Keresés

Részletes keresés

csabi_felvidek Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8784

Sikerekben és szőlőminőségben gazdag, boldog új évet mindenkinek.

japaszturo Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8783

BÚÉK!

 

lalá Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8782

-Boldog Új Évet!

 

RAMBO Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8781

Boldog Új Évet minden szőlőtermesztőnek!

(Remélem, 2011 jó évjárat lesz)

lalá Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8780

-Én is csak ismételni tudom magam. Bekapok valami lélekmelegítőt.

 

 

Piszok hideg volt délután.

 

Előzmény: BZoltan (8778)
nagyberény Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8779

 

Kaptam egy ilyet karácsonyra, asszem ma kibontom.

Boldog Új Évet Kívánok! :-)

BZoltan Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8778

Szerintem bárki kiállhat, makulás, makaulátlan egyaránt.

 

A törvényeket és szabályokat én sokra nem tartom. Magamra és a magyar borért valóban elkötelezettek számára a törvénynél lényegesen szigorúbb önkorlátozást várok el. A jelenlegi szabályozás nem arra készült, hogy bárki betartsa, hanem arra, hogy egy adott kör azt ki tudja kerülni. Tudod mint amikor úgy építünk falat, hogy előbb kijelöljük a lyukak helyét aztán meg felhúzzuk a falat a lyukak köré.

 

Közted és köztem az a legnagyobb ellentét, hogy te a jelenlegi törvényt rendező elvnek tekinted én pedig egy ócska kifogásnak. Én a jelenlegi törvényt nem egy szükséges minimumnak tartom, hanem egy rossz irány első lépésének.

 

így év végével csak ismételni tudom magam :) Nem az a baj, hogy valaki pancsol, hanem az, hogy az olcsón, kevesebb munkát igénylő, gyorsabb pancsolási technikával készült termék egy név alatt fut a drágább, több munkát és időt igénylő "bor" nevű termékkel. A törvény támogatja ezt az összemosást és ezért a fogyasztók sem értik, hogy mi a különbség egy 400 forintos édesbor és egy 4000 forintos édesbor között.

 

Na, megyek mert megfőtt a csülök :) Boldog új évet.

Előzmény: lalá (8777)
lalá Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8777

-Csak az álljon ki aki tényleg makulátlan. Attól, hogy az érvényben lévő törvények és szabályok szerint dolgozom, még nyugodtan kiállhatok. Sőt, erősített csemegét is gyártottam. Még ettől is kiállhatnék. Úgy négy évvel ez előtt, azt hiszem a MA-n javasoltam ilyet vagy ehhez hasonlót. A mondás azóta sem változott. Imigyen szól:-Utánatok!

 

Francot küzdök tűzzel-vassal. Csak most ezek a szabályok, ezeket kellene elsődlegesen betartani. Először eddig kellene eljutni. Majd, ha más lesz a játékszabály akkor azt kell betartani, vagy beröppenteni a törölközőt amíg büntetlenül lehet.

Előzmény: BZoltan (8776)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8776

Nagyfater mesélte, hogy az ungarische és a wehrmacht (ezen utóbbiban szolgált)  a legnagyobb különbség az volt, hogy az előbbiben "előre fiúk" az utóbbiban "utánnam fiúk" volt a mondás... Érted, ha akarsz tíz tökös legényt aki kiáll a gátra akkor legyél te az egyik.

Amúgy állunk már páran azon a gáton és ugrasztjuk azt a piszok nyulat, de túl sok a nyúl és túlságosan tesznek ránk.

 

A megelőzést illetőleg igazad van. Annak a jó módszere a jelenlegi nagyon megengedő szabályozás szigorítása és a termékkategóriák pontos meghatározása... Hmmm, te mintha tűzzel vassal küzdenél ezek ellen :) Akkor miről is beszélünk, te lala?

Úgy nem tudsz megelezőni, hogy nem sértesz érdekeket. Ha pedig érdekeket sértesz akkor az a kulcs, hogy a sérülő érdek mögött mekkora gazdasági erő és politikai akarat van. A jelenlegi mocsok fenntartásában túl sok pénze van túl sok embernek.

Előzmény: lalá (8775)
lalá Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8775

-Talán volt valami halovány utalás az anonimitás okára. Mindegy, hagyjuk Matyit. Ő legalább leírta. Ha lett volna tíz tökös legény, akik mondták volna, hogy gyerünk ki a gátra, lehet, hogy kiugrik a nyúl a bokorból. De, nem volt. Egy sem.

 

Az MGSzHBI úgy tűnik, teljes mellszélességgel kiáll. Mást nem tehet. A prágai labor mérése külön pikantériája a dolognak. A szakvélemény meg - mondják akik hozzáértők és talán látták is - hát ha akarom vemhes, ha akarom nem vemhes.

 

A razzia mindíg az események után kullog. A megelőzés a jó.

Előzmény: BZoltan (8774)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8774

Tényleg rosszabb, de ami ott le van írva az tényleg butuska. Erről a témáról csak úgy érdemes nyilatkozni, ha teljes mellszélességgel kiáll az ember a véleménye mellett. Az nem konfrontálódás amikor nem konfrontálódunk :) ugyebár.

 

A pénzt illetőleg tökéletesen igazad van.

 

Mondjuk ez a mostani bukta csak a felszin kapirgálása és a jéghegy csúcsára egy halovány lehellet. A nagy balhé az lenne, ha a zobisok a tőlünk beszedett pénzből rendesen razziázna a boros polcokon és a cél az lenne, hogy minden forgalomba levő bort előbb utóbb bevizsgáljanak... mindent, a 10 ezer forintos presztizsbort és a 400 forintos alsópolcost is. A lebukás esetén pedig nem névleges látszatbűntetést osztogatni, hanem frankó letöltendő éveket. Hamar elmenne a kedvük a simliseknek.

Előzmény: lalá (8773)
lalá Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8773

-Ajaj! A butuska rosszabb mint a marhaság! Legalább a Matyi leírta. Azután rájött, hogy a szarfűrészelésen kívül mást nem ér el, el is szelelt. Nem azt mondom, hogy ha Akasztón is olvassák akkor ez nem következik be, mert a lelkiismeretekett azért annyira nem bolygatta fel. Változatlanul mondom:-A pénz!

Előzmény: BZoltan (8771)
jacsoj Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8772

Bocs, mit jelent az aranyháromszög?

Előzmény: Törölt nick (8766)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8771

Akár hiszed, akár nem, igen, alaposan, kétszer is. Szerintem egy kicsit butuska.

 

Részben olyan nyilvánvaló dolgok körül pörög amikről mind szakmai, mind fogyasztói körökben évek óta beszélgetünk, részben persze sült hülyeség. Ráadásul konkrét megoldásra nem tesz javaslatot és úgy kritizálja a sunyiságot, hogy közben a szerző sem vállalja a saját nevét. Ezen utóbbi különösern abszurdá teszi a dolgot :)

Előzmény: lalá (8769)
lalá Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8770

Ja, a pénz!

Előzmény: Törölt nick (8766)
lalá Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8769

-Elolvastad ezt a marhaságot? Úgy rendesen? A sorok között is?

Előzmény: BZoltan (8764)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8768

Szólj nekik, hogy feleslegesen vették meg a zamárdi szőlőt. Abból a pénzből amit a telekre kiadtak évtizedeken át vehetnék a száramzási igazolást a soha nem létezett balatoni szőlőről.

 

Amúgy jópofa, hogy a sumákolásnak ilyen szép láncolata van. Én már hallottam zánkai gazdától, hogy melyik somlói termelőnek adta el a szőlőjét :( Jogi lépésen kár is gondolkodni, mert a jelenlegi szabályozás elsődlegesen az ilyen simlizésre van csinálva és nem a borkészítésre.

Előzmény: nagyberény (8767)
nagyberény Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8767

Érdekes a helyzet, mert ők (az akasztóiak) azok akik jó pár éve megvették apám egyik szőlőjét (Zamárdiban), meg mellette még pár hektárt, azért, hogy meglegyen a lehetőségük "Balatoni" borokat is árulni. Na ezek az ültetvények most áthatolhatatlan dzsungelek, 20 cm vastag ecetfák nőnek benne. Csak ezek magasodnak ki az összefüggő bodzabozótból. Nekem meg a szívem szakad meg, ha meglátom.

A legszomorúbb az, hogy a borvidékünk sem tesz semmit a területért, pedig lennének lelkiismeretes gazdák, akik rendberaknák. Pl én. :-)

Előzmény: Törölt nick (8766)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8766

Csak helyeselni tudom a bírságot. Aki már azt se tudja, hogy hány milliárdja van, de olyan kapzsi, hogy még mindig nem elég, ráadásul ezt olyan módon teszi, hogy semmibe vesz gyakorlatilag egy egész borvidéket, azt igenis rúgják tökön. Ha ez kell hozzá, hogy végre megtisztuljon a(z alföldi) borászat, akkor pláne egyetértek az eljárással, maradjanak azok akik tisztességesen, a törvényeket betartva jó borokat készítenek, még akkor is, ha remélhetőleg átmenetileg nehezebb helyzetbe kerülnek.(gondolok itt a negatív hírverésre, mivel az egyik híradóban valami ostoba liba megint aranyháromszögezett habzó szájjal. Kár, hogy azt se tudja, mit jelent az aranyháromszög)

Előzmény: nagyberény (8760)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8765

Bizony! Hihetetlen, hogy a mi adónkból már vettek ilyen rendszert, de furcsa módon eddig még nem használták. Talán majd most. Ilyen év után nagyon nagy segítség lenne, ha tényleg szisztematikusan ellenőrznének mindenkit.

Előzmény: Cirfandlia (8762)
BZoltan Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8764

Te még reklámozod is ezt a marhaságot? Pont az ilyen anonim fröcskölődést nem kellene erőltetni.

Előzmény: lalá (8761)
tomlaker Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8763

kft végelszámol, vagyon kiment, más névem tovább pancsol.

majd ha  a letöltendőket(nem bor) osztogatják, talán akkor megindul vmi megtisztulási folyamat...:(

Előzmény: Cirfandlia (8762)
Cirfandlia Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8762

Na végre bekapcsolták azt az izotópvizsgálót már. Gyerünk nem megállni, nekimenni az összesnek.

Előzmény: nagyberény (8760)
lalá Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8761

-Hát , igen. Ma nekem, holnap neked.

 

http://borkulturamaskepp.blogspot.com/

 

A pénz miatt!

Előzmény: nagyberény (8760)
nagyberény Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8760

Akasztó

 

Hát, Boldog Új Évet!

japaszturo Creative Commons License 2010.12.24 0 0 8759

BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

Falusi1 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 8758

Köszönöm a válaszokat.

Mindenkinek kellemes és békés karácsonyt, boldog és eredményes új évet és az ideitől szőlőbarátabb időjárást kívánok!

japaszturo Creative Commons License 2010.12.22 0 0 8757

A fejtést szerintem az indokolja, hogy én már jártam igy . A pincém nagyon lehült  mert a szellőzőt nem zártam be. A bor forrásakor két hetet vidéken voltamm . A bor forrása hamarabb leált. Meg kóstoltam se bor se must álapotban volt, Vagyis cukros izü volt. Fejtés kénezés "borkénnel"ahogy irtam. Nekem bevált." Javult az álapota" Ez a tanács csak egy  a sok közül.  Az megoldás, vagyis lehet 1.5hónap után leált forrást ujra inditani. A melegitést hogy gondoltad? Talán ha melegebb hejre vinnéd.

Előzmény: Cirfandlia (8753)
Ferig Creative Commons License 2010.12.22 0 0 8756

Szép jó estét! Látom a "kemény mag" még mindig szőlőműveléssel foglalkozik. Ez igazán remek felfedezés! Talán maradt itt még valaki, aki emlékszik rám,  (vagy úgy is mondhatnám "nem ittátok még el az eszeteket"). Bocsánat ezért a kis belépőért! :-)

Lassan majd én is belelendülök az írásba. :-)

BZoltan Creative Commons License 2010.12.22 0 0 8755

Akkor szerintem örülj annak ami kijön belőle :) 22-es mustfok az szép eredmény, a maradékcukortól nem szabad megijedni. Ebben az évben ilyen lett a borod.

Előzmény: Falusi1 (8754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!