Keresés

Részletes keresés

evangeline Creative Commons License 2001.05.30 0 0 17
Úgy látom, lesz gomba:-))))
De ha mégsem, én is megpróbálhatom a küldést - bár én Sopronból írok, nem tudom hogyan lenne megoldható...
Ha mégsem tudsz szerezni, írj és megpróbálok küldeni!
Üdv:evangeline
Előzmény: Gotfroa (13)
Gotfroa Creative Commons License 2001.05.29 0 0 16
Jopi!
Ezt tekinthetem ajánlatnak?
Akkor:)
Köszi!
Got
Jopi Creative Commons License 2001.05.29 0 0 15
Addig bőven megnő!
Előzmény: Gotfroa (13)
Jopi Creative Commons License 2001.05.29 0 0 14
Én álandóan gyártom a kefirt, az alapanyag a gomba. Most osztottam el, előbb-utóbb újra megnő. Pokoli macerás, de ha az ember átszellemülten hódol e szenvedélynek, megéri. Szóval, a zacskós -nem homogenizált- tejet fel kell forralni, lehűteni, aztán lefölözni. Ezután lehetőleg sötét üvegbe önteni a tejet és a gombát, sötét helyen érlelni.Ha gyengébbet akarsz egy napig, ha erősebbet, csípősebbet, akkor két napig érleled. Ezután műanyag szűrővel leszűröd, kezdheted előlről.Ha pihentetni akarod, tiszta, hideg vízben pár napig tarthatod romlás nélkül a jégszekrényben.
Előzmény: Gotfroa (-)
Gotfroa Creative Commons License 2001.05.29 0 0 13
Evangeline!
Kérlek, neveljetek nekem gombát!
A macerát ismerem, mert már volt nekem is, nem vészes!
Már nem igazás emlékszem, milyen sebességgel nőnek ezek a kis dögök, de úgyis csak kb. 40 nap múlva leszek gombászásra alkalmas, addig érek Pestre.
Előre is köszönöm!
Got
Előzmény: evangeline (12)
evangeline Creative Commons License 2001.05.29 0 0 12
Nem hiszem, hogy a bolti kaukázusi kefírből tudsz gombát növeszteni!Ahhoz maga a gomba is kell!
Nálunk most nagy divat, egy kolléganőm osztogatja folyton - mert hogy folyamatosan szaporodik neki -és esküszik a hatására.Anyukámnak vittem belőle, de nem tudom, most hogy áll gombailag.Van hozzá egy "használati utasítás" is, amin azt is elolvashatja a tulaj, hogy mi mindenre jó és mennyit kell fogyasztani belőle.Hááát...napi egy lityi tej kell minimum, de van amikor több és ezt meg is kell inni.Azt hiszem, csak a normál zacskós tej jó hozzá.Ezenkívül "foglalkozni" kell vele (öblíteni a gombákat, stb.), szóval macerás is a dolog.
Hirtelen ennyi jutot eszembe.
Üdv:evangeline
ssneci Creative Commons License 2001.05.29 0 0 11
Én nyers tejjel szoktam csinálni
Előzmény: Törölt nick (5)
Psyche Creative Commons License 2001.05.29 0 0 10
Nagyon szívesen szégyenlem magam, de hogy bűntetést is kapjak, arról nem volt szó!
Nem én vagyok a Mazopistáné.
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 9
Bizony! Eredj a sarokba kukiricán térdepelni és mondogasd százszor, hogy "Bocsánatot kérek, nem megyek többet a Tescoba". Ha ezzel végeztél ostorral ütögesd a hátad pár óráig.
Előzmény: Psyche (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 8
Mi volt előbb? A gomba vagy a kefír?
Psyche Creative Commons License 2001.05.29 0 0 7
Én rendszeresen a Tesco nevezetű áruházban vásárolom a kaukázusi kefírt. Ezt most szégyenlenem kell?
Előzmény: Gotfroa (-)
Gotfroa Creative Commons License 2001.05.29 0 0 6
DU,
hogy a kalasszikusokat idézzem, minden kilóméterkőnél!
Szóval: ha veszek a MátraTej féle Kaukázusiból, akkor az növeszt nekem egy szép tenyészetet, tudod, azt a tenyérnyi nagy 'gombát', vagy hogy mondjam, ami utána átrakható az újabba? Vagy csak simán beoltja az újabb tejet? Ami nekem volt régen, az egy idő után tenyérnyire nőtte ki magát, és a forralt/hűtött tejet 2-3/?/ nap alatt tette kaukázusivá.
Na EZ a tenyészet kéne nekem! Vagy ilyen...
ssneci Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4
Ha a 1 lityi tejhez/nem tartóshoz/ hozzákeversz kb. 2 dl kefírt, és ugy altatod, kitűnő 1,2lityi kefíred lesz. Ha joghúrttal csinálod, akkor azt.
Előzmény: Gotfroa (-)
Gotfroa Creative Commons License 2001.05.28 0 0 3
Mondd el a titkot!
Előzmény: cadre (2)
cadre Creative Commons License 2001.05.28 0 0 2
Lehet 1 kefírt készíteni (klónozni); 1 brand new kefírbôl elôzôleg el kell különíteni 1 kanállal, és ezzel tejet "beoltani".

De nem mindenféle tejet!

Előzmény: Gotfroa (-)
blaumann Creative Commons License 2001.05.28 0 0 1
avOnmore=avOnm0re

Kéne aludni.....

Előzmény: blaumann (0)
blaumann Creative Commons License 2001.05.28 0 0 0
0 gOmbám van, mert én avOnmore kefírt iszom.
Gotfroa Creative Commons License 2001.05.28 0 0 topiknyitó
Sziasztok,
kerestem, de nem találtam kaukázusi kefires topicot.
Valamikor réges-régen mi is készitettük otthon, nagyon finom is volt, de azóta senkiről nem tudok, aki ennek a nemes éteknek hódolna.
Nem minden hátsó szándék nélkül írok, gombára lenne szükségem...
Got

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!