Keresés

Részletes keresés

Napfény1 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6917
október 20-27-ig. Az utolsó helyek egyikét csíptük meg arra a hétre:)
Előzmény: Cilikécske (6916)
Cilikécske Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6916

Szia!

Mikor mentek?

Előzmény: Napfény1 (6915)
Napfény1 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6915
Már nem aktuális a Grand Sharm. A Conradba megyünk!!!!!:))  
Előzmény: Napfény1 (6902)
sensitive Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6914
Szia Sicomama!

Örülök, hogy Nektek is tetszett a hely és kellemes volt a nyaralásotok! Hű, de visszavágyom még mindig. :)
Előzmény: sicomama (6905)
Dijjja Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6913

Aki járt már valamelyik szállodába az alábbiak közül, légyszi írjon pár sort, mert ismét szállodazavarban szenvedek.

Nem tudok dönteni:

 

Concorde Hotel

Hyatt Regency

Dreams Beach

Reef Oasis

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6912

Egy tipp: http://www.subacquea.tv/eng/channel.htm

Akinek van egyéni műholdvevője nézzen bele , érdekes.

Egy kis promo a youtube-ról.

http://www.youtube.com/watch?v=29lIrxURbm8

vigyuri Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6911
Nem szabad kihagyni!
Előzmény: mikica93 (6907)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6910
Helyben! Ez nem lehet kétséges. Sőt, ha vagy elég bátor és van valamennyi nyelvtudásod, akkor a helyi utazási irodán keresztül intézni a legolcsóbb.
Előzmény: vi-ki (6908)
Rozi2 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6909
Ha nincs térd- és szívproblémátok, és legalább átlagos fizikumúak vagytok, akkor hidd el, nincs okotok kihagyni azt a felejthetetlen élményt, ami Rátok vár!
Előzmény: mikica93 (6907)
vi-ki Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6908
Sziasztok, tud abban valaki segíteni, hogy a fakultatív programokra az utazási irodán keresztül vagy helyben érdemes/olcsóbb befizetni?
mikica93 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6907
Köszi az infot csheni, már befizettük az utat és a Sonesta Clubba megyünk! Most már azon tépelődünk, hogy bevállaljuk-e a Moses hegyet.:)
Előzmény: csheni (6906)
csheni Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6906

Tényleg kicsinek tűnik, de vannak ágyak a lapos részen kívül az öböl szélén is, több szinten lépcsőzetesen, bár tényleg elég sűrűn vannak. Mi 10.30-11 körül mentünk le, akkor még éppen volt hely, bár nem az első sorban. Ez jún. elején így volt, nem kellett foglalni előre, bár nem volt teltházas egyik szálloda sem akkor.

Az apály-dagály nagyon jól látszik a partnál.

A clubban a hátsó új medencénél nehezebb az ágytalálás árnyékos helyen, ide inkább délután jártunk, itt 16.30-17 körül már jut hely.

Általában 13 körül a part is félig kiürült, akkor is lehet találni helyet. Mi csak később 14.30 körül ebédeltünk, de mindig jutott mindenből, már ami akkor kellett.

A kólákat rendes üvegükből öntik ki, csak a víz van ballonos automatából. 1,5 l-es palocokos vizet adnak az étteremben "vízjegyre", amit bejelentkezéskor ad a recepció, ha elfogyna adnak még.

A parton a poharak műa. eldobhatók, a bárokban üvegre hasonlító műa., az étteremben üveg.

Előzmény: mikica93 (6898)
sicomama Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6905

Szia Sensitive, és akit a Savoy érdekel!

 

Aug. végén töltöttünk a Savoyban egy hetet. Odafele a repülő egy keveset késett, mire a szállodába értünk, (kb du 7 óra) már sötétedett. Nagyon nagy területen fekvő, több épületből álló, több szinten elhelyezkedő üdülőterüklet ez. H, K, L, P szintek vannak, P a kert szintje. Itt vannak a medencék is. A tengerhez még lejjebb kell ereszkedni, lejtős utakon, lépcsőkön, keresztül a csodás kerten.

A szobánk a K szinten volt, 6020 számmal, nagyon jó kis szoba volt. Illetve inkább jó nagy szoba volt, hatalmas ággyal, kitűnően működő légkondival.

Összességében minden megfelelt 5 *-nak. Tisztaság, kedves személyzet, választék

jó volt.

A tenger pedig egyenesen csúcs. Olyan korall fövennyel, ami felett órákig képes lettem volna lebegni. A korallok színe kicsit fakóbb, barnásabb volt, mint a Ras Mohamed Nemzeti Parkban, (bár ez a partszakasz is ennek a része) ahová hajóval mentünk el. De ennek az volt az oka, hogy a hullámzás némi homokot sodort a korallokra. A szípompás halakból viszont millió úszkált, nagyon barátságosan, emberközelben.

Pont ilyen nyaralásra vágytunk.

Üdv.

Sicomama

 

 

Előzmény: sensitive (6750)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6904
Egy kép a Prima Lfe Rehana csúszdáiról.Rehana hotel csúszdái
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6903

Akit érdeklődik a Prima Life Rehana Hotel iránt, annak itt van jó pár kép, amialapján fogalmat alkothat a hotelrről és a tőle 500 m-re lévő tengerpartjáról.

http://www.panoramio.com/user/2070121

Napfény1 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6902
Sziasztok újra! Még vacillálunk a hotelek között... Nem sok mindent találtam a Grand Sharm nevű hotelről, légyszi, ha van valakinek infoja, írjon! Köszi!
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6901

Sharm el Sheikh

El Faraana Reef Hotel

 

 

Előzmény: tricsusz (6900)
tricsusz Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6900
Mi a Makady Bay-re megyünk Hurghada mellett kb 30 km-re a Hotel Grand Makadiba. 2006-ban is ott voltunk és nagyon bejött a hotel, ezért újra ide megyünk.
Ti merre mentek?
Előzmény: Macskalány :-) (6899)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6899

Szia!

 

:-))))))

Köszi!

 

Én is megrendeltem az alexandránál a könyvet, 1 munkanap a kiszállítás.

Mi egy kicsit beelőzünk 2 nappal :-)

Melyik szállodában lesztek?

 

Üdv: Macskalány :-)

 

Előzmény: tricsusz (6896)
mikica93 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6898

Köszi csheni, mi is inkább a Sonesta felé hajlunk, de Te még inkább meggyőztél bennünket. Lenne viszont még egy kérdésünk: a Sonesta partja nem túl kicsi? A Google Earth-ön elég rövidnek tűnik. Talál-e az ember gond nélkül helyet a parton, vagy állandóan foglalni kell?

Esetleg, ha van még praktikus információd, örülnénk, ha megosztanád velünk. Köszi még egyszer.

Előzmény: csheni (6894)
tricsusz Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6897
vagy e = van egy bocsi elírtam!
Előzmény: tricsusz (6896)
tricsusz Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6896

Macskalány,

Én megnéztem sok könyvet itt a neten. Talán az Angelo Mojetta: A Vörös-tenger - vízalatti paradicsom c. könyve az egyik legjobb. Az Alexandria kiadótól jelent meg 2005-ben.
Én most rendeltem meg ezen a weboldalon: http://webshop.animare.hu/
A könyv végén vagy e halacskás melléklet és leírás természetesen a könyvben.

17-én megyünk mi is Egyiptomba addig remélem megjön.
Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: Macskalány :-) (6895)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6895

Szia!

 

Köszönöm az információt, elsőre egy kicsit kevésnek tartom a 3x2 oldalt, de lehet megyőz ha meglátom. Majd ha megérkeztünk meglátjuk.

Persze holnap gyorsan beugrom egy könyvesboltba, mert itt a fórumon nem nagy a mozgás.

Már alig várom, hogy induljunk :-)

 

Mégegyszer köszi DrGonzo1

 

Macskalány:-)

Előzmény: Törölt nick (6892)
csheni Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6894

Annak idején nálunk is kérdés volt ez a két szálloda, végül a Sonesta Club lett.

Maga a Club rész jó nagy terület, majd maga Beach rész is, ezeken végig kell gyalogolni és egy kicsit az utcán is. Mi a club leghátsó végében kaptuk a szobát, innét a főbejárat max. 5 perc gyalog (étterem is itt van), innét még 10 perc a part az utcán és a beach részen át. Tehát szoba fekvéstől függően 10-15 perc séta. Van viszont fél óránként ingyenes shuttle busz a főbejárattól közvetlen a partra.

 

Google Earth-ön mérve Rehana legvége-recepció durván 400 m, recepció-part 600m = 1 km. Sonesta hátsó épület-recepció 400 m, főúton a beach hotel bejáratáig 400 m, beach bejárata-part 400 m = 1,2 km. Tehát szerintem nem nagy a különbség.

 

Mivel a szálloda a Naama Bay rész végén van, innét gyalog is be lehet menni Naama Baybe vagy a "főúton" járdán (végig szállodák) vagy a parton a Sonesta Beachnél van a parti sétány vége. Gyalog a Hard Rock cafe (Naama közepe) 30 perc.

A szálloda előtti főúton járnak a kék mikrobuszok, azzal is be lehet menni, pár perc csak. (Mi ezzel igazából Old Marketbe mentünk, az messzebb van, oda 5 LE-ot adtunk 2 főre, de a tarifa 1 LE /fő lenne.)

Ezek a buszok valószínűleg járnak a Rehana felé is (Nabaq-Downtown járat van elvileg, 3 LE/fő), vagy taxi.

 

Part: nekünk "amatőröknek" nagyon tetszet a Sonesta előtti rész, pont itt ér véget a homokos öböl, tehát aki azt szereti annak is jó - és itt kezdődik a sziklás, korallos rész, már derékig érő vízben is sokféle hal van, de van móló is, sznorizni lehet.

 

Én a Sonestára szavazok

Előzmény: mikica93 (6893)
mikica93 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6893

Sziasztok!

 

Mi szeptember 22-i indulással mennénk Sharmba, de nem tudunk dönteni két szálloda között. Van-e valaki köztetek, aki volt a Sonesta Club hotelben,ami szerintünk messze van a parttól, de közel a centrumhoz, illetve a másik hotel a Prima Life Rehana, ami közelebb van a parthoz, de távol a centrumtól. El lehet-e jutni könnyen a Rehanából a Naama öbölhöz? Illetve a Nabq öbölben is van-e annyi látnivaló, mint a Naama öbölben? A vélemények az ellátás tekintetében mindkét szálloda esetében jók. (Legalábbis azt olvastuk.)Segítsetek legyetek szívesek, mert holnap döntenünk kell.

Kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6892
Helyben lehet venni angol nyelvű 3X2 oldalas színes határozót. Korallok, halak, csigák, stb minden benne van. Bejelölve, hogy mennyire veszélyes -érintés-megközelítés,stb. Illetve a fő adatok.

Szerintem ez a legjobb, áttekinthető és minden fontos információ benne van.
Előzmény: Macskalány :-) (6891)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6891

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

 

Szeretnék egy jó könyvet venni a Vörös tenger élővilágáról, hogy felkészülten induljunk az első intrós merülésre és a sznorizáshoz is jól jönne, de már csak egy hetem van hátra és vészesen fogy az idő és persze rengeteg elintéznivaló van még hátra.

 

Tudtok valamilyen határozót vagy egyéb könyvet ajánlani?

Persze a legegyszerűbb beugrani a sarki könyvesboltba, de az itteni tapasztalt segítő tanácsok (hotel választás, vízalatti fényképezőgép), nekem már sokat segítettek, ezért is fordulok ismét hozzátok.

 

Előre is köszi a fáradozást,

 

Macskalány :-)

 

krisztina62 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6890

Zorka, ez a Grand Hotel a Red Sea szállodalánc tagja? Döntés előtt állunk, írd meg kérlek milyen a partja? Van homokos rész is, vagy csak stégről lehet bemenni? Korallok?

Köszi!

Előzmény: zorka99 (6886)
Anbati Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6889

Élvezet volt olvasni a beszámolódat. Örülök minden egyes további sornak.

Egyre jobban meg vagyok elégedve, hogy a Conradot választottam.

Előzmény: Törölt nick (6882)
coralsea Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6888

Sziasztok!

Tessék sok szép  képet csinálni (Macs) férjuram pedig  erősen tesztelje le a helyi italválasztékot!!:-) ahogyan azt előzetesen  megígérte nekünk, hogy mire számitsunk 18 nap múlva .Reméljük a búvárkodás már profiszinten megy és közelebbi kontaktusba kerültetek a  partközeli   halakkal . Pihenjetek jól!

Üdv Nektek és Tündiéknek is!!

Az "itthonmaradt sóvárgók" de nemsokára mi is  ott áztatunk :-))

Előzmény: zorka99 (6886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!