteményedről,s legalább elmondhatod,hogy Neked volt ilyen csoda is a birtokodban.A tapasztalataid viszont megmaradnak,s nagyon remélem,hogy aktív fórumozó maradsz továbbra is,mindegyikünknek szüksége van Rád!
Előzmény: jozso48 (10073)
jozso48 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10073
Cserella,Vica és többiek!Most érek rá csak válaszolni,holnap összeírom még mi maradt,
ugyanis a hír gyorsan terjedt és a közeli ismerősök már elvittek ill. lefoglaltak sok mindent.Tegnap kezdődött és most minden nap jönnek többen is,már sok fel van cet-
lizve,fejből már meg nem tudom mondani még mik vannak.Ígérem holnap világosban
átnézem a növényházakat,bár már nem is szívesen megyek be és megpróbálok egy listát feltenni,habár ezt nem tudom szabad-e.Ár nélkül talán és majd privátban megbeszéljük.Már az egyik növényházat is lefoglalták ma,a nagyobbik (6x5 m)még van.
Üdv.mindenkinek.
cserella Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10072
írtam levelet.
Előzmény: jozso48 (10067)
vica46 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10071
Irtam neked
Előzmény: jozso48 (10067)
beetee Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10070

Ha van egy listád, akkor azt szívesen venném a kiárusítandó növényeidről.

 

Köszönettel.

Előzmény: jozso48 (10067)
petya71 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10069
Szia Jozsó!

Esetleg van egy árlistád citrusokról?!
Előzmény: jozso48 (10067)
Tamás927 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10068
És milyen citrusfélékről lenne szó ?
Előzmény: jozso48 (10067)
jozso48 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10067
Az utóbbi időben nagyon lapítottam,ennek oka,hogy hosszasan meditáltunk és osztot-
tunk-szoroztunk a párommal és arra a végső döntésre jutottam,hogy felszámolom a
növénygyűjteményem azon részét,amely fűtést igényel.Azok maradnak,melyek elvben
fagytűrőek,majd a gyakorlat meg vagy igazolja v.sem az elméletet.
A lényeg tehát,hogy a trópusi és mediterrán jellegű növények értékesítésre kerülnek,
ill. már az ismerősök elkezdték ezek széthordását.
Citrusgyűjtemény,trópusi cseresznyék,guavák,papayák,lilly-pilly,kaktuszok,orchideák,
tillandsiák stb.A növényház is bontásra kerül,ha valakit érdekel,nagyon baráti áron
lehet vinni.Nyilván ezt már csak a fagyok után.
Marad a fügegyűjtemény,kakik,jujubák,paw-ok,gránátalmák,nasik,stb.
Üdv.minden fórumos barátomnak Jozsó!
jozso48 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 10066
Én még épphogy beleférek az általad leírt 100 km-be,kb úgy 90-95 km lehet Pápa.
Úgy 1 óra alatt be tudok gyakoroltatni veled néhány oltási technikát,de azt is tudni kell
mibe-mit lehet oltani,mikor?,a nemest mikor kell megszedni,hol kell és hogyan tárolni,
stb.Ha el tudsz jönni én szívesen összeoltatok veled jópár orgona v.mogyoró vesszőt,
ezeken jól lehet gyakorolni,van bőven és utána nekiláthatsz a citrusaidnak.
Akár oltás,akár szemzés,mindegyiket megtanítom neked,de azt is lehet,ha megyek anyámhoz(ő meg szintén fehérvári),akkor esetleg megkereslek.Viszont jobban jársz,
ha te tudsz mostanában eljönni,mert akkor még tudok adni narancs v.mandarin nemes
oltóágat is.
Előzmény: delon77 (10065)
delon77 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 10065

 

 

 

 

Sziasztok!

 

Székesfehérvár és 100 km es vonzáskörzete akár Pest, Vác, is érdekel, keresek olyan személyt aki be tudná oltani a 12 éves narancsomat valamilyen narancsra vagy mandarinra és tud hozzá oltóágat is adni és esetleg engem is megtaníthatna oltani és szemezni. A növényt elvinném.

 

KÖszi előre is a segítségeteket

 

üdv: delon 

Arth_ur Creative Commons License 2010.02.15 0 0 10064
Ha a pincéd napos és meleg, valamint bőséges tápanyagellátást ad a banánodnak, akkor jól tartod...
Egyéb esetekben vidd fel a lakásba, tedd a lehető legvilágosabb helyre, lehetőleg 20-25 fokra, és ültesd át olyan földbe, ami egy tápanyagbomba, ha lehet, legyen benne bőségesen szerves trágya.
(Mindez a szokásos "szobai" banánra vonatkozik, nem a "télálló" banánra.)
Előzmény: macskusz12 (10063)
macskusz12 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 10063
Az elmúlt évben kaptam a lányomtól egy cserép banánfát kb.50-60 magas .A kérdésem a következő: át kell e ültetnem tavasszal, milyen talajt igényel? Sajnos 3-4 levélnél több nem marad meg ... nem tudom jól tartom e szegényt bár most a pincében időzik...
ha valaki tud segíteni megköszönném...
Arth_ur Creative Commons License 2010.02.15 0 0 10062
Hát én a duplájánál is messzebb vagyok, de így legalább már van esélyed, hogy egy környékeden lakó topiktárs segít.
Előzmény: delon77 (10061)
delon77 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 10061

 

 

Sziasztok!

 

Tényleg helyet sem nagyon mondtam. Szóval Székesfehérvár és 100 km es vonzáskörzete akár Pest, Vác, is érdekel.

 

KÖszi előre is a segítségeteket

 

üdv: delon 

Előzmény: Arth_ur (10060)
Arth_ur Creative Commons License 2010.02.15 0 0 10060
És hol vagy mindehhez?
Hogy tudjuk, hogy zalai vagy nyírségi topiktársak segítségét szeretnéd kérni...
Előzmény: delon77 (10059)
delon77 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 10059

 

Ki vállal nekem valamilyen narancs vagy mandarint oltani 12 éves narancsfára a fát elvinném csak kellene oltóvessző és én is szeretnék megtanulni rajta oltan és szemezni. Tudtok ebben segíteni???

 

üdv: delon

kurdilaci Creative Commons License 2010.02.11 0 0 10058
Örülök,ha tudtam segíteni.Ne felejtsd el,hogy tavaly sokkal enyhébb volt a tél,nem volt ilyen hosszan tartó borús,hideg időszak,hamarabb indultak a citrusok.
Előzmény: csoer (10057)
csoer Creative Commons License 2010.02.11 0 0 10057

Nagyon köszönöm a precíz válaszod.

Közel 10 éves citromfa, amit nem szeretnék elveszejteni.

Említed a szárazabb tartást. Szerintem közel ugyanúgy tartottam idei télen a nedvesség-locsolás terén. És tavaly ilyentájt februárban tele volt új virággal és a levélzete alig hullott.

Így egy dologra jöttem rá. Jót akarva, a dézsa füldjét egy vastag kókuszlappal takartam, jobbítás végett. Gondoltam csökkenti a hideget és a párologtatást. Tavaly ezt nem használtam.

Hát ez az. Jó akarásnak nyögés a vége.

Így a nyírkos föld alig tudott párologtatni.

A válaszod nyomán azonnal leveszem a kókuszrost takarást.

Mégegyszer köszönöm a tartalmas válaszod.

 

Előzmény: kurdilaci (10055)
kurdilaci Creative Commons License 2010.02.10 0 0 10056
A gránátalmának és olajfának ez nyugalmi időszaka,nem a legjobb időpont a gyökereztetésre.A tavaszi nedvkeringés megindulása után,vagy nyár végén biztosabban,gyorsabban erednek a dugványok.
Előzmény: delon77 (10054)
kurdilaci Creative Commons License 2010.02.10 0 0 10055
Sajnos nem állítható meg a levélhullás a citromok leszedésével,mivel az ok a sötét teleltetőhely.A növény a levelek ledobásával csökkenti az asszimilációs felületet a számára kedvezőtlen fényviszonyok miatt.Próbáld szárazabban tartani,az mérsékli a levélhullást,pontosabban a lombjavesztett citrus nedves ültetőközegben szinte biztos,hogy gyökérpusztulás áldozata lesz.
Előzmény: csoer (10045)
delon77 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 10054

 

 

Sziasztok

 

Azt el felejtettem mondani hogy a gránátalmán és az olaj on is látszik hogy van élet még az ágban mert nem szárad zöldnek néz ki

 

 

Köszi a válaszaitokat

 

üdv: Delon

Előzmény: delon77 (10053)
delon77 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 10053

 

 

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne Vica még január elején kb 1 hónapja küldött nekem dugványokat olajfát és gránátalmát.

A gránátalmán nem volt levél egyáltalán az olajfán volt de az alsókat leszedegettem a felső levélpárt meghagytam he megkurtítottam.

De még semmi nem mutatkozik csak az olajfa amin volt levél kicsi eldobálta a felső leveleit, szerintetek van még valami esélye annak hogy meg fog gyökeresedni.

Radiátor felett van szerintem 22-24 fokon fóliázva.

Az olaj és a gránát alma mennyi idő alatt gyökeresedik??

Ja a gránát almán 1 hét után január közepén jöttek kis levelek de szerintem 1 hét alatt nem gyökeresedett meg csak hirtelen beindulhatott.Mára azok is lepotyogtak.

 

Szerintewtek mit csináljak??

 

ui.: Ki vállal nekem valamilyen narancs vagy mandarint oltani 12 éves narancsfára a fát elvinném csak kellene oltóvessző és én is szeretnék megtanulni rajta oltan és szemezni. Tudtok ebben segíteni???

 

üdv: delon

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 10052
Az elején jelzett topiktárs volt olyan kedves az emlitett/most lerakott 2fajta citrus/magokat azt hiszem pont az általad emlitett cimről nekem beszerezni.Annyit tudok,hogy sity-suty és már itt is volt a mag.És látod nem nevezhető drágának.De nem is ez a lényeg hanem az áhitott fajta./nkem ez a C.ponderosa volt/Én ezt a kedveséget
meglévő növény csereanyaggal tudtam kompenzálni.
Előzmény: petya71 (10051)
petya71 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 10051
Szia!Igazad van,ha régiek a magok nagyon lecsökken a csiraképességi arány!Te rendeltél már a tengeren túlról magokat?Megéri?
Előzmény: Törölt nick (10050)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 10050
Szia.Maradjunk,hogy lehet egy próbát megér kategoria.+-van egy bizonytalansági többlete,mégpedig ügye hát nem friss gyümiből kiszedett a mag-azaz még ki is kell,hogy csirázzon.De legyünk +-vak.
Előzmény: petya71 (10049)
petya71 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 10049
Köszönöm a válaszod! :) Akkor ezeknek a citrusféléknek a magjaiból amik az oldalon vannak,van rá esély,hogy az anyanövénnyel egyforma növénykét lehessen nevelni?Lehet,hogy egy próbát megér?
Előzmény: Törölt nick (10048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!