Keresés

Részletes keresés

theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37034

Ott kezdődik, hogy amcsi. Nem hiszem, hogy van európai forgalmazója. A legolcsóbb bicska s30v acéllal a Buck Vantage ami vámmal áfával postával kb 21 ezer pénz és semmi extra nincs rajta.

Előzmény: Juleska (37030)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37033

Meg tudjuk munkálni. (Akár a tömör keményfémet is.)

 

A lényeg viszont az, amit írsz.

Előzmény: Juleska (37030)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37032

Ha ilyet szeretnél vagy valaki szeretne keressétek meg Zsoltot, szerintem van az pénz amiért megcsinálna szinte bármilyet.

Előzmény: _D.S. (37029)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37031

Ha jól értem, Feri te is valami hasonlóra célzol, igaz? :)

Előzmény: Juleska (37030)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37030

Nem értek a dolog ezen részéhez, de erős a gyanúm, hogy kisipari módszerekkel nem is igazán lenne egyszerű pl. S30V-t megmunkálni.

 

Van egy olyan sejtésem, hogy ha Feri, vagy bárki más késkészítő mester el akarná kérni egy ilyen csúcsacél megmunkálására fordított idő/energia reális árát, az nem 5-10 ezer Forintos árkülönbözet lenne a hagyományos acélokkal összemérve, ezt meg nem hiszem, hogy sokan meg akarnák/tudnák fizetni.

 

_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37029

teljesen igazad van. de az esetek szintén nagy százalékában nem is mindennapi használatra veszik ezeket a bicskákat, hanem gyűjteménybe vagy csak úgy. néhány "hárdkór" felhasználótól eltekintve, mint pl te ;)

Előzmény: theraphosa (37026)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37028

Hát ezt jól megmondtad Sanyi:)

Csak egy valamit felejtettél el, még pedig azt hogy nem mindenkinek az-az óhaja, sőt a kés és bicska "őrültek" táborából nagyon sokan nem is szeretnének hiperacélokból kést vagy bicskát maguknak, pedig ezek az acélok rendkívül sokáig tartják az élüket, de ha egyszer elmegy az élük, na ott kezdődik a baj! Miért is? Azért mert az átlag felhasználók egész egyszerűen nem tudnák újraélezni ezeket, sőt még késes szakembereknek is igen sok izzadtságába kerülne az újraélezés, ugyanis nincsenek felkészülve ezekhez az acélokhoz való szuper minőségű csiszoló szalagokkal illetve gyémánt, vagy gyémánt bevonatos szerszámokkal, pasztákkal és leppelő eszközökkel, akkor meg minek! Az ilyen kés vagy bicska, csak a probléma forrása lesz rövid időn belül, és a tulajnak nagyon hamar elmegy tőle a kedve! Barátom nincs igazad, már ne is haragudj. Nekem már csak van és lesz is lehetőségem, hozzájutni ezekhez az anyagokhoz,  hiszen ezekkel dolgozunk, raktárkészleten található Vanadis 23-10-30-60,Vancrom40, Elmax, Sverker21(D2) Sleipner, stb, az ilyen acélokból készítünk kivágó bélyegeket és matricákat. Mindezek ellenére, mégsem agyalok folyton azon, hogy ebből készítsem az összes késemet, készítettem, van belőle, sőt vettem a Tóth Pál késekből is, és ennyi, beláttam hogy ezeket ne vigyem magammal a különböző vadász vagy horgász túráimra! Egy vadászatunk alkalmával, lőttünk 3 vaddisznót egy hajtáson, a harmadiknál elment az éle mert a disznó szőre a dagonyázás miatt tele volt apró kis kavicsokkal, a ezután már csak kínlódtam, a többiek meg röhögtek rajtam, na mi van a szuper késeddel, és igazuk volt, bizony abban a helyzetben nem tudtam újra élezni, szégyen szemre kimentem a közeli faluba és vettem egy hentes bontó kést (KO13),  annál nem volt érdekes ha kiment az éle, ezt már simán szerette a fenőacél! A cégen belül meg van minden lehetőségem az újra élezéshez, úgy gyémánt tárcsák és leppelő porok, mint 3M csiszoló anyagok és szalagok tekintetében, de ha kiviszed magaddal 1 hétre horgászni és véletlenül kimegy az éle, hogy a csudába élezed újra, mert a gyémántos fenő cuccok 15mp-ig élnek ezeken a pengéken, utána lekopnak, vannak még a Haidu kövek, de azok sem szeretik ezeket a Hiperacélokat, meglehet velük élezni, de nem leány álom, Tehát szerintem ne kergessünk örökösen kósza ábrándokat és gyönyörű bárányfelhőket, mert nincs értelme, gondolkozzunk józanul mindig a helyzetekhez méltóan a pillanatnyi lehetőségeket felmérve, és akkor kevesebb negatív élmény és kellemetlen meglepetés érhet bennünket .

Előzmény: _D.S. (37014)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37027

Csináld 17 ezerért sv30-ból a saját vállalkozásodban!

Az igény, a kereslet nem elég a sikerhez.

Szerintem nem bonyolult ez, max. Te nem érted.

Előzmény: _D.S. (37025)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37026

Tradi bicskához felesleges a szuper acél. Esetek 95%-ban evésre használod, a kolbász hagyma, szalonna nem eszi az acél élét. 

Előzmény: _D.S. (37025)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37025

igen. de mivel te nem csinálod meg, ezért inkább vesznek Spydercot jó acéllal, vagy kínai bicskát olcsón. ha én késkészítéssel foglalkoznék, nem hagynék egy ilyen piaci rést. végülis a bevételre neked is szükséged van. én a könyvkötészetemben nem akadékoskodok a megrendelőkkel. ha az én ízlésemnek nem felel meg a megrendelő által választott anyag vagy betűtípus, elmondom ugyan a véleményemet, de ha neki az kell, akkor megcsinálom. mindenki más.

Előzmény: kocsisferi (37023)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37024

Elnézést az elírásért!

 

Előzmény: kocsisferi (37023)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37023

Elhiszem, hogy sztivesen adnának az ismerőseid 17 ezret egy sv30 maskaráért. Csak én nem szívesen csinálnám meg.

 

Erről próbálok írni.

Előzmény: _D.S. (37018)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37022

Ha "csúcsacél" feelingre vágyom, akkor nem tradi bicskát veszek elő. :)

Előzmény: _D.S. (37020)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37021

Arról nem is szólva, hogy lézerrel és űrtechnológiával készült kés nem hordozza (számomra) azt a hozzáadott értéket, mint egy kézzel, vagy kisipari módszerekkel készült darab.

Ha előveszek, használok egy bicskát, nekem igenis számít, hogy Feri, Tóth Árpi, Berényi Sanyi, vagy akárki, aki elkészítette, beleadta a figyelmét, ügyességét, odaadását annak az elkészültébe.

Előzmény: _D.S. (37018)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37020

persze. ezt írtam én is. semmi szükség a cúcsacélra, de azért jó a tudat... ;)

Előzmény: Juleska (37019)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37019

Nem mondom, hogy kizárják egymást (írtam is, hogy van némi átfedés a két felhasználói kör köött), csak éppen az én szemléletemben nem illenek össze.

 

Ráadásul egy hagyományos magyar bicska szokásos felhasználási területei nem teszik szükségessé sem a csúcsacélok használatát. Ha a KO13 kitompul a szalonnán, akkor azt inkább én sem eszem meg. :))

Előzmény: _D.S. (37018)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37018

de a természetes anyagok miért zárják ki a modern porkohászati acélokat? én egyáltalán nem idegenkedek a gondolattól. én magam rengeteg dolgot készítek kézzel, persze nem népművészeti alkotásokat. de ha lenne hozzá eszközöm szívesebben csinálnám lézerrel vagy űrtechnológiával. semmivel sem tartanám kevesebbre az így elkészült darabokat.

ez csak az én véleményem, lehet nem jól látom a problémát. akiket én ismerek, azok is szívesebben adnának 15-17e Ft-ot egy S30V maskaráért mint 8-10 ezret egy Ko13-ért.

Előzmény: Juleska (37016)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37017

Ja, ha meg hosszú lennék és sárga, én lennék a kettes villamos Debrecenben.

 

Kovácsolt, damaszt áramszedőkkel? :))))

Előzmény: kocsisferi (37015)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37016

Szerintem a csúcsacélok, és a kézműves tradi bicskák két különböző, esetleg kis átfetéssel bíró piaci szegmenst fednek le. Két külön filozófia, szinte külön világ.

 

Aki tradicionális, népi iparművészeti terméket keres, az jobbára hagyományos anyagokból szerené azt: fa, csont, szaru, agancs markolat, általánosabb (1.4034-től a Sandvik 12.27-en át a szénacélig) acél penge stb.

 

A modern anyagok kedvelői pedig kis kivétellel G10 markolatos, acél-titán-wolfram ötvözet pengés foldert választanak.

 

Porpáczi Zsolt például csinál ugyan G10 markolatú, Elmax pengés, klipsszel szerelt maskarát, ami valóban gyönyörű, és bárcsak lenne rá pénzem, de nekem az már tök más műfaj, mint mondjuk az a Kocsis-cakli, ami általában az övemen figyel.

 

J.

Előzmény: _D.S. (37014)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37015

Az acél témát elég jól körbejártuk a múltkor.

 

Tóth Pált meg kérdezd meg, miért nem csinál bicskát!

 

(Ja, ha meg hosszú lennék és sárga, én lennék a kettes villamos Debrecenben. ?) )

 

 

 

 

 

 

 

_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37014

majd én megmondom a tutit ;)

ott csúszik meg a hazai kézműves termék, hogy a rengeteg időigényes és aprólékos munka mellett középszerű vagy alsó kategóriás acélokat használnak. a  csúcsacélokról lehet vitatkozni, hogy kell-e, miért van rá szükség, stb.. de a hazai vásárlók is egyre inkább elvárják, hogy a többnyire díszként használt bicskájuk ne legyen "gyengébb" acélból, mint az eBay-en 15.000-30.00-ig kapható Spyderco VG-10, S30V, ZDP-189 bicskák. vagy ha már alsó kategóriás, akkor ne legyen drágább mint a 2.000-5.000-ig kapható kínai bicskák. szóval nehéz igazságot tenni de az biztos, hogy a megnövekedett igényekkel lépést kell tartani. példának tudom felhozni Tóth Pált, aki szinte egyedüliként kínál Vanadis-10 acélos késeket. ha bicskákat is vállalna hasonló minőségben és árban, akkor szerintem sokan visszaadhatnák az ipart!

Előzmény: kocsisferi (37013)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37013

Egyetértünk.

Onnan biztos másként látszik a helyzet, és igaznak tűnik a véleményed.

Innen nézve nem biztos.

Ismerek készítőket Magyarországon, akik elkérik a tudásuk árát.

A "savanyúaszőllő" effektus miatt szinte mind közutálat tárgyává váltak a hazai piacon.

Ez egy hosszú folyamat lesz, mire ebben a témában helyére kerül, hogy mi az ipari gyártástechnológia, mi a kézművesség,

kézművességen belül mit jelent a széria, mit jelent az egyedi készítés és mit  a kívánság szerinti készítés.

Nagyon sokat kell változni a megítélésnek ahhoz, hogy a bicskákat ne értékelje alul a piac a fix pengésekhez képest.

Lehet, hogy a "bicska ágazat" ezt nem éli túl, nem éli meg.

 

Jelenleg egy sorozat gyártott, de limitált termék (más színű műanyag nyél  ;)), többe kerül, mint egy kívánság szerint készült hazai.

Sőt néha egy monoacél lemezből lézergéppel kivágatott,  sorszámozott, kis szériás hazai,  penge-panel-panel-csavar-csavar típusú kés is drágább, mint a  teljes egészében kézműves módszerekkel, a vevő igénye szerint, damasztból csinált egyedi.

Sajnos sok ilyen, "nagyonnagyigényemvan-azároniszontfelhördülök" jellegű tapasztalatom van.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (36930)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37012

Jó cikk,hát még az a sok káprázatos kés!!!!

Igaz egyesével láttam már nagy részt,de így összeszedve a hazai 'elit"késeket tényleg látványos!!

Előzmény: kocsisferi (37008)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37011

"Meglepően sok mamutagyar kapható a szabad piacon. Legtöbbjük félig rohadt, pudvás, vagy csak szimplán csúnyán néz ki, és használhatatlan."

 

azok jönnek a kavicsbányákból, amit a szemfüles gépkezelők szépen kiszedegetnek... van elég sok Mo-n is

Előzmény: ronin s8 (36967)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37010

Dupla öröm kés, egyszer örülsz amikor megveszed, aztán amikor eladod.Itt az eredeti:

 

http://www.tombrowntracker.com/

 

 

Előzmény: Tiran-V (37009)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37009

Csaszi Zoltán bemutatkozó cikke alatt volt ez a kép:

 

Ez mennyire használható?

 

Egyszer volt a kezemben, ilyen, csak épp egy lapátkezű emberre méretezett, ezért nekem használhatatlan volt:

kocsisferi Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37008

http://portal.miveskesek.hu/news.php

 

Egy kis olvasnivaló. ;)

te lujza Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37007

Próbáltál vele húst is szelni?

Előzmény: landtorpedo (37004)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37006

Bizony így van ez!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: python 357 (37005)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37005

Jó kis csapat ez,-néha kicsit szívjuk egymás vérét, de a közös rajongás a kések iránt,-összeköt minket!!!.........:)

Előzmény: fenyooldrider (36993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!