Keresés

Részletes keresés

Sepi Creative Commons License 2000.10.26 0 0 3627
nyuszi_,
tényleg nem küldtem még el a képeket. Holnap elmennek egytöl egyig. Bocsi a késésért.

Amatör,
tölem is gratula a félmaratonhoz.
Csak bíztatásképp nekem az elsö félmaraton versenyem például nem sikerült!!! Elötte már lefutottam a távot többször is kényelmes tempóban de mivel semmi versenytapasztalatom nem volt ezért "bekezdtem" valami nagyon erös ezrekkel. 13 km-ig bírtam. Jelenleg 1:28:42-t futok. Szóval amit Te csináltál az nagy eredmény!!!! Mondjuk edzhetnél picit többet is.:-)

pen,
válasz a ládádban.

Hiver,
Engem már akár most be is kalkulálhattok a jövö évi Bécs-Budapestre. Az sem baj ha egy 4 lány 1 fiú csapatba kerülök, de ez nem feltétel.:-)))

Sepi

V.Péter Creative Commons License 2000.10.26 0 0 3626
Amatör,
én is gratulálok az elsö félmaratonodhoz! Amatörként - különösen elsöre és az edzésmennyiséged is figyelembe véve - az idöeredményed kifejezetten jó. Ennek alátámasztására - és hogy lásd, érdemes edzeni! - leirom 2 idei félmaratonom idejét ( az 1.-vel eddig nem nagyon dicsekedtem ):
1. 2000.04.15 - 2:00:28
2. 2000.10.23 - 1:24:55
Előzmény: amatőr (3609)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.10.26 0 0 3625
Én dettó, de ha két-három nap alatt rendbejövök, futok valahol vagy 15-20 km-t teszt gyanánt, és bízom benne, hogy nem lesz probléma.
Előzmény: kaktusz7 (3624)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.10.26 0 0 3624
Amatőr
Büszke lehetsz magadra, gratulálok.

Ez a nov. 5. nálam azt hiszem, sajnos kiesett, mert közbejött egy betegség és egy hete nem futottam, ahelyett, hogy kétnaponként futnék 10-14-et. :-(

Hiver Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3623
Pen, te kis csalafinta!
A múltkor már Te is lelkes voltál lánycsapat-ügyben. Azóta meggondoltad magad? Vagy csak ügyesen taktikázol, hogy meg ne bántsd a "fiainkat" /vagy engem :( / ? /Vagy ilyet nem illik nyilvánosan kérdezni? Na, majd elküldöm mélben is! ;o)/ Szerintem is szuper volt ez a vegyes csapat (NÉLKÜLETEK NEM IS MEGYEK SEMMIFÉLE SZUPERMARATONRA!!!), de miért gondoljátok, hogy 1fiú+1lánycsapat, azaz 1 jónagyvegyescsapat ne lehetne még jobb ?! Nem szabad így bekorlátozódni! Ha kell, még azt is megígérem, hogy úgyanúgy fogunk elszállásolódni, mint most: mi öten együtt, és a +5 fő öten egy másik 4ágyasban... /Gondolom a +2 fiú legnagyobb örömére!/
Előzmény: pen (3620)
kivi Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3622
A "bekopott" természetesen 2 "t"...
Előzmény: kivi (3619)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3621
Ez a nov 5-ei félmaraton nekem játszik....:))))))
Ha semmi nem jön közbe, lefutom.
Ki megy még??
pen Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3620
Sziasztok!

Hiver - egész jó volt ez a vegyes csapat - talán hallgassuk meg a többieket is, mielőtt teljesen ellányosodunk ;o)

nyuszi - a képek papírból vannak, és legbiztosabb az lenne, ha e formájukban adnám át őket..
esetleg holnap este a Szigeten? Más ötlet?

Sepi - :o)) emil ment

ssneci - Békéscsaba előjegyezve? Szóval te is ráéreztél az ízére.. ;o))

üdv
pen

kivi Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3619
Kedves Dinike,
a Boston nagyon bejött. Eddig kb. 50km van benne, ebből a leghoszabb egy 9km-es futás volt.

43 2/3 -osat vettem, a lábam "elvileg" 43-as. De a papucsom 42-es, a bakancsom 43-as, a kerékpáros cipőm pedig 43 1/3-os. Elente kicsit szűknek tűnt, de most már "bekopot". :)

Előzmény: Dinike (3617)
kivi Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3618
Hiver,
igen, emlékszem a (felelőtlen?) ígéreteimre. De azt hiszem, hogy neked egy darabig nem leszek ellenfél... :(
Az a probléma, hogy a Nike-hoz képest neked 6, nekem 24 percet kell faragnom. Hát... én minden tőlem telhetőt megteszek. A többi majd eldől tavasszal az Expresszen.
Előzmény: Hiver (3610)
Dinike Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3617
Hiver!
Kösz a tanácsod, betartom az aranyközéputat, baj ne legyen.

Milyen út tartozik egy ilyen időeredményhez pld. hogy 1:55. Ez 1 óra 55 perc? Abból, ahol részletezed, hogy milyen hosszú utat mmennyi idő alatt futsz, abból jöttem rá, hogy ez óra és perc, előtte azt hittem, hogy perc:mp, csak sehogy sem értettem, mert ha km-enként 4-5 percet futottatok, a részeredményeket nézve, akkor mi a fene lehet az az 1 perc:xx mp. 14 percet javítottál pld. de mennyin?
Bocs, hogy ilyen analfabéta vagyok, csak szeretném érteni, milyen számok is röpködnek itt mindenfelé.

Kivi!
Milyen a "Boston" cipőd? Mekkora méretet vettél? A lábadat hanyasnak tudod? Más cipőben milyen a méreted?
Nekem úgy tűnik, hogy a 38-38 1/2-es lábamra a 40-es edzőcipő jó méretre általában, kivéve fazontól függően néhány.

Dinike

Előzmény: Hiver (3590)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3616
amatőr,

büszke lehetsz magadra, hogy megcsináltad, én is gratulálok! Kár, hogy nem találtál meg bennünket a rajtnál (bár tényleg nagy volt a tömeg). Ne hagyd abba a futást télen sem, és akkor még jobb lesz a tavaszi idény!

üdv,
nyuszi

nyuszi_ Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3615
Itt a link a november 5-i félmaratonra. Ne zavarjon senkit, hogy a szöveg eleje a bicajtúráról szól, nekem egyben küldték a két esemény meghívóját.

nyuszi

Előzmény: iSTVán (3614)
iSTVán Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3614
amatőr
Örülök, hogy végül rászántad magad a félmaratonra, és hogy ilyen jól sikerült. (Bocs, de az étrended részletezése is nagyon jól sikerült, most rohanok haza vacsorázni. :-))

Ha tudna valaki fejből rövid infót a nov. 5-i félmaratonról (indulás helye, ideje), jól jönne. (Ha nem, akkor átnyálazom a régi hozzászólásokat stb.)

Még valami. Az már kiderült, hogy futócipőt, órát általában olcsóbban tudtok venni, mint én, de van-e ötletek korcsolyára? Olyan 40-es körüli kellene, nem túl sűrű használatra (Egy idényben mondjuk 4-5 alkalommal.)

Hiver Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3613
Amatőr, gratula!
Nem rossz az az 1:55! SŐT!!! Nagyon szép eredmény! És ez még csak a kezdet. Én kb. 1,5 hónap futással (NIKE 21,1km /nulla edzéssel 2:09/, Nyárbúcsúztató 6,5km, Ford Ötpróba 14km és 3-4 x Margitsziget, 1-2 kör) 1:54:46-ra futottam ugyanezt, és akkor azzal nagyon boldog voltam! És tessék, eltelt egy év, és azóta javítottam 14 percet, pedig még mindig úgy érzem, nem futok eleget. (Pl. feleannyit, mint Pen.) És még innen is javulhatok, csak keményebben kell edzeni. (Amihez azért le kell győzni a lustaságomat - és ez nem lesz könnyű. De veletek futóbolondokkal remélem menni fog!)
Hiver Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3612
Testileg-lelkileg-izületileg asszem mindenki nagyon jól bírta. A legnagyobb sérülés: 1 lábkörmöm szakítani akar velem, bár egyenlőre nem hagyom :o). Ezen kívül volt 1-2 hasmenés. A legkellemetlenebb nekem a hajnali kelés volt.
Nyújtás-masszírozás: általában elég jól elhanyagoltuk a dolgot, Zsófi kezei közé már teljesen "beállt" vádlival kerültem.
Krémek voltak minden mennyiségben: Vazelin, Richtofit, Naturland, Perskindol, meg a Ssneci spéci krémje, azt nemtom, hogy hívják.
Igazából nem csináltunk semmi extrát, csak végig nagyon vidámak voltunk!!! No meg futottunk...
Előzmény: tzuiop (3601)
Hiver Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3611
Zmac!
Az jó lenne! (Mármint a csatlakozás!) Te talán pótolhatod Pen futótehetségét, ha "véletlenül" átkerülne egy lánycsapatba! (Ha a fiúk tiltakoznak majd, az nem ellened, csakis Pen mellett szól!!! Jobban szeretik a vegyes csapatot...)

Futótúra: nem reagáltál a múltkor: 10 órai indulás nem késő? Akkor kb. már 4-kor sötétedik!

Előzmény: Zmac (3600)
Hiver Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3610
>Kedves Hiver, miért is kell nekem kapaszkodnom? :)<

Kedves Kivi, lásd a 2180-dik és 2184-dik hozzászólást!!! (Idézem: "Az viszont biztos, hogy egész osszel-télen futni fogok, így tavasszal már az Expresszen 1:40 belül akarok futni. De talán jobbat is."/Kivi/ "Na jó, hátha ez doppingol: most akkor elhatározom, hogy én is 1:40-en belül teljesítem! Versenyezzünk!" /Hiver/)
Hát ezért! Hajrá!!! ;o)

Előzmény: kivi (3593)
amatőr Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3609
Mindenkinek üdvözletem, a Bécs-Budapest hőseinek külön gratulációm!!

A kezdő futók közé tartozva egypár élményemet, kissé nagyképűen fogalmazva: tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. (Párezer sor lesz!)

Lefutottam életem első félmaratoni távját!

A felkészülési tervem ugyan kimerült a következőkben:

- túrós tészta szombat ebédre
- sonkás-sajtos-olivás-uborkás tésztasaláta vacsorára
- bajor gőzgombóc vaníliaöntettel vasárnap ebédre
- almáspite uzsonnára
- a maradék tésztasaláta vacsira
- és sok-sok gyümölcslé,

de ezzel elértem, hogy nem éheztem el a verseny alatt, illetve olyan erőben éreztem magam vasárnap estére, hogy akár egy nagyatádi Ironman-t is elvállaltam volna.
Ami a megtett futókilométereket illeti október 1-től:
- Kaiser's 8 km (ez hozta meg a kedvem)
- 9 km, 12 km a Búbánat-völgy környékén, 19 km három belesétálással, 3 km és 4 km. Ez tehát az elrettentő példa: öt futás 3 hét alatt.

Hétfőn reggel nagyon nézelődtem Budakeszin, hátha meglátom topictársaimat, de sajna nem így történt. A normális bemelegítés is elmaradt, egyrészt mert igen nagyon izgultam, másrészt meg nehezen tudtam eldönteni, pulóverben fussak vagy csak pólóban, milyen szoros legyen a cipőfűzőm stb. Végül is a kenőcs (gél) bedörzsölésére meg egypár gimnasztikára emlékeztető gyakorlatra maradt időm.
A rajtnál ott toporgott előttem Hardy Mihály, aki lassan a Spuri állandó vendégévé növi ki magát, Németh Lajos mellé felzárkózva. Persze jó, ha ismert emberekkel és a futóbolond csapattal reklámozzák a futást -megértem, hogy nem velem.:)

A rajt után még egész jól ment a kocogás, de hamar jöttek az emelkedők. Az egyik utcácska megmászásához bakancsra lett volna szükségem, nem futócipőre... Elég hamar jelentkezett a lelki holtpont: nemigen hittem úgy 3-4 km-nél, hogy végigmegyek a távon. Mellettem-előttem csupa futókörös, sportklubos mez, vagy valami márkás-spéci felszerelés, párezer kilométerrel a lábakban... De szerencsére a barátom, aki végig csak velem futott (ha már rábeszélt júliusban a futásra, kötelességének érezte mintegy a mentőangyal szerepét vállalni:)), szóval ő tartotta bennem a lelket.
10 km is eltelt, s én még mindig hegyi félmaratonon éreztem magam. Kísérőm szerint két éve nem is erre vezetett az út. Hogy ezzel vigasztalni akart-e, nem tudom. Később a lejtő (Istenhegyi út) is elég érdekes volt a sík terephez szokott lábaimnak. A Lánchídhoz közeledve már elég fáradt voltam, ehhez képest pár kilométerrel azelőtt az úton egy óriási vértócsa volt, egy bicegő futónak meg a térde állt elég furcsán, szóval biztatásban nem volt hiány. Monspart Saci lelkesítő szavai viszont tényleg erőt adtak úgy 15-16 km-nél.
Az Andrássyra ráfordulván nem akaródzott a hajrá, elég volt elérni az oly távoli Hősök terét. Természetesen a cél felé haladva egy előttem elhaladó szirénázó mentőautó adott kellő lelkierőt...
Még az elején szomorkodtam kissé, hogy csak az első 1000 befutó kap pólót: mi fog akkor emlékeztetni engem (pár sérülésen kívül) erre a versenyre? Pláne, hogy Budakeszin 1700-as rajtszámot is osztottak. De valami történhetett (biztos 1000-nél kevesebben indultak...:)), mert a célban megkaptam a ........ cég szatyorkáját, benne az áhított pólóval!:)

Az izomlázon kívül más bajom azóta sincs, tervezem a jövő tavaszi-nyári idényemet!
A felkészülés diéta elemei már jól mennek, csak a futásra kell jobban odafigyelnem.
Ugyan nem veszem célba sem a 4 perces km-eket, sem az ultramaratont, de azért nem hozok majd szégyent a futóbolondokra!

P. S.
Az időeredményem nem titkos: 1:55:52

hurvinek_2 Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3608
Kiseszter,
Valoban sotet lesz, ezert kozepen fogok futni.
H
Előzmény: kiseszter (3607)
kiseszter Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3607
Szia Hurvinek!
Attól tartok, hogy 6-kor már nagyon gyorsan besötétedik, így én addigra szeretnék végezni. De ha más nem, akkor majd megnézlek, hogyan rajtolsz el! :-)
Előzmény: hurvinek_2 (3605)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3606
Sziasztok,
Kezdek pánikba esni. A bal lábam belső oldala fáj, a lábszárcsont bütykétől lejjebb (és kicsit előre felé) egy kicsivel (a talpam felé). Futni elég ramaty így benne. A jobb is csinálta egy kicsit korábban, de kíméltem, vigyáztam rá, és meggyógyult. De a bal nem akar rendbe jönni, pedig már arra is vetemedtem, hogy a múlt héten egyáltalán nem futottam. Van valakinek ötlete? Vagy menjek orvoshoz vele? Ha igen, akkor hová? Kell oda beutaló? Ilyesmi...
Üdv, p.
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3605
Kiseszter,
En 18.00-kor leszek a MAC-nal
H
Előzmény: kiseszter (3604)
kiseszter Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3604
Sziasztok!

Így utólag is gratulálok kis Futóbolond csapatunknak a szupermaraton teljesítéséhez!!!

Ha már elmarad a mai közös futás (sajna, pedig most még tudtam is róla és épp ott tudtam volna lenni), akkor megkérdezem, hogy jön-e vki ma fél 6 körül a szigetre? Csak egy kört tervezek futni, de azt jó tempósan.

V.Péter Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3603
Ezuton tájékoztatom az esetleges érdekelteket, hogy a mai szigeti közös futás különbözö okok miatt többek (Hiver,Pen,én) részéröl elmarad. Ha valaki mégis menne (bár eddig nem sok jelentkezöt láttam), minket ne keressen. A következö idöpont csütörtök 18 óra, akkor valószinüleg többen is megyünk.
nyuszi_ Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3602
Mai Nemzeti Sport:

"Atlétika: Futóbolondok

Futóbolondok

Orültek...

Ez az elso szó, mely az ember eszébe jut a Bécs-Budapest szupermaratoni indulóira gondolván. Mert mi késztet egy embert ilyesfajta szenvedésekre? Miért fut le valaki egyetlen nap lefogása alatt hatvan, kilencven vagy százhúsz kilométert? Honnan van ereje valakinek korán reggel odaállni a startvonalhoz, amikor elozo este a célbaérkezés után infúzióra kellett kötni, annyira kiszáradt és legyengült? Hogyan kényszeríti magát a futásra valaki, akinek a rövidnadrág állandó dörzsölésétol mindkét combja vérzik? Esetleg cipobe dagadt lábáról leszakadtak lábujjkörmei?

A hétköznapok embere csak annyit tud róluk, van néhány fanatikus, akik öt nap alatt elfutnak az osztrák fovárosból a Hosök terére. Esetleg látja-hallja a hírösszefoglalókban a célba érkezoket, fáradságukat, szenvedésüket. Örömüket ritkábban. Pedig tudnak ám örülni. A verseny tizenvalahányadik helyezettje boldogan csapott a levegobe, amikor áthaladt a Hosök terén felállított célkapun. Teljesítményéért csak egy emlékérmet kapott, a hatnapos viadal költségeit saját zsebbol állta.

Akárcsak a váltóversenyben induló amator csapatok nagy része. Oket nem szuperbuszok kísérték, mint a tökéletes stílusban, lazán-könnyedén futó profikat, oket fogcsikorgatva vitte elore lábuk. De ok adták meg a verseny alaphangulatát is.

Futás közben beugrottak egy korsó sörre valamelyik falusi kocsmába, esetleg megettek egy jó bablevest egy útszéli csárdában. Aztán futottak tovább. Este holtfáradtan vánszorogtak a szobájukba, bedagadt lábukon papucs, vagy csak úgy, mezítláb.

Nem érdekelte oket az idoeredmény, a díjak, nem várták oket a célban kamerák, újságírók. Ok csak egyszerűen szeretnek futni... "

Valahogy így volt ez...

nyuszi

tzuiop Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3601
Kedves B-BP-sek!

Sajna nem voltam itthon de utólag is gratula mindenkinek ezért a szép teljesítményért!
HIP,HIP,HURRRÁÁÁ!!

Szeretném megkérdezni, hogy bírtátok testileg lelkileg(izületek)?

Zsófi masszázsa sokat segített?
Esetleg láttatok valami egyéb trükköt a többiektől?
Nyujtás,krémek?
Írjatok ezekről!
(A masszázs mikéntjéről,mit,hogyan,mennyi ideig,merről,merre,milyen gyakran?)

Türelmetlenül várok minden hasznos tanácsot!:-))

Előzmény: nyuszi_ (3599)
Zmac Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3600
Csatlakozom a BBP futóknak gratulálókhoz! Jövőre tán a futókhoz is...

Újabb névsor:

Pilisi túrafutókirándulássétagalopp:

1. Atiir
2. Monkey(ék) szívesen kifut(nak) elénk :)))
3. Kaktusz, ha nem kell végigfutni (legfeljebb cserépben visszük magunkkal)
4. Rohamcsiga, frissítő-drukkoló állomás
5. Nyuszi
6. Butch, ha megszavazunk neki egy kis időt
7. Hurvinek, ha kipihenheti az évadzáró félmaratont
8. Potyike turista módra
9. VAT máshoz vonzódik, de azért futni is jön
10. Pen természetesen
11. Hiver, akihez egy téli futás igazán illik
12. Kivi biciklivel (a vállán :))) ), csokoládékkal.
13. ssneci
14. V.Péter
15. iSTVán
+ ötletgazda, hóban is, de akkor lassan.

Találkozó: november 25, 10:00 Üröm-Bkalász országút, piros turistajelzés kereszteződése.

nyuszi_ Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3599
Pen, Sepi és más fényképtulajdonosok!

Akinek van valamilyen képe, amit szeretne közzétenni a kepek.futobolondok.com oldalunkon, az írjon nekem és felrakom.
Sepi, még szeptemberben volt róla szó, hogy elküldöd a rendes minőségű képeket, amiket a Nike-n csináltál. Sok szerettel várom őket. :)))
Pen, ha be tudod szkennelni jó minőségben a képeket, akkor szintén jöhet emilben. Ha csak a papírkép van, akkor majd én próbálkozom. A sötét képeken is talán lehet valamit javítani pl. egy Photoshop-pal.

nyuszi

Sepi Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3598
Sziasztok!

pen,
bizony félév múlva világcsúcs.:-) Ha gondolod szívesen segítek felkészülni, de inkább neked kellene segítened engem ahogy az idöidet nézem.
Szívesen elidegenvezetlek amikor erre jársz januárban. Azt nem tudom, hogy futni is fogunk-e minusz 20-ban de meglátjuk.
Milyen zord ország? Kellemes futóidö van mindig plusz néhány extra.
Tegnap például kellemes 5 fokban fantasztikus "vízhütés" jött szembe vízszintesen esö formájában.:-) Itt ez is meg van oldva. Kemény tréning kell? Nem gond! Befordulok széllel szembe és máris 7 perces ezrekkel halálra futom magam.:-)
Szóval csak szólj amikor erre jársz és én megmutatom Neked ezeket az extrákat is.:-)

Sepi

Előzmény: pen (3588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!