Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gaben. Creative Commons License 2010.09.21 0 0 60731
Ja egyébként csak szólok, hogyha lejárt a hitel a stifteken és tetszik, akkor szóljatok.
340ezer euro. :o)
Előzmény: Gaben. (60730)
Gaben. Creative Commons License 2010.09.21 0 0 60730
Nyugalom Urak, nem jött még haza, csak szemle volt. :o)
Várunk a rendszámra. A vizsga sem ment könnyen, mert amerikai kivitel és hááát ugye tőlünk nyugatabbra nem úgy megyen hogy "Jáózsi, itt van 5 rugó de aztán okosba toljátok ám majd át!"
Most oda vissza a W8-cal mentem. Megkérte az is a 12 litert, mondjuk kint nem is volt kímélve. :o)

Igen, valóban jó volt visszaülni a Swiftbe hétfőn. Olyan mint amikor Concorde után felülsz egy csattogós lepke szárnyára, amit előtte pillanatragasztóval meghekkeltek. :o)
Előzmény: *fox* (60729)
*fox* Creative Commons License 2010.09.21 0 0 60729

Ez nagyon vagány!!!  :)

Gondolom sokan átnéztek Pesten a piros lámpáknál?!

De azért valld be, egy megváltás volt vissza ülni a Swiftbe?!  ;)

Előzmény: Gaben. (60726)
Tufaaa Creative Commons License 2010.09.21 0 0 60728
nem mondod hogy ezzel...?
Előzmény: Gaben. (60726)
kkn Creative Commons License 2010.09.21 0 0 60727
Ők meg a kék sport után áhítozhatnak, hehehe...
Előzmény: Gaben. (60724)
Gaben. Creative Commons License 2010.09.20 0 0 60726

 

Mooost miéééért moooondooood?  :)

Előzmény: *fox* (60725)
*fox* Creative Commons License 2010.09.20 0 0 60725

Szeva Tesó!

 

"ki kellett ugranom Németo.-ba..."

Én "kiugrani"max. Szentendrére szoktam elnyalni egy fagyit.  :)) 

Gondolom, hogy megint valami sz**t hoztál haza. Lassan már alkalmaznának téged a TotalCar-on, annyi autót vezettél.

Egyszer kimennék veled nyálat csorgatni!

 

Szombaton ütközünk a lovak között? 

Előzmény: Gaben. (60724)
Gaben. Creative Commons License 2010.09.20 0 0 60724
Sziasztok,

Régen írtam mert kicsit el vagyok csúszva mindig mindennel :o) de most van ürügy is, így nem hagyom ki. Szombaton ki kellett ugranom Münchenbe és ha már épp egy Suzuki kereskedés mellett mentem el, akkor bementem megnézni az újoncot Presslauerékhez. Háát nekem nagyon tetszett. Ami különösen az a belseje. Meglepett, hogy rendelhető gyári tetőablak, automata lámpa és esőszenzor, gyári levehető vonóhorog, start-stop rendszer és még néhány okos dolog. Természetesen sport is volt kint mint próba autó, de fehér színben, amiről itt sokan csak áhítoztunk eddig. :o)

Foxi, sikerült überelnem a múltkorit, amit haza kellett hoznom. Nem merem megmondani mivel. :o)))))

*fox* Creative Commons License 2010.09.19 0 0 60723

Srácok!

 

Ha valakinek esetleg motorolaj, váltóolaj, illetve szűrők kellenének szóljon.

Minden van netes ár alatt.

Ha  összeírjuk szerdáig kinek mi kell szombaton ki tudom vinni a Kincsemhez.

Priviben kereshettek.

kkn Creative Commons License 2010.09.18 0 0 60722
Ez olyan, mint az, hogy valakinek megéri-e új dieselt venni, jár-e vele annyit, hogy behozza az ár többletét.

Itt van az, hogy a kényelmet választotta anno, amikor még új korukban jelentős árkülönbség volt az MTA, meg az A/T között. Csak sajnos az MTA problémás. Nem lehet számszerűsíteni a kellemetlenséget, amit a problémásan működő MTA jelent. Ha valakit nagyon zavar, megérheti a fogyasztás miatt drágább fenntartású A/T autó. Pláne használtan, ahol már nem olyan nagy az árban a különbség, mint a saját használtja között.
De a szervízbe járás is idő, ami pénz, főleg, ha nincsen helyben, és már nem garis, így nem is annyival kerül többe az automata fenntartása, amikre nem lehet panaszt hallani. Mert nem a legmodernebb, de így eléggé kiforrott cucc.
Az általános szervíz sem drága, nekem a mostaninál, ahol kellett 8 liter olaj bele, egy most csak ezekkel foglalkozó emberke úgy, hogy szűrőt, olajat ő adott ( láttam, mit rakott bele, végig ott voltam, jót dumáltunk ), beállította, ez 20E volt, és ezzel min. 40E km-re letudtam a dolgot.
Előzmény: FOMA (60718)
jó hír Creative Commons License 2010.09.18 0 0 60721
:-)
Előzmény: .steyr. (60719)
Pityorka Creative Commons License 2010.09.18 0 0 60720
:))))
Előzmény: .steyr. (60719)
.steyr. Creative Commons License 2010.09.18 0 0 60719

Tavasszal irtam is a szomszédom Corollájárol ami "szintén zenész".....

 

Átlag magyar parasztnak sok a 2-3 milla.nem értem,hogy ezért miért nem lehet használható terméket kapni.....

Ember akar autómatát-mert nincs meg a fél lába ,vagy megszokta a kényelmet,vagy fogalma nincs a manuáls váltóról, vagy tuggya fasz.És akkor szervizfanná válik?Mert utánaállitanak.Nem személy szerint neked-télleg ne vedd magadra- de ezzel el van intézve????Tudom a merga...még megéri az ot rendszámot:))))

Kamionoséknál ilyenkor elsőre kérdez másodszor üt.....

Előzmény: kkn (60714)
FOMA Creative Commons License 2010.09.16 0 0 60718
Relatív, hogy mi a "sokkal", az én 1,3 GLX 16V ex-Swiftemhez képest a jelenlegi 1,5 GS aut. 2 literrel fogyaszt többet, ami közel 30 %.

Ettől függetlenül megéri a különbség.
Előzmény: kkn (60717)
kkn Creative Commons License 2010.09.16 0 0 60717
Az a sokkal max. egy liter. Ha valaki kényelmet akar, plussz üzembiztonságot? A klíma is kényelem, sokan hajlandóak megfizetni a többletfogyasztás révén a kellemes hőfokot. Ez van az automatánál is. Aki ilyet szeretne, megfizeti az árát. vagy lemond a kényelemről.
Én csak tudom, mert írtam is: az én ( nem Suzuki ) klímás automatám 8 és 14 liter között eszik.
Előzmény: FOMA (60716)
FOMA Creative Commons License 2010.09.16 0 0 60716

" veszel helyette egy 1.5 automatát, azzal nincsen ilyen."

 

Szerencsére tényleg nincs.:-) Az étvágya viszont sajnos sokkal nagyobb, ezt is számításba kell venni, egy esetleges csere előtt.

Előzmény: kkn (60714)
tgera Creative Commons License 2010.09.16 0 0 60715
Már 2008-ban is probléma volt sajnos. De úgy tűnik, hogy már nem lehet többet állítani rajta.

Előzmény: kkn (60714)
kkn Creative Commons License 2010.09.15 0 0 60714
Ez típushiba. Nem csak a Suzukinál, hanem az automatizmus gyártójánál, a Toyotánál is ( a váltó Suzuki azért, csak ez a robotcucc rajta Toyota ). A gyárban egy sablonban húzták meg az automatikát a váltón, és ezt akár ennél hamarabb is újra kellett állíttatni egyeseknek. Valamiért elmegy a beállítás. Lehet, hogyha van célszerszámjuk, egy márkaszervízben tartósabbra tudják beállítani, de idővel vissza fog térni.
Sajna ez ilyen, vagy együttélsz vele, vagy eladod, és veszel helyette egy 1.5 automatát, azzal nincsen ilyen.
Előzmény: tgera (60713)
tgera Creative Commons License 2010.09.15 0 0 60713
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni egy robotváltós Swift II-vel kapcsolatban.

Megálláskor sebességben rángat, olyan mintha nem nyomná ki teljesen a kupplungot.

Egy szerelő bűvészkedett már vele, állítgatta a kupplung bowden feszítő csavarját, de csak ideig-óráig lett jó.

Az autó 4 éves, 40 ezer kilóméter van benne. Ezt a jelenséget már régebben is csinálta. Létezik, hogy kopott a kupplung? Egy nagyokos szerelő számítógépet cserélne benne, majd átalakítaná kéziváltósra, amit baromságnak tartok.

Köszönöm, ha van ötletetek.

TGera
kkn Creative Commons License 2010.09.13 0 0 60712
Na, jól megnéztem én: csak az A-oszlopot figyeltem az újban. De a B-oszlopon van, hogy függönylégszyák. Szóval minden légzsák meglesz az alapban is.
BoGar Creative Commons License 2010.09.12 0 0 60711
Szia!

Ez itt az új, 2005- Swift fóruma. Szerintem ez kellene neked.
Előzmény: BrunciT (60710)
BrunciT Creative Commons License 2010.09.12 0 0 60710
Sziasztok!

Az ablaktörlő mechanikát kell cserélnem a suzuki swiftembe (98évjárat).

A kérdésem az lenne hogy az alábbi linken lévőt belehet szerelni? Úgy tudom hogy a régi szifteket csak ezzel szerelték.

http://www.sarosdauto.hu/shop/index.php?lap=2¶m=1¢er=uj_termekek&term_id=594

Köszömöm Szépen!
Üdv.
garam.zso Creative Commons License 2010.09.11 0 0 60709

Diszidált a swiftem!

Elhagyta a Magyarhont.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1116 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 60708

Mielött még probléma lenne a BMWből.

Ő vett leptopot, programot, különböző kábeleket és büszkén mutogatta a hibakódokat én meg tekergettem, nyomogattam és megjelent a 0000 :D

Előzmény: K1116 (60706)
joco145 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 60707
Meggyőztél...
Előzmény: K1116 (60706)
K1116 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 60706

...ha annyira hozzáértők lennének a sufniban...

Nem kérdeztem őket! Azért kérdeztem meg itt, mert a gép elött ülve jött az ihlet. Azért szoktam itt olvasgatni, mert van olyan hogy az itt leirtakkal "kiröhöghetem" a BMW-s haveromat a "szar suzukimmal" meg unalomüzés gyanánt leszedhetem a löksiket anélkül, hogy tönkretenném...

 

A szervizben jó sok extra...

Az az én dolgom! Nemhiszem, hogy el kéne számolnom bárkinek is, hogy mire mennyit költök. Valaki egész évben költ hifire, kárpitra, lámpákra, mittudoménmire... szerintem az több mint amit én egyszer egy évben, DE ha nem akkor is

 

 A "levegőkiszívó gépet" láttad...

Nem tudom mi a neve, nem is érdekel de 3szor cserélték ki azt a sz@r munkahengert, mert ropogott a kuplung és mindig azt az eszközt használták a suzukisok

 

Nem fényezem magam, mivel nem mondtam semmi olyat és amúgy sem. Gondoltam beszélgetünk de látom csak kötekedni lehet... Elmondtam, hogy azért mert fék még nem kell összeszarni magunkat és pont

Előzmény: joco145 (60704)
Toth_ Creative Commons License 2010.09.11 0 0 60705
Nem tud valaki autofenyezot (es muanyag heggesztot) valaki a pesti oldalon?
Ha igen dobjon egy sms-t nullahatharmincharomotvenharomkilencvenkilenchatvanegy.
Koszonom!
joco145 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 60704
...ha annyira hozzáértők lennének a sufniban, tele jó szerszámokkal és minden földi jóval megáldva, akkor már rég kiszerelték volna az antenna talpadat a mennyezetvilágítás kibontása után, a tetőkárpithoz szinte hozzá sem érve.
A szervizben jó sok extra kérésed lehet, jó sok extra lóvé befizetéssel. A "levegőkiszívó gépet" láttad is, vagy csak hallottad a sufniban?
Ne fényezd magad, csak rosszabb lesz!
;-)
Előzmény: K1116 (60703)
K1116 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 60703

Nem kell aggódni ha mögötted mennék (1%) akkor se lenne bajod, eddig a legnagyobb szerelésem a szofita égő kicserélése volt az utastérben:) Még garis dolgozzon csak a suzuki! Persze utánna is oda viszem majd ha a következő kötelezőnél úgy dolgozgatnak majd hogy elégedetten távozhatok. (Jó sok extra kérésem lesz:D) Én csak arra céloztam, hogy itt a fórumon gyakorlatilag egy új autót kap az ember, ha összeollózza az átépítős kommenteket. Mindenféle alkatrész, folyadék, kiegészítő, stb. ki - lecserélésre került már, csak a fékfolyadék nem... Bár sosem cseréltem de nemhiszem, hogy az olyan hűha lenne. Szervizben cserélni természetesen egyszerübb, (pl ott van gép kiszívni a levegőt:)) de ez nem azt jelenti, hogy otthon lehetetlen. Mellesleg azért mert azt mondom, hogy én itthon is megcsinálhatnék bármit azért van mert egy komplett műhely van a garázsban + hozzáértő emberek, persze ezt te nem tudhattad, de egyből jön a hülyegyerek meg a ne gyere mögöttem...

 

Az antenna marad, már macerás, ha le kell szedni hozzá a fél tetőt. Amúgy is csak azért akartam, mert nem bízom a matricás emberekben, hogy olyan szépen tudja kivágni ahogy szeretném:)

Előzmény: .steyr. (60701)
Pityorka Creative Commons License 2010.09.11 0 0 60702
Ma kíváncsiságból benyomtam párszor a fékpedált a kocsi álló helyzetében, de nem volt semmilyen szuszogás, és a pedál sem ment le a padlóig.
Előzmény: batyja (60696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!