Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6903

Akit érdeklődik a Prima Life Rehana Hotel iránt, annak itt van jó pár kép, amialapján fogalmat alkothat a hotelrről és a tőle 500 m-re lévő tengerpartjáról.

http://www.panoramio.com/user/2070121

Napfény1 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6902
Sziasztok újra! Még vacillálunk a hotelek között... Nem sok mindent találtam a Grand Sharm nevű hotelről, légyszi, ha van valakinek infoja, írjon! Köszi!
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6901

Sharm el Sheikh

El Faraana Reef Hotel

 

 

Előzmény: tricsusz (6900)
tricsusz Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6900
Mi a Makady Bay-re megyünk Hurghada mellett kb 30 km-re a Hotel Grand Makadiba. 2006-ban is ott voltunk és nagyon bejött a hotel, ezért újra ide megyünk.
Ti merre mentek?
Előzmény: Macskalány :-) (6899)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6899

Szia!

 

:-))))))

Köszi!

 

Én is megrendeltem az alexandránál a könyvet, 1 munkanap a kiszállítás.

Mi egy kicsit beelőzünk 2 nappal :-)

Melyik szállodában lesztek?

 

Üdv: Macskalány :-)

 

Előzmény: tricsusz (6896)
mikica93 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6898

Köszi csheni, mi is inkább a Sonesta felé hajlunk, de Te még inkább meggyőztél bennünket. Lenne viszont még egy kérdésünk: a Sonesta partja nem túl kicsi? A Google Earth-ön elég rövidnek tűnik. Talál-e az ember gond nélkül helyet a parton, vagy állandóan foglalni kell?

Esetleg, ha van még praktikus információd, örülnénk, ha megosztanád velünk. Köszi még egyszer.

Előzmény: csheni (6894)
tricsusz Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6897
vagy e = van egy bocsi elírtam!
Előzmény: tricsusz (6896)
tricsusz Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6896

Macskalány,

Én megnéztem sok könyvet itt a neten. Talán az Angelo Mojetta: A Vörös-tenger - vízalatti paradicsom c. könyve az egyik legjobb. Az Alexandria kiadótól jelent meg 2005-ben.
Én most rendeltem meg ezen a weboldalon: http://webshop.animare.hu/
A könyv végén vagy e halacskás melléklet és leírás természetesen a könyvben.

17-én megyünk mi is Egyiptomba addig remélem megjön.
Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: Macskalány :-) (6895)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6895

Szia!

 

Köszönöm az információt, elsőre egy kicsit kevésnek tartom a 3x2 oldalt, de lehet megyőz ha meglátom. Majd ha megérkeztünk meglátjuk.

Persze holnap gyorsan beugrom egy könyvesboltba, mert itt a fórumon nem nagy a mozgás.

Már alig várom, hogy induljunk :-)

 

Mégegyszer köszi DrGonzo1

 

Macskalány:-)

Előzmény: Törölt nick (6892)
csheni Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6894

Annak idején nálunk is kérdés volt ez a két szálloda, végül a Sonesta Club lett.

Maga a Club rész jó nagy terület, majd maga Beach rész is, ezeken végig kell gyalogolni és egy kicsit az utcán is. Mi a club leghátsó végében kaptuk a szobát, innét a főbejárat max. 5 perc gyalog (étterem is itt van), innét még 10 perc a part az utcán és a beach részen át. Tehát szoba fekvéstől függően 10-15 perc séta. Van viszont fél óránként ingyenes shuttle busz a főbejárattól közvetlen a partra.

 

Google Earth-ön mérve Rehana legvége-recepció durván 400 m, recepció-part 600m = 1 km. Sonesta hátsó épület-recepció 400 m, főúton a beach hotel bejáratáig 400 m, beach bejárata-part 400 m = 1,2 km. Tehát szerintem nem nagy a különbség.

 

Mivel a szálloda a Naama Bay rész végén van, innét gyalog is be lehet menni Naama Baybe vagy a "főúton" járdán (végig szállodák) vagy a parton a Sonesta Beachnél van a parti sétány vége. Gyalog a Hard Rock cafe (Naama közepe) 30 perc.

A szálloda előtti főúton járnak a kék mikrobuszok, azzal is be lehet menni, pár perc csak. (Mi ezzel igazából Old Marketbe mentünk, az messzebb van, oda 5 LE-ot adtunk 2 főre, de a tarifa 1 LE /fő lenne.)

Ezek a buszok valószínűleg járnak a Rehana felé is (Nabaq-Downtown járat van elvileg, 3 LE/fő), vagy taxi.

 

Part: nekünk "amatőröknek" nagyon tetszet a Sonesta előtti rész, pont itt ér véget a homokos öböl, tehát aki azt szereti annak is jó - és itt kezdődik a sziklás, korallos rész, már derékig érő vízben is sokféle hal van, de van móló is, sznorizni lehet.

 

Én a Sonestára szavazok

Előzmény: mikica93 (6893)
mikica93 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6893

Sziasztok!

 

Mi szeptember 22-i indulással mennénk Sharmba, de nem tudunk dönteni két szálloda között. Van-e valaki köztetek, aki volt a Sonesta Club hotelben,ami szerintünk messze van a parttól, de közel a centrumhoz, illetve a másik hotel a Prima Life Rehana, ami közelebb van a parthoz, de távol a centrumtól. El lehet-e jutni könnyen a Rehanából a Naama öbölhöz? Illetve a Nabq öbölben is van-e annyi látnivaló, mint a Naama öbölben? A vélemények az ellátás tekintetében mindkét szálloda esetében jók. (Legalábbis azt olvastuk.)Segítsetek legyetek szívesek, mert holnap döntenünk kell.

Kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6892
Helyben lehet venni angol nyelvű 3X2 oldalas színes határozót. Korallok, halak, csigák, stb minden benne van. Bejelölve, hogy mennyire veszélyes -érintés-megközelítés,stb. Illetve a fő adatok.

Szerintem ez a legjobb, áttekinthető és minden fontos információ benne van.
Előzmény: Macskalány :-) (6891)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6891

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

 

Szeretnék egy jó könyvet venni a Vörös tenger élővilágáról, hogy felkészülten induljunk az első intrós merülésre és a sznorizáshoz is jól jönne, de már csak egy hetem van hátra és vészesen fogy az idő és persze rengeteg elintéznivaló van még hátra.

 

Tudtok valamilyen határozót vagy egyéb könyvet ajánlani?

Persze a legegyszerűbb beugrani a sarki könyvesboltba, de az itteni tapasztalt segítő tanácsok (hotel választás, vízalatti fényképezőgép), nekem már sokat segítettek, ezért is fordulok ismét hozzátok.

 

Előre is köszi a fáradozást,

 

Macskalány :-)

 

krisztina62 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6890

Zorka, ez a Grand Hotel a Red Sea szállodalánc tagja? Döntés előtt állunk, írd meg kérlek milyen a partja? Van homokos rész is, vagy csak stégről lehet bemenni? Korallok?

Köszi!

Előzmény: zorka99 (6886)
Anbati Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6889

Élvezet volt olvasni a beszámolódat. Örülök minden egyes további sornak.

Egyre jobban meg vagyok elégedve, hogy a Conradot választottam.

Előzmény: Törölt nick (6882)
coralsea Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6888

Sziasztok!

Tessék sok szép  képet csinálni (Macs) férjuram pedig  erősen tesztelje le a helyi italválasztékot!!:-) ahogyan azt előzetesen  megígérte nekünk, hogy mire számitsunk 18 nap múlva .Reméljük a búvárkodás már profiszinten megy és közelebbi kontaktusba kerültetek a  partközeli   halakkal . Pihenjetek jól!

Üdv Nektek és Tündiéknek is!!

Az "itthonmaradt sóvárgók" de nemsokára mi is  ott áztatunk :-))

Előzmény: zorka99 (6886)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6887
Szia Chrisssz!

Sajnos Shebl pont szabadságon volt amikor kint voltunk azt mondták 1 hétig van szabin,de több embert megkérdeztünk azok meg azt mondták 3 hétig van szabin. Nem tudom melyik a valós. Így nem tudtuk neki odaadni a sört és átadni az az üzenetedet.
Próbáld meg azzal elküldetni aki mostanában megy a Conradba elméletileg már ott lesz.
Előzmény: Chrisssz (6740)
zorka99 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6886

Sziasztok!
 

Mi eppen itt pihenunk, a hotel pontos neve: The Grand Hotel Sharm El Sheikh.

Maximalisan meg vagyunk elegedve a hotellel es a szolgaltatasaival is.

Sajna naggyon fogy az idonk!

 

 

Tobbit majd otthonrol.


 

*fiona* Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6885
szia Jonnybee,

Conradban biztos szuper lesz minden ,ahogy olvastam a fórumot!
Sajna nekünk nem sok választási lehetőségünk volt a hotelek közül,de szerintem mi se járunk rosszul :) Már nagyon várom a hétfő délutánt/estét,eddig mindig hajnalban szálltunk fel,kiváncsi vagyok milyen az éjszakai repülés...5 nap meg még egy pici :)

üdv.
Tünde

Előzmény: jonnybee (6880)
vi-ki Creative Commons License 2008.09.02 0 0 6884

akkor ott találkozunk! :-)

Ti hányan mentek?

Előzmény: molly.ka (6883)
molly.ka Creative Commons License 2008.09.02 0 0 6883
szia.mi kinnt leszünk szept 11-18 ig.a conradban. :)
végre lesz kinnt más magyar is ,mert mi ausztriából megyünk.
Előzmény: vi-ki (6878)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 6882
Sziasztok!
Ma jöttünk haza a Conradból. Nagyon szuper volt.
Kezdeném a parttal mivel nekünk ez volt a lényeg. Végig sznoriztuk a Conrad, Baron, Montaz, Melia partszakaszt simán ellehet az egyik mólótól a másikig sznorizni de ha nem birod akkor végig sétálhatsz a Meliáig és minden stégen bemehetsz sznorizni.
Ja és a farrana öbölbe is voltunk. Szerintem a Conrad partszakasza a legszebb ahogy beleugrottunk a vízbe egyböl egy tűzhal, egy kék pettyes rája, egy nagy napoleon hal, egy nagy triggerfish került a szemünk elé. Sajnos mantát és cetcápát egyik partszakaszon sem láttam, pedig kifulladásig a vízbe voltam egy hétig még naplemente után is. A Conradtól a Baron fele sznorizva a leggazdagabb az élő világ, a Conradtól balra inkább a korallok vannak többségben mint halak de az is nagyon szép. A Baron előtti szakaszon szerintem kevesebb az élővilág, és a Montaz fele egyre gyérül.
A Csúcsnak mondott nagy Melia sinai partszakaszáról csak annyit, hogy tényleg a korralok gyönyörüek és viszik oda is hajóval az embereket rendesen, de szerintem és volt velünk egy hivatásos búvár is , és szerinte is ez a partszakasz csak a búvároknak jó mert meredeken volt a part letörése és mély volt. Az élővilága sokkal gyengébb mint a Conradnak. A Meliátol jobbra is elmentünk nagyon messzire és érdekességként csak egy 1 m-es barakudát láttunk. Mivel hamar mélyül ezért lehet itt látni mantát és cetcápát, nekem nem volt ilyen szerencsém. Szerintem ide az menjen aki ezekre a nagy halakra vár, mert nincs olyan hal nyüzsgés mint a Conrad-Baron szakasznál.A conradnal szinte minden fajta halat láttam ami a vörös tengeri halhatározóba benne van. Képzeljétek naplementekor három darab tintahalat is láttam gyönyörüek voltak ott úszkáltam velük.
Még a Farrana partszakaszról írok egy pár sort. Nagyon szép ez az öböl csak nem olyan tiszta a víz egy picit homályosabb mert nagyon fövenyes az alja, itt csak egy órácskát sznoriztam mert hajóval voltunk a korralok nagyon szépek és láttam egy három métere murénát is, de a Conrádba több minden van.
A Conradnal nagyon tiszta volt a víz két napig utána sajnos minden délelőtt fújt a szél és zavaros volt a víz,de lehetett sznorizni ekkor is. Olyan 2-3 órára letisztult a víz és a szél is csendesedett.
Voltunk a Rash Mohameden is de nagyon gyenge volt.
Egyszóval a Conrád része jobbra a leggyönyörűbb partszakasz szerintünk.
Majd folytatom a szálloda ismertetését kicsit később.

Anbati Creative Commons License 2008.09.02 0 0 6881
Sziasztok őszi "Conradosok"! Mi októberben megyünk. Nagyon várom az élménybeszámolóitokat, tapasztalataitokat. Nagyon jó nyaralást kívánok nektek!!!
Előzmény: jonnybee (6880)
jonnybee Creative Commons License 2008.09.02 0 0 6880
Igen, mi is akkor megyünk, engedve a fórum nyomásának a Conradba foglaltunk. Remélem nem csalódunk az ítélőképességetekben;) A lényeg a tenger, a szálloda másodlagos, persze nem baj, ha jó és szép...
Előzmény: *fiona* (6879)
*fiona* Creative Commons License 2008.09.02 0 0 6879
sziasztok,

Megkaptuk hivatalosan (Kartagotours),hogy szept.8.-án 18.25 az indulási időpont,visszafele pedig szept. 15.-én 22.45.A Prima Life Rehana-ban leszünk ,esetleg jön még valaki ebben az időpontban?

üdv.
Tünde
vi-ki Creative Commons License 2008.09.01 0 0 6878

Köszönöm!  :-)

 

megy valaki esetleg 09.15-től a Conradba?

Előzmény: Törölt nick (6873)
andris.m Creative Commons License 2008.09.01 0 0 6877

Kedves Giraffe!

 

A móló végéről dagálykor nem lehet a vízbe menni, mert kiteszik a piros zászló és ott őrködik a napozó részen egy kb. 2 m magas srác aki figyelmeztet, hogy most nem lehet a stégről vízre szállni. Apálykor pedig annyira leapad, hogy nincs is szinte víz a lejáratnál, mert az ún. móló vége az nem a lejárat, hanem hajó kikötő lenne, ha hajó oda merészkedne a korall fal miatt.

Ez az utolsó stég, illetve szálloda a parton északon, és akár merre mentek nagyon nehéz távolabb a sznorizáshoz a mély (15-20m ) vízbe bemászni, hogy egyáltalán úszhassál. Cipő nélkül nem is lehet, ha csak nem lópatában végződik a lábad! 

 

Az építkezésből szinte semmit nem látsz, mert a folyosót leparavánozták, a tető párkányát szintén és még a paravánokat is olyanra festették, mint az egész épület. Időnként egy kis cement por vagy cementes zsák darab a terasz előtt jelezte, hogy valami zajlik a tetőn.

 

Izabella Erdélyből származik, kb. 20 éves nagyon kedves de ő is kísér fakultatív programokat akár Kairóba is így gondolom csak a keddje szabad, Magub ( kb. 20 éves fiú ) angolul és olaszul beszél csak, ő jött velünk a Mózes hegyre és a Ras Mohamed Np-ba, mert nem voltunk 6-an magyarok. Rendkívül segítőkész és nem tolakodó!

 Én Mózes programon voltam, így Kairóban volt még egy arab srác idegenvezetőnk aki jól beszélt magyarul és felkészült volt a múzeum Tutancamon anyagából - én már 3 éve volta Egyiptomban és akkor a magyar id.vez. a földszintet részletesen bemutatta - ő azonban szinte meg sem állt az emeletig! Ez a srác ment másnap reggel az előző este Luxorba utazók után. Azt elárulom, a Luxorba utazókat elfelejtették várni a reptéren este ( ezt visszafelé mesélték ), Pestre telefonáltak, mert a megadott helyi szám nem élt, hogy szóljanak már valakinek menjen már értük. A helyi szolgáltató nagyon szégyelte az esetet, ezért mindenki kapott kárpótlásul egy ezüst medált a nevével belevésve.

A Mózes hegyet megmásztam ( 44 éves vagyok,  115 kg és nem sportolok ). Szerintem azért indul este a program, mert 3 órás buszocskázás után, 2-re a kolostorhoz érkezve nem látod hova kell 3 óra alatt felmásznod a sötétben! Ha látnád letelepednél a kolostor tövébe és megvárnád a b....-kat, hogy 9-10 között visszaérjenek. Ha mentek 2-3 l vizet vigyetek hátizsákban magatokkal -nekem nem lett volna gusztusom a "bodegákban" az út mentém venni - és pulóvert, "széljaki"-val hosszú nadrággal vinni, mert a csúcson kb. 10-15C van!!! Én amig másztam melegem volt, de fent magamra vettem volna a pulederen kívül egy kályhát is még a nap ki nem sütött.

Kriszta adok egy e-mail címet magyarandras5@freemail.hu, ahova ha írsz eküldöm a telefon elérhetőségemet, mert engem erről az oldalról már kiutálnak annyit írok - bár nagyon utálok írni -, nagyon szívesen segítek bárkinek az utazása előtt!

Előzmény: Giraffe1981 (6876)
Giraffe1981 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 6876

Kedves andris.m!

 

Köszönöm szépen a válaszodat reméleme hasznunkra válik. Én utazási irodás vagyok, de mivel nekünk nincs Egyiptomunk, ezért úgy gondoltam, hogy itt több hasznos infot fel tudok csipegetni és szerencsére úgy látom így van. Még lennének kérdéseim... :)

Ha a móló végéről belemész a tengerbe, akkor ott alkalmas úszásra a víz? meddig ér?

Nagy rumli van az építkezés miatt?

Milyen az Anubisos idegenvezető lenn? Kicsit furcsálom, hogy csak sms-ben értekezik az utasokkal, nálunk nem így megy... :(

Úgy láttam Google Earth-on, hogy a szállodától a korall zátony mögött van egy olyan partszakasz, ahol simán be lehet menni fürdeni, mert ott akár már úszásra is alkalmas? Nem mentetek fel oda?

Voltatok a Mózes hegy Szent Katalin kolostor kiránduláson? Javaslod? Milyen volt?

Vannak esetleg képeid, hogy mit lehet látni a szállodánál a korallokból?

Hasmenést megúsztátok?

Összességében csalódás volt nektek? 10-es skálán? :)

 

Előre is nagyon köszi.

 

Kriszta

Előzmény: andris.m (6872)
Judó007 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 6875
Szia!

Nekem van "friss" infóm a Crowne szállodárol ha érdekel irj, képem is van.

info@hidegmeleg.eu

Előzmény: ködkürt (6869)
ködkürt Creative Commons License 2008.09.01 0 0 6874
Köszönöm, és bocsesz:)
Előzmény: Catella (6870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!