Keresés

Részletes keresés

Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37055

Értem. Nekem nincs ilyen  szuperacél pengéjű késem. Sandvik, meg szénacél van. A konyhakéseim acélját nem is tudom. Ezekkel tök jól  elvagyok. Egyszer majd szeretnék egy kis fixet valami nagyon komoly anyagból, de nem azért, mert szükségem van rá. Hegyes Sándor Fecske nevű modellje nagyon tetszik.

Előzmény: _D.S. (37053)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37054

Ebben az Image tudatban,hogy nekem van ilyen,lehet igazad van, DE MINEK,le írtam a lényeget és ezen semmi sem változtat,mert ez a gyakorlat!

Előzmény: _D.S. (37037)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37053

azért ne vonj le messzemenő következtetéseket elejtett megjegyzésekből. az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy rengeteg "jó" acél létezik, amik megmunkálása nem igényel extra gépparkot vagy technológiát. csak megjegyzem, hogy Feri is készített nem is egy bicskát ATS-34-ből, amit nevezhetünk 154CM-nek, vagy RWL-34-nek is. abban azért egyetérthetünk, hogy lényegesen csábítóbb az ínyenceknek,  mint a KO13...

több ízben is leírtam és nem győzöm hangsúlyozni, hogy az S30V csak a minőségbeli különbséget volt hivatott hangsúlyozni. írhattam volna SGPS anyagot is...

Előzmény: Longboat (37052)
Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37052

Hopp, ez azért meglepett, azt hittem, hogy a 100-as némi költőiséget tartalmazott. Ezek szerint nem. Márpedig, ha ezek a száraz tények, amiről a hozzá nem értőknek (majdnem laikust írtam, de az valaki más :D) fogalmuk sincs, akkor bizony lehet, hogy mégis inkább azt kell mondani, hogy ilyen anyagokból nem dolgozunk, mert valóban nem lehet mindenkinek minden alkalommal részletekbe menően kezelni a felháborodását, amikor megtudják egy ilyen pengéjű bicska árát.

 

Miért jut eszembe Márkus örök érvényű jelenete? És itt most a vevőknek tessék magukon önkritikusan röhögni, véletlenül se vegye egyetlen készítő se szó szerint:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rkm8nVmcmQE

Előzmény: kocsisferi (37051)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37051

Nem túlzás ,amit írtam. Az alkalmazott technológia teljesen más egy bicska készítésre való acélnál (KO13, Sandvik12C27), mint egy "hiperacélnál".

Ez összetett dolog. Idő hiányában nem fejtem most ki bővebben.

Egyszer lehet, írok róla egy cikket

Előzmény: Longboat (37049)
Rockrider Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37050

Kevés! Kínában 12 000 000 000-od készítenek negyedáron. Te miért nem?

Előzmény: _D.S. (37043)
Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37049

Pusztán érdeklődésből kérdezem, mert fogalmam sincs az ilyen munkafolyamatok időigényéről:

Egy normál acélba mennyi ideig tart elkészíteni a körömvájatot?

És egy S30V megmunkálása tényleg százszor annyi időt vesz igénybe? Mert ez esetben tényleg el tudom képzelni, hogy nincs olyan "elhivatott" rajongó, aki meg akarná ezt az extra időráfordítást fizetni.

Az eszközberuházás azért más kérdés, mert azt akkor kell meglépni, ha látható az ésszerű megtérülése, vagy ha az ember hobbiból csinál valamit.

Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akinek bizonyos feladatokra sokkal jobb minőségű, nagyobb tudású és jó eséllyel drágább eszközei vannak, mint amit a valós igényei, szükségletei indokolnak, csupán azért, mert érdekli a téma, vagy mert az adott dolog a hobbija. Én bizony hajlamos vagyok "túlcifrázni" a dolgokat, ahol nem az a lényeg, hogy a befektetés mielőbb megtérüljön, hanem, hogy örömet okozzon az adott dolog használata.

Előzmény: kocsisferi (37045)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37048

ez csak mennyiség kérdése. kínában kihoznák a feléből :DD

Előzmény: kocsisferi (37046)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37047

tudod, hogy igen :)

nem ismerem az S30V megmunkálásának a lehetőségeit, nem követek el nagy hibát, ha ebben teljesen rád hagyatkozom :D

ugyanakkor ahogy mondtam, az S30V csak egy viszonyítási alapként lett felhozva. ahogy Hofi mondta, ...az is mindegy nekem ha nyúl, csak röfögjön :D

Előzmény: kocsisferi (37045)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37046

én vevő lennék egy-két ilyenre és szerintem rajtam kívül mások is."

 

17 ezerért?

 

:D

Előzmény: _D.S. (37042)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37045

Te Sanyi!

Dolgoztál Te késesnél?

Nem a szerszámnak lesz baja a préseléstől, hanem az SV30-nak.

A melegítéssel szintén ez a helyzet. Ha melegítgeted össze-vissza, mi lesz azzal az anyaggal?

Én tudok egy elfogadható módszert a körömhelyre, aminek szintén százszoros az időigénye a normál acélba való préseléshez képest. (Az eszközigényről meg ne is beszéljünk.)

Előzmény: _D.S. (37042)
Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37044

Csodálkoztam is, hogy egyrészt mi tart azon egy hónapig, másrészt akkor miből élsz...

Előzmény: _D.S. (37043)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37043

csak  három nulla maradt le :)

1.200.000db

Előzmény: _D.S. (37041)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37042

ne vedd személyes támadásnak, én csak  mint lehetséges alternatívát vetettem fel. én vevő lennék egy-két ilyenre és szerintem rajtam kívül mások is.

"Aztán jön a körömhely. Hogyan préselnéd bele egy SV30-ba?"

ezt neked kellene kitalálnod, te vagy az iparos :D

én megmelegíteném, vagy használnék még keményebb bélyegzőt ;)

Előzmény: kocsisferi (37039)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37041

szerintem semmi sem tiltja az egyeztetést.

 

mi számít kisebb munkának? korábban hajtogattuk a Tigáz számlalevél mellékletét, ami havi 1.200db A/4 hajtogatását jelentette és mellette voltak a többi kisebb munkák is.

Előzmény: GPF (37036)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37040

Kézzel készített kézműves bicska/kés mindenféleképp drágább lesz, mint a sorozatgyártott gépi. Akinek csak kell egy nyúzható, olcsó bicska, az vesz kínait. Akinek az okoz örömet, (még ha soha ki nem használja is), hogy a bicskája pengéje az éppen aktuális csúcsacélból készült, az vesz márkás sorozatgyártottat drágán.

 

Kézi megmunkálással egyik szegmensben sem lehet aratni, mert mindenképp drágább lesz, mint már említettem, akkor meg miért ilyet vennének a vásárlók.

 

A kézzel készült bicskák pont azt a célközönséget célozzák, akik nem a fenti szempontok szerint döntenek, hanem olyan kést keresnek, aminek lelke van, ami szól hozzájuk, illetve lehetőség van arra is, hogy egyedi elképzeléseik megvalósuljanak.

 

Ebbe viszont simán beleférne az is, hogy a vevő csúcsacélból kéri a pengét, ha tudomásul veszi, hogy drágább lesz, mint a gyári bicska. Nyilván van az az ár, amiért megéri bicskát készíteni, ezt szemrebbenés nélkül el kell kérni. Mindig lesznek olyan elvetemült rajongók, mint mi, akik kifizetik.

 

 

kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37039

Nem az anyagköltség itt a döntő.

 

Olvastad a márkázásról szóló cikket?

 

100 ko vagy Sandvik pengét bebélyegzek az idő alatt,  míg egyre ráállok a gravírgéppel.

Aztán jön a körömhely. Hogyan préselnéd bele egy SV30-ba?

Előzmény: _D.S. (37035)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37038

rajtam kívül csak egy fix ember van, meg néhány mozgó ha bejön valami nagyobb megrendelés. kézi kötést ritkán vállalok, inkább irkafüzetek, brossúrák, nyomtatványok teszik ki a munkáink zömét.

Előzmény: GPF (37036)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37037

szia Laci!

ahogy már többször írtam, ne csak a valós felhasználásra koncentrálj. ha megéri súlyos 10ezrekkel többet kiadni egy összetett damaszt penge miatt, plusz még néhány ezret egy berakásért, meg további ezreseket egy vésetért, holott ezeknek mindnek csak esztétikai értékeik vannak, akkor érje már meg a tudat, hogy egy igazán különleges acél ficereg a bicskádban :D

Előzmény: Fekete Tibor (37028)
GPF Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37036

Az árak egyeztetését nem tiltják mindenféle törvények?

 

(Kicsit más. Te mekkora könyvkötészetben vagy érdekelt? Kisebb melókat vállaltok?)

Előzmény: _D.S. (37035)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37035

az S30V csak példaként lett felhozva. létezik még rengeteg hasonlóan jó acél. egy akkora munkadarabnál mint egy bicskapenge, nem jelentene óriási különbséget. csak egyszeri nagyobb beruházást igényelne, mert ezeket nem lehet dekára megvenni. itt jönne képbe az összetartás a kisiparosok között, mert akár vehetnének nagyobb mennyiséget közösen is. egy példa: kint ausztriában a kisnyomdák össze tudtak fogni az ügyfelek megtartásának érdekében és árakat egyeztettek, hogy megelőzzék a fillérek miatti vándorlást. a minőség az más kérdés. ha valaki jobbat ad ugyanannyiért, akkor természetes a váltás.

Előzmény: Juleska (37030)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37034

Ott kezdődik, hogy amcsi. Nem hiszem, hogy van európai forgalmazója. A legolcsóbb bicska s30v acéllal a Buck Vantage ami vámmal áfával postával kb 21 ezer pénz és semmi extra nincs rajta.

Előzmény: Juleska (37030)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37033

Meg tudjuk munkálni. (Akár a tömör keményfémet is.)

 

A lényeg viszont az, amit írsz.

Előzmény: Juleska (37030)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37032

Ha ilyet szeretnél vagy valaki szeretne keressétek meg Zsoltot, szerintem van az pénz amiért megcsinálna szinte bármilyet.

Előzmény: _D.S. (37029)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37031

Ha jól értem, Feri te is valami hasonlóra célzol, igaz? :)

Előzmény: Juleska (37030)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37030

Nem értek a dolog ezen részéhez, de erős a gyanúm, hogy kisipari módszerekkel nem is igazán lenne egyszerű pl. S30V-t megmunkálni.

 

Van egy olyan sejtésem, hogy ha Feri, vagy bárki más késkészítő mester el akarná kérni egy ilyen csúcsacél megmunkálására fordított idő/energia reális árát, az nem 5-10 ezer Forintos árkülönbözet lenne a hagyományos acélokkal összemérve, ezt meg nem hiszem, hogy sokan meg akarnák/tudnák fizetni.

 

_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37029

teljesen igazad van. de az esetek szintén nagy százalékában nem is mindennapi használatra veszik ezeket a bicskákat, hanem gyűjteménybe vagy csak úgy. néhány "hárdkór" felhasználótól eltekintve, mint pl te ;)

Előzmény: theraphosa (37026)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37028

Hát ezt jól megmondtad Sanyi:)

Csak egy valamit felejtettél el, még pedig azt hogy nem mindenkinek az-az óhaja, sőt a kés és bicska "őrültek" táborából nagyon sokan nem is szeretnének hiperacélokból kést vagy bicskát maguknak, pedig ezek az acélok rendkívül sokáig tartják az élüket, de ha egyszer elmegy az élük, na ott kezdődik a baj! Miért is? Azért mert az átlag felhasználók egész egyszerűen nem tudnák újraélezni ezeket, sőt még késes szakembereknek is igen sok izzadtságába kerülne az újraélezés, ugyanis nincsenek felkészülve ezekhez az acélokhoz való szuper minőségű csiszoló szalagokkal illetve gyémánt, vagy gyémánt bevonatos szerszámokkal, pasztákkal és leppelő eszközökkel, akkor meg minek! Az ilyen kés vagy bicska, csak a probléma forrása lesz rövid időn belül, és a tulajnak nagyon hamar elmegy tőle a kedve! Barátom nincs igazad, már ne is haragudj. Nekem már csak van és lesz is lehetőségem, hozzájutni ezekhez az anyagokhoz,  hiszen ezekkel dolgozunk, raktárkészleten található Vanadis 23-10-30-60,Vancrom40, Elmax, Sverker21(D2) Sleipner, stb, az ilyen acélokból készítünk kivágó bélyegeket és matricákat. Mindezek ellenére, mégsem agyalok folyton azon, hogy ebből készítsem az összes késemet, készítettem, van belőle, sőt vettem a Tóth Pál késekből is, és ennyi, beláttam hogy ezeket ne vigyem magammal a különböző vadász vagy horgász túráimra! Egy vadászatunk alkalmával, lőttünk 3 vaddisznót egy hajtáson, a harmadiknál elment az éle mert a disznó szőre a dagonyázás miatt tele volt apró kis kavicsokkal, a ezután már csak kínlódtam, a többiek meg röhögtek rajtam, na mi van a szuper késeddel, és igazuk volt, bizony abban a helyzetben nem tudtam újra élezni, szégyen szemre kimentem a közeli faluba és vettem egy hentes bontó kést (KO13),  annál nem volt érdekes ha kiment az éle, ezt már simán szerette a fenőacél! A cégen belül meg van minden lehetőségem az újra élezéshez, úgy gyémánt tárcsák és leppelő porok, mint 3M csiszoló anyagok és szalagok tekintetében, de ha kiviszed magaddal 1 hétre horgászni és véletlenül kimegy az éle, hogy a csudába élezed újra, mert a gyémántos fenő cuccok 15mp-ig élnek ezeken a pengéken, utána lekopnak, vannak még a Haidu kövek, de azok sem szeretik ezeket a Hiperacélokat, meglehet velük élezni, de nem leány álom, Tehát szerintem ne kergessünk örökösen kósza ábrándokat és gyönyörű bárányfelhőket, mert nincs értelme, gondolkozzunk józanul mindig a helyzetekhez méltóan a pillanatnyi lehetőségeket felmérve, és akkor kevesebb negatív élmény és kellemetlen meglepetés érhet bennünket .

Előzmény: _D.S. (37014)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37027

Csináld 17 ezerért sv30-ból a saját vállalkozásodban!

Az igény, a kereslet nem elég a sikerhez.

Szerintem nem bonyolult ez, max. Te nem érted.

Előzmény: _D.S. (37025)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37026

Tradi bicskához felesleges a szuper acél. Esetek 95%-ban evésre használod, a kolbász hagyma, szalonna nem eszi az acél élét. 

Előzmény: _D.S. (37025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!