Keresés

Részletes keresés

mash Creative Commons License 2001.01.18 0 0 211
Nekem úgy rémlik, hogy 50 Franak a reptérről bejönni, de lehet hogy rosszul rémlik!
Ha 5 napra mész és szereted a muzeumokat, akkor megéri megvenni az 5 napos Muzeum bérletet!

Mindenhova jó!!! Szinte! :))

Louvre, D'Orsay, Notre-dame torony, Diadaliv torony, Picasso Muzeum, Versailles, Pantheon

mash Creative Commons License 2001.01.18 0 0 210
Képeslapok: én hazahoztam és a kezükbe nyomtam, akinek akartam adni/küldeni!
:)))
Előzmény: csinnnKA (191)
mash Creative Commons License 2001.01.18 0 0 209
A La Defanse egyik monstrumában van Auchan!!!
Emeletes ráadásul, ami elég ritkaság, asszoynkám meg is csodálta, ő az itthoni Tescónál dolgozik!
Előzmény: hobe (193)
mash Creative Commons License 2001.01.18 0 0 208
én sétálgattam már arra estefelé, de semmi negatívat nem tapasztaltam.
Mondjuk kb. 1,5 éve volt.

Párizs Rulez!

Előzmény: csinnnKA (207)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.18 0 0 207
Hajléktalanok??? :-O
Az elég gáz! :-/
Amúgy most már elszántam magam (magunkat) a Marignon-ra, mert a Tescoban vettünk egy nagyon jó kis (részletes!!!) Párizs-térképet, és most látjuk csak, mennyire jó helyen van, kb. 100 méter a Sorbon, kicsit arrébb a Pantheon, kb. 500 méter (a hídon átsétálva) a Notre Dame, kicsit nagyobb séta az Invalidusok... szóval tetszik a környék. Mondjuk volt egy-két 300-350 FF-os szálláslehetőség is (2 főre értve természetesen), de a nem egészen egy hetes határidő miatt már minden "jobb hely" foglalt volt. Viszont a repjegyen sikerült nagyot kaszálni, mégsem 60+reptéri illeték, mert valami last minute kreációban sikerült megcsípni 36-ért (+illeték). Pont abban a pillanatban "árazták le", amikor a férjem bement kifizetni és átvenni a jegyeket. Akkor mondta a csaj, hogy pár perce kapták a felhívást, hogy egy kicsit későbbi gép árát 40 %-kal lenyomhatják! Hurrá! :-)

Fiúk!
Szerintetek estefelé milyen a közbiztonság Párizsban?
Most arra gondolok, hogy ugye a Pigalle és a Moulin Rouge környéke nappal nem túl dizájnos, mondjuk ha este 7-8 körül arra csámborog az ember, akkor számoljon a kurvák vagy stricik (netán más rosszfiúk) támadásával?!

Előzmény: hobe (206)
hobe Creative Commons License 2001.01.18 0 0 206
Persze, itt aztan lehet kolteni a penzt:-( Most jut eszembe, hogy lattam egy egy csillagos hotelt a Denfert Rochereau-nal, de allandoan hajlektalanok aludtak elotte, pedig az epulet kivulrol teljesen normalisnak nez ki es szerintem a kornyek sem olyan gaz. A legkiralyabb azonban a lakas, 115 fr/napra kijon, igaz ez kivul van egy kicsit a korgyurun:-)
Előzmény: John Zero (205)
John Zero Creative Commons License 2001.01.18 0 0 205
hobe:
Valóban a korgyurunel volt az, ahol megszalltunk osszel, de a metromegallo 5 percre volt tole, es 2-es zona volt. Igy egy 2-es zonas (default) jeggyel barhova el lehetett onnan jutni Parizson belul.
Persze akinek van sok penze, az koltheti hotelre felolem ;-)
Előzmény: hobe (203)
hobe Creative Commons License 2001.01.18 0 0 204
Idemasolom Legtornasz regi hozzaszolasat:
Szálloda: Zseniális szállónk volt. A belvárosban az Oberkampf metroállomáshoz közel. A neve Hotel Mondia. Honlap: www.hotel-mondia.com Kétcsillagos szép szálló, egy kétágyas fürdőszoba/wc/tv/safe felszereltségű szoba ára kb. 350Fr/éj. Ez a legolcsóbb ebben a kategóriában a belvárosban, hidd el, mi nagyon sokat átnéztünk.
hobe Creative Commons License 2001.01.18 0 0 203
John Zero

Persze igazad van, de en ezt is alul tudom mulni: a Hotel Premiere Classe meg olcsobb:-) 150 frank korul van egy ejszaka, ugyanugy harom aggyal, tiszta, van furdo, tv stb.
Ezeknek a szallodaknak az a hatranyuk, hogy messze vannak a belvarostol, altalaban a korgyurun vagy azon kivul helyezkednek el:-(

Előzmény: John Zero (202)
John Zero Creative Commons License 2001.01.18 0 0 202
Csak most kapcsolódtam be...

Szóval szállás...
Két "olcsó" fajta van: a Formule1 és az ETAP (van amikor ezek egy épületben vannak). Különbség: Formule1-ben a zuhanyzó és a WC a folyosón van. Amúgy persze csúnya műanyag design a szoba, viszont tiszta és naponta takarítják.

Párizsban az árak (őszi emlékek alapján ;-)
ETAP: 300 FRF/éjszaka
Formule1: 240 FRF/éjszaka

Viszont az ár a szobára vonatkozik, ami 3 személyes (egy franciaágy 2 felnőttnek + 1 emeletes ágy gyereknek, de 3-an simán el lehet férni.)
Tehát ha 3-an mentek, akkor el lehet osztani a költségeket.

Előzmény: csinnnKA (201)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.18 0 0 201
Újabb "örök-hála" az információkért! :-*
Tarts ki, már csak a holnapi nap van hátra... szombat reggel huss, eltűnök... s csak egy hét múlva jövök meg az élményeimmel és tapasztalataimmal. Ez utóbbit szívesen megosztom veled is. :-)
Előzmény: hobe (200)
hobe Creative Commons License 2001.01.18 0 0 200
Szallas ugyben tenyleg csak masok tapasztalataira tudok hivatkozni, ugyanis meg sosem aludtam szallodaban Parizsban:-) Viszont ha visszaerkeztel, akkor beszamolhatnal!
Bagettet jo kozelitessel minden utcasarkon kapsz, egy mezei bagett ara 4 frank 50. A fel literes asvanyviz az utcan 10 frank, a latin negyedben nehany kisebb boltban talan van olcsobb is. Ha mondjuk egy elelmiszer uzletben veszed, akkor szerintem 4-6 frankert adnak 1-1,5 l-est is.
A mekiben (sok helyen van, a quick is hasonlo, csak francia) egy menu 33-36 frank, az utcan egy fel bagett szendvics 20 frank korul lehet. Ennel olcsobban nem nagyon lehet enni. Egyeb tanacs nincsen, ha maszkalsz az utcakon ugyis nagyon sokat talalsz es majd eldontod, hogy mi a szimpatikus.
Előzmény: csinnnKA (199)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.18 0 0 199
Valóban a Notre Dame, helyes a megfejtés... de mivel "időn túl" érkezett a válasz, így ennyi gondolkodási időre sajnos már nem jár nyeremény! ;-)
Azért ne add fel! Talán majd legközelebb!

Kis Eiffel toronyra pedig múlhatatlan szükségem van, anélkül nem enged be majd a húgom (tán még az országba sem). Mondtam is a férjemnek: kiugrunk Párizsba Eiffel tornyot venni a húginak, úgy mellesleg -ha már ott járunk- akár szét is nézhetünk egy kicsit! ;-DDD
Ha a Quartier Latin-ben fogunk lakni (egyre inkább úgy tűnik, hogy megbarátkozunk az 520 frankos szállással), ott hol érdemes kaját venni? (Bagettet + ásványvizet... aproposz: igaz az, hogy nagyon drága az ásványvíz még az élelmiszer-üzletekben is? Valaki azt mesélte, hogy a közép-kategóriás bor olcsóbb volt... nekem olyan hihetetlen! Ráadásul nem is szeretem a bort! :-/ )

Már csak másfél nap! Holnap délelőtt kezdem a csomagolást, délután rántott husi sütögetés, hogy az első két napra legyen elég szendvicsünk, ne kelljen a kajával foglalkozni.

Mellesleg... ha már kaja... McDonald's féle gyorséttermek mennyire drágák (és mennyi van belőlük a belváros -értsd: nevezetességek- környékén)? Aztán majd valami egzotikusat és egyetlen vacsora erejéig valami igazán franciásat is meg akarunk kóstolni (ha marad rá pénzünk).

Na jó, most nem nyaggatlak egy darabig. Válaszolsz még? :-*

Előzmény: hobe (198)
hobe Creative Commons License 2001.01.18 0 0 198
Felismertem a kepet! A Notre Dame, ugye? Hany frankos kerdes volt?
Kis Eiffel tornyot nem tudom hol fogsz kapni, ebben a varosban meg sehol nem lattam!:-)
Előzmény: csinnnKA (197)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.17 0 0 197
:-) :-*

Mindennek van határa?
Ezt most hogy kell érteni?
1 ára, 2 ára, 3 ára, 4 ára, 5 ára, 6 ára?
Vagy pedig csak úgy, szó szerint?
Mert ez utóbbi esetben közlöm, hogy nekem meg érvényes útlevelem van, ami arra szolgál, hogy átlépjem ezeket a határokat (is)! ;-)

(Egyébként meg tök jó, hogy ott vagy, ahol. Tudod, "a megfelelő embert a megfelelő helyre" elv alapján. S tényleg nagyon-nagyon köszönöm, hogy ilyen rendes vagy és ennyit segítessz. Már nem is merem mondani, hogy ma reggel, amikor kinyitottam a szemem, az volt az első gondolatom, hogy "Jesszus! Hol fogok én (olcsón!) Eiffel tornyot venni a húgomnak, eredeti Lux szappant az anyukámnak stb.stb.?" Aztán jöttek ezek a képeslapos dolgok, szóval jár az agyam, nagyon be vagyok már sózva!)
Egy kis párizsi neked, a kedvességedért:

Előzmény: hobe (196)
hobe Creative Commons License 2001.01.16 0 0 196
A, nem! Holnap mar nem, azert mindennek van hatara!:-)
Előzmény: csinnnKA (195)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.16 0 0 195
Mire is mennék nélküled?! :-)
Köszönöm! :-*
(Csak nagyon halkan, szinte suttogva, és erősen zárójelbe téve merem megkérdezni: ha holnap még lenne valami kérdésem, számíthatok rád?)
Előzmény: hobe (194)
hobe Creative Commons License 2001.01.16 0 0 194
Oooopsz, a Lafayette-t elirtam!
Előzmény: hobe (193)
hobe Creative Commons License 2001.01.16 0 0 193
Kepeslapokat a legolcsobban (1 frank) a Szajna mellett talalhato arusoknal kapsz. A Les Halles kornyeken nagyon sok ilyen bolt van, de ott dragabbak, ha jol emlekszem 6 frank korul vannak. A belyeg 3 frank, ez elvileg csak orszagon belulre jo, de en mindig ezt hasznalom Angliaba is, es meg sosem veszett el a kuldemeny:-)
Talalsz meg a St. Andre des arts (latin negyed) utcaban is egy eleg jo boltot, valahol a Cafe Latin es a Corcoran's ir kocsma utan van, ha a Place St. Michel felol mesz.
A varosban nem tudok cora-t vagy auchan-t, tesco meg itt szerintem nincs is. Van viszont mondjuk Monoprix, pl. a Rue de Rennes Szajna feloli vegerol mesz a Montparnasse fele, akkor jobb oldalon van es le kell menni az alagsorba. Van meg elelmiszer reszlege a Samaritaine-nek is (Rue de Rivoli, nem messze a Louvre-tol) vagy a La Fayette-nek is. Ez utobbit megtalalod a neten is. Teged valoszinuleg az Haussmann-on levo erdekel. Megkozelitheto RER A-val, az Auber megallonal kell leszallni vagy pl. 9-es metro is jar arra.
A Printemps mellette van, szemben talalsz meg egy Mark's and Spencert es egy C&A-t is. Febr. 20-ig egyebkent learazasok vannak, lehet kolteni a penzt!:-)
Előzmény: csinnnKA (191)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.16 0 0 192
Ez a térkép fantasztikus! :-)))
Előzmény: hobe (189)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.15 0 0 191
Rastaman & Hobe!

Köszi, nagyon rendesek vagytok, hogy így elláttatok infóval. Mindjárt levadászom ezeket a linkeket, hogy mi is van mögötte! :-)

Újabb kérdések:
1. tudjátok, hogy hol van a La Fayette és a Printemps (nyugi, csak megnézésre, nem vásárlás céljából kérdem)! ;-)
2. képeslap árak + bélyeg Magyarországra (összeszámláltam, nagyon durva: alsó hangon legalább 20 db képeslapot kéne megírnom, hogy ne legyen sértődés a családban + a baráti körben... lehet, hogy rámegy ingünk-gatyánk?).
3. változatlanul (be)vásárlás: húgicának mini Eiffel-torony, az anyukámnak "eredeti francia" Lux-szappan, többieket nem sorolom: hol lehet igazán olcsón megvenni ezeket a "szuveníreket"? Úgy értem, van-e olyan bevásárlóközpont, aminek a szupermárketjébe bemenve nem vernek át jobban, mint itthon mondjuk egy Corában vagy Tescoban?
(előre is köszi!!!)

hobe Creative Commons License 2001.01.15 0 0 190
Hopp, a terkep link nem jott ossze. Megegyszer.
Ha ez is rossz lenne, akkor a pagesjaunes.fr-en megkeresheted, ha beirod a szalloda nevet es, hogy Parizsban van.
Előzmény: hobe (189)
hobe Creative Commons License 2001.01.15 0 0 189
Előzmény: csinnnKA (186)
hobe Creative Commons License 2001.01.15 0 0 188
csinnnKA

Latom nagyon turelmeten voltal! Hetvegen nincs net hozzaferesem, ugyhogy most tudok csak valaszolni.

Repulojegy: tobb ember egyontetu velemenye szerint a Vista a legjobb. 60e +illetek teljesen jo aru jegy, ha nem vagy 26 eves kor alatt. (ellenkezo esetben is kozel 60 ezer repteri illetekkel egyutt) A Vistanal a baratnom delelott 11 orakor vett mar jegyet aznapi gepre, de ez hetvegen sajnos nem mukodik:-( Ugyhogy megnyugodhatsz, a 60 ezer nem sok! Amit a hirdetesekben latsz, ott mindig van csillag, hogy bizonyos feltetelek teljesulese eseten..:-(
Szallas: Rastaman-nel ellentetben az 520 fran szerintem NEM draga, ha tenyleg a St. Michel kozeleben van! Decemberben laktak arra barataim, 1000 frank/ejszaka (2 fo) es nem dobtam ha'tast a szobatol:-( Aztan probalkoztak mar a 300 frankos szobaval szinten a Latin negyedben, de azt meg erosen szidtak, hogy nagyon rossz volt. Szoval 300 frank korul a varos eszaki feleben lehet esetleg szallast talani, de az kicsit lepattant kornyek.
Kozlekedes Parizsban: a turista jegy az draga, bar azt hiszem benne vannak a muzeumi belepok is. Viszont az Orsay es a Louvre nagyon nagy, biztos, hogy meg akarjatok nezni mind a kettot? Vannak kisebb muzeumok (Marmottan, Picasso, Dali, Rodin stb.), szerintem ennyi ido alatt erdemesebb azokba menni es tobb idot hagyni a varosra! (a Louvre azt hiszem Kedden zarva van, de a neten meg lehet nezni ezt is!)
Szoval heti berletet nem erdemes venni, mert ketto kene belole a vasarnapi veg es kezdes miatt. A CDG-rol sajnos mindenkeppen draga a jegy, ezzel nem lehet mit csinalni:-( A legolcsobb megoldas az, ha veszel egy jegyet a kovetkezo megalloig (az mar csak a 4. zona), ott kiszallsz es kb.15 frankert megveszed a jegyet a varosig. Visszafele ugyanez megjatszhato, de mindenkeppen ki kell szallni, mert a varosban nem adnak 4. es 5. zona kozotti jegyet:-( Azt hiszem a legcelszerubb 10-es csomag jegyet beszerezni a varosban es Versailles-ba kulon venni. Itt jegyeznem meg, hogy Versailles-ra sok az egy nap! A kastely mondjuk ket ora, de utana a parkban nem hiszem, hogy minusz 1-2 fokban sok kedvetek lesz setalgatni.
A szallodat mindjart megkeresem a terkepen, meg este esetleg meg tudom nezni a kornyeket.

Rastaman Creative Commons License 2001.01.14 0 0 187
Huh, az 520 FRF nagyon, nagyon NAGYON sok!!!!!!

ajanlom figyelmedbe a webet: www.ratp.fr (parizsi kozlekedes, menetrend, arak, stb)
www.louvre.fr magaert beszel
mind2 angolul is van, ha nem beszelsz franciaul (keresd a zaszlot, es az "english" feliratokat)

repjegy: ha eleg fiatal vagy (26 alatt asszem) ifjusagi kedvezmenyt kell kerni...

utazas parizson belul: a CDG-rol (Charles de Gaulle, repter) a kozpontba kb. 55-60 FRF egy ut. ez nagyon sok, 5 vagy 6 zonan megy keresztul (parizs es kulvarosa zonakra van osztva, egy zonan belul egy utazas 8 FRF, ha ket zona, akkor ketszer 8, stb. ld. meg ratp.fr)
berletet nem erdemes max 3 zonasat venni. ezekben vannak a latnivalok. Versailles-hoz meg majd kulon vegyetek jegyet (szinten kb. 50 FRF lehet)

nezd meg a lonely planetet is:
http://www.lonelyplanet.com/destinations/europe/paris/

nagyon jo, angolul, minden benne van!

ld. meg: www.paris.org
thinkparis.com

nezd meg a lonely planetnal a "related weblinks" alatt

ja, a france.com-on mintha lattam volna szallodakat is!
igen, talan a france.com meg a paris.org eleg jo kiindulohely

Szia
Jo Utat
Rastaman

Előzmény: csinnnKA (186)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.14 0 0 186
Oké, senki sem törte magát, hogy válaszoljon nekem, de azért én még mindig nem adom fel. :-(

Most -így végigolvasva az egész topicot- megpróbálom még jobban összefoglalni, hogy mi érdekelne, miben kéne segítség:

A szombati reggeli géppel érkezünk a CDG-re, és a szerda estivel jönnénk vissza.
Foglaltunk szállást a Hotel Marignan-ba (13 rue Du Sommerard... valahol a St.Michel közelében). Elég húzós az ára, le is döbbentünk, mert amíg erről a neten azt olvastuk, hogy 16-24 dollár, addig csaknem a duplája a valós ár, 2 főre 520 fr/éjszaka (WC-vel + zuhanyzóval).

Amit az 5 napba mindenképpen szeretnénk belezsúfolni:
1. egy teljes nap Louvre + d'Orsay
2. egy teljes nap Versaille
3-4-5. napon pedig: a szokásos "Notre Dame---Eiffel---Diadalív---Sacré C. stb." típusú városnézés.

MALÉV jegyet foglaltattunk, 60e + reptéri illeték, barátaink szerint ez is túl drága, bár senki
sem tudott semmi biztosat mondani/ígérni, ilyen rövid határidővel.Szerintetek Budapesten hol lehet legolcsóbban párizsi jegyet foglaltatni?

További kérdéseim (elsősorban talán Hobe-hoz):
Ismeritek-e ezt a hotelt (a Marignan-t), tud-e valaki hasonló -elfogadható- színvonalút mondjuk 300 fr-os árfekvéssel? Mondjuk én sem vagyok a pénzem (és főként) saját magam ellensége, nem fogok 520-at kifizetni, ha 300-ért kapok fürdőszobásat "nem-a-világ-végén".
Tekintettel arra, hogy szombaton délelőtt érkezünk meg, nyilván nem érdemes erre a két napra heti jegyet venni, ha az vasárnap éjjel lejár, de akkor milyen jegy-kombinációt tudnátok ajánlani (megint a piszkos anyagiakra helyezném a hangsúlyt)? A 10-es jegycsomag elég szimpatikusnak tűnik, csak sok minden nem tiszta ezzel kapcsolatban (zónák stb.).
Az is érdekelne, hogy ha RER-rel akarnánk bejutni a városba a reptérről, akkor hol és milyen jegyet vegyünk, továbbá: érdemes-e mondjuk mindjárt már a reptéren megvenni mind az 5 napra a sacc/kb. kiszámolt jegy-mennyiséget, vagy megcsináltatni a bérletet?
Végül érdekelne néhány múzeumi belépő ára (elsősorban Louvre, d'Orsay, Notre Dame, Versaille), érdemes-e a 3 napos múzeumi bérletet megvenni (ha pl. csak ezekre a helyekre akarnánk menni), és főként: HOL LEHET KAPNI ezt a múzeumi bérletet?

Na, hát sacc/kb. ennyi, sürget az idő, van lefoglalva repjegy + szállás, de sikerült mindenből
a majdnem legdrágábbat, úgyhogy bármilyen segítséget szívesen vennék!!! (előre is köszi)

csinnnKA Creative Commons License 2001.01.14 0 0 185
Halihó!

Az az igazság, hogy mi szombaton mennénk ki Párizsba.
Szívesen vennék
--- egy-két belvárosi (de legfőképpen: OLCSÓÓÓ!) szállodai címet vagy ötletet,
--- a metrójegy-árak,
--- múzeumi belépők (főként a Louvre-ba, Eiffel toronyba fel, Versaille) stb. is érdekelnének,
--- vagy pl a múzeumi stb. nyitvatartások (nehogy árnyékra lőjünk, és akkor akarjunk menni, amikor ippeg zárva vannak).

NAGYON VÁROM AZ ÖTLETEKET, PÁRIZSOSOK SEGITSETEK (de ne mélben, mert
rossz a megadott e-mail cimem, szóval IDE) !!! :-)
(előre is köszi)

Kopi Creative Commons License 2001.01.01 0 0 184
B. U. É. K!

Legyen jó a harmadik évezred. Gondokat tessék a negyedikre hagyni!

bandessv Creative Commons License 2000.12.27 0 0 183
Ja azt elfejtettem mondani, hogy szilveszterrol van szooo hatha....
bandessv Creative Commons License 2000.12.27 0 0 182
Sziasztok,

Tudom hogy nem sok esely van pozitiv valaszra, de azert megprobalom.

Nincs valakinek tuti tippje szallas ugyekben Parizsba kb. 6-8 embernek? Ki akarnank menni, de mivel csak kb. masfel hete szervezkedunk ez ugyben ezert nem igen akad szallas.

ha valaki meg idoben elolvassa es tud is ajanlani valamit konyorgom irjon.

kosz
bandessv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!