Keresés

Részletes keresés

fabyen82 Creative Commons License 2016.05.21 0 0 8127

Tapasztalt görög nyaralók, két pici gyerekkel mennyire kamikaze akció elindulni június közepén szállásfoglalás nélkül északon? Gondolok itt Chalkidiki félsziget- Thassos környékére. A gondom leginkább az, hogy  este későn érkezik a repülő, akkor már szállásfoglalás nélkül ki fogadna be minket, vagy nem probléma? Én simán alszok a kocsiban, volt már ilyen a történelemben, még gyerek előtt :-)

geodo1 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 8126

valóban jók az áraik. és görögországban a legjobb support is náluk volt.

Előzmény: fabyen82 (8125)
fabyen82 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 8125

Értem, köszi!

Elég jó áraik vannak. A gyerekülés pedig ingyenes, ami nekünk szuper, mert két pici van. 

 

Előzmény: geodo1 (8124)
geodo1 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 8124

ha csinálsz egy próbafoglalást, akkor miután kiválasztod az autót, írni fogja, hogy mi van benne az árban, és az extrák mennyibe kerülnek. a nulla önrész feláras, de nagyon olcsó, egy hétre 10-15 euró mindössze.

Előzmény: fabyen82 (8123)
fabyen82 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 8123

Kedves Geodo1!

Azt hiszem, tőled kaptam a tippet valahol a Thessaloniki autóbérlésről (Ride and Drive), érdeklődni szeretnék, hogy ennél a kölcsönzőnél volt e olyan, hogy a bankkártyáról zárolnak bizonyos összeget, illetve teljes körű bizti volt e a bérlési díjban, mert azt nem látom?
Köszönöm!

Edke55 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 8122

Rendben! Köszönöm! :)

Előzmény: Katana750 (8121)
Katana750 Creative Commons License 2016.04.14 -1 0 8121

Próbáld meg a "Rodosz szigeti nyaralás" topikon. Itt egyből jön az arctalan mínuszoló. 

Előzmény: Edke55 (8120)
Edke55 Creative Commons License 2016.04.14 -1 0 8120

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni Rodosz Sun Beach  Lindos Szállodáról.Köszönöm! :)

feketefelho Creative Commons License 2016.04.11 0 0 8119

Lehet nem néztem a dátumot? Vazze.

Előzmény: Pierr_Kardán (8117)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 8118

:))

Előzmény: Pierr_Kardán (8117)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.04.11 0 0 8117

Szerintem nem kell átlagolni semmit, ma már pontosan tudható, hogy milyen idő volt tavaly októberben Krétán...

Előzmény: feketefelho (8116)
feketefelho Creative Commons License 2016.04.10 0 0 8116

Nézz meg többet és átlagolj! (De azért arra is figyelj, mik a szélsőségek.)

Előzmény: dokeee (8080)
Bujazliz Creative Commons License 2016.04.07 0 0 8115

A macedón autópályán és mellett sehol nem látunk vándorokat. Közel a görög határhoz szálltunk meg és dolgozunk, de itt nincs nyoma a migráns problémának. Ez a helyzet most.

Bujazliz Creative Commons License 2016.04.05 0 0 8114

Már két napja vagyunk Szerbia déli részén. Az autópályán sűrűn vannak rendőrautók a parkolóknál, sehol egy migráns. A magyar határnál kb. 8 db  2 személyes sátrat láttunk, az autópálya kerítésén túl, néhány lézengő emberrel.

A helyzet - turista szempontjából - kedvező.

Holnap megyünk tovább Macedóniába. Meglátjuk ott mi van.

Előzmény: pamag (8113)
pamag Creative Commons License 2016.04.05 0 1 8113

Kosz is, Rhodosz is közel van a török partokhoz. Legközelebb Leszbosz van a nagyobb szigetek közül.

Menekültek vannak Athénban és Thesszalonikiben, meg a határokon.

De ettől még Krétán, Mykonoson, Skopeloson, Thassoson, vagy Zakynthoson/Kefalónián nem fogsz migránst látni.

Előzmény: Sushihead (8112)
Sushihead Creative Commons License 2016.04.05 -1 0 8112

Ezzel nem tudok egyeterteni sajna, megertem a kerdezot.

tavalyi hirekben volt, hogy Kos szigeterol hajokkal szallitottak -es azzal is mentek oda- a migransokat.

 

raadasul Rodosz eleg kozel van a torok partokhoz, s ha valaki megnez egy vandorlasi utvonalat/terkepet, akkor valaszthat, hogy hol nyaraljon.

Előzmény: pamag (8105)
Vadvirag1974 Creative Commons License 2016.03.31 -1 1 8111

Szia!

Az az igazság, hogy nehezen tudok dönteni. Én Tunézia fan vagyok, tavaly augusztusban is voltunk (hatodszor). Most már nem merek elindulni egy gyerekkel. Egyiptomot is szeretem. Kilőve. Törökországba is szívesen visszamennék. De most inkább nem. Észak-Cipruson voltunk tavaly júliusban, mikor a terrortámadás miatt átfoglaltuk Tunéziát.

Mi marad? Ami megfizethető is... Egyébként azért kirándulni szeretnénk menni, de nem vagyunk az a reggeltől estig fakultatívon lévő típus :-)

Az is lényeg, hogy tuti meleg legyen, ne legyen lutri, hogy kifogunk egy olyan hetet, amikor a szobában kuksolunk egész nap. Azt hiszem, ott ettől nem kell tartanunk.  Mikor én voltam Görögországban, Pefkochoriban, elmentünk a meteorákhoz, voltunk Thessalonikiben, hajókáztunk, stb. Szóval ezért Görögország. :-)

Előzmény: Pontikos1 (8109)
StarWares Creative Commons License 2016.03.30 -5 3 8110

Klasszikus javaslatcsomag a "hová utazzak Görögországba" kérdés felvetőinek:

 

Pároknak: Eros szigete

Hölgypároknak: Lesbos szigete

Férfipároknak: Pharbatos szigete

Pihenést keresőknek: Relaxos szigete

Egyedülálló hölgyeknek: Phallos szigete

Egyedülálló uraknak: Vaginos szigete

Kisgyermekes családoknak: Ottvagyunkmáros szigete

Anyóssal utazóknak: Hysteria szigete

 

És a legújabb ajánlat kalandkeresőknek: Migros szigete

Pontikos1 Creative Commons License 2016.03.30 0 4 8109

Pl. az Aeolusnak vannak 10-11 napos repülős, görög útjai.

Az általad leírt paraméterek alapján viszont kár mindenáron Görögországhoz ragaszkodni (és ezt most tényleg nem bántásból mondom, hanem mert lehet, máshol találsz jobb ár-érték arányú ajánlatot), hiszen neked nem a környék és a látnivalók élveznek prioritást, egy AI/FP, medencés, animációs szállodában fel sem fog tűnni, milyen országban vagy.

Előzmény: Vadvirag1974 (8107)
gemike7 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 8108

Szia!

Rhodos, Faliraki, Luise Colossos Hotel  4*

Mi tavaly itt nyaraltunk ,egyénileg, wizz ,

Megfelelt az általad támasztott elvárásoknak. A kaja szuper volt, a szállodában volt egy kis szuper market, ott meg tudod venni a vizet, vagy az ajándékot.

Minden este voltak programok, mini disco, a felnőtteknek görög est, bár ,élő zenével,

Közvetlenül a szép széles homokos parton volt. Közel a főváros a kirándulásokhoz.

üdv

gémike 

 

 

Előzmény: Vadvirag1974 (8107)
Vadvirag1974 Creative Commons License 2016.03.30 -2 1 8107

Sziasztok!

 

 

Nézegetem a görög utakat, de valahogy nem megy a választás.

Amit szeretnék:

-repülős út

- 7 nap (sehol nem találtam 10 napos utakat)

- all inclusive / félpanzió is jó, ha a közelben van jó kis kajálda, üzlet, ahol az innivalót megvehetjük

- homokos, tiszta part

- leginkább szigetre mennénk (az se hátrány, ha nincs tele migránsokkal)

- legyen normális saját medencéje, édesvizes

- animáció a szállodában esténként

- nem vagyunk kaja terén nagy igényűek, ehető legyen

- nem lenne hátrány, ha lenne ingyenes wifi

 

Ketten mennénk a 14 éves lányommal, leginkább pihenni, fürdeni, napozni, és persze 1-2 fakultatív is belefér

 

Előre is köszönöm, ha tapasztalatok alapján tudnátok nekem ajánlani hoteleket. Minden tippnek örülök, mert én egyszer voltam Görögországban, a szárazföldön, 2000-ben, semmi tapasztalatom a szigetekkel.

 

Szép napot!

 

Vvirág

Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.03.30 0 1 8106

Korfun tuti, hogy egy migránst se fogsz látni.

Előzmény: hennetraccs (8103)
pamag Creative Commons License 2016.03.29 0 0 8105

A térképet is nézd a videók mellett.

Azok a komplett szigetek mind közvetlen a török partok közelében vannak.

Egyébként meg Görögország nagy részén nem látsz migránst, legfeljebb a nagyvárosokban meg a határátkelőknél.

Valószínűleg a határoknál sem okoznak nagyobb fennakadást, mint amekkorát a hazautazó török vendégmunkások szoktak.

Előzmény: hennetraccs (8103)
tisztes őszes Creative Commons License 2016.03.29 -1 1 8104

Értem én, hogy keresgélsz, de ilyen - bocs a kifejezésért! - de pongyolán feltett kérdésre a legnagyobb jóindulat mellett sem kaphatsz értelmezhető választ!

Legalább azt találd ki, hogy szigetre vagy szárazföldre akarsz menni, kocsival, repülővel vagy hőléballonnal tervezed az utazást? És kb. mikor? Milyen preferenciáid vannak? 

Előzmény: hennetraccs (8103)
hennetraccs Creative Commons License 2016.03.29 -4 2 8103

Üdv!

 

Lassan nézegetjük hova menjünk nyaralni. Görögország melyik része nincs tele ezekkel a bevándorlókkal? Egész elképesztő videókat látni hogy milyen állapotok vannak Görögországban. Komplett szigeteket leptek el ezek. Szóval hova érdemes menni családdal ahol még tényleg lehet pihenni?

Köszönöm!

Bujazliz Creative Commons License 2016.01.24 0 0 8102

Én is készítettem egy 15 perces videót a Sythonia Fteroti falu melleti Camping Rea-ban töltött tavalyi nyaralási képekből és videókból.

(HD minőségben is elérhető).

ani1113 Creative Commons License 2016.01.12 -1 0 8101

Itt egy kis élménybeszámoló Kalamakiról és környékéről ill. a Villa Babisról!

Nézegessétek az oldalamat sok érdekesség van rajta! ;)

https://www.facebook.com/UtazokOtthona/posts/1093672784000887

 

Greno Creative Commons License 2015.12.11 0 0 8100

Ha már úgyis Kefalónia került szóba, figyeletekbe ajánlok egy kerékpáros túravideót.

Kefalonia legmagasabb hegye az Ainos. Csodálatos panoráma vár mindenkire aki ide felmegy. Lehet utazási iroda által szervezett fakultatív program keretében, vagy bérelt eszközzel, robogóval, autóval vagy akár kerékpárral is.

1 órás úti film egy kerékpárról Skala-ból egészen a "csúcsig",egyéni kommentárral:

Szaganaki Creative Commons License 2015.12.06 -2 0 8099

Kefalóniára hetente több charter járat megy szezonba és nem az igényesebb közönség van megcélozva... , ugyan ez a helyzet Lefkada esetében is: az elmúlt 10 évben gyakorlatilag beépült a sziget a prevezai reptérre pedig folyamatosan szállítják a vidám angol ifjakat, akiknek ez a két hely fillérekbe van.

Én úgy gondolom, hogy fehér ember olyan helyre nem megy, melynek 50 km-es körzetében van repülőtér vagy ahová busszal visznek kelet-európai turista csoportokat. Korábban ajánlották neked dél-Krétát; fogadd meg a tanácsot!

Előzmény: Beni54 (8096)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 8098

Rodoszt tényleg nem érdemes kizárni a menekültektől tartva. Symi szigetén voltak, az közel van Törökországhoz, onnan elviszik őket, de nem Rodoszra.

Előzmény: Beni54 (8092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!